RADIOSITE Fórum

  • Rock FM 95.8

 #153781  Szerző: markfelt
 
Van igény a rockra, a magyar rock pedig szerintem kevésbé elutasított, mint a magyar pop. Másrészt ez egy közösségi rádió, ami nem fog fizetni frekvenciadíjat. Harmadrészt van mögötte egy egyesület. Negyedrészt pedig állítólag jóval kommeszebb lesz, mint mondjuk a Pont FM, vagy a Best of Rock volt. Jóval nagyobb vételkörzetben.

A 80% magyar tényleg sok, de ha okosan osztják el, és a külföldi zenéket nappalra csoportosítják, egész jól el fog sülni. Pláne ha a leghallgatottabb sávokban a legismertebb rockslágerek szólnak majd, nem valami ismeretlen őrjöngés.
 #153780  Szerző: LewyDee
 
Nem olvastam vissza a sok bejegyzést, ezért ha olyasvalamit írok amit már volt azért elnézést.

Nem értem ezt a rádiót. Csak Rock-ra építeni ráadásul nagyrészt magyar rock-ra? Első hallásra olyan ez, mintha a tulajdonos szeretne egy halom pénzt kiszórni az ablakon. Rétegrádió melynek hallgatottsága elenyésző lesz. Nem sikerült se a BestOfRock-nak sem a Pannon/MZR-nek sem, pedig akkor még nem voltak zene streaming szolgáltatások, melyek mára komoly konkurenciájává vált a rádiók számára.

Ezt azért írom le, mert érdekel hogyan vélekedtek a financiális oldaláról.

ui.: szerintem egy alapítvány támogatásával lenne képes egyedül fennmaradni, melyet a hallgatók pénzadománnyal támogatnának. (mint pl. Klub, Tilos)
 #153701  Szerző: Gr3g0ry
 
Jól sejtem a promóban Csizinszky Évát hallottam?
 #153696  Szerző: jimmer
 
Az NMHH adatszolgáltatáshoz meg Mari néni, a takarító fogja előbb Excel táblába pötyögni, majd hozzászámolni a magyar zenei kvótához adott esetben, meg kitölteni a származás, közszolgálat, saját gyártás stb információs táblákat, és elküldeni minden héten a monitor@nmhh.hu -ra. hápersze :troll:
 #153685  Szerző: mihalylovics
 
djlacee írta:
Csongii írta:
djlacee írta:manapság a rádióknál már fel sem merül, hogy egy-egy dalt ne számítógépről játsszanak, hanem mittudomén vinilről?
Nem merül fel szerintem. Ha csak visszagondolok arra, hogy nálunk miként ment az egész, akkor a műsorvezetőnek marhára nincs ideje arra, hogy neki álljon pl. Vinylről bejátszani dalt. Ráadásul szerintem nagyon kevés rádiónak van hanganyag meg pc-n kívül. Persze el lehet vele játszani, de a mai pörgésben már nincs rá igazán idő. Szerintem.
Lehet, de ez egy közösségi rádió lesz. Mint mondjuk a Tilos. Ott meg vannak ilyen csemegék is, mint vinylről játszott zene
A Tilosnál lehet, hogy van ilyen, de én ezt inkább egy olyasmi közösségi rádióként tudom elképzelni, mint mondjuk a Jazzy, vagy a Klasszik, csak más műfajban, márpedig ezekből nem igazán nézem ki, hogy lemezről játszanának be zenét...
 #153683  Szerző: djlacee
 
Csongii írta:
djlacee írta:manapság a rádióknál már fel sem merül, hogy egy-egy dalt ne számítógépről játsszanak, hanem mittudomén vinilről?
Nem merül fel szerintem. Ha csak visszagondolok arra, hogy nálunk miként ment az egész, akkor a műsorvezetőnek marhára nincs ideje arra, hogy neki álljon pl. Vinylről bejátszani dalt. Ráadásul szerintem nagyon kevés rádiónak van hanganyag meg pc-n kívül. Persze el lehet vele játszani, de a mai pörgésben már nincs rá igazán idő. Szerintem.
Lehet, de ez egy közösségi rádió lesz. Mint mondjuk a Tilos. Ott meg vannak ilyen csemegék is, mint vinylről játszott zene
 #153682  Szerző: Csongii
 
djlacee írta:manapság a rádióknál már fel sem merül, hogy egy-egy dalt ne számítógépről játsszanak, hanem mittudomén vinilről?
Nem merül fel szerintem. Ha csak visszagondolok arra, hogy nálunk miként ment az egész, akkor a műsorvezetőnek marhára nincs ideje arra, hogy neki álljon pl. Vinylről bejátszani dalt. Ráadásul szerintem nagyon kevés rádiónak van hanganyag meg pc-n kívül. Persze el lehet vele játszani, de a mai pörgésben már nincs rá igazán idő. Szerintem.
  • 1
  • 41
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 50