RADIOSITE Fórum

  • Sláger FM

 #150549  Szerző: zenefalo
 
Állítottak volna a hangzáson? Olyan fátyolos,dinamikátlan,néha hullámzó,kicsit túlkompresszáltnak tűnik,legalábbis nekem!
 #150535  Szerző: Gr3g0ry
 
farkasgabor74 írta:Igaz ott van Szolnokon az Amadeus és ők is ezt tolják (nem is rosszul!), de helyi/vidéki rádiók ritkán kapnak nagyobb teret, de ha mégis, akkor az csak időszakos.
OFF:
Persze,az Amadeus,nem egyszer "mondott már ellent" a "80-s 90-s stílusra". :lol:
ON:
 #150530  Szerző: farkasgabor74
 
Magánvélemény: Alapvetően tetszik, amit a váltás óta hallottam. Valószínűleg azért is, mert már nagyon hiányzott egy profi "sláger rádiós" utánérzés. Remélem marad a színvonal és folyamatosan fejlesztik, színesítik az arculatot. Plusz kívánság a részemről, hogy idővel országosan vagy legalább valamilyen hálózatos megoldással vidéken is hallható legyen. Szerintem kell egy kis múltidéző rádió is az éterbe, főleg ha azt profin kivitelezik. Igaz ott van Szolnokon az Amadeus és ők is ezt tolják (nem is rosszul!), de helyi/vidéki rádiók ritkán kapnak nagyobb teret, de ha mégis, akkor az csak időszakos. Visszatérve a Slágerhez... Valaki írta korábban, hogy Somogyi és Dénes már megfáradt. Nos, hallgatva mindkettőt az a véleményem, hogy Dénes még mindig képes alkalmazkodni és változni, vagyis kifejezetten jó hallgatni az új környezetben. Somogyi Zoli pedig (minden tiszteletem az övé!), sosem volt számomra klasszikus rádiós hang. de... De most is ugyanazt hozza, mint eddig. Megszoktam. ;)
 #150508  Szerző: Kovi02
 
admin írta: Egyébként az oly sokszor mintapéldaként hozott Amerikában a legtöbbször dinamikus a PS és telerakják mindennel, ami csak eszükbe jut. :)
OFF

Szerbiában is telerakják mindennel ami van(reklámok,frekvencia,város neve) :D (mondjuk itt a környéken tudok 3-4 adót,aminek "FFFF" az RDS PI-je,és minden frekvenciára van AF-je :) )
ON
 #150498  Szerző: BroCreSt
 
oldman írta:Hollandiában még fel is énekeltették
Hollandiában?
Biztos?
Magyarországon nem tudták megoldani? :D
 #150495  Szerző: markfelt
 
Oldman: ki tudja, ha van zsé és szándék módosíttatni a topformatnál - ami a jó ég tudja, milyen árban van, de mivel az egészet át kell variálni, tehát olyan, mintha egy vadonatúj pakkot csináltatnának, nyilván borsos -, akkor lehet még Sláger Rádió is. Ha máskor nem, pl. egy következő arculatfrissítésnél.

A Rádió jobban cseng szerintem is, mint az FM, de utóbbi sem a világ vége.
 #150494  Szerző: markfelt
 
Richmonde írta:
admin írta:Ez az RDS dolog fontossági sorrendben szerintem úgy a kettőszázharmadik.
Én föntebb sorolnám a listán (bár kétségkívül nem a legfontosabb) mert ezzel találkozik legelőször az ember, mikor odakapcsol valahová. Ha azt látja, hogy szét van esve, akaratlanul is az igénytelenség érzését kelti benne. Ugyanaz a szitu, mint egy jól, vagy rosszul megtervezett logó esetében. Én ezért támogatom a statikus PS-t, minden másra ott a RT.
Egy rádióbuziban lehet, hogy az igénytelenség érzését kelti, de szerintem szükség van egy olyan, a magyar rádiós piacon még szokatlan szemléletre, mely szerint a hallgatókak rádióznak és nem magunknak. :)

Egyébként az oly sokszor mintapéldaként hozott Amerikában a legtöbbször dinamikus a PS és telerakják mindennel, ami csak eszükbe jut. :)
 #150492  Szerző: oldman
 
Ez az RDS dolog csak pár embernek fontos. Az átlag nem olvasgatja menet közben az autórádióját, hanem hallgatja.
Lentebb valaki írta, hogy Sláger rádió lehet később a név. Én meg pont azt gondolnám, hogy nem, mivel akkor nem gyártottak volna le egy ekkora parkot erre névre. Hollandiában még fel is énekeltették, így nem hinném, hogy ez változni fog.
Zeneileg nem érzek változást a két nappal ezelőttihez. Nem is nagyon jön be az agyonjátszott zenegép feeling. Azt gondolom, hogy ezek az évtizedek, sokkal színesebbek voltak. Most csak új csomagolást kapott az eddigi kínálat. Persze ez még változhat. A hírzene hangos, és nagyon idegesítő. Elnyomja a hírolvasót. Ha halkabb lenne, akkor tán fel sem tűnne, hogy egy négy másodperces rész van loopolva. A reggel nekem tetszik. Vidám, és pont eleget beszélnek. Ennél több már zavaró lenne. Somogyi Zoli, és Dénes Tomi, már uncsik. A kívánságműsort én is irtanám. Fehér Mariannt sosem tartottam jó műsorvezetőnek. Riporternek jó, aki egy beszélgetést jól meg tud csinálni, de a fromat rádiózástól nagyon távol van.
Miután nem ismerjük a körülményeket, így azt gondolom, hogy jó munkát végeztek a rádióval. A tulajdonos új nevet akart, amit hozzá lehet kötni. Az utánérzés miatt is jelentős hallgatót lehet majd szerezni ezzel az arculattal.
A hírszerkesztésen változtatnék, a zenék közül más dalokat is használnék, és pár új hangot is beszereznék. Vannak parkolópályán és vidéken jó hangok és tehetséges műsorvezetők, ha nem is túl sokan.
A többit meghalljuk.
  • 1
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 101