RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #196993  Szerző: shadoe
 
noartist írta: 2022.08.05. 18:59
A vidéki sávban tényleg csak 3 magyar számot ismernek már évek óta. Gagyibb bármelyik falusi rádiónál, ez nem zenei szerkesztés, ez nulla. Mindig, minden egyes nap lemegy a Rakpart pl.

ÉVEK ÓTA!

Ezt magyarázza meg valaki nekem """szakmai szempontból""".
Most, amikor már alakulna valami a rotációban, és nappal is elcsípni új zenéket, sőt néhány recurrentnek kifejezetten örülök (Inna- Amazing, RIhanna - Rude Boy, Ariana Grande - No Tears Left To Cry, David Guetta/Kelly Rowland, Mis-Teeq, Meghan Trainor, stb.), még mindig vannak ezek a kiirthatatlan zenék, amitől az életkedvem is elmegy.
Ahogy itt említésre került, Tiesto "The Business", Sia "Unstoppable", LaVision, J.B. "Peaches", Jonas B. "Sucker", ezeknek semmi keresnivalójuk nincs itt ennyiszer, és pláne nem 3 éve. Ha a "Say So"-t végre kiirtották, ill. a neki megfelelő helyen áll, korrekt mennyiségű lejátszással, akkor ezek se menjenek naponta négyszer.
Azt értem, hogy Ellie Goulding, Ed Sheeran, Katy Perry, Pink, Lady Gaga, Adele atomslágerei mennek, mert atomslágerek, bár személy szerint nekem nem hiányoznak, de a maximum középkategóriás zenék túljátszását nem.
A háromslágeres magyar "sávért" meg én is adnék egy Darwin-díjat annak, aki ezt kitalálta.
 #196991  Szerző: noartist
 
Snake05 írta: 2022.08.05. 18:45 Kurva idegesítő a dudálós szignál (?), ráadásul minden alkalommal megszólal, amikor közlekedési hírt mondanak. És sokkal több recurrent zene kéne (mármint mennyiségben, nem arányban, az most pont jó). A magyarok közül pedig állandóan a Wellhello- Halott pénzike- valmar szentháromság megy. Inkább játszanának több Dzsúdlót, Honeybeast-et meg Majkát, sőt még a palacsintakirály dalai is jobbak lennének, mint az emlékszem Sopronban és az Élnünk kellett volna százezredik alkalommal.
A vidéki sávban tényleg csak 3 magyar számot ismernek már évek óta. Gagyibb bármelyik falusi rádiónál, ez nem zenei szerkesztés, ez nulla. Mindig, minden egyes nap lemegy a Rakpart pl.

ÉVEK ÓTA!

Ezt magyarázza meg valaki nekem """szakmai szempontból""".
 #196990  Szerző: Snake05
 
Kurva idegesítő a dudálós szignál (?), ráadásul minden alkalommal megszólal, amikor közlekedési hírt mondanak. És sokkal több recurrent zene kéne (mármint mennyiségben, nem arányban, az most pont jó). A magyarok közül pedig állandóan a Wellhello- Halott pénzike- valmar szentháromság megy. Inkább játszanának több Dzsúdlót, Honeybeast-et meg Majkát, sőt még a palacsintakirály dalai is jobbak lennének, mint az emlékszem Sopronban és az Élnünk kellett volna százezredik alkalommal.
 #196984  Szerző: nermalcat
 
Jane8828 írta: 2022.08.01. 21:27 Gerinél nincsenek gyerekek, csak felnőtt telefonálók, tök jó sztorik, él a műsor. Szerintem itthon magasan Geri csinálja a legjobban ezt a műfajt.
Kit érdekel, hogy Random Pista megcsalta a feleségét, és vissza akarja könyörögni magát, ezért felhívatja Juhásszal? :D Ennél sokkal jobb, ha Petike kér egy dalt a barátainak és kész, 20 másodperc alatt le van tudva a megszólás, mehet a zene.
Egyébként programming szempontból a Petőfi esti sávjában sokkal jobb a tiktokos üzenetküldő műsor, mint ez a nyilvánvalóan kamu... bocsánat, szerkesztett "kívánság"műsor.
 #196982  Szerző: zenefalo
 
Tiesto - The Business. Másfél éve folyamatosan napi 4-5 alkalommal lejátszásra kerül. Nem unják még? :vomit:
 #196980  Szerző: shadoe
 
Én minden rádiót saját magához mérek. Akár szeretjük a R1-et, akár nem, tagadhatatlan, hogy pl. a tavaly november-decemberi időszakhoz képest sokat fejlődött rádió.
Volt 3-4 olyan hónap, amikor egyetlen új zenét se tettek rotációba. Kora tavasztól azonban folyamatosan töltögették fel, és kezdett végre érdekesebbé válni.
Most aug. elején pedig már majdnem ott tartunk, mint egy éve. Akkor is kb. ennyi aktuális sláger szólt, csak jobb arányokkal - ez igaz.
A Top 50 két órája szerintem már beérte a tavaly nyári szintet, az már teljes mértékben hallgatható. A Geri-sáv 18 és 20 óra között már alakul, a többiről meg nem tudok nyilatkozni.
A Petőfi ellenben stagnál, nem lett jobb, mint két éve, és van ott is annyi javítanivaló, mint itt a R1-nél - gondolom én ezt most.
 #196979  Szerző: Jane8828
 
Én pedig pont az ellenkezőjét gondolom: Márti kívánságműsoráról pont azért kapcsolok el, mert szinte csak kisgyerekeket hallok. Ugyanez volt ma Lotfi Begivel: mintha egy óvodába települt volna ki a kívánságműsor. Mintha csak kisgyerekekhez szólna, olyan volt, mint egy dedó. Gerinél nincsenek gyerekek, csak felnőtt telefonálók, tök jó sztorik, él a műsor. Szerintem itthon magasan Geri csinálja a legjobban ezt a műfajt.
Kisgyerekek adásban=iskolarádió.
p0tyi írta:Biztos én vagyok megkeseredett vénember, de ebből a szercsi lavcsi, negédeskedős, cukiskodós, életem szerelmés, drámás, üzekedős Juhász Geris kívánságműsortól rosszul vagyok. Kiss Márti - amikor helyettesít -, viszont továbbra is király. Oké, borzasztóan sok kisgyerek telefonál be hozzá, aláírom, hogy ez egyeseket zavarhat. De neki annyira jól áll ez az egész! Gergőnek szerintem nem, neki inkább a WIM, viszont az nagyon.

És inkább a gyerekek, mint a "végre megtaláltam a boldogságot Béla oldalán, ő a mindenem, úgyhogy kérem a Foolproofot Tápióbicskére!" típusú szívküldi-rettenetek.
 #196978  Szerző: knoskamatee
 
zoLee írta: 2022.08.01. 12:43 Ha ez így van, vagyis a Top50 jobbnál jobb zenékből, újdonságokból áll, akkor kérdem én, miért nem tudják azokat napközben is játszani és beépíteni a napi rotációba?

A mai napig reggel és napközben tíz zenéből legalább hét ilyen 3-5-10 évvel ezelőtti zene, vagy annál is régebbi.
MIÉRT?????

Tudom, lerágott csont ez már, de akkor is.

Hogy merik pl. a Rihanna - Umbrella című dalát úgy felkonferálni, ami már kb. 15 éves zene asszem', mint egy igazi MAI slágert?

De ahogy a Rapülők együttes klasszikus sorát idézzem: lesz még rosszabb.
erre halad a trend egész európában. a 30-as korosztályban is annyira megy már a streaming térnyerése, hogy pusztán újdonságokkal elvérzik. amióta a Petőfi erre a vonatra ült, be is zuhant a hallgatottság.
meg menő a “retro” mindenhol. nem is titkolja a Rádió 1, hogy vannak Classic Hit-ek is playlistben, konfokban el is szokott hangozni. valahogy ezekkel az arányokkal tudja tartani a hallgatottságát. itthon ez vált be. máshol meg több újdonsággal, de hasonló arányokban van jelen Classic vonal is.
a sima CHR, mint format halott. tőlünk nyugatabbra is a nagyobb rádiók is ezt a receptet művelik és alakulnak át szépen Adult CHR-é, vagy Hot AC-ra.
próbaként hallgass egy délután Rádió 1-et, másnap mondjuk egy SLAM!-et. kirívó különbséget nem találsz, azon kívűl, hogy a SLAM! inkább CHR/Dance format, míg a R1 (Adult)CHR/Top40.
 #196977  Szerző: knoskamatee
 
p0tyi írta: 2022.08.01. 20:27 Biztos én vagyok megkeseredett vénember, de ebből a szercsi lavcsi, negédeskedős, cukiskodós, életem szerelmés, drámás, üzekedős Juhász Geris kívánságműsortól rosszul vagyok. Kiss Márti - amikor helyettesít -, viszont továbbra is király. Oké, borzasztóan sok kisgyerek telefonál be hozzá, aláírom, hogy ez egyeseket zavarhat. De neki annyira jól áll ez az egész! Gergőnek szerintem nem, neki inkább a WIM, viszont az nagyon.

És inkább a gyerekek, mint a "végre megtaláltam a boldogságot Béla oldalán, ő a mindenem, úgyhogy kérem a Foolproofot Tápióbicskére!" típusú szívküldi-rettenetek.
pont ezt a felállást szerettem a Music FM-en is, ami miatt mindig odatekertem estére. Mártit kívánságműsorba! :yes:

illetve a TOP 50-et vezesse Király Tamás újra. Attisból túl sok, illetve sok a bulvár, amit belevisz a toplistás műsroba.
 #196975  Szerző: p0tyi
 
Biztos én vagyok megkeseredett vénember, de ebből a szercsi lavcsi, negédeskedős, cukiskodós, életem szerelmés, drámás, üzekedős Juhász Geris kívánságműsortól rosszul vagyok. Kiss Márti - amikor helyettesít -, viszont továbbra is király. Oké, borzasztóan sok kisgyerek telefonál be hozzá, aláírom, hogy ez egyeseket zavarhat. De neki annyira jól áll ez az egész! Gergőnek szerintem nem, neki inkább a WIM, viszont az nagyon.

És inkább a gyerekek, mint a "végre megtaláltam a boldogságot Béla oldalán, ő a mindenem, úgyhogy kérem a Foolproofot Tápióbicskére!" típusú szívküldi-rettenetek.
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 986