RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201477  Szerző: moby67
 
robert11 írta: 2023.12.28. 23:32 Többféle teóriát hallottam már mit lehetne hogy lehetne.
Régebben olyat is mondott valaki hogy mi lenne akkor ha az összes vidéki stúdiót bezárnák, és hálózatba kapcsolnák a frekvenciákat. De hát az meg a helyieknek nem lenne jó mert akkor nem kapnának helyi tartalmat sokan így is kivannak hogy miattuk elvették a helyi rádiót.
Erre a bővítésre kíváncsi lennék még a véleményekre ki mit szól hozzá amit az egyik hozzászóló írt hogy hogyan lehetne csökkenteni a műsorablakokat vagy hogy mennyire lenne ez kivitelezhető mert ebbe még én sem gondoltam bele.
Nem ez tkéne hanem akkro nem kéne ennyi frekvencia pl Szoboszlón hallgatná mindenki a debrecenit szerintem még Böszörményben is szólna meg a hajdúság egyes részein.
Nyilván ezzel a sok frekvenciával az autópályákat is leakarták védeni hogy sehol se legyen megszakítás vagy pontosabban leakarták fedni mert lehet hogy a 91 1 nyíregyházi is szól még Polgáron, de már lehet nem olyan minőségben.
De régen pl Szoboszlón is mindenki a 92 3-as frekvencián hallgatta a rádió1et mert nem volt másik még pluszba nem volt külön szoboszlói az meg a 4es főúton elszólt egészen a nyírségig hazafele Pest fele meg Püspökladány környékén kezdett el recsegni.
Mondjuk kíváncsi lennék mert abban az időben nem igazán jártam arrafelé csak ritkán de akkor nem az r1 szólt hogy aki az m3ason ment Debrecenbe az hol tudta befogni a 92 3at. Az egrit tudta hallgatni aki Pestől ment mondjuk akkoriban egy időszakban mikor csak 12 frekvencia voltnem volt ennyi választék sem ha visszagondolunk kevés helyen szólt az r1.
Azt tudom még hogy Debrecen után Hajdúsámson meg ilyeneket elhagyva a nyírségben egy szakaszon fogható volt anyíregyházi 91 1 ahogy ment az ember Mátészalka irányában a 4esen de csak egy rövid szakaszon lehetett fogni .92 3 kb Nyírmihálydiig volt fogható nagyon jó autórádióval.
Na és a legvégén még egy olyan kérdésem lenne hogy most akkor azon a Gong frekvencián amin Budapesten lehetett hallgatni a Gongrádiót akkor ost ott is r1 szól?
Emlékszem egy időben talán 13 óráig vagy 14 óráig szólt rajta a Gong, majd utána meg a Rádió Gyömrő adásai szóltak és talán 11 környékén lett az amikor már csak a Gongot lehetett hallgatni.
Ha a Tokaji 101.8-at amit a Szent István rádió használ jelenleg átadnák az R1-nek akkor arrafelé is jobb lenne a vétel.
Ezt a frekit régebben zenei rádiók használták, a Debreceni Rádió Max és előtte az Expressz.
 #201471  Szerző: robert11
 
Többféle teóriát hallottam már mit lehetne hogy lehetne.
Régebben olyat is mondott valaki hogy mi lenne akkor ha az összes vidéki stúdiót bezárnák, és hálózatba kapcsolnák a frekvenciákat. De hát az meg a helyieknek nem lenne jó mert akkor nem kapnának helyi tartalmat sokan így is kivannak hogy miattuk elvették a helyi rádiót.
Erre a bővítésre kíváncsi lennék még a véleményekre ki mit szól hozzá amit az egyik hozzászóló írt hogy hogyan lehetne csökkenteni a műsorablakokat vagy hogy mennyire lenne ez kivitelezhető mert ebbe még én sem gondoltam bele.
Nem ez tkéne hanem akkro nem kéne ennyi frekvencia pl Szoboszlón hallgatná mindenki a debrecenit szerintem még Böszörményben is szólna meg a hajdúság egyes részein.
Nyilván ezzel a sok frekvenciával az autópályákat is leakarták védeni hogy sehol se legyen megszakítás vagy pontosabban leakarták fedni mert lehet hogy a 91 1 nyíregyházi is szól még Polgáron, de már lehet nem olyan minőségben.
De régen pl Szoboszlón is mindenki a 92 3-as frekvencián hallgatta a rádió1et mert nem volt másik még pluszba nem volt külön szoboszlói az meg a 4es főúton elszólt egészen a nyírségig hazafele Pest fele meg Püspökladány környékén kezdett el recsegni.
Mondjuk kíváncsi lennék mert abban az időben nem igazán jártam arrafelé csak ritkán de akkor nem az r1 szólt hogy aki az m3ason ment Debrecenbe az hol tudta befogni a 92 3at. Az egrit tudta hallgatni aki Pestől ment mondjuk akkoriban egy időszakban mikor csak 12 frekvencia voltnem volt ennyi választék sem ha visszagondolunk kevés helyen szólt az r1.
Azt tudom még hogy Debrecen után Hajdúsámson meg ilyeneket elhagyva a nyírségben egy szakaszon fogható volt anyíregyházi 91 1 ahogy ment az ember Mátészalka irányában a 4esen de csak egy rövid szakaszon lehetett fogni .92 3 kb Nyírmihálydiig volt fogható nagyon jó autórádióval.
Na és a legvégén még egy olyan kérdésem lenne hogy most akkor azon a Gong frekvencián amin Budapesten lehetett hallgatni a Gongrádiót akkor ost ott is r1 szól?
Emlékszem egy időben talán 13 óráig vagy 14 óráig szólt rajta a Gong, majd utána meg a Rádió Gyömrő adásai szóltak és talán 11 környékén lett az amikor már csak a Gongot lehetett hallgatni.
 #201462  Szerző: Promenád
 
Bocsánat, de pOtyi hozzászólásával én sem értenék egyet. Az a csongrádi adó annyira nem gyenge. Hódmezővásárhelyen is tökéletesen is kiforgatható. Tiszta a jel monóban, enyhe zajos sztereóban. Van, amikor a kecskemétit is megtalálom változó térerővel. A legnagyobb probléma ott kezdődik, amikor nem tudja a jobb kéz, hogy mit csináljon a bal. Kimérnek felesleges kis teljesítményű frekvenciákat ahelyett, hogy egy-egy vármegyében egy normális teljesítményű adóval számolnának és az éppen nem ellátható területekre szórnák el a maradékot. Csakhogy akkor már több lenne az országos kereskedelmi frekvenciának minősülő rádió a megengedett kettőnél... Itt a megyében így is két adóról ,,szórják az igét", számomra felesleges pénz kidobás, amikor mindkét telephelyről tudom hallgatni szinte ugyanazt.
 #201461  Szerző: Kovi02
 
A jelenleg kiírt Rádió1-es frekvenciák pályázatait nézve meglehet annak az elvi lehetősége,hogy a jelenlegi sok "helyi" műsort kicsit racionalizálják, hálózatba kapcsolás helyett vételkörzet-bővítésekkel:
például:
Komló 99.4 és Mohács 93.8 VB lehet együtt a bajai központú ex.Gong hálózathoz,vagy a szekszárdi 91.1-hez/paksi 107.5-höz,
ha a debreceni 93.5-re nyújtanak be ajánlatot,akkor az VB lehet a hajdúsági frekvenciákkal(vagy a nyíregyházi 91.1-el)
Siófok 92.6/Fonyód 101.3 együtt mehetne a Veszprém 90.6-hoz, így a Balaton körül nem 4,hanem csak 3 külön műsor szólna,a gyöngyösi 101.7 a 89.5+99.8+102.5-höz csatolva, a salgótarjáni pedig az egrihez(elvileg mehetne a hevesi vagy a miskolci frekvenciákhoz is). A Budapest és Szeged közötti 5 helyi műsorablakot pedig föl lehetne számolni azzal,ha a jelenlegi félegyházi 91.1/majsai 88.2 párost a szegedi 87.9-hez vagy a kecskeméti 96.5-höz csatolnák.
Így a jelenlegi 31 helyi műsorablakot le lehetne redukálni 24-re.
(sőt,ha nagyon akarnának bővíteni,akkor elvileg az orosházi 90.2 és a tiszakécskei 102.2 is VB-vel kapcsolható lenne az R1 hálózathoz,de nem hinném hogy azokra pályáznának)
 #201460  Szerző: Dani
 
Balog Tamás tényleg való lenne Balázsék mellé.
 #201458  Szerző: troll
 
robert11 írta: 2023.12.20. 20:26
Balogh Tamásnak sem a Kossúthra kellett volna menni hanem annál egy sokkal nívósabb rádióba bár ő szeret ott lenni szerintem a bejegyzései által én úgy látom.

Úgy látod a bejegyzéseiből, tényleg????
Vajon létezik-e épeszű, normális ember aki kiírja: "Gyerekek, hányok a cégtől ahonnan a fizetésem kapom. Egy szar amit csinálok."
:hit:
 #201454  Szerző: Derrick
 
robert11 írta: 2023.12.20. 20:26
Vagy jöhetne Baloghesperes vagy esetleg Fitti.
Na ki mit szólna ezekhez?
Balogh Tamásnak sem a Kossúthra kellett volna menni hanem annál egy sokkal nívósabb rádióba bár ő szeret ott lenni szerintem a bejegyzései által én úgy látom.
Vagy esetleg Balogh Vili, illetve Troy. Bár ő unalmas lenne annak a 100 dalcímnek az ismételgetésével.
 #201449  Szerző: Adam
 
nyikolaj írta: 2023.12.22. 19:10 Szerintem maradjon Balázs&Feri duó.. Mint pl a Retrón Bocsi és Laci,, mellettük pedig u. úgy lehetnek asszisztáló emberkék (Juli, Anna) .
Több mint valószínű, hogy így fognak indulni.
 #201441  Szerző: nyikolaj
 
Szerintem maradjon Balázs&Feri duó.. Mint pl a Retrón Bocsi és Laci,, mellettük pedig u. úgy lehetnek asszisztáló emberkék (Juli, Anna) .
 #201439  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2023.12.17. 21:22 Szerintem is lehet veszélyben a Cegléd Rádió. Abszurdisztánban elvégre tök logikus, hogy a stabil 89,5 mellett legyen tönkretéve ott is a helyi médium, ne csak a 15 km-re lévő Nagykőrösön.
Úgy elpofátlanodott már ez a rádió és a mögötte álló politika, hogy ezeknek már nem elég, ha egy fontosabb városban csak egy helyen hallhatóak. Legyen két, akár három frekvenciája is a Rádió Nullának egyazon településen, a jómindenit!
A ceglédi 92.5 pályázata alapján nem hálózatra/vételkörzet-bővítésre van kiírva,szóval nagy valószínűséggel nem lesz belőle R1.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 987