RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201399  Szerző: p0tyi
 
shadoe írta: 2023.12.17. 21:22 Szerintem is lehet veszélyben a Cegléd Rádió. Abszurdisztánban elvégre tök logikus, hogy a stabil 89,5 mellett legyen tönkretéve ott is a helyi médium, ne csak a 15 km-re lévő Nagykőrösön.
Úgy elpofátlanodott már ez a rádió és a mögötte álló politika, hogy ezeknek már nem elég, ha egy fontosabb városban csak egy helyen hallhatóak. Legyen két, akár három frekvenciája is a Rádió Nullának egyazon településen, a jómindenit!
Van még jó pár város az országban, ahol Rádió 1 legfeljebb nyomokban, de gyakran még úgy sem fogható. Pl.: Ózd, Kisvárda, Mátészalka, Pápa, Ajka, Barcs, Nagyatád, Sátoraljaújhely stb.

Ahelyett, hogy ezeken a településeken indultak volna _új frekvencián_, inkább ugye beolvasztottak egy viszonylag sikeres vidéki adót most, a Gongot, ami vételkörzetének szerintem jó 90%-án eleve szólt már a Rádió 1. Talán csak pár kiskunsági kisvárosban, tanyán, Szentes környékén és Kecskemét belvárosában voltak gondok a vételével. Akár ez is lehetett a művelet nemes célja.

Viszont én inkább arra gondolok, hogy - hasonlóan az élet más területeihez - ami sikeres, de még nem az övék, vagy nem gyakorolnak fölötte számukra elegendő kontrollt, azt felzabálják, mint disznó a moslékot, és egy futottak még kategóriás, még éppen fogyasztható, olcsósított valami lesz belőle pillanatokon belül (Digi, MBH), ami a nevéből, meglévő fogyasztóiból, meg a múltjából él - én a Rádió 1-et nem sorolom "futottak még kategóriások" közé, ugyanis vannak kivételek is, de ez most lényegtelen, és nem várok egyetértést. Ez egyfajta agresszív piacfoglalás.

Ugyanakkor ha ez a logika, meg az, hogy a hálózatba olvasztás olcsósít, miközben továbbra is lehetővé teszi a politikai üzenetek eljuttatását (azóta sem álltak le a képviselők, polgármesterek teljesen random, zenék közé ékelt interjúival a Gongon) és még hallgatják is a nagyobb brandet, akkor tényleg benne van a pakliban az, hogy nem állnak le, és veszélyben lehetnek további, viszonylag sikeres, működő, kisebb-nagyobb helyi rádiók. Elég sok ilyen adó jogosultsága fog lejárni a következő hónapokban.

A Cegléd Rádiót egyébként szintén most pályáztatják újra, egyelőre még csak a pályázati tervezet van kint, az előbb megnéztem, és az alapján nem lesz engedélyezett a hálózatba kapcsolódás 2 évig - ez mondjuk jó jel. Viszont még változhat a kiírás (ahogy történt ez Veszprémben is nem is olyan régen - ezért jöhetett létre a Sláger FM Veszprém).

Szerintem a következő lépés most Debrecen lesz, ott kiírták a régóta néma 93.5-öt kereskedelmi, hálózatba kapcsolható frekvenciaként. Tippem szerint oda költözik a Rádió 1, a 95.0-n lesz valami helyi, a 104.6-ot meg (miután lesz másik helyi) gondolom bekapcsolják valamelyik hálózatba. Így elkerülve azt a helyzetet, hogy az önkormányzati médiacég tulajdonában álló 95.0-nál valami gebasz legyen, ha esetleg az akkugyáras ügy miatt politikai változás lesz a városban. Tipp, de fogadnék rá. :)
 #201398  Szerző: knoskamatee
 
shadoe írta:Szerintem is lehet veszélyben a Cegléd Rádió. Abszurdisztánban elvégre tök logikus, hogy a stabil 89,5 mellett legyen tönkretéve ott is a helyi médium, ne csak a 15 km-re lévő Nagykőrösön.
Úgy elpofátlanodott már ez a rádió és a mögötte álló politika, hogy ezeknek már nem elég, ha egy fontosabb városban csak egy helyen hallhatóak. Legyen két, akár három frekvenciája is a Rádió Nullának egyazon településen, a jómindenit!
Nagykőrösön annak idején még a Gong tette tönkre a csodás helyi Arany Rádiót, úgyhogy nagyon nem lett tovább rombolva a dolog.
inkább ennek legyen 100+ frekvenciája, mint a Kossuthnak.
meg már amúgy is mindegy, zabáljanak fel mindent, legyen egy második országos csatorna, hálózatosan helyi stábokkal. sajnos sok nívós helyieken kívűl szerencsére sok gagyi helyi adótól mentett meg minket ez a gonosz R1.
tegyék rendbe a Best hálózatot is, egyetem városokba Base FM-et és Rockot meg Bartókot és utána meg jöhetnek mindenhová a maradék helyekre a helyiek, hogy fel tudják venni a kesztyűt a nagyokkal szemben.
a Bartók helyére még egy országos kereskedelmit, a Retrót meg rebrandelni kell.
legyen piac, legyen verseny! ébresszetek fel, amikor ez megvalósul (nem).
 #201397  Szerző: robert11
 
Na hát ez a kavarodás nem túl jó! Ugye mondom mindig mikor Ceglédre megyek strandolni akkor a fürdőhelynél már javában átvált a szolnoki frekvenciára és ugyan így volt akkor is, mikor még a 96 4en volt a rádió1. Valahogy Albertirsa után szokott átváltani kb azon a tájon pontosan már nem tudom de akkor már nem szokott sokáig szólni a 89 5ön. Mondjuk mint tudjuk a 89 5 bírná még sokáig ha nem is lenne af és nem váltana át vagy ha éppen nem lenne szolnoki frekvencia.
Viszont a minőségét tekintve lehet nem szólna már olyan jól és azért is vannak ezek az átváltások akinél ugye működik az af.
Nekem csak az a fura, hogy a kecskemétin 10től 17 óráig helyi adás van. Így akkor akik több helyire vágynak, megcsinálhatták volna minden frekvencián és akkor talán jobban elfogadnák az emberek hogy elvették a helyi rádiókat mert hát valljuk be nagyon sok rádió megszűnt az r1 által és én ismerek olyan embereket is pl Debrecenben, aki azt mondja hogy neki a helyi rádió vált be mindig azt hallgattam mer tminden információt megtudott a debreceni programokkal kapcsolatban, plusz jók voltak a zenék és ő nem is vágyik semmi másra pontosabban úgy mondta hogy ő azér thallgatja a helyi rádiót mert mindenről részletes információt kap debreceni programok, aktuális hírek stb és jók a zenék.
Igaz mindne frekvencián van helyi hírek helyi reklám de szerintem ez nem mindenkit elégít ki teljesen.
Ha visszaemlékeztek nagyon régre, akkor volt idő, mikor 10től 2ig az az 14 óráig volt helyi adás a vidéki frekvenciákon sőt még volt déli élő kívánságműsor is pl balogh István Vilmossal a debrecenin vagy az Aliscán Incze Anival.
Én visszahoznám a 10 és 14 óra közötti helyi sávot szerintem az elegendő lenne és rá érnének utána Attist hallgatni bár a zenék akkor is ugyan azok voltak csak kis eltéréssel szóltak.
Bár ha megnézzük a nyíregyit, akkor ott is lemennek azok a zenék amelyek a pestin is, csak előtte be be nyomnak pár magyart is amit a pestin nem még mindig rólad írok dalt meg ilyen jellegű slágereket.
Annyi van most hogy majdnem indegyik frekvencián van helyi reklám, és hírek. Reklám az mindegyiken van de hírek azt úgy tudom nincs mindenhol de javítsatok ki ha nem így van mint ha úgy emlékeznék lett volna ilyne is meg olyan is hogy egyes frekvenciákon ugyan úgy volt kitöltő nem a helyi reklámot adták be.
Picit bele hallgattam a kecskemétibe is fura hogy Liza mondja ott is a híreket mint hétvégén a pestin.
Arra lennék kíváncsi aki esetleg hallgatta szombaton mert én nem teszteltem azt le hogy mikor top50 volt akkor ott azt se hallhatták az emberek? De akkor vasárnap sem hiába délután ismétlik.
Vagy mi lesz akkor ha top500 lesz ugye azt is minden frekvencián lehet hallani csak déltől az éppen aktuális műsorvezetők szólalnak meg a vidéki frekvenciákon mivel akkor helyi adás lenne. De a kecskemétin akkor top500 sem lesz? Vagy majd 17 órakor bekapcsolódhatnak az ottani hallgatók is? Mert azért az elég érdekes lenne.
Nyilván top500 már csak jövőre lesz de úgy azért ez is elgondolkodtatott engem.
 #201396  Szerző: shadoe
 
Szerintem is lehet veszélyben a Cegléd Rádió. Abszurdisztánban elvégre tök logikus, hogy a stabil 89,5 mellett legyen tönkretéve ott is a helyi médium, ne csak a 15 km-re lévő Nagykőrösön.
Úgy elpofátlanodott már ez a rádió és a mögötte álló politika, hogy ezeknek már nem elég, ha egy fontosabb városban csak egy helyen hallhatóak. Legyen két, akár három frekvenciája is a Rádió Nullának egyazon településen, a jómindenit!
 #201395  Szerző: p0tyi
 
Gondolom azért, mert így aki lázadozik fél évvel az önkormányzati választások előtt, hogy "elvették a rádiónkat", annak az orra alá lehet dörgölni, hogy "nem is, csak jobb lett!".

Más: Cegléden eddig hallgatható volt a Rádió 1, váltogatott a szolnoki és a budapesti közt. Most belekavarodik a 93.6 is, amin napi 7 órában eltérő műsor megy, és úgy váltogat az AF, mintha nem lenne holnap, teljesen élvezhetetlenné téve a műsort.

Persze nyilván most sem az lesz a megoldás, hogy AF REG kompatibilis PI kódot kérnek hozzá, hanem az, hogy megveszik a Cegléd Rádiót is. :D
 #201394  Szerző: Snake05
 
A kecskemétin feltűnnek házibarkács szignálok is, a néhai Gong csatornahangjaival, ez nem jó, szétcseszi az arculatot. Debreceni Best utánérzésem van tőle, ahol legalább hat station voice van, de ott legalább egységes a brand. Miért kell eljátszani, hogy a Gong - mint önálló rádió és brand - nem szűnt meg?
 #201393  Szerző: p0tyi
 
A keceli meg nem kecelre, hanem Kecskemétre volt eredetileg tervezve. Ilyen kis távolságokon át lehet terveztetni. Ha akarták, megoldhatták volna.

De mint beszéltük, itt a piacfoglalás, meg a Gong olcsósítása lehetett szempont, nem feltétlenül annak a 2-3 km rádiuszú, egyébként elég fontos Kecskemét belvárosi vételi lyuknak a befoltozása.
 #201392  Szerző: Kovi02
 
mihalylovics írta: 2023.12.16. 01:18
p0tyi írta: 2023.12.16. 01:14 kiírhatták volna a 95.3-at, a 89.1-et, vagy a 102.0-t is a Rádió 1 kedvéért.
a 95.3 és a 102.0 nem használható ott (a budapesti 95.3 és 102.1 miatt), de a 89.1 tökéletes lett volna erre a célra.
Mindkettő használható ott,ITU koordináció szerint 100 wattal, a 89.1 viszont nem Kecskemétre,hanem Táborfalva telephelyre van kimérve. (van más ilyen koordinációnk is,pl. Bp. 90.3 - Velence 90.4, Bp. 91.4 - Dunaújváros 91.3, Bp. 92.1 - Szolnok 92.2, Bp. 92.9 - Cegléd 93, Bp. 96.4 - Kecskemét 96.5 stb.)
 #201391  Szerző: p0tyi
 
Pont ugyanannyira problémásak, mint a 96.4 Budapest vs. 96.5 Kecskemét, vagy a 97.6 Törökbálint vs. 97.7 Kecskemét. Használhatóak azok... pláne ha 100 wattal beteszik a belvárosba, gapfillernek. Tehát amire kellett volna.

Egyébként a Retro Rádió se fogható rendesen Kecskeméten, csak mondom.
 #201390  Szerző: mihalylovics
 
p0tyi írta: 2023.12.16. 01:14 kiírhatták volna a 95.3-at, a 89.1-et, vagy a 102.0-t is a Rádió 1 kedvéért.
a 95.3 és a 102.0 nem használható ott (a budapesti 95.3 és 102.1 miatt), de a 89.1 tökéletes lett volna erre a célra.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 986