RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201013  Szerző: p0tyi
 
Mondjuk a toplistát tényleg elintézhetnék annyival, hogy felkerül a weboldalra az aktuális airplay top50, és nem próbálják meg újdonságként eladni azt, ami nem az.
 #201012  Szerző: asr27
 
shadoe írta: 2023.11.05. 22:00 A Top 50-ben ugyanabban a félórában egymás után leadni ezt az 5 számot: "Million Dollar Baby", "Melody", "In The Dark", "Foolproof" és "My Head & My Heart", erre semmilyen mentség, ürügy, szakmai indok és magyarázkodás nincs és nem is lenne értelme. Ez megint kiállított egy bizonyítványt a rádióról.
Kettes számú szempont, ezek nem mai slágerek, nyomokban se tartalmaz 2023-at, de ha már recurrent rádiót csinálunk, azt is lehetne jól és változatosan, de erre is képtelenek.
Teljesen egyetértek.
 #201011  Szerző: shadoe
 
A Top 50-ben ugyanabban a félórában egymás után leadni ezt az 5 számot: "Million Dollar Baby", "Melody", "In The Dark", "Foolproof" és "My Head & My Heart", erre semmilyen mentség, ürügy, szakmai indok és magyarázkodás nincs és nem is lenne értelme. Ez megint kiállított egy bizonyítványt a rádióról.
Kettes számú szempont, ezek nem mai slágerek, nyomokban se tartalmaz 2023-at, de ha már recurrent rádiót csinálunk, azt is lehetne jól és változatosan, de erre is képtelenek.
 #201009  Szerző: adika4444
 
p0tyi írta: 2023.11.04. 12:22 Publikus, NMHH méréses napi görbe sajnos nincs, de pl. Online streamstaton azt látod, hogy 10:00-kor bezuhan az egész, mintha elvágnák?

Plusz a reggeli show nem egy rádió, vagy rádiós formátum része?

1) Miért nem lehet elfogadni a azt a véleményt, hogy ez egy jó rádió? Szerintetek meg nem, oké, akkor ti ezt gondoljátok. Nekem ez oké, nem elvtársi rendszer van, legalábbis itt, gondolhatunk mást.

2) Amire rá vagytok pörögve, szerintem 3 hónapot se bírna ki a piacon, friss, ismeretlen zenékkel, és eleve, egymással se tudnátok kb. megegyezni abban, hogy mi lenne a jó, ha nem ez.

Egyébként meg nem lehet feladata ma egy piacvezető, kereskedelmi FM rádiónak sem az, hogy népneveljen, sem az, hogy orrba-szájba újdonságokat mutasson be, a 90-es évek elmúltak.

Abban szerintem egyetértünk, hogy túl kevés érdemi szereplő van a rádiós piacon, leírtam lentebb, szerintem mitől lenne színesebb az egész. De a Rádió 1 pont úgy jó most, ahogy van.
Az én ízlésemnek szintén hallgathatatlan az R1, ugyanazzal a pár számmal, inkább EHR vagy JoyHits, na ott elég vadul zúdul az újdonság. Ha recurrent-re vágyom, akkor rákeresek:D

Viszont kis piac ez az ország és ahogy elnézem a környezetemben rádiót hallgatók 99%-át nem igazán érdekli mi szól. Megy a háttérben, ha célzottan vágyik valamire, azt meg megadja a streaming. Ahogy én érzem itt a rádió nem igazán a zenére, hanem inkább karakterekre épül, amíg van Bochkor és Balázs (de most csak példa a két név, inkább arra akartam rámenni, hogy ilyen karakterek), szerintem hihetetlen nagy mozgástere van a zenei szerkesztésnek. Mindig lesz egy réteg akinek épp tetszik, de a fanyalgók is ottmaradnak a tartalom miatt. A Retro ennek szerintem baromi jó példája, ugyanúgy hallgatja mindenki, csak idővel az Első Emeletet, KFT-t reggel leváltották Bochkor kedvencei. Személy szerint jobban bejön, mint egy Állj vagy lövök, de akkor is hallgattam a témák miatt. De nagyrészt amit benyom valaki reggel, az szól egész nap, hacsak nincs valami nagyon kirívó amit nem bír elviselni.

Így szerintem addig nem lesz újdonságokat, dance számokat játszó rádió, amíg valaki döntési pozícióban nem akarja azt hallgatni, vagy amíg nem jön el az, hogy egy rádió arra tudja magát felépíteni, amit játszik és nem arra, aki beszél. Nem ismerem a lett, litván piaci viszonyokat de amíg ott egy EHR kategóriájú rádió vígan üzemel, itthon hamar bukta lenne belőle.

Úh én is hiányolom itthon FM-ről az EHR-t vagy a JH-t, hogy Bad Bunny-tól szóljon a HIBIKI, Lucas & Steve-től a What We Know vagy épp Alle Farben-től a Wanna Dance, de a JH online hallgatottsága azthiszem tökéletesen mutatja az eziránti igényt. No meg az is, hogy IP alapján egy low-budget OVH VPS-ről üzemel:D
 #201004  Szerző: kondalyuk
 
Mire jó ez a "mix"-nek csúfolt műsor délben?
Lehet, hogy a központi adásban jó, de a hálózatos adásnál elvágják a helyi tartalmak és a programajánlók. Ráadásul kevesebbszer szólalnak meg a műsorvezetők, de hosszabban. (Baranyában tapasztaltam)

Az 5 órai mi helyére kellett volna tenni. Az csak elvágja a napi rotációt, semmi keresnivalója drive-timeban. Vagy azért van ott, mert 2008-ban is volt és ez a "módi"...?
 #201000  Szerző: dkvalmos
 
Részemről szívesen meghallgatom az olyan zseniális régi dalokat, mint az Aplologize, a Toxic, a Reality vagy az Oké, akár minden nap, pedig én fiatalabb vagyok a R1 fő célcsoportjánál. Sőt, Bazsa helyében még több régi dalt tennék rotációba, akár a 90-es évek második feléből is, pl. Phats & Small - Turn Around, Energy 52 - Cafe Del Mar simán elférne itt.
 #200998  Szerző: p0tyi
 
Publikus, NMHH méréses napi görbe sajnos nincs, de pl. Online streamstaton azt látod, hogy 10:00-kor bezuhan az egész, mintha elvágnák?

Plusz a reggeli show nem egy rádió, vagy rádiós formátum része?

1) Miért nem lehet elfogadni a azt a véleményt, hogy ez egy jó rádió? Szerintetek meg nem, oké, akkor ti ezt gondoljátok. Nekem ez oké, nem elvtársi rendszer van, legalábbis itt, gondolhatunk mást.

2) Amire rá vagytok pörögve, szerintem 3 hónapot se bírna ki a piacon, friss, ismeretlen zenékkel, és eleve, egymással se tudnátok kb. megegyezni abban, hogy mi lenne a jó, ha nem ez.

Egyébként meg nem lehet feladata ma egy piacvezető, kereskedelmi FM rádiónak sem az, hogy népneveljen, sem az, hogy orrba-szájba újdonságokat mutasson be, a 90-es évek elmúltak.

Abban szerintem egyetértünk, hogy túl kevés érdemi szereplő van a rádiós piacon, leírtam lentebb, szerintem mitől lenne színesebb az egész. De a Rádió 1 pont úgy jó most, ahogy van.
 #200997  Szerző: altermanus
 
troll írta: 2023.11.04. 10:03
shadoe írta: 2023.11.03. 21:24 Romokban a rádiózás Magyarországon, a pöcegödör alján vagyunk, ennél lentebb már nem, feljebb még vezethet út - valamikor - talán!

A legutóbbi adatok alapján Magyarországon naponta 1.453.000 ember R1-et hallgat, így nem osztja véleményed.
az is szerintem a Balázsék miatt
 #200996  Szerző: troll
 
shadoe írta: 2023.11.03. 21:24 Romokban a rádiózás Magyarországon, a pöcegödör alján vagyunk, ennél lentebb már nem, feljebb még vezethet út - valamikor - talán!

A legutóbbi adatok alapján Magyarországon naponta 1.453.000 ember R1-et hallgat, így nem osztja véleményed.
 #200992  Szerző: shadoe
 
zoLee írta: 2023.11.03. 03:17 Nem tudom mi az öröm tárgya, de jó pár óra hosszát elhallgatva (de./du./este) illetve egész napos tracklistet nézve nincs itt semmi változás, továbbra is az egyik leggázabb rádió ami itthon létezik.

Csak igazi MAI sláger megy: erre megszólal egy 25 (!!!) éves dal.
Aztán egy 20, egy 15 éves dal, majd 3 óra hosszán belül Halott Pénz, Rúzsa Magdi, Wellhello, Follow the Flow, Valmar.
És közben a kiírthatatlan Minelli számok ezerrel. Az az 1 előadó, akitől van 2023 dal :lool:

A napi tracklist min. 80%át az 5-10-20 éves dalok teszik ki.
Simán át lehetne nevezni Retro 2-nek.

2 napon keresztül hallgattam, elég sokáig.

Összesen a 2 nap alatt kemény 5 (!!!!) db 2023as dalt véltem felfedezni.
Mindezt úgy, hogy már év vége van, és ez a rádió MÉG MINDIG NEM vesz tudomást azokról a dalokról, amik 2023ban meghódították az európai és nemzetközi slágerlistákat.

És ha már múltat idézünk...
A Rádió 1 Rihannától kemény 2 db slágert ismer, Shakirától is 2t, Sean Paultól is annyit.
És amit sose értettem: Ariana Grande-tól a Rádió 1 egy db slágert ismer, a No tears left to cry-t.
MIÉRT?????

Változatosság 0%, unalom/gagyiság 100%

Jelenleg nincsen egy országos adó sem, ami aktuális zenét játszik.
Rohadtul kínos.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem a MAI SLÁGER továbbra sem 1998at jelent, de 2018at se :lool:

Kemény 300 db tracket játszani egész évben, minimális változtatással.
Fogalmam sincs mire veszik fel a fizetést az ott dolgozók. :gülü:

Kösz, útközben én inkább áttekertem a szlovák rádiókra.
Ennél bármi jobb.
Pláne a 3 pojácánál.
Még a szlovák népzene is :D

Nektek további jó önámítást és önkínzást, hogy ez úgy jó ahogy van :)
Fogalmam sincs hogy az internet korában mi veheti rá az embert, hogy ezt a "terméket" hosszú napokon/heteken/hónapokon keresztül hallgassa, rajongjon érte és beérje ennyivel.....
Ilyen "koncepcióval" (van nekik egyáltalán???) még falurádiónak is gyenge.

Bár abban az országban, ahol el lehet hitetni milliókkal, hogy mindenért Soros a felelős (még akár a kátyús utakért, meg vonatkésésért is), én már nem lepődök meg semmin se :lool: :lool: :lool:
Mindazzal, amit leírtál, kb. 120%-ban egyetértek, írhattam volna én is. Mondjuk szoktam is.
Igaz, amit a 20-25 éves zenékről írtál, igaz a nemzetközi aktuális slágerek totális mellőzése (az EU rádiós lista top 40-jéből HATOT játszik a R1... ez a top 500 előtt is így volt, nem?), a szlovák rádiókra tekerés is esetemben, meg az egy számot adjunk egy előadótól, az is tíz éves, oszt jól van az úgy.
Recurrent rádió, nyomokban nem tartalmaz top 40/Hot AC elemeket, annyi történt, hogy visszamentek tíz évvel korábbra Rihannához és Lady Gagához képest, és most 2000 tájékáról is nyomnak pár amúgy is agyonjátszott zenét.
Ebből a rádióból már tisztességes médium sose lesz, enyhítené a helyzetet, ha lenne minimum 2-3 rivális, akik esetleg adnának is aktuális popzenét.
Romokban a rádiózás Magyarországon, a pöcegödör alján vagyunk, ennél lentebb már nem, feljebb még vezethet út - valamikor - talán!
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 986