RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #173667  Szerző: donder
 
djlacee írta:Jobb helyeken a helyi tartalmat úgy oldják meg, hogy addig más a PI kód, és csak azokon egyezik, amik ténylegesen ugyan azt a programot sugározzák.
Ezesetben a rádió nem azt hinné, hogy távolodik az adótól és áttérne egy másik adóra amin ugyanaz a PI? (Ha egyszerre menne a dolog akkor oké mert nincs mire áttérnie, de mi van ha...) :blush:
 #173663  Szerző: Kovi02
 
djlacee írta:Jobb helyeken a helyi tartalmat úgy oldják meg, hogy addig más a PI kód, és csak azokon egyezik, amik ténylegesen ugyan azt a programot sugározzák. Nálunk ezt úgy oldják meg, hogy mindig ugyan az a PI, és helyi műsornál mindenfélét hallhat az ember útközben :) úgy tűnik, az igényesség itt fogyott el... megjegyzem, a Rádió 1 tudomásom szerint legalább kétféle PI kódot használ országszerte, aminek köszönhetően néha akkor se megy a váltás, amikor kéne...
OFF:
Ozone FM-nél a 91,1-es szekszárdi adójuknak B465 volt a PI kódja,ami egyezett a pécsi Rádió 1-el,aminek a mohácsi 93,8-as frekije összeért a 91,1 O3-mal,így a szekszárdi Ozone-t hallgatva a rádió nem ugrott át a bajai 94,3-ra,de a pécsi Rádió 1-re igen sokszor . :D
ON:
A 87,9 Rádió 1 RDS adatai:(ha valakit érdekelne)
PS: RADIO_1_
RT: Radio 1 - Csak igazi mai slager megy! - Tel./SMS: 0620 3 111 111
AF: 104,0 96,4 94,3 93,8 91,1 90,6
PI: B317
-ezzel,ha jól gondolom,nincs szinkronban a pesti frekivel-
 #173662  Szerző: djlacee
 
Jobb helyeken a helyi tartalmat úgy oldják meg, hogy addig más a PI kód, és csak azokon egyezik, amik ténylegesen ugyan azt a programot sugározzák. Nálunk ezt úgy oldják meg, hogy mindig ugyan az a PI, és helyi műsornál mindenfélét hallhat az ember útközben :) úgy tűnik, az igényesség itt fogyott el... megjegyzem, a Rádió 1 tudomásom szerint legalább kétféle PI kódot használ országszerte, aminek köszönhetően néha akkor se megy a váltás, amikor kéne...
 #173661  Szerző: donder
 
Ránéztem megint a frekikre:
https://www.youtube.com/watch?v=0fwuJNyfT8I

Nem tudom mi történt, de fél sec. a delay az agglós' frekvenciákon (98.9, 94.7, valamint a 95.0)
100.6 továbbra sincs.
93.3 nem sugároz. (Ha a 96.3 elér ide, akkor a 93.3-nak is el kellene, de mégsem..)

És most jön a vesszőparipám: A miskolci adó és a debreceni triumvirátus között 2-3 track a késés Debrecen javára. :hit:
djlacee írta:napi 4 óra helyi műsoridő nem tartalmazhatja ugyan azt minden környékbeli adón
Való igaz. Rendben, ezt még lenyelem. Akkor maximum nem hallgatok R1-et ha épp 11:00-kor megyek az M3-ason.

Mindezek fényében most már csak a delay-re akarom kihegyezni a mondanivalómat. Olcsón is lehet(ne) minőséget csinálni.
Nem tudom hol olvastam, de valahol a fórumon említette valaki, hogy manapság a rádiózás nem a hallgatóknak szól hanem a pénztárcának.
Megértem ezt is, de ha ennyire nem figyelnek a hallgató ezen kicsiny kívánságára (titkon elvárására) akkor ne várjon sok bevételt, ha menet közben élvezhetetlen az adása.
A hallgatottsági felmérések meg...
(itt viszont átfordulnék politikába szóval inkább abbahagyom :) )

Holnap 12 óra után fogok Bp felé menni. Levideózom az érdekesebb jelenségeket.
 #173660  Szerző: djlacee
 
Jók az érvek, csak a szabályok meg mások: ezek mind-mind helyi frekvenciák, amik a budapesti Radio Plus Kft. által üzemeltetett Rádió 1-el kapcsolódnak hálózatba, egymással viszont nem tehetik, azaz a napi 4 óra helyi műsoridő nem tartalmazhatja ugyan azt minden környékbeli adón. Hogy ezt hogy lehet a leggazdaságosabban megoldani, az már egy más kérdés (ugyan az a műsorvezető az összes környező frekin mást mond, más időpontban, más sorrendben a zenék, stb...)
 #173659  Szerző: donder
 
djlacee írta:De amúgy helyi műsoridőben miért kéne egyezni a playlistnek?
Egyrészről azért mert nem tudni arról, hogy volna minden frekvenciának saját szerkesztősége, így ezáltal teljesen értelmetlen (fölösleges munka) az, ha kommersz playlist szól egy adón.
Lásd ma: Derecskén a debreceni voice jelentkezett be (külön struktúrával), Hböszörményben senki.
Teljesen irreleváns.
Itt van Debrecenben és agglomerációjában 4 (még csak 3) frekvencia. Egyrészről nincs olyan hírtömeg ami megigényelné, hogy pl. Hajdúszoboszlón külön 5-6 perces hírblokk legyen ráadásul óránként. Hacsak nem az számít hírnek, hogy a sarki Jóskabácsi csirkéi megbetegedtek...

Teljesen elég lenne az, ha lenne óránként egy max 10 perces hírblokk minőségien összerakva, benne minden olyan hírrel ami debreceni, 'szoboszlói, 'böszörményi, derecskei vonatkozású, + netalán egy kis bővebb időjárásjelentés... Az embernek még jobban is esne ha több hírt hallana, mondjuk a szomszéd faluról is.
Ha ez így lenne, azzal az a nagy előny is járna. Az adott időszakban nem kapcsolna el mindenki másik adóra miközben a rádiója AF-je megőrül külterületen, vagy pl. Debrecen déli városrészén az adók közti váltáskor, és nem lenne ennyire "unsatisfying". (Most nem kitérve a zenei kínálatra...)

Nem hiszem, hogy annyira nagy dolog lenne szinkronba hozni az adókat. Derecske és a debreceni adó között szinte optikai egymásra látás van. Relézéssel vagy mikrohullámmal, vagy akár netes stream elő-bufferelésével de szinkronizált lejátszásával is megoldható lenne a dolog, akár IP alapon.
Akarat kérdése lenne az egész.

Nem vagyok rádiós szakember így nyugodtan fikázhattok, de józan paraszti ésszel ez lenne az ésszerű.
 #173656  Szerző: djlacee
 
De amúgy helyi műsoridőben miért kéne egyezni a playlistnek?
 #173654  Szerző: Wolfman
 
Ott van még Dunaújváros is, és az sem biztos, hogy a 98,9-en már a Rádió 1 szól, ez nekem nem derült ki egyértelműen (nincs station ID).
Meg amúgy is, miért nincs hivatalos kommunikáció ezekről a frekvenciákról?
 #173653  Szerző: adam1400
 
donder írta:Erről beszéltem korábban:

https://www.youtube.com/watch?v=0ptH3BNzWL0
https://www.youtube.com/watch?v=3LnEIpTUGPc

Az még oké, hogy az FM95-ön az R1 adott Debrecennek pár óra saját tartalomkitöltési időt, de ez a környező frekvenciákra ugye nem igaz.
Ennek ellenére a videók felvétele előtt hallottam, hogy a 94,7 MHz-en ugyanaz a debreceni srác mondott pár szót aki az FM95-öt is viszi (egy track felkonf volt) azonban még véletlenül sem egyezett az FM95 és a derecskei freki következő száma.
Kérdem én: Ha már Debrecen csinálja Derecskét is, akkor miért nem lehet megoldani, hogy ugyanaz szóljon a két adón?
Hajdúböszörményi meg egy vicc... két track között nincs semmi, még az is hallható volt, hogy az egyiknek vége és kezdődik a másik. Semmi átcsúsztatás, semmi station ID, semmi...
Hajdúszoboszló még nem szól.

Tehát összegezve: egyik adó sem szól fázisban a másikkal, totálisan más számok mennek. Talán a miskolci és a derecskei freki között volt némi hasonlóság, de ott sem volt fázisban egyik a másikkal.
Teljes káosz!
Kérdem én: MIÉRT? :yuno:

Külön furcsaság, hogy fél12 körül nekem a 93.3-on még a Best FM ment (Hajdúnánás) azonban más szerint már az R1...
szoboszló van már csak hátra akkor
 #173652  Szerző: Kovi02
 
Jano1006 írta:
donder írta:
Külön furcsaság, hogy fél12 körül nekem a 93.3-on még a Best FM ment (Hajdúnánás) azonban más szerint már az R1...
Én tegnap este 6-7 óra körül kapcsoltam be a rádiót, akkor már az R1 ment
Szeged 87,9 5 kor váltott,nem lehet hogy az új adóikat mindig 5-kor indítják,hogy szinkronban menjen az országos hálózattal,lévén akkortól megy az egész network újra együtt.
  • 1
  • 567
  • 568
  • 569
  • 570
  • 571
  • 987