RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201997  Szerző: Laci95
 
A Rádió 1 maradhat a Balatonnál Helyi frekvenciákról is döntöttek
Ugyanezen az ülésén két rádiós frekvenciára kiírt pályázati eljárást is eredményesnek nyilvánított a Médiatanács: a Fonyód 101,3 MHz és a Siófok 92,6 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőségek kereskedelmi jellegű használatára kiírt pályázatok nyertese a Radio Plus Kft. lett.Forrás Média1
 #201995  Szerző: Jozsfm964
 
Promenád írta: Tegnap, 12:46
Kovi02 írta: 2024.04.18. 21:06
007 írta: 2024.04.16. 21:06 Szeged FM 87.9 délelőtt.

"Itt nincs megállás, csak igazi mai sláger megy! Ez a rádi..."


És 30 másodperc csend.

A sors fintora, hogy pont ezután az ID után haltak le... :hehe: :troll:
A szegedi adó hetek óta ezt csinálja(előtte évekig nem volt vele semmi hasonló probléma),kb. 2 óránként van egy kisebb-nagyobb szünet.
A régi Gong hálózaton meg van, hogy bő 3 perc csend hangjai szólnak a helyi és az országos váltásnál. :lool:
Nem baj, ezt is meg tudnák magyarázni, hogy full profik azért van :D
 #201994  Szerző: Promenád
 
Kovi02 írta: 2024.04.18. 21:06
007 írta: 2024.04.16. 21:06 Szeged FM 87.9 délelőtt.

"Itt nincs megállás, csak igazi mai sláger megy! Ez a rádi..."


És 30 másodperc csend.

A sors fintora, hogy pont ezután az ID után haltak le... :hehe: :troll:
A szegedi adó hetek óta ezt csinálja(előtte évekig nem volt vele semmi hasonló probléma),kb. 2 óránként van egy kisebb-nagyobb szünet.
A régi Gong hálózaton meg van, hogy bő 3 perc csend hangjai szólnak a helyi és az országos váltásnál. :lool:
 #201989  Szerző: Kovi02
 
007 írta: 2024.04.16. 21:06 Szeged FM 87.9 délelőtt.

"Itt nincs megállás, csak igazi mai sláger megy! Ez a rádi..."


És 30 másodperc csend.

A sors fintora, hogy pont ezután az ID után haltak le... :hehe: :troll:
A szegedi adó hetek óta ezt csinálja(előtte évekig nem volt vele semmi hasonló probléma),kb. 2 óránként van egy kisebb-nagyobb szünet.
 #201984  Szerző: Promenád
 
007 írta: 2024.04.16. 21:06 Szeged FM 87.9 délelőtt.

"Itt nincs megállás, csak igazi mai sláger megy! Ez a rádi..."


És 30 másodperc csend.

A sors fintora, hogy pont ezután az ID után haltak le... :hehe: :troll:
Ezért is élvezhetetlen az egész. Arra sem képesek, hogy összebeszéljenek a zenékkel kapcsolatban, hogy negyedórán belül nehogy ugyanaz menjen újra. Ez a zenei változatosság Magyarisztánban! :punch:
 #201983  Szerző: Promenád
 
robert11 írta: 2024.04.14. 19:48 Juventus rádió műholdas átvétele?
Na ezt magyarázza el valaki legyen szíves mit értett ez alatt.
Nem azt mondom, hogy nem szeretem a mixeket. Vannak jók, de nem kéne túlzásba vinni. A délutáni és az esti bőven elég lenne, de legfőképpen este.
Annak örülök, hogy a Top50-ben már hangzottak el olyan zenék, amelyek a külföldieken is mennek, mint az Ehr mert ott már rég óta mennek az ilyen Dualipa Aloch és Beberexa, no meg a Kigo és Ava Max Shakira átirata. Ezt nagyon vártam már hogy elkezdjék játszani.
Általában Balázsék előtt szoktak véletlenszerűen olyan zenéket leadni, ahol megszólal a számcímbemondó csaj, de a múlt héten vagy még az előtt már nem tudom 10 előtt is hallottam egy olyat szóval érdekes ez is nagyon.
Azt értettem rajta, hogy úgy emlékszem régebben az országos adás a vidéki stúdiókban úgy ment, hogy a műholdas műsorterjesztésből vették át addig, amíg a helyi önálló műsort nem adott. Az FM tulajdonságai miatt a difit nem lehet hallani. Ha nem hemzsegne a helyesírási hiba és a szóismétlés, akkor talán meg sem fordulna a fejedben miért lenne értelme modulációs vonalnak a műhold, mint az internetes. ;)
 #201975  Szerző: 007
 
Szeged FM 87.9 délelőtt.

"Itt nincs megállás, csak igazi mai sláger megy! Ez a rádi..."


És 30 másodperc csend.

A sors fintora, hogy pont ezután az ID után haltak le... :hehe: :troll:
 #201968  Szerző: asr27
 
Derrick írta:
robert11 írta: 2024.04.14. 19:48 Juventuszrádió műholdas átvétele?
Na ezt magyarázza el valaki legyen szíves mit értett ez alatt.
.
Annak idején mikor még országos volt a Juventus , elég sok gond volt a vétellel, mert több helyen zavarta az adást a Pannon GSM. Eleinte abban látták a megoldást, hogy alufóliát kellett a rádió antennájára tekerni, az csökkentette a vételi a zavart amit a mobilszolgáltató okozott. Ám ez sem tűnt 100 százalékosnak , így amerikai szakemberektől kértek segítséget. Ekkor történt, hogy az akkori tulajdonosok Kab-Hegyről fellőttek egy analóg műholdat , amivel teljes lefedettséget értek el. Azért volt jelentősége az anal-og technikának, mert akkoriban még nem léteztek a digitális rádiók. Viszont a műhold fellövése, illetve üzemanyaggal való ellátása nem várt anyagi kiadással járt, így helyet biztosítottak rajta a Szív TV-nek, illetve ha jól emlékszem még pár másik adónak is ( köztük volt egy erotikus is tv is. )
Off:
Nem az Amos műhold volt ez? A Szív TV mellett, az Echo Tv, Cherry Music zenecsatorna, és a Super 1 (ha jól emlékszem a nevére) Erotikus csatorna volt fogható.
Illetve a 4! nevű csatorna is itt indult, aztán később ebből lett a 4 Story TV.
 #201963  Szerző: Derrick
 
robert11 írta: 2024.04.14. 19:48 Juventuszrádió műholdas átvétele?
Na ezt magyarázza el valaki legyen szíves mit értett ez alatt.
.
Annak idején mikor még országos volt a Juventus , elég sok gond volt a vétellel, mert több helyen zavarta az adást a Pannon GSM. Eleinte abban látták a megoldást, hogy alufóliát kellett a rádió antennájára tekerni, az csökkentette a vételi a zavart amit a mobilszolgáltató okozott. Ám ez sem tűnt 100 százalékosnak , így amerikai szakemberektől kértek segítséget. Ekkor történt, hogy az akkori tulajdonosok Kab-Hegyről fellőttek egy analóg műholdat , amivel teljes lefedettséget értek el. Azért volt jelentősége az anal-og technikának, mert akkoriban még nem léteztek a digitális rádiók. Viszont a műhold fellövése, illetve üzemanyaggal való ellátása nem várt anyagi kiadással járt, így helyet biztosítottak rajta a Szív TV-nek, illetve ha jól emlékszem még pár másik adónak is ( köztük volt egy erotikus is tv is. )
 #201960  Szerző: robert11
 
Juventuszrádió műholdas átvétele?
Na ezt magyarázza el valaki legyen szíves mit értett ez alatt.
Nem azt mondom hogy nem szeretem a mixeket vannak jó mixek, de nem kéne túlzásba vinni. A délutáni és az esti bőven elég lenne de legfőképpen este
Annak örülök hogy a top50ben már hangzottak el olyan zenék, amelyek a külföldieken is mennek mint az Ehr mert ott már rég óta mennek az ilyen Dualipa Aloch és Beberexa, no meg a Kigo és Ava Max Shakira átirata. Ezt nagyon vártam már hogy elkezdjék játszani.
Általában balázsék előtt szoktak véletlen szerűen olyan zenéket leadni, ahol megszólal a számcímbemondó csaj de a múlt héten vagy még az előtt már nem tudom 10 előtt is hallottam egy olyat szóval érdekes ez is nagyon.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 987