RADIOSITE Fórum

  • MaxiRádió - Gyöngyös - 92.4 MHz

 #201814  Szerző: Promenád
 
kovac írta: 2024.02.16. 12:28
Promenád írta: 2019.01.05. 10:38 Nem tudom, hogy azóta mit változott a rádió, de emlékszem arra az időkre amikor még interneten mentek és a rádió vezetője úgy nyilatkozott egy rádiós fórumon, mintha ő találta fel a spanyol viaszt. Közben szakmailag sokszor megkérdőjelezhető volt hozzáértése. Ahogy elnézem a honlapjukat meglehetősen gyér és ingerszegény. De, legalább interneten is lehet hallgatni őket.
https://freaktography.com/how-to-create-the-right-atmosphere-for-gambling-in-your-room/
Én is észrevettem ezt a változást, és úgy gondolom, hogy bár a technológiai fejlődés hatással van rá, de sokkal inkább a vezetőség hozzáállása és az újítások iránti nyitottság hiánya az, ami igazán meghatározza egy rádióállomás sikerét vagy bukását. A honlap gyengesége csak a jéghegy csúcsa.
Nem biztos, hogy ezek a szempontok a lényegesek. Lásd a hódmezővásárhelyi Rádió 7 esetét, amikor a volt tulajdonos kezében volt. Ott is volt olyan periódus, hogy legtöbben hallgatott vidéki rádió volt egy periódusban és mégsem volt sem technikailag, sem szakmailag, sem pedig tartamilag se több, se kevesebb.
 #201744  Szerző: kovac
 
Promenád írta: 2019.01.05. 10:38 Nem tudom, hogy azóta mit változott a rádió, de emlékszem arra az időkre amikor még interneten mentek és a rádió vezetője úgy nyilatkozott egy rádiós fórumon, mintha ő találta fel a spanyol viaszt. Közben szakmailag sokszor megkérdőjelezhető volt hozzáértése. Ahogy elnézem a honlapjukat meglehetősen gyér és ingerszegény. De, legalább interneten is lehet hallgatni őket.
https://freaktography.com/how-to-create-the-right-atmosphere-for-gambling-in-your-room/
Én is észrevettem ezt a változást, és úgy gondolom, hogy bár a technológiai fejlődés hatással van rá, de sokkal inkább a vezetőség hozzáállása és az újítások iránti nyitottság hiánya az, ami igazán meghatározza egy rádióállomás sikerét vagy bukását. A honlap gyengesége csak a jéghegy csúcsa.
 #180477  Szerző: Promenád
 
Nem tudom, hogy azóta mit változott a rádió, de emlékszem arra az időkre amikor még interneten mentek és a rádió vezetője úgy nyilatkozott egy rádiós fórumon, mintha ő találta fel a spanyol viaszt. Közben szakmailag sokszor megkérdőjelezhető volt hozzáértése. Ahogy elnézem a honlapjukat meglehetősen gyér és ingerszegény. De, legalább interneten is lehet hallgatni őket.
 #131463  Szerző: oldman
 
Ez egy ízig-vérig kisközösségi rádió. Azt viszont tényleg nem értem, hogy ex rádiósok és médiások alkotják a csapat egy részét és ehhez képest a rádió nem így szól. Bizonyára pénz. Pl nincs tisztességes szignálkészlet. A zenék se túl jók. Mindent bele. A műsorvezetés már egy másik kérdés, mert biztos vagyok benne , hogy ingyen csinálja mindenki.
Kérdés, hogy ingyen mi várható el és mi nem?
Az is kérdés, hogy ez így bárhol is hatékony?
Olyan kérdések járnak még a fejemben, hogy egy kisközösségi rádiónak versenyeznie kell a kereskedelmiekkel szemben? Mert szerintem igen, ha el akarja érni az általa megcélzott közösséget.
Illetve úgy általánosságban, nem túl nagyok az elvárások ezekkel a rádiókkal szemben. Most, hogy többet hallgattam ilyen rádiókat úgy érzem, hogy ez hobbinak sok, munkának meg nem elég, mert nem ad megélhetést.