RADIOSITE Fórum

  • Sláger FM

 #170035  Szerző: Gr3g0ry
 
csadam írta:
Gr3g0ry írta:A "kvótát" mindenki elfelejtette? :gülü2:
Milyen kvóta? Nem az a baj, hogy magyar zenék, hanem az, hogy nem a régiek, amik voltak. Ebben is lenne kvóta, hogy a magyar zenéknek milyen arányban kellene újnak vagy réginek lennie? :O
Igen (mint ahogy rajtam kívűl írták) nemcsak hogy hány % hanem hogy x évnél régebbi nem lehet.De
így inkább egyfajta formátum-romboló hatást érzékelek ebből.Tucat olyan rádió van ahol játszák a mai magyar zeneszámokat,de sajnos(ezek szerint) nem vették figyelembe a nosztalgia-rádiókat.Kiindulva abból hogy:tudok olyan rádiót, ami kérelmet adott be a kvóta alól való felmentésért(nosztalgia-rádió mint ahogy a sláger is).Eredménytelenül....
 #170029  Szerző: csadam
 
jimmer írta:Egyszerű. Megvan hogy a heti X % magyar zenén belül hány %-nak kell 5 évnél nem régebbinek lennie. Nálunk kisközben pl 50% magyar / hét és ezen belül még további - ha jól emlékszem - 25% -nak 5 évnél nem régebbinek. Ezt mondjuk a Sláger FM-en én úgy tartanám jónak, ha a régi dalok újra kiadásait tolnák be. Mivel ha egy Neoton Família albumot újra kiadnak pl idén, akkor az 2017-esnek minősül, függetlenül attól, hogy csak remastert kapott.
Ezt nem tudtam, csak a 35 és 50%-kal voltam tisztában.
 #170028  Szerző: jimmer
 
Egyszerű. Megvan hogy a heti X % magyar zenén belül hány %-nak kell 5 évnél nem régebbinek lennie. Nálunk kisközben pl 50% magyar / hét és ezen belül még további - ha jól emlékszem - 25% -nak 5 évnél nem régebbinek. Ezt mondjuk a Sláger FM-en én úgy tartanám jónak, ha a régi dalok újra kiadásait tolnák be. Mivel ha egy Neoton Família albumot újra kiadnak pl idén, akkor az 2017-esnek minősül, függetlenül attól, hogy csak remastert kapott.
 #170026  Szerző: patrikeskiss92
 
Én úgy tudom, hogy a magyar zenei kvótának még az is része, hogy nem játszhatnak 5 évnél régebbi zenéket! Amivel az a bajom, hogy az igazán jó magyar zenék a 2000-es években található csak, 5 évnél újabb magyar zenék már nem jók annyira, és nem is illene ehhez a rádióhoz.
 #170021  Szerző: csadam
 
Gr3g0ry írta:A "kvótát" mindenki elfelejtette? :gülü2:
Milyen kvóta? Nem az a baj, hogy magyar zenék, hanem az, hogy nem a régiek, amik voltak. Ebben is lenne kvóta, hogy a magyar zenéknek milyen arányban kellene újnak vagy réginek lennie? :O
 #170015  Szerző: Gr3g0ry
 
A "kvótát" mindenki elfelejtette? :gülü2:
 #170014  Szerző: radiogyuri5600
 
mihalylovics írta:
RadioFan írta:
Gyurii írta:Szomorúan olvasom, hogy lassan felüti a fejét a Láger rádió újra... (pár hete, ezt vetettem fel itt, ha indulnának ex-Class FM csomagra, kapnánk egy Láger/Neo FM hagyatékot megint... Megy ez csak Bp-n is úgy látom..) :mellow: :hit: :vomit:
Nagyon sajnálom, ezt a rádiót, főleg a hajnali magyar dalokat, nem gondoltam volna, hogy itt is a Margaret Island nyivákolását kell hallgatnom...
Csak úgy hasít le a lejtőn :hit:
Most meg Fluor Tamás... Borzasztó, de legalább napközben hallgatható. Amúgy a probléma gyökere a kibaltázott hazai zenei arány. Más: a szlovák Rádio Vlna is küzd ezzel, az esti-éjjeli órákban ott is előfordulnak mostani szlovák slágerek is, holott az ott is teljesen formátumidegen (többé-kevésbé azonos a két rádió formátuma).
Ez valami vicc?? Most nézem az esti magyar zenéket, hááát éles kanyar a retrótól Sláger FM néven! Lassan már a Juventus név is visszakerülhet, mert így értelmetlen lett a Slágerre nevezés........
 #170013  Szerző: mihalylovics
 
RadioFan írta:
Gyurii írta:Szomorúan olvasom, hogy lassan felüti a fejét a Láger rádió újra... (pár hete, ezt vetettem fel itt, ha indulnának ex-Class FM csomagra, kapnánk egy Láger/Neo FM hagyatékot megint... Megy ez csak Bp-n is úgy látom..) :mellow: :hit: :vomit:
Nagyon sajnálom, ezt a rádiót, főleg a hajnali magyar dalokat, nem gondoltam volna, hogy itt is a Margaret Island nyivákolását kell hallgatnom...
Csak úgy hasít le a lejtőn :hit:
Most meg Fluor Tamás... Borzasztó, de legalább napközben hallgatható. Amúgy a probléma gyökere a kibaltázott hazai zenei arány. Más: a szlovák Rádio Vlna is küzd ezzel, az esti-éjjeli órákban ott is előfordulnak mostani szlovák slágerek is, holott az ott is teljesen formátumidegen (többé-kevésbé azonos a két rádió formátuma).
 #170004  Szerző: RadioFan
 
Gyurii írta:Szomorúan olvasom, hogy lassan felüti a fejét a Láger rádió újra... (pár hete, ezt vetettem fel itt, ha indulnának ex-Class FM csomagra, kapnánk egy Láger/Neo FM hagyatékot megint... Megy ez csak Bp-n is úgy látom..) :mellow: :hit: :vomit:
Nagyon sajnálom, ezt a rádiót, főleg a hajnali magyar dalokat, nem gondoltam volna, hogy itt is a Margaret Island nyivákolását kell hallgatnom...
Csak úgy hasít le a lejtőn :hit:
 #170002  Szerző: Gyurii
 
Szomorúan olvasom, hogy lassan felüti a fejét a Láger rádió újra... (pár hete, ezt vetettem fel itt, ha indulnának ex-Class FM csomagra, kapnánk egy Láger/Neo FM hagyatékot megint... Megy ez csak Bp-n is úgy látom..) :mellow: :hit: :vomit:
  • 1
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 101