RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#182705  Szerző: robert11
 2019.04.20. 11:22
Ja még annyi hogy ezt a máshol csak beszélnek róla szöveget már én is hallottam tegnap is elhangzott online is tudok pár vidéki frekvenciát hallgatni. Nyíregyházi hiányzik annak nincs streamja pedig jó lenne. meg a szolnoki bár annak soha nem is volt.
 #182704  Szerző: robert11
 2019.04.20. 11:19
Tegnap voltam Veresegyházán kocsival, és egy szakaszon átváltott a rádió a gyöngyös hatvan frekvenciára nagyon érdekes volt mert ide oda ugrált, majd visszaváltott a pestire. Külömbség hogy míg a pestin a beberexha elkezdődött, ott azt csak 2 számmal később adták előtte ott még lement Tóth gabi budapest dala meg helyi közlekedésihírek hazafele úton meg a reklámnál vordult elő az átállás.
Májusban Dinnyésre megyek. Ott már vajon a velencei frekvencián lehet majd hallgatni a rádió1et? Még nem jártam azon a településen de azt mondják valahol Velence térségében található.
 #182666  Szerző: noartist
 2019.04.19. 08:22
Véget ért már a széfes nyereményjáték?
 #182653  Szerző: Adam
 2019.04.15. 17:24
A helyi műsoros idő sávban letolnak néha egy olyat, hogy: “Mások csak beszélnek rola, de Zalaegerszegen a Radio1 lejátsza az igazi mai slágereket.” Gondolom minden frekihez / helységhez van egy ilyen signal.

Reggel 6 előtt azt csinálják, hogy 5:55-ig külön megy az adás, van egy közös reklám blokk, műsor ajánló, majd innentől kezdve ugyanaz a zene megy. 6-os Hirblokkra külön kapcsolnak megint, majd ujra közös adás megy.

Most az előbb valami hiba csúszott a gépezetbe, mert kajakra lementek a szekszárdi hírek, és programajánló. 😀
 #182627  Szerző: Adam
 2019.04.13. 23:21
robert11 írta:
2019.04.13. 15:34
Ja hát Arminnak sok olyan száma van, amit adhatna az r1 a bla bla helyett.
Feltűnt, hogy Bogi bemondja a kitöltők előtt mikor jön a reklám után vagy helyett a magyar zene hogy Budapesten a 96 4en. Ez eddig nem így volt. Más városokban is bemondhatják a frekiket és a városnevet?
Debrecenin meg lemegy a reklám, utána mondja Attis hogy jó utat mindenkinek, majd jön hirtelen a helyi reklám.
A helyi frekvenciát mondja be, pl "95,8 Rádió1 csak igazi mai sláger megy" A városnevet csak a délelőtt 10-12 közötti, illetve a reggel 6 óra előtti időintervallumban mondja be.
 #182625  Szerző: robert11
 2019.04.13. 15:34
Ja hát Arminnak sok olyan száma van, amit adhatna az r1 a bla bla helyett.
Feltűnt, hogy Bogi bemondja a kitöltők előtt mikor jön a reklám után vagy helyett a magyar zene hogy Budapesten a 96 4en. Ez eddig nem így volt. Más városokban is bemondhatják a frekiket és a városnevet?
Debrecenin meg lemegy a reklám, utána mondja Attis hogy jó utat mindenkinek, majd jön hirtelen a helyi reklám.
 #182622  Szerző: Adam
 2019.04.12. 23:00
asr27 írta:
2019.04.08. 11:34
DRoland írta:
2019.04.04. 18:18
Én a 95,8 - 99,4 - 95,6 körül mozgok Zalában, de ezek nincsenek elcsúszva egymáshoz képest
99.4 és a 95.6 között van kb 10-15 másodperces eltérés és a 99.4 jóval csúnyábban és kissé hallkabban is szól.
Hollád és Galambok közt igencsak zavaró a 7-es úton, oda-vissza váltogat az autórádió.
Ráadásul ma délelőtt a 99.4-et hallgatva, egyszer csak jóval gyengébb lett az adó, mint előtte. De ez már nem a kocsiban, hanem bent az épületben, egy konyhai rádión tapasztalva írom.
Az androidos autórádióm a 95,8-ról a 99,4-re szokott átállni a 74-76 főutak körforgalmától Nagykanizsa felé kb 2-km-re. Reggelente, amikor a Balázsék megy, teljesen szinkronban van a két adó. A hülye androidos fej nem áll rá valamiért a 95,6-ra, pedig itt már tökéletes minőségben szól reggelente, ezért nekem kell átváltanom kézzel, de az is tökéletesen szinkronban szól a másik kettővel. De azt én is megfigyeltem, hogy mostanában a 99,4 kicsit halkabb. De azt hogy gyengébb lenne, nem tapasztaltam. Az említett helyen átáll az autórádió, onnan 1-2 km és vége van, ilyen már a kezdetek óta.
A három Zalai adó közül a 95,6 messze a legjobb egyébként, 35 km-re Kanizsától még tökéletesen szól, (74/76 körforgalom), de utánna még egy 10 km-ig hallgatható. A 95,8 viszont egy rakás szar. Egerszegtől 15 km kb a vételkörzet északra-délre is, kiérek ebből a körből, már zavarja a pécsi Kossuth a 95,9-en.
 #182618  Szerző: Sakál
 2019.04.12. 12:45
shadoe írta:
2019.04.11. 20:49
A budapesti tartalmakról jutott eszembe, hogy zenei kínálatban is ugyanez van. Egy az egyben nyomják azokat a zenéket, amiket a két országos-fél-országos diktál, és véletlenül se kreatívak zeneileg ill. raknának be a két "nagynál" nem játszott számokat. Most futottam át a Mahasz Rádiós Top 40 listáját, egy az egyben visszaköszönnek a Petőfi és a Rádió 1 playlistjei, a helyi adók egy atomnyi változatosságot nem képesek zeneileg felmutatni a két "mákvirághoz" képest.
A Mahasz Rádiós top 40 súlyozott lista, a nagyok által játszott zenék több pontot kapnak, az Editor's choice-on indulnak egyforma eséllyel a helyiek által játszott zenék.
 #182615  Szerző: shadoe
 2019.04.11. 20:49
A budapesti tartalmakról jutott eszembe, hogy zenei kínálatban is ugyanez van. Egy az egyben nyomják azokat a zenéket, amiket a két országos-fél-országos diktál, és véletlenül se kreatívak zeneileg ill. raknának be a két "nagynál" nem játszott számokat. Most futottam át a Mahasz Rádiós Top 40 listáját, egy az egyben visszaköszönnek a Petőfi és a Rádió 1 playlistjei, a helyi adók egy atomnyi változatosságot nem képesek zeneileg felmutatni a két "mákvirághoz" képest.
 #182607  Szerző: Rebroadcaster
 2019.04.11. 11:28
Az előző hozzászólásra szeretnék reagálni. Én is sokszor leírtam azt, hogy a rádiózás képtelen a megújulásra. Nagyjából ezt már a laikus hallgató is látja, hogy miért. Azon csodálkozom, hogy van még olyan ember akinél megmaradt a varázs. A rádiózás varázsa.

Nem kellene feltalálni a spanyolviaszt, egyszerűen csak oda kellene figyelni a hallgatókra. Régebben egy kisváros rádiója együtt lélegzett a településsel. Az emberek 15-20 éve még imádták a helyi hangokat, a tartalmas műsorokat. Örültek, ha betelefonálhattak és beszélgethettek, fórumozhattak. Én is örültem. Akik esetleg maradtak abból az időből műsorvezetőként vagy hírszerkesztőként egy-egy helyi rádióban, vagy műsorablakban hallhatóan két kézzel kapaszkodnak a székükben - mindegy mi volt régen. Beálltak a sorba. (Elnézést ha valakit megbántottam, de ez van!) Nincs ezzel semmi baj mert élni kell valamiből.

Most az egész ország nagyon kevés kivétellel mindent Budapestről kap, a helyi tartalmat meg hagyjuk mert igazából arra is fentről jön az ukáz. Addig amíg ez nem változik örüljenek a központi rádiók, hogy van hallgatójuk. Egyszer biztos változni fog ez . Kérdés, hogy mikor? Ez időtlen időkig nem fog így maradni.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 560

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.