RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#189154  Szerző: knoskamatee
 2020.11.23. 12:04
potyi írta:
2020.11.22. 20:00
Tényleg nagyon friss lett zenei téren a rádió a korábbi posványhoz képest, csak nem kéne átesni a ló túloldalára. A dalcímek formátuma a korábbi egységes, igényes megoldáshoz képest itt is káosz, és az albumborítókat se sikerült beállítani. A Retro topicban írtam erről. :)
...
+15 magyar zenét elszórnak a playlistben és meg is van a kvóta.
meg a recurrent dalokkal kéne kezdeni valamit, amiből jó sok inkább gold kategóriás, ami számomra "nem igazi mai", így 2021 derekán. pl. 'Nadia Ali - Love Story' kívánságműsorban; 'Delerium feat. Sarah McLachlan - Silence' főműsoridőben reggel; Eric Prydz - Pjanoo szombat délelelőtt. ezek mehetnének át nyugodtan a Best FM playlistjére.
de a Retrón szóló csodálatos 'Train - Hey, Soul Sister (Karmatronic Radio Edit)' is odamehetne.

magyar zenékkel részben egyetértek. inkább éjszaka, meg a helyi sávokban toporognak, szépen kilehetne egyensúlyozni, akkor talán nem is kéne az a +15 dal.
de az ilyen produkcióktól mentsen meg az élet, ha még egy ilyen meghallok itt éjszaka: 'Gem-B x Erős & Spigiboy x Herceg, Burai, Kollányi Zsuzsi - Álomhajó' :S ezeket mihamarabb gyomlálnám.

kieg.: gold daloknak itt nincs helyük (10+ éves dalok). recurrent dalok esetén 4-6 éves zenéket értek, ami patentúl illenek a CHR+TOP40 formatba. :yes:
 #189152  Szerző: DRoland
 2020.11.23. 03:39
Volvos írta:
2020.11.23. 00:17
csadam írta:
2020.11.22. 10:15
Volvos írta:
2020.11.22. 09:54
RDS dalcímkiírás? Országos rádiókon egyen sincs, rádió1 ből 2t fogok stabil RDSel egyiken sincs. Amiket én fogok egyedül a szolnoki Amadeuson van.
Petőfin, Retron van. Előbbin később jön le, mint kéne, utóbbin pedig két-háromszor is kiírja egymás után.
Hol??? A néven kívül nem ír semmit! Te miről beszélsz ember?! Bármit ír a te készüléked, az biztos hogy nem RDS dalcímkiírás...
Azt úgy hívják RT. Nem mindegyik rádió tudja. A név meg a PS.
 #189151  Szerző: Volvos
 2020.11.23. 00:17
csadam írta:
Volvos írta:
RDS dalcímkiírás? Országos rádiókon egyen sincs, rádió1 ből 2t fogok stabil RDSel egyiken sincs. Amiket én fogok egyedül a szolnoki Amadeuson van.
Petőfin, Retron van. Előbbin később jön le, mint kéne, utóbbin pedig két-háromszor is kiírja egymás után.
Hol??? A néven kívül nem ír semmit! Te miről beszélsz ember?! Bármit ír a te készüléked, az biztos hogy nem RDS dalcímkiírás...
 #189135  Szerző: Glenn
 2020.11.22. 20:20
És az mekkora lenne, ha a rádiótextben nem a szlogent látnánk állandóan, hanem előadó és dalcím lenne ott! Néha persze előfordul, de el kell kapni. Megtörtént, hogy egy teljes zeneszám alatt sem sikerült kiírni. :shock:
 #189132  Szerző: potyi
 2020.11.22. 20:00
Tényleg nagyon friss lett zenei téren a rádió a korábbi posványhoz képest, csak nem kéne átesni a ló túloldalára. A dalcímek formátuma a korábbi egységes, igényes megoldáshoz képest itt is káosz, és az albumborítókat se sikerült beállítani. A Retro topicban írtam erről. :)

A mixműsor kérdésre meg van egy építő javaslatom:
V-P 17-21 Kívánságműsor, 21-00 WIM
SZ 17-21 Kívánságműsor, 21-00 DS.

+15 magyar zenét elszórnak a playlistben és meg is van a kvóta.
 #189130  Szerző: troll
 2020.11.22. 19:35
robert11 írta:
2020.11.22. 14:18
De jöhetne akár Troy is ha nem a csaj de szerintem őt hazánkban majd egy teljesen új rádiónál fogjuk hallani kitudja mikor. De soha sem lehet tudni emlékeztek mikor megszólalt a Tove Lo stay high-nél igaz csak a remixet mondta be de akkor nagyon meglepődtünk sokan legalább is én igen mert álmomban sem gondoltam volna hogy megszólal.

Ez a csóka jobb mint én!!! :D :D :D Zseniális!
 #189129  Szerző: robert11
 2020.11.22. 14:18
Á ezzel én nem értek egyet igen is jó a számcímbemondás és elég kár hogy az új slágereknél nem halljuk a csajt.
De jöhetne akár Troy is ha nem a csaj de szerintem őt hazánkban majd egy teljesen új rádiónál fogjuk hallani kitudja mikor. De soha sem lehet tudni emlékeztek mikor megszólalt a Tove Lo stay high-nél igaz csak a remixet mondta be de akkor nagyon meglepődtünk sokan legalább is én igen mert álmomban sem gondoltam volna hogy megszólal.
Oké hogy vannak okos ezközök, de mindíg nem azt figyeli az ember én legalább is nem úgy hogy jó az hogy ha van ilyen a régi nagyok mint B Tóth az elején is, meg utána is bemondták a szám címét akkor persze már úgy, hogy mit hallhattunk.Nyilván ezt sokan nem szerették meg sokaknak fura is lehet manapság, de én bírtam ezt a korszakot is. Még a lányának is beszóltak egyszer az iskolában hogy nem tudom felvenni a zenét, mert apád alá beszél a zenének és a retró face oldalán még most is szóvá teszik Lacinak ezt a tulajdonságát pedig szerintem nincs ezzel baj, de hát nem vagyunk egyformák.
Én tiszteletben tartom mindenkinek a véleményét, de szerintem nem ítélhetjük őt ezért el. Akkor még ez trendi volt, és ő már ehez szokott hozzá mert akkor még nem volt min megnézni mi szól a rádióban rds sem volt. Komjáthy, Cseke szintén így csinálták.
Bárányékról meg annyit hogy mivel nem tudnak most fellépni járni, több idejük van a rádiózásra és nincs szükség konzerv adásokra.
 #189124  Szerző: csadam
Volvos írta:
 #189123  Szerző: Volvos
Teljes mértékben felesleges. 15 éve még volt jelentősége, de most, amikor van Okostelefon, Shazam, RDS dalcimkiiras, semmi jelentősége nincs.

#189121  Szerző: Garfield
 2020.11.21. 20:32
Amúgy idén nem lesz TOP 500?? Ilyenkor már javában szokott menni a szavazás...
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 713

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.