RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #174454  Szerző: Kovi02
 
Csongii írta: Egyébként nem gondoltam volna, hogy a Sirius is beadja a kulcsot. :gülü:
A Sirius legalább változatos volt zeneileg,nem néha egész jó house vagy dance számokat is játszottak. (Ki lesz a következő? Korona,Kunság,esetleg a Gong?-utóbbi kettőt nem annyira bánnám- vagy a Halas úgy mint a szegedi Európa?)
 #174448  Szerző: Csongii
 
"Reklámot hallottatok" :lol: :lol:
Mondjuk akkor már lehetne: Ez reklám volt... vagy valami hasonló..

Egyébként nem gondoltam volna, hogy a Sirius is beadja a kulcsot. :gülü:
 #174447  Szerző: mlaszlo
 
Nekem most tűnik fel, hogy egyszer magázzák a hallgatókat, egyszer tegezik. A promokban tegeznek, míg az egyéb elválasztókban magáznak, pl. reklámot hallottak.
 #174446  Szerző: mlaszlo
 
LuciFerko írta:
Nightman írta:Na hol fog megszólalni r1 legközelebb?
Még lehet Szolnoknál is hamarabb?
Tippek?
-már megy a promó..
Amemlyik város nevében szerepel egy szarvasmarha?
Most kis bővülés, májusban meg majd csökkenés, ha elhallgatnak a Balatonon
 #174445  Szerző: LuciFerko
 
Nightman írta:Na hol fog megszólalni r1 legközelebb?
Még lehet Szolnoknál is hamarabb?
Tippek?
-már megy a promó..
Amemlyik város nevében szerepel egy szarvasmarha?
 #174443  Szerző: Nightman
 
Na hol fog megszólalni r1 legközelebb?
Még lehet Szolnoknál is hamarabb?
Tippek?
-már megy a promó..
 #174433  Szerző: lalu84
 
Lehetne újra a régi szlogen "Rádió 1 a legtöbb sláger, vagy Hit music. Akkor volt igazán pörgős és változatos az R1!!!
 #174431  Szerző: Dawe1797
 
Dani írta:
tomee írta:Pár gondolat erről a rádióról:

Lassan csak kibukik, hogy baromira elfáradt 2003 óta ez a "Csak igazi mai sláger megy" maszlag független attól, hogy persze a brand erős, felismerhető meg minden, de ez már akkor is az előző évtized szellemi szüleménye. Egy 15 évvel ezelőtti történetről van szó, a legtöbb akkori konkurencia már nem is létezik!
Kicsit magam ellen beszélek, mert őszintén szólva, mikor újra indultak két éve egész kellemes színfoltként éltem meg, mostanra viszont azt veszem észre, hogy Balázsék után konkrétan kétségbeesetten kapcsolok máshova, és nem gondolom, hogy ezzel egyedül lennék.

Véleményem szerint jelen helyzetben a R1 akkor lenne egy ütős tényező országosan, ha a mostani repertoárhoz hozzácsapná az elmúlt 15-17 év zenéit tekintve, hogy jelenleg nincs országosan olyan rádió, ami ebből az időszakból játszana zenéket. (A konstans módon identitás zavaros Petőfit ne vegyük ide). Persze nem állítom, hogy megállná a helyét gyakorlatban is az elméletem, és nálam okosabbak ne tudnának rám cáfolni, viszont tudjuk, hogy Flyéknak van a legnagyobb fogalmuk ebből az érából.

Ugyanakkor visszatérve a fő gondolathoz: ez így jelenleg akkor is kevés, és nézzük meg, hogy a Sláger mitől piacvezető jelenleg Pesten. A tömény nosztalgiától, meg attól a szomorú ténytől, hogy az emberek "ebbe menekülnek vissza" úgymond a valóságtól. Arról nem is beszélve, hogy a R1-nek lenne hova visszanyúlnia, mivel konkrétan olyan zenékről lenne szó, amiket játszott akkoriban, mivel ez a rádió el tudja magáról mondani, hogy nem sikerült teljesen eltüntetni az elmúlt 20 évben.
Egyetértek! Amikor újra elindultak, az indulásuk előtt játszottak is elég sok régi számot, az nekem is tetszett, kicsit nosztalgikusnak hatott, ami egyáltalán nem volt rossz. Viszont ez a mostani 2017-2018-as Rádió1 valóban zeneileg kiábránditó, túlságosan erőlteti az aktuális számok játszását, ami nem célravezető, tekintve, hogy valóban nincs manapság olyan analóg magyar rádió, amelyik a 2000-es évekből játszana zenéket. A Rádió1 elvállalhatná ezt a szerepet, és biztos vagyok benne, hogy sokak véleménye megváltozna ezzel a rádióval kapcsolatban.
Egyetértek! A régi Rádió 1-es zenék nagyon is hiányoznak.
 #174428  Szerző: pavatomi
 
Pihe írta:
pavatomi írta:Azért tegnap reggel elég kemény baki volt :D Ülök a kocsiban épp piroslámpánál állok, lement a 9:30-as hírblokk a 96,4-en, ment valami "igazi mai sláger" a hírek után és a zene háromnegyede környékén egyszer csak egyik pillanatról a másikra néma csend és beleröhög Balázs, hogy hát bocsi rátenyereltem a keverőpultra és továbbléptette a zenét és kezdhettek dumálni hirtelen :lool: :lool: :lool: :lool: azt hittem valaki rajtam kívül elcsípte ezt itt. Végre egy kis élőzéses baki. Pedig valamikor azt olvastam itt a fórumon tán Györke Atistól, hogy nem lehet lekeverni a zenét csak úgy hirtelen, hát most sikerült :D Gondolom az összes frekin így ment ki adásba :D Nem vette fel valaki? :D
http://www96.zippyshare.com/v/YQPTmWwK/file.html :D
Ez volt az jaja :-D :-D :-D hatalmas, de eleg jol urra lettek a helyzeten :-D :-D
 #174424  Szerző: Dani
 
tomee írta:Pár gondolat erről a rádióról:

Lassan csak kibukik, hogy baromira elfáradt 2003 óta ez a "Csak igazi mai sláger megy" maszlag független attól, hogy persze a brand erős, felismerhető meg minden, de ez már akkor is az előző évtized szellemi szüleménye. Egy 15 évvel ezelőtti történetről van szó, a legtöbb akkori konkurencia már nem is létezik!
Kicsit magam ellen beszélek, mert őszintén szólva, mikor újra indultak két éve egész kellemes színfoltként éltem meg, mostanra viszont azt veszem észre, hogy Balázsék után konkrétan kétségbeesetten kapcsolok máshova, és nem gondolom, hogy ezzel egyedül lennék.

Véleményem szerint jelen helyzetben a R1 akkor lenne egy ütős tényező országosan, ha a mostani repertoárhoz hozzácsapná az elmúlt 15-17 év zenéit tekintve, hogy jelenleg nincs országosan olyan rádió, ami ebből az időszakból játszana zenéket. (A konstans módon identitás zavaros Petőfit ne vegyük ide). Persze nem állítom, hogy megállná a helyét gyakorlatban is az elméletem, és nálam okosabbak ne tudnának rám cáfolni, viszont tudjuk, hogy Flyéknak van a legnagyobb fogalmuk ebből az érából.

Ugyanakkor visszatérve a fő gondolathoz: ez így jelenleg akkor is kevés, és nézzük meg, hogy a Sláger mitől piacvezető jelenleg Pesten. A tömény nosztalgiától, meg attól a szomorú ténytől, hogy az emberek "ebbe menekülnek vissza" úgymond a valóságtól. Arról nem is beszélve, hogy a R1-nek lenne hova visszanyúlnia, mivel konkrétan olyan zenékről lenne szó, amiket játszott akkoriban, mivel ez a rádió el tudja magáról mondani, hogy nem sikerült teljesen eltüntetni az elmúlt 20 évben.
Egyetértek! Amikor újra elindultak, az indulásuk előtt játszottak is elég sok régi számot, az nekem is tetszett, kicsit nosztalgikusnak hatott, ami egyáltalán nem volt rossz. Viszont ez a mostani 2017-2018-as Rádió1 valóban zeneileg kiábránditó, túlságosan erőlteti az aktuális számok játszását, ami nem célravezető, tekintve, hogy valóban nincs manapság olyan analóg magyar rádió, amelyik a 2000-es évekből játszana zenéket. A Rádió1 elvállalhatná ezt a szerepet, és biztos vagyok benne, hogy sokak véleménye megváltozna ezzel a rádióval kapcsolatban.
  • 1
  • 546
  • 547
  • 548
  • 549
  • 550
  • 987