RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#183320  Szerző: adam1400
 2019.05.23. 09:38
A Budapest 96,4 MHz-cel hálózatba kapcsolódott bajai, paksi, szekszárdi, tiszafüredi, abádszalóki, nagykanizsai, egri, salgótarjáni, győri, hajdúböszörményi, hajdúszoboszlói, hajdúnánási, derecskei keszthelyi, szolnoki, tatabányai, veszprémi, miskolci és hevesi Rádió 1 szolgáltatóinak kérelmére a testület engedélyezte, hogy a hálózatba kapcsolódó médiaszolgáltatások a napi 4 óra 40 perces saját műsoridő eloszlását módosítsák, így június 1-től a helyi tartalmakat 12 és 14 óra között teszik közzé.
 #183305  Szerző: Adam
 2019.05.20. 21:37
ksimiglai írta:
2019.05.20. 09:07
shadoe írta:Akkor azt hiszem, elmondhatjuk, hogy a rádió semmilyen szempontból nem érett meg arra, hogy országos rádió lehessen. Még akkor is, ha ma kivételesen Ed Sheerantől a Galway Girlt játszották, és nem a Shape of you-t.
Az szerintem nem reális cél, hogy országos legyen, ahhoz nem elég a helyi frekikből összeollózott hálózat. Az viszont reális cél, hogy azokat a frekvenciákat,amiket birtokolnak, úgy üzemeltessék,hogy azok a lehető legjobb adáskörzetet biztosítsák.

Tehát hogy ne spóroljanak. Mert más magyarázatot nem látok az említett esetekre, mint hogy így vót ócsó.

Az is elvárható lenne, hogy a legforgalmasabb utak mentén szóljon.Ez rögtön meg is dől azzal, hogy az M1-esen és az M5-ösön egy nagy szakaszon egyszerűen nem létezik a Rádió 1.
Én nem feltétlenül a spórolást látom ebben. Javítsatok ki ha tévedek, de ha az említett frekvenciák tudtak működni korábban normálisan, vagy jobban, akkor most is tudnának, és ehhez nem kellene eszméletlen befektetés.

Pl a 95,1 -es volt frekvenciával kapcsolatos anomália rendbe rakása (BD17 - B317 Pi kódok) sem hinném hogy vállalhatatlan összegbe kerülne. Legalábbis nem a Rádió1-nek. Én inkább úgy látom, hogy nem foglalkoznak vele. Az AF-ben tárolt alternatív frekvenciák rendbe rakása sem hiszem, hogy olyan nagy befektetést igényelne. Ez egyszerűen csak annyi, hogy szarnak az egészre.
 #183301  Szerző: ksimiglai
 2019.05.20. 09:07
shadoe írta:Akkor azt hiszem, elmondhatjuk, hogy a rádió semmilyen szempontból nem érett meg arra, hogy országos rádió lehessen. Még akkor is, ha ma kivételesen Ed Sheerantől a Galway Girlt játszották, és nem a Shape of you-t.
Az szerintem nem reális cél, hogy országos legyen, ahhoz nem elég a helyi frekikből összeollózott hálózat. Az viszont reális cél, hogy azokat a frekvenciákat,amiket birtokolnak, úgy üzemeltessék,hogy azok a lehető legjobb adáskörzetet biztosítsák.

Tehát hogy ne spóroljanak. Mert más magyarázatot nem látok az említett esetekre, mint hogy így vót ócsó.

Az is elvárható lenne, hogy a legforgalmasabb utak mentén szóljon.Ez rögtön meg is dől azzal, hogy az M1-esen és az M5-ösön egy nagy szakaszon egyszerűen nem létezik a Rádió 1.
 #183300  Szerző: ksimiglai
 2019.05.20. 09:01
Glenn írta:
2019.05.19. 18:48
ksimiglai írta:
2019.05.18. 20:36
Nem értünk egyet. Ha egy FM frekvencián az adást úgy valósítják meg ilyen-olyan spórolás vagy dilettancia miatt, hogy az a technikailag-műszakilag-jogilag elérhető legjobb vételi minőséget-vétekörzezet nem képes biztosítani,akkor az rossz. De értelek,ne menjünk bele filozofiai vitákba. ;)
Tény, hogy lehetne jobb is a másik púpról, ebben egyetértünk, viszont innen is lehetne jobb, mint ahogy ezt bizonyította a próbaadás. Pláne, hogy évekig a Gondola is innen ment jóval nagyobb térerővel. 8-)
Szerintem az a korlátozás miatt van és az Nmhh írta elő. Ugyanis a régi Gondola Rádió többszörösével lehet sugározni most a frekin, ehhez viszont Budapest felé, valószínűleg a Tilos miatt le kellett korlátozni. Ez ilyen lenne a Meleg-hegyről is. Viszont az összes többi irányban javulhatna (lehetővé válhatna) a vétel, többek közt az M1-esen és a budai agglomerációban is.
 #183293  Szerző: Glenn
 2019.05.19. 18:48
ksimiglai írta:
2019.05.18. 20:36
Nem értünk egyet. Ha egy FM frekvencián az adást úgy valósítják meg ilyen-olyan spórolás vagy dilettancia miatt, hogy az a technikailag-műszakilag-jogilag elérhető legjobb vételi minőséget-vétekörzezet nem képes biztosítani,akkor az rossz. De értelek,ne menjünk bele filozofiai vitákba. ;)
Tény, hogy lehetne jobb is a másik púpról, ebben egyetértünk, viszont innen is lehetne jobb, mint ahogy ezt bizonyította a próbaadás. Pláne, hogy évekig a Gondola is innen ment jóval nagyobb térerővel. 8-)
 #183292  Szerző: shadoe
 2019.05.19. 18:10
Akkor azt hiszem, elmondhatjuk, hogy a rádió semmilyen szempontból nem érett meg arra, hogy országos rádió lehessen. Még akkor is, ha ma kivételesen Ed Sheerantől a Galway Girlt játszották, és nem a Shape of you-t.
 #183284  Szerző: mlaszlo
 2019.05.19. 08:35
Adam írta:
2019.05.18. 22:07
Nekem úgy tűnik, mintha az lenne csak a cel, hogy az adott települést fedje le, ahonnan az adás megy, ugyis ott él a lakosság nagy része, nem a falvakban. Az már nem cél hogy ezek a frekik össze érjenek.
Elképzelhető, hogy ilyen szempontok szerint állítják be az adókat, ha így van, akkor ez elég rossz célkitűzés a részükről, hiszen a városok és az agglomerációs települések között nagyon sokan ingáznak. A hallgató pedig olyan rádiót fog választani, amit útközben, otthon, adott esetben munkában is megfelelő minőségben tud hallgatni. Ha nekem útközben serceg a Rádió 1, el fogok kapcsolni róla és nem valószínű hogy azt fogom nézni, hol tudom megint hallgatni újra. Akkor ott ragadok egy másik rádióadón. És ha otthon se tudom hallgatni, mert 10-15 km-re az adótól már alig jön, akkor ott is mást fogok már hallgatni és el is felejtem a Rádió 1-et.
Persze lehet, hogy csak az adott településen fontos a hallgatottság, de hirdetői szempontból már fontos az agglomeráció is, hiszen a pénzt feltehetően a közeli városban költik el inkább az emberek. Pl. egy velencei nyári fesztivál, rendezvény esetében nem csak az a cél, hogy a tó körül hallják, hanem eljusson az információ a környező településekre, akár a főváros fele is, hiszen onnan is érkezhetnek majd érdeklődök az eseményre.
 #183282  Szerző: Gyurii
 2019.05.18. 22:29
ksimiglai írta:
2019.05.18. 22:19
Gyerekek a világon nincs ilyen, hogy nem megy teljes teljesítménnyel vagy a lehető legjobb adópontról egy rádióadó, hogy "csak a várost fedje le, mást ne". Ennek mi értelme van????
A hererák, és a melldaganat elkerülése! :D

Viccet félretéve, ahogy olvasom a topic-ot kezd bennem megvilágosodni, hogy a lefedettségi (műszaki) problémák párhuzamba állíthatóak magával a rádióval (műsorok, playlist stb.) :punch:

Pedig "mindkettőhöz" kis akarat hiányzik, semmi bonyolult, sok pénzt felölelő megoldás... ;)
 #183281  Szerző: ksimiglai
 2019.05.18. 22:19
De ez szerintetek nem abszurd kicsit? Pont ugyanannyit fizetnek a frekiért az Nmhh-nak, ha csak a várost fedi le, mintha még 30 km-es körzetet.

És itt most az engedélyezett teljesítmény-vételkörzet-lakossági ellátottságról beszélek, nem arról, amit hivatalosan nem lehet elérni. Hanem amire az engedélyt kapták.

Gyerekek a világon nincs ilyen, hogy nem megy teljes teljesítménnyel vagy a lehető legjobb adópontról egy rádióadó, hogy "csak a várost fedje le, mást ne". Ennek mi értelme van????
 #183279  Szerző: Adam
 2019.05.18. 22:07
Nekem úgy tűnik, mintha az lenne csak a cel, hogy az adott települést fedje le, ahonnan az adás megy, ugyis ott él a lakosság nagy része, nem a falvakban. Az már nem cél hogy ezek a frekik össze érjenek.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 550

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.