RADIOSITE Fórum

  • Hír.FM

 #195883  Szerző: Volvos
 
shadoe írta: 2022.01.27. 20:40
Volvos írta: 2022.01.27. 00:06
Ez a szentesi freki egy borzalmas választás volt. A Szlovákok már a 90'-s években is sugároztak itt, méghozzá olyan térerővel, hogy Szolnokon az RDS lejött egy botantennával is.
A Rock FM (104.3)-ra gondolhatsz. Úgy jött a Rock Fm Kecskeméten a város délnyugati részén a tetőtérben sima botantennával, hogy onnan vettem kazettára az amerikai slágerlistákat, ugyanis ott azt angolul sugározták. Nekem - kissé önző módon - azért is volt rossz választás, mert pont ott jönnek-jöttek szlovák adók, amiket nemrég fedeztem fel. Nem sok FM DX lehetőség maradt már a sávban sajnos.
Amúgy a Karc FM-nek vannak színvonalas könnyűzenei műsorai?
Már régóta nem Rock FM, nevet változtattak. "RADIO_FM" az RDS kiírás és a bemondás szerint. A Karc FM-et nem hallgatom, a kormánypropaganda miatt, legfeljebb éjszakás műszakban tévedek rá, de akkor igen sokféle zene megy rajta, ráadásul többnyire Magyar.
 #195872  Szerző: shadoe
 
Volvos írta: 2022.01.27. 00:06
Ez a szentesi freki egy borzalmas választás volt. A Szlovákok már a 90'-s években is sugároztak itt, méghozzá olyan térerővel, hogy Szolnokon az RDS lejött egy botantennával is.
A Rock FM (104.3)-ra gondolhatsz. Úgy jött a Rock Fm Kecskeméten a város délnyugati részén a tetőtérben sima botantennával, hogy onnan vettem kazettára az amerikai slágerlistákat, ugyanis ott azt angolul sugározták. Nekem - kissé önző módon - azért is volt rossz választás, mert pont ott jönnek-jöttek szlovák adók, amiket nemrég fedeztem fel. Nem sok FM DX lehetőség maradt már a sávban sajnos.
Amúgy a Karc FM-nek vannak színvonalas könnyűzenei műsorai?
 #195863  Szerző: Volvos
 
Gyurii írta: 2022.01.26. 10:16
noartist írta: 2022.01.26. 09:12 Gyulán már nem találom. Francba! :)
Mint írtam nagyon gyenge, magát a várost (Bcs.) ha lefedi már jó. Tudna az adó többet, hisz pont elcsíptem az indulást, 10x erősebb volt, mint amilyen most. :blush: Pedig szerintem érdekük lenne, hogy Gyulát is átlagvevővel lefedje a Karc...
(Én nem azt nézem, hogy kik, mit mondanak, hanem magát a rádió részét.)

Ui.: Szentesi sem lett túlzottan acélos (értsd: harmatgyenge), ahhoz képest aminek előzetesekből gondoltuk. Magasság a ludas gyanítom. Nem a szentesi tv-toronyból, hanem egy belvárosi 4 emeletesről szólhat...

Anno Radio 451 a 106.1-en V-ben (100W) fogható volt nálam az emeleten, a mostani 104.3 Karc (250W) meg se nyikkan. Sőt a 95.7 Retro-hoz (200W) képest is nulla, fokkal jobbnak kellene lennie a Karcnak. :punch:
Ez a szentesi freki egy borzalmas választás volt. A Szlovákok már a 90'-s években is sugároztak itt, méghozzá olyan térerővel, hogy Szolnokon az RDS lejött egy botantennával is.
 #195807  Szerző: p0tyi
 
Már a keszthelyi 92.2 is szól, így az összes közelmúltban pályáztatott freki elindult.
 #195805  Szerző: Gyurii
 
noartist írta: 2022.01.26. 09:12 Gyulán már nem találom. Francba! :)
Mint írtam nagyon gyenge, magát a várost (Bcs.) ha lefedi már jó. Tudna az adó többet, hisz pont elcsíptem az indulást, 10x erősebb volt, mint amilyen most. :blush: Pedig szerintem érdekük lenne, hogy Gyulát is átlagvevővel lefedje a Karc...
(Én nem azt nézem, hogy kik, mit mondanak, hanem magát a rádió részét.)

Ui.: Szentesi sem lett túlzottan acélos (értsd: harmatgyenge), ahhoz képest aminek előzetesekből gondoltuk. Magasság a ludas gyanítom. Nem a szentesi tv-toronyból, hanem egy belvárosi 4 emeletesről szólhat...

Anno Radio 451 a 106.1-en V-ben (100W) fogható volt nálam az emeleten, a mostani 104.3 Karc (250W) meg se nyikkan. Sőt a 95.7 Retro-hoz (200W) képest is nulla, fokkal jobbnak kellene lennie a Karcnak. :punch:
 #195801  Szerző: noartist
 
Gyulán már nem találom. Francba! :)
 #195798  Szerző: Gyurii
 
Goldfinger15 írta: 2022.01.24. 10:13 Mezőtúron a 95.7 Retronál sokkal gyengébb, Békéscsaba pedig nem is jön. Bár a célnak megfelel, mert az adott várost lefedik.
Békéscsabai Karc már a város nyugati szélén a régi 44-esen a tv torony tövénél már recseg. Nem várd, hogy akár 20-30 km-re hallani fogod... :D (Pedig mikor indult/tesztelték ment 1kW-al is szerintem egy pár óráig.)

Mellesleg a Telekom-toronyról szól a belvárosból H-ban 50W, vagy kevesebbel, (ahonnan a 104,0 R1 is...).
 #195769  Szerző: Goldfinger15
 
Mezőtúron a 95.7 Retronál sokkal gyengébb, Békéscsaba pedig nem is jön. Bár a célnak megfelel, mert az adott várost lefedik.
 #195767  Szerző: Gyurii
 
Na akkor, ahogy itt olvasom mindenhol lófing a teljesítménye... (Szentes, Békéscsaba, Salgótarján stb.)

(Legalább lesz min tekerni, mellesleg legalább "összeérnének" az adók..) :D
 #195748  Szerző: Kovi02
 
Promenád írta: 2022.01.21. 22:05
Gyurii írta: 2022.01.20. 21:20 Szentes 104.3: ON

Nagyon gyenge… 95.7 Retro-hoz képest főleg..
Igen, egy durva 10dB difi van térerőben az országos kereskedelmi javára még 23km-re is. Lőttek nálam a 104.4-n lévő nagyon gyenge vételű Radio Subotica-nak. :vomit:
Itt jelenleg olyan gyenge,hogy éppen látszik az SDR spektrumon egy 104,5-tel egyező adó,de bármi hallgathatót eddig nem sikerült belőle kihozni.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 55