RADIOSITE Fórum

  • Rock FM 95.8

 #153677  Szerző: djlacee
 
Kicsit azért én is soknak érzem ezt az 5db széles monitort. Eleve, nem tudom, manapság a rádióknál már fel sem merül, hogy egy-egy dalt ne számítógépről játsszanak, hanem mittudomén vinilről?
 #153668  Szerző: Gr3g0ry
 
ayala írta:sötétben, amikor csak a monitorok és a technika kis ledjei világítanak, baromi jól tud kinézni egy stúdió, ettől függetlenül sosem tetszett, amikor túltolják a monitorokat.

látszik, hogy ugyanaz a team csinálja, akik nemrég a karc fm stúdióját is... szerintem túl sterilre sikerültek. bár lehet, hogy csak az én ízlésem ilyen, de nagyon hiányoznak legalább a színek pl.
Hallgatói szempontból, magasról teszek az ilyen csili-vili technikára,a hangzás illetve a zeneikínálat a lényeg(meghogy ne omoljon össze random a berendezés).
 #153655  Szerző: oldman
 
adam1400 írta:ez nem Gáti Oszkár?
Biztosan nem.
Mickey Rourke magyar hangja, Schneider Zoltán. Szerintem jó választás.
 #153652  Szerző: ayala
 
sötétben, amikor csak a monitorok és a technika kis ledjei világítanak, baromi jól tud kinézni egy stúdió, ettől függetlenül sosem tetszett, amikor túltolják a monitorokat.

látszik, hogy ugyanaz a team csinálja, akik nemrég a karc fm stúdióját is... szerintem túl sterilre sikerültek. bár lehet, hogy csak az én ízlésem ilyen, de nagyon hiányoznak legalább a színek pl.

Kép
forrás: facebook
 #153627  Szerző: Nickman
 
Most úgy tűnik május 17-én indul. Honlapon megy a visszaszámlálás.
A Facebook oldalon lévő videókban (ha jól hallom) Schneider Zoltán hangját halljuk, jó választásnak tűnik, mint station voice. :)
 #153529  Szerző: Csongii
 
Most futottam bele egyik rádiós ismerős "lájkja" nyomán, hogy Kovács Áron ide igazol át a Class FM-ről. A reggeli adást fogja vezetni.
Akit bővebben érdekel a dolog, itt találja a bejegyzését: https://www.facebook.com/classaron/?fref=nf
 #153502  Szerző: Gr3g0ry
 
RatFM írta:Teát majd azt veszitek észre, hogy PUKK és ott lesz valami.
Akkor ezekszerint majd május 14-én kellene ráhangolni?
 #153438  Szerző: RatFM
 
Gr3g0ry írta: Onnan vettem hogy 2 khz-et akartam írni mint valami "idegesítő" teszthangot(egyébként 1 khz-et sugároznak általában) , az a 2 csak hab a tortán mert az nálam már kiveri egy időután a biztosítékot(nem véletlenül tettem idézőjelbe, arra pedig váralanul nem figyeltem hogy 2x nyomtam le a 2-es bill.). ^^

Általában szoktak valami tesztadások lenni(pl.: adó tesztelése,stb.) előtte,nem? Slágernél is mintha volt, vagy már aznap volt a teszt és utána néhány órája rá az adás(erre az időszakra nem emlékszem)?
Általában 1kHz szokott lenni, de már nem nagyon erőltetik.
1000 éves BHG BBA.30.-as is minden nélkül tudta az 1kHz-es teszt hangot.
Általában műterhen kihangolják az audiot, hogy ne halljátok a bakiparádét és ne legyen min csámcsogni. :D
Az antennákat meg már úgy tervezik hogy a sávot caklipakli max 1:1.5 SWR-el megeszi.
Meg amúgy sem lehet ezeken már mit hangolni.
Például egy ilyenen.
Kép
Teát majd azt veszitek észre, hogy PUKK és ott lesz valami.
 #153435  Szerző: Gr3g0ry
 
RatFM írta:
Gr3g0ry írta:Van már valami "22khz-es" hang a frekin?
Nem tudom honnan vetted ezt a 22kHz-et, de minden esetre ránéztem analizátorral is a frekvenciára, mivel hallani ezt biztos senki nem fogja.
A tunerekben az audio oldalon lévő 19kHz-es pilot szűrő ezt már 15kHz felett gazdagon vágja.
Az emberi hallásról meg már nem is beszélve.
Csak az ősrobbanás zaja vételezhető pest irányából masszívan ezen a hullámhosszon !
Mellesleg a verebek azt csiripelik 1 hónap múlva lesz ott valami !
Onnan vettem hogy 2 khz-et akartam írni mint valami "idegesítő" teszthangot(egyébként 1 khz-et sugároznak általában) , az a 2 csak hab a tortán mert az nálam már kiveri egy időután a biztosítékot(nem véletlenül tettem idézőjelbe, arra pedig váralanul nem figyeltem hogy 2x nyomtam le a 2-es bill.). ^^

Általában szoktak valami tesztadások lenni(pl.: adó tesztelése,stb.) előtte,nem? Slágernél is mintha volt, vagy már aznap volt a teszt és utána néhány órája rá az adás(erre az időszakra nem emlékszem)?
  • 1
  • 42
  • 43
  • 44
  • 45
  • 46
  • 50