RADIOSITE Fórum

  • Sláger FM

 #150491  Szerző: Richmonde
 
admin írta:Ez az RDS dolog fontossági sorrendben szerintem úgy a kettőszázharmadik.
Én föntebb sorolnám a listán (bár kétségkívül nem a legfontosabb) mert ezzel találkozik legelőször az ember, mikor odakapcsol valahová. Ha azt látja, hogy szét van esve, akaratlanul is az igénytelenség érzését kelti benne. Ugyanaz a szitu, mint egy jól, vagy rosszul megtervezett logó esetében. Én ezért támogatom a statikus PS-t, minden másra ott a RT.
 #150488  Szerző: markfelt
 
Ez az RDS dolog fontossági sorrendben szerintem úgy a kettőszázharmadik.
 #150486  Szerző: Ivoa
 
Kovi02 írta:A Rádió7nél a PS csak: RADIO_7_ TEL:0630 267-777_,a 88 tesz bele trafi infókat,aminél nálam 3 év alatt 2szer! kavarodtak össze a betűk(az RDS lökettől függ inkább) A siriusnál viszont nagyon gyors a váltás a reklámok között,ott tényleg sűrűn kavarodik,a Smile-nál a reklámok az RDS-ben sokkal jobban vannak beállítva(nálunk ez nem tiltott :question: ),ott annyira nem kavarodik össze. Bp.n belül inkább a statikus lenne célszerűbb a városon belüli interferenciák miatt,de jó beállításnál nem lesz kavar. Én a volt "B 92" style ra szavaznék ,így kiírva: *SLAGER* __103,9__. A _RADIO__-t szerintem el kéne felejteni az RDS PS-ből,szerintem "helyfoglaló"
Szombaton a Rádió7 tett bele trafi infókat, Makón is kiírta, hogy Trafi HMVH Szántó Kovács János utca. (97,6-ról viszont észrevétlenül vált a 96,8-ra, gratula.)
 #150485  Szerző: origo20
 
Elég lenne bőven ha simán Sláger lenne az RDS.
Így is elég kavarc van hogy most mi is a rádió neve.
De a műsor tetszik!
 #150481  Szerző: Kovi02
 
A Rádió7nél a PS csak: RADIO_7_ TEL:0630 267-777_,a 88 tesz bele trafi infókat,aminél nálam 3 év alatt 2szer! kavarodtak össze a betűk(az RDS lökettől függ inkább) A siriusnál viszont nagyon gyors a váltás a reklámok között,ott tényleg sűrűn kavarodik,a Smile-nál a reklámok az RDS-ben sokkal jobban vannak beállítva(nálunk ez nem tiltott :question: ),ott annyira nem kavarodik össze. Bp.n belül inkább a statikus lenne célszerűbb a városon belüli interferenciák miatt,de jó beállításnál nem lesz kavar. Én a volt "B 92" style ra szavaznék ,így kiírva: *SLAGER* __103,9__. A _RADIO__-t szerintem el kéne felejteni az RDS PS-ből,szerintem "helyfoglaló"
 #150478  Szerző: Ivoa
 
PI ugyanaz.

Azt hittem amúgy reggel, hogy "SLAGERFM" lesz majd az RDS. Éjszaka csak _SLAGER_ / _RADIO__ volt. Egyébként nem tudom, ez a dinamikus RDS miért tetszik sokaknak, főleg vidéken elterjedt (+ a Lánchíd használja LANCHID_ / FM 100,3 / 8148-755 formában). A Sirius pl. reklámokat tesz be RDS-be (pizzaszállítás pl.), a Rádió 7 traffipax híreket, de ha kihaladunk a vételkörzetből, csak egy csomó karakter marad. Szerintem a legjobb RDS a statikus "_SLAGER_" vagy "SLAGERFM" lenne. (Talán a SLAGERFM jobb lenne.)

Érdekes. hogy a Sláger Arcokban (ami most kezdődött) ugyanaz a háttérdallam van, ami a Juventuson volt sokáig. Lehetett volna ezen is változtatni, mégha én szeretem ezt a dallamot is hallgatni, de már eléggé régóta ez megy.

(Amúgy ma halottak napja alkalmából egy gyászkonzultáns beszélget a halálról. Respect. :))
Kovi02 írta:
Ivoa írta: RDS meg, aki nincs a vételkörzetben: _SLAGER_ / _RADIO__ / FM_103,9 (éjszaka még nem volt FM 103,9)
.
A PS nem lehetne:
*SLAGER* 103,9_FM_
vagy
SLAGERFM
vagy
*SLAGER* BUDAPEST *103,9*_
esetleg még statikus
R_SLAGER, SLAGER_R , SLAGER__ ,én még ilyet is el tudnék képzelni : __SLAGER


PI változott?
 #150474  Szerző: Kovi02
 
Ivoa írta: RDS meg, aki nincs a vételkörzetben: _SLAGER_ / _RADIO__ / FM_103,9 (éjszaka még nem volt FM 103,9)
.
A PS nem lehetne:
*SLAGER* 103,9_FM_
vagy
SLAGERFM
vagy
*SLAGER* BUDAPEST *103,9*_
esetleg még statikus
R_SLAGER, SLAGER_R , SLAGER__ ,én még ilyet is el tudnék képzelni : __SLAGER


PI változott?
 #150469  Szerző: Ivoa
 
BroCreSt írta:http://brocrest.atw.hu/slagerfm.jpg
Aki a plakátot nem látta személyesen, annak: a plakát alsó sarkában ott van "A műsorszolgáltatás megnevezése Sláger Rádió".
 #150467  Szerző: Ivoa
 
Én két dolgot tartok érdekesnek:

- az óra elején, a hírek előtt mindig egy érzelemmentes hang bemondja: "A műsorszolgáltatás neve Sláger Rádió", majd jön a "ez itt a Juventus a 103,9 Sláger FM". Gondolom, a "Rádió FM95 a Best FM" mintájára találták ki, amúgy szerintem nyúltak pár tracklistet onnan, de ez szerintem abszolút nem baj, sőt! :)

- A "Budapest legújabb rádiója Juventus a 103,9 Sláger FM" név érdekes annak tükrében, hogy a műsorvezetők ugyanazok (ami abszolút nem baj), de végülis energikusabb lett, ami már nagyon kellett a Juventusra legalább egy 5-6 éve.

Én érdekesnek tartom az új állomáshangot, de végülis jó ő is, sőt lehet, hogy talán nem is baj, de olyan nehéz a Sláger nevet Kautzky Armand nélkül hallgatni. :)

Kifejezetten tetszik! Valakinek megvan felvéve az éjféli váltás? Pont nem figyeltem oda, és lemaradtam róla (bár én kifejezetten vártam a váltást, szóval nem bánkódom a Juventus név miatt).

RDS meg, aki nincs a vételkörzetben: _SLAGER_ / _RADIO__ / FM_103,9 (éjszaka még nem volt FM 103,9)

Remélem, hogy a Sláger FM-ből idővel Sláger Rádió lesz, és ez az erőltetett FM-ezés (Class FM/ex-Neo FM/Music FM/Trend FM/Best FM/Ozone FM/ex-Szolnok FM/leendő Andy-féle DJ FM) trend megszakad.
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 101