RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #191323  Szerző: potyi
 
Snake05 írta:Egyébként jogilag lehetséges az, hogy a R1 átmegy a 89.5-re, ezzel meghaladja az 50%-ot a lefedettsége, de mégis körzeti marad?
A hálózat lehet akár 100%-os is, nem lesz tőle országos. :)
 #191322  Szerző: zenefalo
 
Ha költöznek a 89.5-re, remélem, beállítják vagy cserélik az adásprocijukat, borzasztó hosszabb ideig hallgatni ezt a duplán processzált, túlvezérelt hangzást. Ezért szoktam a pécsi streamet hallgatni, ott elfogadhatóan szólnak.
 #191321  Szerző: Snake05
 
Egyébként jogilag lehetséges az, hogy a R1 átmegy a 89.5-re, ezzel meghaladja az 50%-ot a lefedettsége, de mégis körzeti marad?
 #191320  Szerző: Rickykeee23
 
tomee írta: 2021.04.13. 08:52
potyi írta:Az ideális szerintem az lenne, ha a 96.4-en indítanak egy dance fókuszú rádiót, benne sok mixműsorral, a 89.5 meg marad kommersz CHR.
Én még mindig simán benne látom a pakliban, hogy nem fogják üresen hagyni, ahogy a 99,5-öt sem hagyták. A 92,9-re is nyilván okkal pályáztak, bár az akár valami egészen másról is szólhatott, mindenesetre feltételezhető ez is.
Még a végén lesz még egy nagy feltámasztás. A freki adja magát. 96,4 ROXY. Mondjuk akkor simán el tudom képzelni, hogy egy dance rádió lesz tele mixekkel. Egyre jobban érdekel, hogy miféle változások lesznek.
 #191319  Szerző: potyi
 
tomee írta: 2021.04.13. 08:52
potyi írta:Az ideális szerintem az lenne, ha a 96.4-en indítanak egy dance fókuszú rádiót, benne sok mixműsorral, a 89.5 meg marad kommersz CHR.
Én még mindig simán benne látom a pakliban, hogy nem fogják üresen hagyni, ahogy a 99,5-öt sem hagyták. A 92,9-re is nyilván okkal pályáztak, bár az akár valami egészen másról is szólhatott, mindenesetre feltételezhető ez is.
A 92.9 talk rádiónak volt kiírva valami 80% szöveggel, szóval ott zenei-kereskedelmi rádióról szó se lehetett. A 96.4-et nem hiszem, hogy "megtartják", mert az túl bonyolult és lassú cégjogi folyamat, viszont új pályázat biztosan lesz rá.
 #191318  Szerző: tomee
 
potyi írta:Az ideális szerintem az lenne, ha a 96.4-en indítanak egy dance fókuszú rádiót, benne sok mixműsorral, a 89.5 meg marad kommersz CHR.
Én még mindig simán benne látom a pakliban, hogy nem fogják üresen hagyni, ahogy a 99,5-öt sem hagyták. A 92,9-re is nyilván okkal pályáztak, bár az akár valami egészen másról is szólhatott, mindenesetre feltételezhető ez is.
 #191317  Szerző: Rickykeee23
 
Egy kicsit más téma. Most jut eszembe, hogy kb 2 vagy több hete osztotta meg Yamina instán, hogy Rádió 1 Fotózás. A képeken meg volt szörfdeszka. Tehát már akkor készültek a "szörfölj át velünk" képek. :D Az engedélyt meg múlt héten kapták meg. :P
 #191316  Szerző: potyi
 
A 89.5-ön más vállalások vannak, alacsonyabb a magyar zenei kvóta és a szöveges tartalmi megkötések is minimálisak. Lehetőség lesz akár műsorbeli változtatásra is (ez nem azt jelenti, hogy meg is lépik). Sok "furcsaságnak" az az oka, hogy voltak kvóták, amit kreatívan, a lehető legkevésbé elkapcsolási faktorosan kellett megoldani.

Pl. nemcsak a napi 5 óra mix, hanem az is nonszensz, hogy Balázsék idejében alig van zene.

Az ideális szerintem az lenne, ha a 96.4-en indítanak egy dance fókuszú rádiót, benne sok mixműsorral, a 89.5 meg marad kommersz CHR.
 #191315  Szerző: Rickykeee23
 
Béci09 írta: 2021.04.13. 07:54 Érdekes módon én asr26-on kívül senkitől nem olvastam még olyat a fórumon, hogy neki megfelel a napi 5 óra mix, sőt még több kéne. Még egy félmondatot sem, pedig már több mint egy éve olvasom a kommenteket. Ez persze nem zárja ki azt, hogy tényleg vannak ilyen emberek itt, úgyhogy aki egyetért vele mix ügyben, az írjon már egy kommentet. Egy szó is elég, a lényeg, hogy kiderüljön, tényleg többségben vannak-e a mix pártiak... és ha már itt tartunk, azok is írjanak, akik kifejezetten ellenzik a mixet, vagy legalábbis csökkentenék a műsoridejét. Meglátjuk, hogy melyikből lesz több.
Én a következőképpen vagyok a mixekkel:
A 17-18-ig tartó mix nekem jól esik. Jó melóból hazafelé hallgatni egy kis pörgetőt. A zenék között pedig szoktak lenni pofás kis sms-ek illetve kapjuk az információkat (közlekedés meg ilyesmi).

Az esténél lecsípnék minimum 1 órát a mixból. 20h-tól szerintem mehetne a DS toplista . 21h-tól pedig a DS mix. (Ezzel majd a nyitás után az lesz a probléma, hogy mind a három DS tag orrba-szájba fog járkálni discokba, így az összes nap konzerv lesz.)

22-től talán meg már mehet a WIM. Mivel 2 óráról lenne szó, így talán egy napot vihetne egy DJ. Így valakiktől el lehetne köszönni.
A megspórolt kesen pedig délután lehetne Attison segíteni. 10-13-ig (én mindenképp egy leányzót képzelnék el) egy új hang a rádióban. 13-17-ig Attis.
A helyi sávot vissza raknám 10-12-ig. Így 1 órát hallanánk az "új hangból" Attist pedig végig. :boldog:
 #191314  Szerző: almos629
 
Rickykeee23 írta: 2021.04.13. 08:03
adam1400 írta: 2021.04.11. 20:06
Rickykeee23 írta: 2021.04.09. 20:17 Jaja, ma debütált Tominál órazáró zeneként. Igazából úgy konfolta, hogy már hallhattuk remixben a mixműsorokban, de az eredetije egy 2019-es muzsika. Most lett akkora track, hogy érdemes pengetni rotációban.

Ennél is volt számcímbemondás?
Igen, volt. Mondjuk valami gikszer volt. Mert a zene elején szépen bemondta a címet, majd kb fél perc múlva elkezdett megint beszélni a dalcím bemondó hang. kb 5 másodpercig. Fogalmam sincs, hogy mi volt :D
Én is hallottam tegnap, gondolom a gyártás véletlenül (?) benne hagyta a trackben.
  • 1
  • 227
  • 228
  • 229
  • 230
  • 231
  • 987