• 89.5 Music Fm

#171206  Szerző: Chucky
 2017.10.03. 09:05
Értem, köszi!
 #171203  Szerző: kukac
 2017.10.03. 08:55
Chucky írta:Van arra valami írott vagy íratlan szabály, hogy meddig kell egy-egy dalt "intenzív" rotációban tartani egy Music Fm stílusú rádióban?
Nekem úgy tűnik 3-4 havonta forognak ki a zeneszámok. Nem hosszú ez egy kicsit? Ráadásul egy két hónapja napi 4x leadott dalt még mindig újdonságként konferálnak fel. :S
Általános tézis, hogy egy átlaghallgatónak 6-8 hét rendszeres rotáció kell ahhoz, hogy biztonsággal felidézhető legyen számára az adott dal. Ez ugye eleve két hónap (csak ennyi idő eltelte után fogja tudni dúdolni, kérni a kívánságműsorban, stb..), majd kell egy kifutási időszak, amíg elkezd majd unalmassá válni, elfáradni (addig is kedveli, szereti hallgatni..) - közben folyamatosan cserélődik, frissül a rotációs grid, kerülnek be újak, kerülnek ki régiek, stb, de a műsor zenei gerince maga a rádió zenei arculata, ez határozza meg markánsan a rádiót, nem jó, ha folyton tele van ismeretlen, arculatidegen, a hallgató számára felidézhetetlen zenei újdonságokkal, mert ha nem érzi ismerősnek, nem érzi magáénak a rádiót (nem találja meg a bejáratott (más értelmezésben: "szénné játszott") kedvenceit, akkor nem fog számára semmit jelenteni az adott állomás, nem lesz kötődése hozzá és ez pont ellentétes a célokkal...
 #171201  Szerző: Chucky
 2017.10.03. 08:22
Van arra valami írott vagy íratlan szabály, hogy meddig kell egy-egy dalt "intenzív" rotációban tartani egy Music Fm stílusú rádióban?
Nekem úgy tűnik 3-4 havonta forognak ki a zeneszámok. Nem hosszú ez egy kicsit? Ráadásul egy két hónapja napi 4x leadott dalt még mindig újdonságként konferálnak fel. :S
 #171005  Szerző: Sakál
 2017.09.26. 00:33
robert11 írta:Én is egyet értek Kiss Márti tényleg aranyos lány Mák Kata után, ő a másik kedvenc műsorvezetőm. Jobba vele a kívánságműsor mint Cookyval aki csak hebegett habogott szábusz szábusz ále ále ennyit tudott mondani.
Troyt hiányolom még hogy már nem mond be új számcímeket csak a régieket abból is mondjuk van ahonnan már kivették nem tudom mi lehet az oka.
Azt, hogy "szábusz" Sanyi mondta az Üvegtigrisben, nem Kuki :troll:
 #170968  Szerző: robert11
 2017.09.23. 20:14
Én is egyet értek Kiss Márti tényleg aranyos lány Mák Kata után, ő a másik kedvenc műsorvezetőm. Jobba vele a kívánságműsor mint Cookyval aki csak hebegett habogott szábusz szábusz ále ále ennyit tudott mondani.
Troyt hiányolom még hogy már nem mond be új számcímeket csak a régieket abból is mondjuk van ahonnan már kivették nem tudom mi lehet az oka.
 #170931  Szerző: Mipi
 2017.09.23. 01:53
troll írta:
noartist írta:Egyértelműen Kiss Márti az elmúlt évek legjobb új rádiósa. Aranyos, pörgős, profi. Csak így tovább!
Tökéletesen egyetértek!
Szintén egyetértek! :yes:
 #170924  Szerző: troll
 2017.09.22. 21:21
noartist írta:Egyértelműen Kiss Márti az elmúlt évek legjobb új rádiósa. Aranyos, pörgős, profi. Csak így tovább!
Tökéletesen egyetértek!
 #170840  Szerző: noartist
 2017.09.20. 19:48
Egyértelműen Kiss Márti az elmúlt évek legjobb új rádiósa. Aranyos, pörgős, profi. Csak így tovább!
 #170698  Szerző: broadcaster
 2017.09.13. 09:39
kukac írta:
Sakál írta:
noartist írta:A politizálást most tessék abbahagyni, legközelebb azonnal moderálom a hozzászólást.
A Kötetlenben lehet beszélgetni MusicFM-ről, Rádió 1-ről, mindenről, ha politikai viszonylatban akartok diskurzust folytatni. Végső esetben van ott egy Dühöngő is.
A legnagyobb tisztelettel: miért nem szakmai kérdés, hogy milyen orientáltság érezhető a hírekben? Szakmailag az a jó, ha semleges. Így tehát ha nem az, szerintem igenis szakmai kérdés elsősorban (szakmai hiba), nem pedig politikai.
Csatlakozom, ma a rádiós szakma teljesen átpolitizált, nem lehet nem érinteni politikai témákat - ha ez probléma, akkor be kell zárni a kommentelést, mert ha kizárólag a politikát nem érintő kommentet lehet csak leírni, akkor nem marad más, mint a "deszpaszito" és a "szerintem szar / jó a zene"-típusú hozzászólások, és akkor szépen lehet is zárni a bótot.
Egyetértek.
  • 1
  • 26
  • 27
  • 28
  • 29
  • 30
  • 490

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Kovács Zsolt, Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.