RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #195979  Szerző: knoskamatee
 
szerintem meg jó az irány, csak az arányokkal van baj, meg "rossz" zenék vannak kiemelt rotációban. a holland Slam-hez tudnám hasonlítani, csak dance zene nélkül. mostanában párhuzamosan hallgatom mindkettőt. zeneileg hasonló a kémia, csak - nyilván - az ottani igényekre van lekutatva minden. és Slam is pont úgy van tele 10+ éves számokkal, mint a R1. én úgy látom, hogy a nyugati CHR adók "öregednek", szélesebb repertoárból dolgoznak és több recurrent dallal, amit a R1 követ. az, hogy - szerintem is - elég gány az arány és egyáltalán nincs valódi újdonság, az valóban hiba egy ilyen kaliberű adónál. a Fly logikát nézve nem tudom megérteni, hogy egy "Doja Cat - Woman" vagy egy "The Weeknd - Sacrifice" miért nem fér bele a playlistbe, de ezt a hozzáállást leszámítva elégedett vagyok a felhozatallal.

meg az se hagyjuk ki, hogy a Rádió 1 lefedettsége nem csak Budapest és környéke, itt nem csak "pestbelváros"-ban kell gondolni, hanem vidékben is. hiába van mindenhol net, azért az újdonságok nehezen jutnak el még így is és nehezen fogadjuk be, ha van valami, akkor az azonnal feltűnik és elkapcsolás-faktor lesz a vége. aki meg keres, az a személy úgy is a YouTube trendingnél nem jut tovább, ott pedig nem gondolom, hogy nem a "Dawn FM" vagy a "Planet Her" albumról származó kortás pop-nóta fog az arcába mászni, hanem valami hazai trash. a Spotify használók meg "elvont izéket" fogyasztanak úgy is nagy százalékban.

köpködősökhöz is szóljak: a Rádió 1 megléphetné, hogy egy-egy régebbi zene helyett becsempészhetnek valami extra fűszert is, amit épp a Slam csinál a classic dance zenékkel. én ezesetben valódi újdonságokra gondolok.

...és fogadjuk el, hogy EZ VAN! ez társadalmi jelenség, így működünk és ezt nem lehet megváltoztatni. népnevelésre meg ott a Petőfi, ami egész pofás és helyes, hogy ez a feladata, mert kereskedelmiként HOSSZÚTÁVON "kimúlt" volna, hiába hozott jó számokat a Sivák féle R1, amit én is visszasírok a mai napig.
 #195978  Szerző: Jozsfm964
 
almos629 írta: 2022.02.02. 17:00 Hát elég gáz egy rádiót 10 percnyi műsor alapján megítélni.
Ma már egy rádiót hallgatni se kell hozzá.
Picit kutakodsz a neten, megnézed a napi tracklistákat, és még azt is meg tudod nézni, hogy napi mennyi zenét játszanak le. Plusz meg tudod nézni az ismétlések számát, meg ha egy picit képben vagy mi-mikor jelent meg, akkor azzal sem tudnak becsapni, hogy igazi mai sláger. Bár az utóbbival egy átlag abszolút nincs képben.
 #195976  Szerző: almos629
 
Hát elég gáz egy rádiót 10 percnyi műsor alapján megítélni.
 #195973  Szerző: Beci45
 
asr27 írta: 2022.02.02. 10:09
Gyurii írta: 2022.02.02. 09:08 Engedjék már el ezt az igazi mai sláger megy dumát... Tegnap hallgattam 10 percig, de Mike Posner-Cooler than me és társai szóltak, mint anno 10 éve. Számomra komikus, és tragikus az egész. :vomit:
Ez a rádió az utóbbi pár hónapban visszafejlődött 5-7 évet. :vomit:

Nem unod?
 #195970  Szerző: asr27
 
Gyurii írta: 2022.02.02. 09:08 Engedjék már el ezt az igazi mai sláger megy dumát... Tegnap hallgattam 10 percig, de Mike Posner-Cooler than me és társai szóltak, mint anno 10 éve. Számomra komikus, és tragikus az egész. :vomit:
Ez a rádió az utóbbi pár hónapban visszafejlődött 5-7 évet. :vomit:
 #195969  Szerző: Adam
 
Gyurii írta: 2022.02.02. 09:08 Engedjék már el ezt az igazi mai sláger megy dumát... Tegnap hallgattam 10 percig, de Mike Posner-Cooler than me és társai szóltak, mint anno 10 éve. Számomra komikus, és tragikus az egész. :vomit:
Én inkább azt mondom, engedjétek el már az ezen való folyamatos vergődést :) Tényleg unalmas folyamatosan azt olvasni, hogy időről időre valaki előveszi, és ezen vergődik, hogy egy adott zene igazi mai sláger vagy sem. :)
 #195967  Szerző: Gyurii
 
Engedjék már el ezt az igazi mai sláger megy dumát... Tegnap hallgattam 10 percig, de Mike Posner-Cooler than me és társai szóltak, mint anno 10 éve. Számomra komikus, és tragikus az egész. :vomit:
 #195961  Szerző: zenefalo
 
A live mix is tele van a tavaly nyár óta szénné játszott zenékkel, ritkán van újdonság benne :sick:
 #195960  Szerző: Snake05
 
Hamarosan visszatér a 100000 forintos zenefelismerős játék.
 #195956  Szerző: shadoe
 
robert11 írta: 2022.01.31. 14:15 Sziasztok!
Ami azt illeti, ezek az új zenék a top50-ben nekem is bejönnek leg inkább Sean Paul és Inna közöse tetszik, meg a Dojacat, és Faruco pepasa.
Én is úgy gondolom, hogy ezeket nem csak az esti sávban meg a slágerlistán kéne adni, hanem nappal is délben, délután, ne csak ezekben az időkben halljuk őket mert én amikor bekapcsolom, mindíg az uncsi 19 20as zenék mennek amit már agyon játszottak tudom ezzel nem igazán lehet mit kezdeni de ha már van új, akkor ezeket kéne leg inkább nyomatni mert ezek szerint adnak újat, csak más más sávokban.
És azt sem értem, hogy hogy lehet egy 2 évvel ez előtti zene az első meg amit mondtam már korábban is hogy szintén régi lejárt dalok mennek a listán hát a fisical is már egy agyon játszott ami már a könyökünkön jön ki még is előkelő helyet foglal el.
Kivi műsorokban lehet ezeket kérni ott még meg is állnák a helyüket mert annó a juvi is adott régi zenéket a kívánságműsoraiban olyanokat amiket vagy amik már nem voltak az adott év slágerei vagy nem azok voltak az év menő slágerei de ott minden megendedett volt ugye mert azért kívánságműsor.
Ha már nagyon ragaszkodnak ezekhez, ott simán megállnák a helyüket vagy esetleg egyet egyet betenni nappalra is azzal sincs baj de itt minden nap ugyan ezek mennek.
Lehetne ezt okosan csinálni csak hozzá értő emberek kellenének na mindegy ezt már többen is taglaltuk ezt csak az említett téma kapcsán hoztam fel ismét.
A végére még annyit kérdeznék hogy hallgatta e már valaki a Base fm-et és mit gondol? Érdemes lenne néha átkapcsolni az r1 mellett?
Minden soroddal egyetértve, különösen hogy a 2019-20-asok indokolatlan túljátszása tényleg idegesítő:
Hetek óta nincs olyan nap a 18-20 órási sávban, hogy Gigi D'Agostino "Hollywood", Why Don't We "Falling" vagy Sam Smith "Diamonds" ne menjen le. Ez már hallgató elűzés, szabályosan meggyűlöltetik az emberrel ezeket a számokat.
Mondom, nekem a késői őszi playlist kedvencei jönnének be (+ a szélesnek mondható recurrent-választék és második hete immár az új zenék), előző hozzászólásomban kihagytam a "Heartbreak Anthem"-et, ez is kéne pl., hogy menjen újra a David Guetta / Little Mix repertoárból, és még aktuálisnak is mondható. A fenti háromnál pl. mindenképpen.
  • 1
  • 84
  • 85
  • 86
  • 87
  • 88
  • 987