RADIOSITE Fórum

• Sláger FM

#154759  Szerző: kukac
 2016.05.26. 21:33
admin írta:
kukac írta:
admin írta:A Heart tényleg kurva jó, de itt az állítólagos kutatás azt hozta ki, hogy ide nem Modern AC, hanem a 80-as, 90-es évek zenéje kell, a szó szoros értelmében vett retro. Szerintem bejött. A zenét nyilván nem úgy értettem, hogy "nekem tetszik", mert én nem nagyon szeretem a popzenét, de az egy teljesen más kérdés.
- ha te lattal mostanaban ilyen kutatast, akkor tobbet tudsz a dologrol, a regi slager eseteben nem ez volt a helyzet (pedig az is ide lett pozicionalva). A zenet nem minositem (en nem erzem magam olyan idosnek, hogy ilyet hallgassak egesz nap, de szubjektiv), azt nem ertem, hogy slager a nev, cintula is elofordul (gondolom a rahatas kedveert), denes tomi mar juve (nem is nagyon tudom mashol elkepzelni), a zene viszont annyiban slager radios, hogy regi. Ennyi lenne egy radios arculat ma magyarorszagon? A logorol most nem is beszelek.
Én csak a hallgatottságot látom (azaz láttam, amíg volt mérés, mert most baszki nincs... politika megint), az alapján jó döntéseket hoztak. Dénes Tamást szerintem sokan szeretik, én speciel nem. A retro zenére mindenképpen van igény (szerintem a vegytiszta retróra is, amibe nem zavar be semmi 1999 utáni...), a többi, a körítés meg egy ilyen félig modern (lásd vokális szignálpark), félig nosztalgikus, hangulatkreáló valami. Én jónak tartom.

Na, de szerintem túltárgyaltuk, én megyek durmolni. Viszontlátásra!
Hogyhogy nincs meres? A 30-59 kulon publikalasa (classfm nelkul raadasul) egyebkent sem volt tul elegans.
 #154758  Szerző: markfelt
 2016.05.26. 21:27
kukac írta:
admin írta:A Heart tényleg kurva jó, de itt az állítólagos kutatás azt hozta ki, hogy ide nem Modern AC, hanem a 80-as, 90-es évek zenéje kell, a szó szoros értelmében vett retro. Szerintem bejött. A zenét nyilván nem úgy értettem, hogy "nekem tetszik", mert én nem nagyon szeretem a popzenét, de az egy teljesen más kérdés.
- ha te lattal mostanaban ilyen kutatast, akkor tobbet tudsz a dologrol, a regi slager eseteben nem ez volt a helyzet (pedig az is ide lett pozicionalva). A zenet nem minositem (en nem erzem magam olyan idosnek, hogy ilyet hallgassak egesz nap, de szubjektiv), azt nem ertem, hogy slager a nev, cintula is elofordul (gondolom a rahatas kedveert), denes tomi mar juve (nem is nagyon tudom mashol elkepzelni), a zene viszont annyiban slager radios, hogy regi. Ennyi lenne egy radios arculat ma magyarorszagon? A logorol most nem is beszelek.
Én csak a hallgatottságot látom (azaz láttam, amíg volt mérés, mert most baszki nincs... politika megint), az alapján jó döntéseket hoztak. Dénes Tamást szerintem sokan szeretik, én speciel nem. A retro zenére mindenképpen van igény (szerintem a vegytiszta retróra is, amibe nem zavar be semmi 1999 utáni...), a többi, a körítés meg egy ilyen félig modern (lásd vokális szignálpark), félig nosztalgikus, hangulatkreáló valami. Én jónak tartom.

Na, de szerintem túltárgyaltuk, én megyek durmolni. Viszontlátásra!
 #154757  Szerző: kukac
 2016.05.26. 21:22
 #154756  Szerző: markfelt
 2016.05.26. 21:16
A Heart tényleg kurva jó, de itt az állítólagos kutatás azt hozta ki, hogy ide nem Modern AC, hanem a 80-as, 90-es évek zenéje kell, a szó szoros értelmében vett retro. Szerintem bejött. A zenét nyilván nem úgy értettem, hogy "nekem tetszik", mert én nem nagyon szeretem a popzenét, de az egy teljesen más kérdés.
 #154755  Szerző: kukac
 2016.05.26. 21:12
admin írta:A nevet leszarom, ha Valag FM lenne, a programming és a zene akkor is jó lenne. Szerintem az egyik -szakmailag - legjobb most a Sláger FM a magyar piacon.
- a programming szakma, a zene szubjektum. Utobbirol emiatt nem kivanok vitatkozni (szakmailag annyit azert hozzatennek, hogy zeneileg nem az amerikai slager ertelmezest koveti, de ez mas kerdes), sokkal inkabb erzem ellentmondasnak, hogy szerinted nem akarjak koncepcionalisan kovetni a slager radiot, de azert nem zavarja oket ha folyamatosan erre utalo jeleket szornak szerte széjjel. :)
Nekem a heart sokkal inkabb etalon, de biztos nem egyforma az elkepzelesunk...
 #154754  Szerző: markfelt
 2016.05.26. 21:06
A nevet leszarom, ha Valag FM lenne, a programming és a zene akkor is jó lenne, a Sláger nevet meg tetszik vagy sem, kézenfekvő volt felvenni. Itt nem etikai, hanem marketingszempontok dominálnak, a gyerekemnek nyilván nem adnám azt a nevet, hogy Mahatma Gandhi, de a rádiómat lazán elkeresztelném Slágernek, ha a lajstrom lejárt, és gyorsan sikerre szeretném vinni.

Emellett szerintem az egyik -szakmailag - legjobb most a Sláger FM a magyar piacon.
 #154752  Szerző: kukac
 2016.05.26. 21:05
admin írta: Szerinted melyik az etalon ma a magyar piacon? A Csaba Rádió?
Az lenne? Nem tudom. Kinek mi az etalon? Nekem nem etalon a slager fm. Szerinted talan a Vajna utani tv2 ugyanaz a tv2, mint a Vajna elotti? Attol lesz egy radio, egy musor az ami, hogy ugyanazt a nevet adjak neki? Neked talan ez az etalon? :D
 #154750  Szerző: markfelt
 2016.05.26. 20:59
kukac írta:
admin írta:
kukac írta: Ha azt gondolod hogy attol a slager fm slager radio lesz, hogy koncepcionalisan probaljak leutanozni, akkor inkabb nem bonyolodnek bele a dologba. Maradjunk annyiban hogy a slager fm soha nem lesz olyan mint a slager radio volt, nem lehet olyan, tobb okbol sem.
Kétlem, hogy huzamosabb ideig hallgattad, ha ilyeneket írsz. Nem próbálják koncepcionálisan leutánozni. A név hasonló, de sokkal pörgősebb, mint a SR valaha is volt, és a műsorszerkezetet, célcsoportot, zenei koncepciót tekintve is lényeges különbségek vannak.
Ha Igy gondolod, akkor mi a kerdes? :)
Szerinted melyik az etalon ma a magyar piacon? A Csaba Rádió?
 #154749  Szerző: kukac
 2016.05.26. 20:57
admin írta:
kukac írta:
admin írta: Akár el is mondhatnád, hogy szerinted miért nem jó! Célozgattál rá ugyanis.
Ha azt gondolod hogy attol a slager fm slager radio lesz, hogy koncepcionalisan probaljak leutanozni, akkor inkabb nem bonyolodnek bele a dologba. Maradjunk annyiban hogy a slager fm soha nem lesz olyan mint a slager radio volt, nem lehet olyan, tobb okbol sem.
Kétlem, hogy huzamosabb ideig hallgattad, ha ilyeneket írsz. Nem próbálják koncepcionálisan leutánozni. A név hasonló, de sokkal pörgősebb, mint a SR valaha is volt, és a műsorszerkezetet, célcsoportot, zenei koncepciót tekintve is lényeges különbségek vannak.
Ha Igy gondolod, akkor mi a kerdes? :)
 #154748  Szerző: markfelt
 2016.05.26. 20:50
kukac írta:
admin írta: Akár el is mondhatnád, hogy szerinted miért nem jó! Célozgattál rá ugyanis.
Ha azt gondolod hogy attol a slager fm slager radio lesz, hogy koncepcionalisan probaljak leutanozni, akkor inkabb nem bonyolodnek bele a dologba. Maradjunk annyiban hogy a slager fm soha nem lesz olyan mint a slager radio volt, nem lehet olyan, tobb okbol sem.
  • 1
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 68
  • 82

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.