RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201798  Szerző: dkvalmos
 
Szerintem azért, hogy ha Balázsék lejátszanak nem ideillő dalokat, akkor az ne látszódjon a különböző gyűjtőoldalakon. Hétvégén pedig azért, hogy ne kelljen külön beállítani a napokat, egyszerűbb, ha minden nap ki van kapcsolva.
 #201797  Szerző: adam1400
 
Az miért van, hogy a musorlista.hu vagy az onlinestream.hu oldal is a 6-10 óráig nem jelzi ki az adott dalokat? főleg hétvégén lényeges, amikor nincsenek Balázsék.
 #201792  Szerző: gabor15
 
radio1attis írta: 2024.02.11. 20:49 Szervusz, Kedves Gábor!

"Ha neked ezt a minden tekintetben katyvaszt jó volt hallgatni kb. 230 kilométeren keresztül, akkor nagyon sok dologról árulkodik..." ---> Erre reagálnék.

2024-ben egyre nagyobb probléma a szövegértés. Ebből a kommentből is látszik. Kérlek olvasd el újra amit írtam, és az újabb olvasásra biztosan megérted már, hogy a "jó volt hallgatni" megjegyzésem a kollégáim műsorára és műsorvezetésére vonatkozott, nem az általad jelzett technikai problékákra... amelyeket mégegyszer leírom: én nem tapasztalam. Miért? Mert családdal utaztam Gyulára. Háttér rádióztunk, beszélgettünk, mint a legtöbb ember, aki hasonlóan hosszú útra indul.

Az én eredeti kommentem egy reakció volt az itt korábban leírtakra: akkor többen is azt kifogásolták, hogy ezen az útszakaszon az automatikus frekiváltásoktól élvezhezetlen a műsor, főleg a helyi adások idején. Mivel én ezt nem tapasztaltam, leírtam. Nem kell kiforgatnod a szavam.

"Kérlek hozzátok minden tekintetben szinkronba a vidéki adásokat" --->

A leírt problémádat nem egy műsorvezető fogja megoldani. Az illetékesek pedig nagy valószínűséggel nem olvassák ezt a fórumot. Ha technikai észrevételeid vannak, akkor kérlek - mint mindenki más - írd meg a radio1@radio1.hu központi információs címére, és azt meg fogja kapni az illetékes. Ha olyan freki amivel az AntennaHungaria foglalkozik, akkor Ők... ha helyi frekvencia tulajdonosa, akkor ő.

De nem én fogok neked közbenjárni, mert postás nem vagyok... csak - ahogy jellemeztél - egy szimpla seggnyaló.

Üdvözlettel.
Attis

gabor15 írta: 2024.02.11. 02:50 A Rádió 1 Gong és a többi Rádió1-es frekvencia adása nincs ugyanolyan hangminőségben, és egyéb szinkronizáltság terén sem. Ha elindulsz Budapestről az M5-ösön, akkor nagyjából azt kapod hangminőség terén, mint bárki online hallgatás terén (viszonylag jót), de ha elérsz Kecskemét vételkörzetébe, akkor mínusz 10 decibel a mély hangok terén és +10 decibel a magas hangoknál és +-pár perc eltérés a központi adáshoz képest (napközben). Tovább mész Gyula irányába, majd Csongrád környékén megint ugyanaz a helyzet, mint Kecskeméten, ha szerencséd van, akkor a szegedi frekire vált a rádiód és normálisan hallhatod az adást, majd megint jó minőségre hangol a fejegységed és a csabai adón hallod a műsort kiváló minőségben. Ha neked ezt a minden tekintetben katyvaszt jó volt hallgatni kb. 230 kilométeren keresztül, akkor nagyon sok dologról árulkodik... Ettől függetlenül jó műsorvezetőnek tartalak és a kollégáidat is, de a túlzott s*ggnyalás nem fog előbbre vinni. Kérlek hozzátok minden tekintetben szinkronba a vidéki adásokat. Előre is köszi!
radio1attis írta: 2024.01.05. 19:07 Sziasztok!

Szerdán autóztam a Budapest - Gyula (rövidnek nem mondható) útvonalon, és minden tökéletes volt.

A budapesti körzetből kiérve Király Tamás műsoráról Kecskemét előtt váltott az autórádióm a Rádió 1-Gongra, és Faragó Mikire. Békéscsaba vételkörzetéig Ő szólt, utána pedig Oszlács Norbert, Oszival "vezettem" végig Gyuláig.

Ez a két váltás volt a műsorban, és nem volt zavaró. Mindhárom kolléga zseniális volt a műsorában, jó volt hallgatni!!!

Pacsi!
Györke Attis
Kedves Attis!

Többször is jeleztem az általad jelzett elérhetőségen a problémát. Továbbra is "repedtfazék" minőségben szóltok több száz kilométeres vonzáskörzetben ( Rádió 1 Gong). A program és a műsorvezetés is kiváló, de hangzásban továbbra is pocsék. Megértem, hogy ez nem a Te feladatod, de egy jelzést esetlegesen intézhetnél az illetékesek felé, ha számodra is fontosak a vidéki hallgatók. Előre is köszönöm!

PS: Semmiképp sem tartalak s*ggnyalónak. Elfogult azonban lehetsz, amit maximálisan megértek, de próbálj objektíven tekinteni a jelenlegi Rádió 1 hálózat minőségére. Bízom benned. :)
 #201787  Szerző: knoskamatee
 
Laci95 írta: 2024.02.27. 15:42
*ámokfutás és ja… durrant a bünti


A Médiatanács a klasszifikációs rendelkezések megsértése miatt 6.150.000 forint bírsággal sújtotta a Rádió 1-et, valamint a jogsértés tényéről szóló közlemény közzétételére is kötelezte, emellett a jogsértés ismételtsége miatt 150.000 forint bírságot rótt ki a médiaszolgáltató vezető tisztségviselőjére.


forrás: https://media1.hu/2024/02/29/radio-1-ba ... erusitese/
 #201784  Szerző: Laci95
 
folyatódik NMHH Álmok futása a Rádió 1 ellen újabb Büntit kaptak A Radio Plus Kft. által üzemeltetett Budapest 89,5 MHz
+ Tatabánya 102,5 MHz + Székesfehérvár 99,8 MHz körzeti
vételkörzetű, kereskedelmi jellegű, RÁDIÓ 1 állandó megnevezésű
lineáris rádiós médiaszolgáltatásban 2023. október 26-án
06:03:10-09:57:39 óra között sugárzott „Balázsék” című
műsorszámot kifogásoló bejelentés [a klasszifikációs
rendelkezések megsértése] – előzmény: 23/2024. számú
előterjesztés
 #201741  Szerző: Laci95
 
újabb Bünti A Rádió 1 nek a Balázsék miatt forrás nmhh . A Radio Plus Kft. által üzemeltetett Budapest 89,5 MHz +
Tatabánya 102,5 MHz + Székesfehérvár 99,8 MHz körzeti
vételkörzetű, kereskedelmi jellegű, Rádió 1 állandó megnevezésű
lineáris rádiós médiaszolgáltatáson 2023. november 29-én 06:00
és 10:00 óra között sugárzott „Balázsék” című műsorszámot
kifogásoló bejelentés [az Smtv. 14. § (1) bekezdésében foglalt
rendelkezés érvényesülésének vizsgálata és a klasszifikációs
rendelkezések vélelmezett megsértése]
 #201739  Szerző: radio1attis
 
Szervusz, Kedves Gábor!

"Ha neked ezt a minden tekintetben katyvaszt jó volt hallgatni kb. 230 kilométeren keresztül, akkor nagyon sok dologról árulkodik..." ---> Erre reagálnék.

2024-ben egyre nagyobb probléma a szövegértés. Ebből a kommentből is látszik. Kérlek olvasd el újra amit írtam, és az újabb olvasásra biztosan megérted már, hogy a "jó volt hallgatni" megjegyzésem a kollégáim műsorára és műsorvezetésére vonatkozott, nem az általad jelzett technikai problékákra... amelyeket mégegyszer leírom: én nem tapasztalam. Miért? Mert családdal utaztam Gyulára. Háttér rádióztunk, beszélgettünk, mint a legtöbb ember, aki hasonlóan hosszú útra indul.

Az én eredeti kommentem egy reakció volt az itt korábban leírtakra: akkor többen is azt kifogásolták, hogy ezen az útszakaszon az automatikus frekiváltásoktól élvezhezetlen a műsor, főleg a helyi adások idején. Mivel én ezt nem tapasztaltam, leírtam. Nem kell kiforgatnod a szavam.

"Kérlek hozzátok minden tekintetben szinkronba a vidéki adásokat" --->

A leírt problémádat nem egy műsorvezető fogja megoldani. Az illetékesek pedig nagy valószínűséggel nem olvassák ezt a fórumot. Ha technikai észrevételeid vannak, akkor kérlek - mint mindenki más - írd meg a radio1@radio1.hu központi információs címére, és azt meg fogja kapni az illetékes. Ha olyan freki amivel az AntennaHungaria foglalkozik, akkor Ők... ha helyi frekvencia tulajdonosa, akkor ő.

De nem én fogok neked közbenjárni, mert postás nem vagyok... csak - ahogy jellemeztél - egy szimpla seggnyaló.

Üdvözlettel.
Attis

gabor15 írta: 2024.02.11. 02:50 A Rádió 1 Gong és a többi Rádió1-es frekvencia adása nincs ugyanolyan hangminőségben, és egyéb szinkronizáltság terén sem. Ha elindulsz Budapestről az M5-ösön, akkor nagyjából azt kapod hangminőség terén, mint bárki online hallgatás terén (viszonylag jót), de ha elérsz Kecskemét vételkörzetébe, akkor mínusz 10 decibel a mély hangok terén és +10 decibel a magas hangoknál és +-pár perc eltérés a központi adáshoz képest (napközben). Tovább mész Gyula irányába, majd Csongrád környékén megint ugyanaz a helyzet, mint Kecskeméten, ha szerencséd van, akkor a szegedi frekire vált a rádiód és normálisan hallhatod az adást, majd megint jó minőségre hangol a fejegységed és a csabai adón hallod a műsort kiváló minőségben. Ha neked ezt a minden tekintetben katyvaszt jó volt hallgatni kb. 230 kilométeren keresztül, akkor nagyon sok dologról árulkodik... Ettől függetlenül jó műsorvezetőnek tartalak és a kollégáidat is, de a túlzott s*ggnyalás nem fog előbbre vinni. Kérlek hozzátok minden tekintetben szinkronba a vidéki adásokat. Előre is köszi!
radio1attis írta: 2024.01.05. 19:07 Sziasztok!

Szerdán autóztam a Budapest - Gyula (rövidnek nem mondható) útvonalon, és minden tökéletes volt.

A budapesti körzetből kiérve Király Tamás műsoráról Kecskemét előtt váltott az autórádióm a Rádió 1-Gongra, és Faragó Mikire. Békéscsaba vételkörzetéig Ő szólt, utána pedig Oszlács Norbert, Oszival "vezettem" végig Gyuláig.

Ez a két váltás volt a műsorban, és nem volt zavaró. Mindhárom kolléga zseniális volt a műsorában, jó volt hallgatni!!!

Pacsi!
Györke Attis
 #201738  Szerző: robert11
 
Eszter nyert igen bár én mondtam hogy hogy a múltkori adás alapján nagyon szabad szájúnak tűnt ebből kifolyólag sok büntit kap majd a rádió ha ő nyerné meg de most hogy megnyerte, azért csak visszább fogja magát kicsit.
Én Julinak jobban örültem volna bár mint mondták ő is lesz amikor Eszter nem ér rá.
Én mondtam hogy női vonalon vonalba kell gondolkozni úgy látszik egyre járt az agyunk bár ha olyan egy egy Anna Juli felállást is eltudtam volna képzelni melléjük meg már nem is kellett volna senki úgy is gyakran ők is hozzá szóltak a műsor témáihoz.
Én is majdnem bevettem elhidtem hogy Alekosz a befutó furcsáltam is volna a végén gondoltam hogy csak átverés mert bármennyire bírom Alekoszt meg sokan bírják őt szerintem de azt bekell látni hogy egy ilyen műsorban ő nem állná meg ahelyét nem olyan személy kell mint amilyen ő mert miatta is elkapcsolnának. De tényleg olyan hitelesen adták elő.
Még Pákó se volt olyan hiteles beharangozó őt csak meginterjúvolták hogy mi lenne ha ő nyerne mit szólna hozzá.
Akik elkapcsoltak, olvasva a facét biztos visszakapcsoltak Balázs is kirakta gondolom Eszter is az oldalán.
Szerintem leg inkább ez azon múlott hogy balázsék kivel tudnának együtt dolgozni mert nagy mértékben az a fontos nagyobb mértékben még ha a hallgatók véleménye is számít.
Meglátjuk. Azt nem garantálom hogy tizenakárhány évig ott lesz mint Jani 15 évig biztos nem lesz de kitudja mi lesz még addig. 4 5 évet biztos lehúz majd a rádiónál.
Valóban nőket érintő témákban jó ha van egy női műsorvezető is aki másképp ítéli meg a dolgokat, más szemszögből közelíti meg a dolgokat, mint a férfiak szóval mindenképpen jól jött meg már így nem csak Kiss Márti van a rádiónál mint nő leszámítva ugye a női djket mert ott is vannak nők.
 #201735  Szerző: Promenád
 
gabor15 írta: 2024.02.11. 02:50 A Rádió 1 Gong és a többi Rádió1-es frekvencia adása nincs ugyanolyan hangminőségben, és egyéb szinkronizáltság terén sem. Ha elindulsz Budapestről az M5-ösön, akkor nagyjából azt kapod hangminőség terén, mint bárki online hallgatás terén (viszonylag jót), de ha elérsz Kecskemét vételkörzetébe, akkor mínusz 10 decibel a mély hangok terén és +10 decibel a magas hangoknál és +-pár perc eltérés a központi adáshoz képest (napközben). Tovább mész Gyula irányába, majd Csongrád környékén megint ugyanaz a helyzet, mint Kecskeméten, ha szerencséd van, akkor a szegedi frekire vált a rádiód és normálisan hallhatod az adást, majd megint jó minőségre hangol a fejegységed és a csabai adón hallod a műsort kiváló minőségben. Ha neked ezt a minden tekintetben katyvaszt jó volt hallgatni kb. 230 kilométeren keresztül, akkor nagyon sok dologról árulkodik... Ettől függetlenül jó műsorvezetőnek tartalak és a kollégáidat is, de a túlzott s*ggnyalás nem fog előbbre vinni. Kérlek hozzátok minden tekintetben szinkronba a vidéki adásokat. Előre is köszi!
radio1attis írta: 2024.01.05. 19:07 Sziasztok!

Szerdán autóztam a Budapest - Gyula (rövidnek nem mondható) útvonalon, és minden tökéletes volt.

A budapesti körzetből kiérve Király Tamás műsoráról Kecskemét előtt váltott az autórádióm a Rádió 1-Gongra, és Faragó Mikire. Békéscsaba vételkörzetéig Ő szólt, utána pedig Oszlács Norbert, Oszival "vezettem" végig Gyuláig.

Ez a két váltás volt a műsorban, és nem volt zavaró. Mindhárom kolléga zseniális volt a műsorában, jó volt hallgatni!!!

Pacsi!
Györke Attis
Az is érdekes, amikor Balázs hangjánál a pesti adón a "bugyifakasztó" lágy mélyek megvannak, a csongrádi és szegedi adón ehhez képest meg a repedt fazék meg semmi. :S
 #201731  Szerző: gabor15
 
A Rádió 1 Gong és a többi Rádió1-es frekvencia adása nincs ugyanolyan hangminőségben, és egyéb szinkronizáltság terén sem. Ha elindulsz Budapestről az M5-ösön, akkor nagyjából azt kapod hangminőség terén, mint bárki online hallgatás terén (viszonylag jót), de ha elérsz Kecskemét vételkörzetébe, akkor mínusz 10 decibel a mély hangok terén és +10 decibel a magas hangoknál és +-pár perc eltérés a központi adáshoz képest (napközben). Tovább mész Gyula irányába, majd Csongrád környékén megint ugyanaz a helyzet, mint Kecskeméten, ha szerencséd van, akkor a szegedi frekire vált a rádiód és normálisan hallhatod az adást, majd megint jó minőségre hangol a fejegységed és a csabai adón hallod a műsort kiváló minőségben. Ha neked ezt a minden tekintetben katyvaszt jó volt hallgatni kb. 230 kilométeren keresztül, akkor nagyon sok dologról árulkodik... Ettől függetlenül jó műsorvezetőnek tartalak és a kollégáidat is, de a túlzott s*ggnyalás nem fog előbbre vinni. Kérlek hozzátok minden tekintetben szinkronba a vidéki adásokat. Előre is köszi!
radio1attis írta: 2024.01.05. 19:07 Sziasztok!

Szerdán autóztam a Budapest - Gyula (rövidnek nem mondható) útvonalon, és minden tökéletes volt.

A budapesti körzetből kiérve Király Tamás műsoráról Kecskemét előtt váltott az autórádióm a Rádió 1-Gongra, és Faragó Mikire. Békéscsaba vételkörzetéig Ő szólt, utána pedig Oszlács Norbert, Oszival "vezettem" végig Gyuláig.

Ez a két váltás volt a műsorban, és nem volt zavaró. Mindhárom kolléga zseniális volt a műsorában, jó volt hallgatni!!!

Pacsi!
Györke Attis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 986