RADIOSITE Fórum

• Sláger FM

#150495  Szerző: markfelt
 2015.11.03. 09:29
Oldman: ki tudja, ha van zsé és szándék módosíttatni a topformatnál - ami a jó ég tudja, milyen árban van, de mivel az egészet át kell variálni, tehát olyan, mintha egy vadonatúj pakkot csináltatnának, nyilván borsos -, akkor lehet még Sláger Rádió is. Ha máskor nem, pl. egy következő arculatfrissítésnél.

A Rádió jobban cseng szerintem is, mint az FM, de utóbbi sem a világ vége.
 #150494  Szerző: markfelt
 2015.11.03. 08:54
Richmonde írta:
admin írta:Ez az RDS dolog fontossági sorrendben szerintem úgy a kettőszázharmadik.
Én föntebb sorolnám a listán (bár kétségkívül nem a legfontosabb) mert ezzel találkozik legelőször az ember, mikor odakapcsol valahová. Ha azt látja, hogy szét van esve, akaratlanul is az igénytelenség érzését kelti benne. Ugyanaz a szitu, mint egy jól, vagy rosszul megtervezett logó esetében. Én ezért támogatom a statikus PS-t, minden másra ott a RT.
Egy rádióbuziban lehet, hogy az igénytelenség érzését kelti, de szerintem szükség van egy olyan, a magyar rádiós piacon még szokatlan szemléletre, mely szerint a hallgatókak rádióznak és nem magunknak. :)

Egyébként az oly sokszor mintapéldaként hozott Amerikában a legtöbbször dinamikus a PS és telerakják mindennel, ami csak eszükbe jut. :)
 #150492  Szerző: oldman
 2015.11.03. 07:31
Ez az RDS dolog csak pár embernek fontos. Az átlag nem olvasgatja menet közben az autórádióját, hanem hallgatja.
Lentebb valaki írta, hogy Sláger rádió lehet később a név. Én meg pont azt gondolnám, hogy nem, mivel akkor nem gyártottak volna le egy ekkora parkot erre névre. Hollandiában még fel is énekeltették, így nem hinném, hogy ez változni fog.
Zeneileg nem érzek változást a két nappal ezelőttihez. Nem is nagyon jön be az agyonjátszott zenegép feeling. Azt gondolom, hogy ezek az évtizedek, sokkal színesebbek voltak. Most csak új csomagolást kapott az eddigi kínálat. Persze ez még változhat. A hírzene hangos, és nagyon idegesítő. Elnyomja a hírolvasót. Ha halkabb lenne, akkor tán fel sem tűnne, hogy egy négy másodperces rész van loopolva. A reggel nekem tetszik. Vidám, és pont eleget beszélnek. Ennél több már zavaró lenne. Somogyi Zoli, és Dénes Tomi, már uncsik. A kívánságműsort én is irtanám. Fehér Mariannt sosem tartottam jó műsorvezetőnek. Riporternek jó, aki egy beszélgetést jól meg tud csinálni, de a fromat rádiózástól nagyon távol van.
Miután nem ismerjük a körülményeket, így azt gondolom, hogy jó munkát végeztek a rádióval. A tulajdonos új nevet akart, amit hozzá lehet kötni. Az utánérzés miatt is jelentős hallgatót lehet majd szerezni ezzel az arculattal.
A hírszerkesztésen változtatnék, a zenék közül más dalokat is használnék, és pár új hangot is beszereznék. Vannak parkolópályán és vidéken jó hangok és tehetséges műsorvezetők, ha nem is túl sokan.
A többit meghalljuk.
 #150491  Szerző: Richmonde
 2015.11.03. 06:41
admin írta:Ez az RDS dolog fontossági sorrendben szerintem úgy a kettőszázharmadik.
Én föntebb sorolnám a listán (bár kétségkívül nem a legfontosabb) mert ezzel találkozik legelőször az ember, mikor odakapcsol valahová. Ha azt látja, hogy szét van esve, akaratlanul is az igénytelenség érzését kelti benne. Ugyanaz a szitu, mint egy jól, vagy rosszul megtervezett logó esetében. Én ezért támogatom a statikus PS-t, minden másra ott a RT.
 #150488  Szerző: markfelt
 2015.11.02. 23:56
Ez az RDS dolog fontossági sorrendben szerintem úgy a kettőszázharmadik.
 #150486  Szerző: Ivoa
 2015.11.02. 23:02
Kovi02 írta:A Rádió7nél a PS csak: RADIO_7_ TEL:0630 267-777_,a 88 tesz bele trafi infókat,aminél nálam 3 év alatt 2szer! kavarodtak össze a betűk(az RDS lökettől függ inkább) A siriusnál viszont nagyon gyors a váltás a reklámok között,ott tényleg sűrűn kavarodik,a Smile-nál a reklámok az RDS-ben sokkal jobban vannak beállítva(nálunk ez nem tiltott :question: ),ott annyira nem kavarodik össze. Bp.n belül inkább a statikus lenne célszerűbb a városon belüli interferenciák miatt,de jó beállításnál nem lesz kavar. Én a volt "B 92" style ra szavaznék ,így kiírva: *SLAGER* __103,9__. A _RADIO__-t szerintem el kéne felejteni az RDS PS-ből,szerintem "helyfoglaló"
Szombaton a Rádió7 tett bele trafi infókat, Makón is kiírta, hogy Trafi HMVH Szántó Kovács János utca. (97,6-ról viszont észrevétlenül vált a 96,8-ra, gratula.)
 #150485  Szerző: origo20
 2015.11.02. 22:46
Elég lenne bőven ha simán Sláger lenne az RDS.
Így is elég kavarc van hogy most mi is a rádió neve.
De a műsor tetszik!
 #150481  Szerző: Kovi02
 2015.11.02. 22:23
A Rádió7nél a PS csak: RADIO_7_ TEL:0630 267-777_,a 88 tesz bele trafi infókat,aminél nálam 3 év alatt 2szer! kavarodtak össze a betűk(az RDS lökettől függ inkább) A siriusnál viszont nagyon gyors a váltás a reklámok között,ott tényleg sűrűn kavarodik,a Smile-nál a reklámok az RDS-ben sokkal jobban vannak beállítva(nálunk ez nem tiltott :question: ),ott annyira nem kavarodik össze. Bp.n belül inkább a statikus lenne célszerűbb a városon belüli interferenciák miatt,de jó beállításnál nem lesz kavar. Én a volt "B 92" style ra szavaznék ,így kiírva: *SLAGER* __103,9__. A _RADIO__-t szerintem el kéne felejteni az RDS PS-ből,szerintem "helyfoglaló"
 #150478  Szerző: Ivoa
 2015.11.02. 22:12
PI ugyanaz.

Azt hittem amúgy reggel, hogy "SLAGERFM" lesz majd az RDS. Éjszaka csak _SLAGER_ / _RADIO__ volt. Egyébként nem tudom, ez a dinamikus RDS miért tetszik sokaknak, főleg vidéken elterjedt (+ a Lánchíd használja LANCHID_ / FM 100,3 / 8148-755 formában). A Sirius pl. reklámokat tesz be RDS-be (pizzaszállítás pl.), a Rádió 7 traffipax híreket, de ha kihaladunk a vételkörzetből, csak egy csomó karakter marad. Szerintem a legjobb RDS a statikus "_SLAGER_" vagy "SLAGERFM" lenne. (Talán a SLAGERFM jobb lenne.)

Érdekes. hogy a Sláger Arcokban (ami most kezdődött) ugyanaz a háttérdallam van, ami a Juventuson volt sokáig. Lehetett volna ezen is változtatni, mégha én szeretem ezt a dallamot is hallgatni, de már eléggé régóta ez megy.

(Amúgy ma halottak napja alkalmából egy gyászkonzultáns beszélget a halálról. Respect. :))
Kovi02 írta:
Ivoa írta: RDS meg, aki nincs a vételkörzetben: _SLAGER_ / _RADIO__ / FM_103,9 (éjszaka még nem volt FM 103,9)
.
A PS nem lehetne:
*SLAGER* 103,9_FM_
vagy
SLAGERFM
vagy
*SLAGER* BUDAPEST *103,9*_
esetleg még statikus
R_SLAGER, SLAGER_R , SLAGER__ ,én még ilyet is el tudnék képzelni : __SLAGER

PI változott?
 #150474  Szerző: Kovi02
 2015.11.02. 22:03
Ivoa írta: RDS meg, aki nincs a vételkörzetben: _SLAGER_ / _RADIO__ / FM_103,9 (éjszaka még nem volt FM 103,9)
.
A PS nem lehetne:
*SLAGER* 103,9_FM_
vagy
SLAGERFM
vagy
*SLAGER* BUDAPEST *103,9*_
esetleg még statikus
R_SLAGER, SLAGER_R , SLAGER__ ,én még ilyet is el tudnék képzelni : __SLAGER

PI változott?
  • 1
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80
  • 81

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.