RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#183818  Szerző: Kovi02
 Ma, 17:54
Adam írta:
Ma, 10:56
adam1400 írta:
Ma, 09:27
Salgótarján, Békéscsaba, Komló és Mohács megkapta az újabb 5 évet.
Valószínű azokat a frekiket üzemeltető cégek nem követtek el olyan vélt vagy valós szabálysértést, ami meggátolta volna az 5 éves hosszabbítást. Itt valószínű csak a Plusra "utaznak".
Az lehetséges szerintetek hogy a Plus frekiket nem hosszabbítják meg,és a különböző ex-helyi rádiók és a nem Plus kézben lévő frekikből Best FM lesz?
 #183817  Szerző: Adam
 Ma, 10:56
adam1400 írta:
Valószínű azokat a frekiket üzemeltető cégek nem követtek el olyan vélt vagy valós szabálysértést, ami meggátolta volna az 5 éves hosszabbítást. Itt valószínű csak a Plusra "utaznak".
 #183816  Szerző: adam1400
Rickykeee23 írta:
2019.06.18. 08:53
asr27 írta:
2019.06.17. 19:55
https://media1.hu/2019/06/17/szorul-a-r ... ami-hurok/
Van egy olyan érzésem, hogy megkezdődött a R1 kivégzése.
Én ezt a variálást nem értem már. Elkaszálták a Music FM-et, hogy a Rádió1-et hallgassák. Most pedig elkaszálják a Rádió1-et. Nem lesz már Magyarországon olyan fiatalos rádió amit hallgatni lehet. Petőfi számomra az MR2 brand megváltoztatása után hallgathatatlanná vált. (Főleg Buda Marci korszak műsorvezetők lecserélése óta). Lassan basszus akárhová kapcsolsz tömik beléd a 80-as, 90-es éveket. Minden környező országban van egy stabil fiatalos rádió. Romániában a Virgin, Szlovákiában a Fun Radio. Nálunk basszus RETRO-RETRO-SLÁGER-RETRO. 28 éves fejjel nem a 60-as évek zenéit akarom hallgatni. Főleg nem Boniemet orrba szájba. Jó lenne most már kitalálni valamit. Francért nem csinálnak egy országos frekvencia csomagot, amit megpályáztatnak és kapná meg egy Rádió1-MusicFm feelingű rádió. Felőlem aztán lehetne a neve Rádió1 vagy Music Fm vagy Roxy. Csak akkor lehetne hallgatni az egész országban. Aztán mindenki eldönthetné, hogy Retro zenéket akar hallgatni vagy mai slágereket. Mert valljuk be ez a Rádió1 hálózatos téma sem az igazi. Elindulok nyaralni aztán hol találok Rádió1-et, hogy nem. És hallgathatom a Boniem - Neoton párost, vagy a "zeneilegnemtalálomahelyemet" Petőfit... Szánalmas... :punch:
 #183803  Szerző: Glenn
 Tegnap, 19:28
Adam írta:
Tegnap, 13:23
Hozzáteszem, nagyon jó képességű autórádió.
Megtudhatom, milyen márkájú a rádió? Esetleg az autó?
 #183799  Szerző: ksimiglai
 Tegnap, 14:37
Adam írta:
Tegnap, 13:34
ksimiglai írta:
2019.06.18. 20:10
Két gondolatom van,ezzel kapcsolatban: egyrészt szörnyű lenne,ha ismét kinyírnának egy rádiót,hallgató legyen a talpán aki ennyi változást le tud követni,újabb és újabb rádiókat tud megszokni és elengedni, és marad a rádiózásnál,nem vált mondjuk Spotify-ra.

A másik,hogy ha ezen múlik,hogy csatlakozniuk kell-e a Kesma-hoz vagy sem,akkor jó nagy barmok ülnek ebben a rádióban,ha nem egy egyértelmű és azonnali IGEN a válasz.Ha ez az ára a maradásnak,akkor evidens,hogy ez a helyes lépés.Még akkor is, ha a reggeli triót el kell engedni.Majd felépítenek Flyék egy másik csapatot és kész.Megvan a know how ott.Ha ezt valami üzleti vagy önös egyéb ok miatt nem lépik meg,pl mert azt várják, hogy mire lejár a freki majd kormányváltás lesz és majd egy új rendszer kegyes lesz velük,akkor nem normálisak.

Azt pedig sztem az elmúlt években mindenki láthatta,hogy aki nem engedelmeskedik, azt beszántják. Szóval olyan nagy tudomány nem kell hozzá,hogy tudják, mi a tét.
Ez nem így megy, hogy csatlakozol a KESMA-hoz vagy nem csatlakozol :)
Novemberben bizonyos médiumok a KESMA tulajdonába kerültek (pl Retro, Part FM).
A Radio Plus Kft tulajdonosai akkor úgy döntöttek, hogy ők nem adják át a céget a KESMA-nak.
Tulajdonosi szempontból átadod a vagy beszántják, majdnem ugyanaz :)
Most önmagadnak mondtál ellent,de amúgy ugyanarról beszélünk,a megfogalmazás mindegy. Politizálni nem akarok, aki érti érti.
 #183798  Szerző: ksimiglai
 Tegnap, 14:34
Adam írta:
Sokat szidjátok a 90,4-es Velencei frekit, ma elég jól terjedt. Az M7-esen most Táctól ment, és Dunaújváros előtt a 62-es főút és az M6-os autópálya csomópontnál váltott át a rádió a 90,4-ről a 93,1-re. Hozzáteszem, nagyon jó képességű autórádió.
A 91,1-re az 52-es úton nagyjából Fülöpháza magasságában állt át.
Fonyód és Ordacsehi között az M7-esen egy rövid időre a kaposvári 99,9-re váltott.
Kb. százszor lett eddig leírva, hogy Dunaújváros felé van állítva és arra jól terjed.Ahol két másik frekin is fogható.

Ahol meg nincs alternatív freki (M1),ott nem szól a 90.4 sem,mert elhibázták az egészet.
 #183797  Szerző: Adam
 Tegnap, 13:34
ksimiglai írta:
2019.06.18. 20:10
Két gondolatom van,ezzel kapcsolatban: egyrészt szörnyű lenne,ha ismét kinyírnának egy rádiót,hallgató legyen a talpán aki ennyi változást le tud követni,újabb és újabb rádiókat tud megszokni és elengedni, és marad a rádiózásnál,nem vált mondjuk Spotify-ra.

A másik,hogy ha ezen múlik,hogy csatlakozniuk kell-e a Kesma-hoz vagy sem,akkor jó nagy barmok ülnek ebben a rádióban,ha nem egy egyértelmű és azonnali IGEN a válasz.Ha ez az ára a maradásnak,akkor evidens,hogy ez a helyes lépés.Még akkor is, ha a reggeli triót el kell engedni.Majd felépítenek Flyék egy másik csapatot és kész.Megvan a know how ott.Ha ezt valami üzleti vagy önös egyéb ok miatt nem lépik meg,pl mert azt várják, hogy mire lejár a freki majd kormányváltás lesz és majd egy új rendszer kegyes lesz velük,akkor nem normálisak.

Azt pedig sztem az elmúlt években mindenki láthatta,hogy aki nem engedelmeskedik, azt beszántják. Szóval olyan nagy tudomány nem kell hozzá,hogy tudják, mi a tét.
Ez nem így megy, hogy csatlakozol a KESMA-hoz vagy nem csatlakozol :)
Novemberben bizonyos médiumok a KESMA tulajdonába kerültek (pl Retro, Part FM).
A Radio Plus Kft tulajdonosai akkor úgy döntöttek, hogy ők nem adják át a céget a KESMA-nak.
Tulajdonosi szempontból átadod a vagy beszántják, majdnem ugyanaz :)
 #183796  Szerző: Adam
 Tegnap, 13:24
tomee írta:
2019.06.18. 23:02
Adam írta: Semeddig nem tart kivéreztetni a plust, indítani egy másik adót pesten, majd az egész vidéki hóbelebancot hálózatba kapcsolni az “új” rádióval. Szerintem a 89,5-ot erre tartogatják.
Én már nem vagyok annyira biztos benne, hogy annyira simán tudnának pályázni és nyerni, mint eddig. Ha úgy alakult volna februárban, hogy kiírtak volna pályázatot és a Music jelentkezett volna egy másmilyen céggel, ott is biztosan találtak volna olyan dolgokat, ami miatt kizárták volna őket. De persze akkor lehet majd levonni nagyobb következtetéseket, ha majd tovább zajlanak a történések a hálózati pályázatok közül. Bár szerintem a balatoni freki ügyének a kezelése is elég beszédes volt az NMHH részéről... Pláne pont a fesztivál szezon előtt.
Úgy értem, hogy másik tulajdonos által másik rádiót indítani.
 #183795  Szerző: Adam
Sokat szidjátok a 90,4-es Velencei frekit, ma elég jól terjedt. Az M7-esen most Táctól ment, és Dunaújváros előtt a 62-es főút és az M6-os autópálya csomópontnál váltott át a rádió a 90,4-ről a 93,1-re. Hozzáteszem, nagyon jó képességű autórádió.
A 91,1-re az 52-es úton nagyjából Fülöpháza magasságában állt át.
Fonyód és Ordacsehi között az M7-esen egy rövid időre a kaposvári 99,9-re váltott.
 #183788  Szerző: tomee
 2019.06.18. 23:02
Adam írta: Semeddig nem tart kivéreztetni a plust, indítani egy másik adót pesten, majd az egész vidéki hóbelebancot hálózatba kapcsolni az “új” rádióval. Szerintem a 89,5-ot erre tartogatják.
Én már nem vagyok annyira biztos benne, hogy annyira simán tudnának pályázni és nyerni, mint eddig. Ha úgy alakult volna februárban, hogy kiírtak volna pályázatot és a Music jelentkezett volna egy másmilyen céggel, ott is biztosan találtak volna olyan dolgokat, ami miatt kizárták volna őket. De persze akkor lehet majd levonni nagyobb következtetéseket, ha majd tovább zajlanak a történések a hálózati pályázatok közül. Bár szerintem a balatoni freki ügyének a kezelése is elég beszédes volt az NMHH részéről... Pláne pont a fesztivál szezon előtt.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 562

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.