RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#185427  Szerző: Glenn
 2019.10.19. 16:51
Nem lehet, hogy a gazdi sajnálatos távozása óta most már fontos a hallgató is? Nem dől a lé máshonnan. :roll:
 #185423  Szerző: robert11
 2019.10.19. 14:34
Én is inkább a nappali sávon változtatnék. Akkor hallgatom inkább. Az estiről nem nyilatkoznék ugyanis akkor ritkán hallgatok rádiót inkább tévézek de van aki azt mondja hogy az elmúlt időbe a shitben olyan zenék mentek 8 után, amelyek a nappali sávban rotációban nem voltak hallghatók max csak később kerültek be. A 2000es évek zenéit én is elhallgatnám azokból kellene több 2000 és az azt követő évek. Cookynál mennek jók a klasszikmixben de néha ott is ismételnek sokat legalábbis eddig így volt max más sorrendben adja a számokat. De pl nappal is el tudnám képzelni Daft Punk one more time című számát, vagy éppen Roger Sanches anotherchance számát.
Jó lenne, de nem mi vagyunk a szerkesztők a döntéshozók így azzal kell beérnünk, ami van. Inna meg Alexandra Stan helyett adhatnának néha más korábbi évekbeli zenét is ők is jók, jó számaik vannak de hogy változatosabb legyen néha hanyagolni kéne.
 #185418  Szerző: tomee
 2019.10.18. 23:03
Adam írta:
mlaszlo írta:
2019.10.17. 15:21
noartist írta:
2019.10.17. 10:31
Teljesen rendben van a WIM. Az, hogy valakinek ez nem műfaja, az nem a rádió hibája. Azt leszámítva, hogy egy órával hamarabb kezdődik, mint korábban a Factory, zeneileg ordítóan nagy változás nem történt. Csak került egy kis interaktivitás a műsorba. Tényleg az az érzésem már nekem is, hogy bármit csinál az R1, abba valamilyen formában bele kell kötni. Mindenki változásért könyörgött, az R1 pedig meglépte. Már csak a nappali rotáción kéne csiszolni, mert az ember a falat lekaparja a Tears in your eyes-tól, stb.
Szerintem a kritika a nappali zenei palettát érte mindig, hogy szélesíteni lehetne a kínálatot. Olyat szerintem senki sem kért, hogy még több mixet. Napi 5 óra mix műsor sok, a délutáni zenei sávtól is teljesen elüt a 17-18 óra közötti mix műsor. Ezt egy tematikus rádió megteheti, de egy félországos, amelynek célja hogy minél szélesebb kört elérni, annak teljesen érthetetlen, hogy egy szűk kört érdeklő zenei blokkot bővít ki, majdnem duplájára.
Erről van szó, minden szavaddal egyet értek.
Annyi kiegészítés, hogy a 17-18 kozt levő mix még valamennyire fogyasztható átlag hallgatónak is. A Discos hit pedig teljesen.
Hát igen, az esti sávba már tényleg teljesen hülyeség belekötni, mert meg lett rendesen csinálva. Zeneileg meg nyilván már nem a 30+ korosztálynak szól, ez abból is látszik, hogy én is már dübörgésnek hallom leginkább az ott játszott zenéket, és fogalmam sincs, hogy a feltörekvő dj-k közül ki-kicsoda, mert inkább Bárányékon nőttem fel. Ebből gondolom, hogy én ebből a körből már kihullottam, de minden esetre sz*rnak sem titulálnám, mert rengetegen rajonganak értük.

Off:

(Ezért kéne egy tényleg 2000-es évek zenéit játszó rádió, és itt nem a Best furcsa egyvelegére gondolok, hanem azokra a zenékre, amiket anno a régi Rádió1 meg Roxy játszott. Nem igaz, hogy erre ne lenne igény, azokat a zenéket annak idején orrba-szájba adták kb. úgy, mint ahogy manapság a R1 ismétel napi szinten)
 #185415  Szerző: LuciFerko
 2019.10.18. 19:59
Újra megy a Szekszárdi, paksi, dunaföldvári és bajai adás :)
 #185414  Szerző: zenefalo
 2019.10.18. 16:52
Azt vettem észre, hogy a World Is Mine szignáljában hallható angol férfi hangja a néhai Rise Fm és Niterise promóiban is megszólalt (nekem nagyon arra hasonlít).
 #185409  Szerző: Adam
 2019.10.17. 16:56
mlaszlo írta:
noartist írta:
Teljesen rendben van a WIM. Az, hogy valakinek ez nem műfaja, az nem a rádió hibája. Azt leszámítva, hogy egy órával hamarabb kezdődik, mint korábban a Factory, zeneileg ordítóan nagy változás nem történt. Csak került egy kis interaktivitás a műsorba. Tényleg az az érzésem már nekem is, hogy bármit csinál az R1, abba valamilyen formában bele kell kötni. Mindenki változásért könyörgött, az R1 pedig meglépte. Már csak a nappali rotáción kéne csiszolni, mert az ember a falat lekaparja a Tears in your eyes-tól, stb.
Szerintem a kritika a nappali zenei palettát érte mindig, hogy szélesíteni lehetne a kínálatot. Olyat szerintem senki sem kért, hogy még több mixet. Napi 5 óra mix műsor sok, a délutáni zenei sávtól is teljesen elüt a 17-18 óra közötti mix műsor. Ezt egy tematikus rádió megteheti, de egy félországos, amelynek célja hogy minél szélesebb kört elérni, annak teljesen érthetetlen, hogy egy szűk kört érdeklő zenei blokkot bővít ki, majdnem duplájára.
Erről van szó, minden szavaddal egyet értek.
Annyi kiegészítés, hogy a 17-18 kozt levő mix még valamennyire fogyasztható átlag hallgatónak is. A Discos hit pedig teljesen.
 #185407  Szerző: Jozsfm964
 2019.10.17. 16:12
Egy fiatalos rádióba kellenek a mixek, és a Rádió 1 lépet egy szintet a Music FM irányába. Van egy réteg aki igenis kedveli a mixeket ahogy én is. A WIM pedig már nagyon kellett, főleg az interaktivitása miatt van egy kis lelke, végre 15 év után sikerült Bárányékat kipucolni. Aki meg nem akar mixeket hallgatni az vagy fizessen elő stream szolgáltatóra vagy hallgasson más rádiót. Engem egy-két órára megnyertek. Amikor nincs mix, akkor a zenei rotációt jó volna frissíteni. Az a felállás ami éjszaka van, az elég élvezhető, főleg a sok magyar zene miatt.
 #185406  Szerző: mlaszlo
noartist írta:
 #185404  Szerző: zakopanendre
 2019.10.17. 13:36
Ha nem tetszik a Rádió 1 esti koncepciója, akkor azzal érdemes őket direkt megkeresni, feltéve, ha ez a kritika építő.

Igen, a WIM (bár még nem hallottam) rétegműsor - de nézzük meg a napi hallgatottsági görbéket. Este alacsonyabb a hallgatottság, tehát jobban lehet rétegműsorokkal operálni. Biztos vagyok benne, hogy az esti sávok tervezésénél felmérték, hogy milyen csoportok hallgatják az R1-et ilyenkor. Ha nem az jött volna ki, hogy igen, szükség van erre a tempóra, akkor nem vágtak volna bele. Figyelembe kell venni a kérdést például: hol szól az esti sávban rádió? milyen tempót kíván a környezet? Igen, ezekre a hallgatói igényekre lehet válasz az R1 lépése.

Ez a tematizáltság egyébként jó, és hiszem, hogy hasznos.

Ps.: Annyi személyességet megengedek, hogy a saját példámmal éljek. Este akkor hallgatok rádiót, ha vezetek - mások éjszakai, esti műszakokban - ekkor elvárás, hogy ha szól valami, akkor az ne altasson el, tartson éberen. Ha ez az igény tömeges, akkor ugyan miért is ne lenne jó megoldás a mostani? Hangsúlyozom: ha a zenei stílus, irány, szerkesztettség nem tetszik, az már az egyén "dolga", megteheti, hogy vált.
 #185403  Szerző: Adam
 2019.10.17. 10:53
noartist írta:
1. Nem könyörgött mindenki változtatásért. Teljesen rendben volt ez eddig így, ahogy volt. Én konkrétan az ismétléseket 2000-es évekbeli bevált zenékkel csökkenteném a napközbeni, ezzel lehetett volna szélesíteni a palettát, anélkül hogy zenei világban elmentek volna bármilyen irányba. Mondjuk ezt még mindig nem késő megtenni.

2. A WIM-ben ugyanazok a hallgathatatlan mixek mennek, mint amik eddig a Factory-ban mentek. Totál nem értem azokat, akik ezt most über istenkirálynak a Factory-t meg szidták, hogy akkor ez most hogy is van... Ember.... ez teljesen ugyanaz, mint eddig volt. Csak elűzték azt a DJ-t aki eddig a színt vitte a Factoryba, illetve raktak a DJ mellé egy profi műsorvezetőt. Meg persze hatalmas promót toltak a megelőző két hétben, bevallom, én is érdeklődéssel vártam, de sajnos csalódnom kellett.

És akárki akármit mond, ez rétegműfaj. És biztos vagyok abban, hogy a R1 eddigi hallgatói között többen vannak, akik nem komálják, mint akik igen.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 599

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.