RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #173660  Szerző: djlacee
 
Jók az érvek, csak a szabályok meg mások: ezek mind-mind helyi frekvenciák, amik a budapesti Radio Plus Kft. által üzemeltetett Rádió 1-el kapcsolódnak hálózatba, egymással viszont nem tehetik, azaz a napi 4 óra helyi műsoridő nem tartalmazhatja ugyan azt minden környékbeli adón. Hogy ezt hogy lehet a leggazdaságosabban megoldani, az már egy más kérdés (ugyan az a műsorvezető az összes környező frekin mást mond, más időpontban, más sorrendben a zenék, stb...)
 #173659  Szerző: donder
 
djlacee írta:De amúgy helyi műsoridőben miért kéne egyezni a playlistnek?
Egyrészről azért mert nem tudni arról, hogy volna minden frekvenciának saját szerkesztősége, így ezáltal teljesen értelmetlen (fölösleges munka) az, ha kommersz playlist szól egy adón.
Lásd ma: Derecskén a debreceni voice jelentkezett be (külön struktúrával), Hböszörményben senki.
Teljesen irreleváns.
Itt van Debrecenben és agglomerációjában 4 (még csak 3) frekvencia. Egyrészről nincs olyan hírtömeg ami megigényelné, hogy pl. Hajdúszoboszlón külön 5-6 perces hírblokk legyen ráadásul óránként. Hacsak nem az számít hírnek, hogy a sarki Jóskabácsi csirkéi megbetegedtek...

Teljesen elég lenne az, ha lenne óránként egy max 10 perces hírblokk minőségien összerakva, benne minden olyan hírrel ami debreceni, 'szoboszlói, 'böszörményi, derecskei vonatkozású, + netalán egy kis bővebb időjárásjelentés... Az embernek még jobban is esne ha több hírt hallana, mondjuk a szomszéd faluról is.
Ha ez így lenne, azzal az a nagy előny is járna. Az adott időszakban nem kapcsolna el mindenki másik adóra miközben a rádiója AF-je megőrül külterületen, vagy pl. Debrecen déli városrészén az adók közti váltáskor, és nem lenne ennyire "unsatisfying". (Most nem kitérve a zenei kínálatra...)

Nem hiszem, hogy annyira nagy dolog lenne szinkronba hozni az adókat. Derecske és a debreceni adó között szinte optikai egymásra látás van. Relézéssel vagy mikrohullámmal, vagy akár netes stream elő-bufferelésével de szinkronizált lejátszásával is megoldható lenne a dolog, akár IP alapon.
Akarat kérdése lenne az egész.

Nem vagyok rádiós szakember így nyugodtan fikázhattok, de józan paraszti ésszel ez lenne az ésszerű.
 #173656  Szerző: djlacee
 
De amúgy helyi műsoridőben miért kéne egyezni a playlistnek?
 #173654  Szerző: Wolfman
 
Ott van még Dunaújváros is, és az sem biztos, hogy a 98,9-en már a Rádió 1 szól, ez nekem nem derült ki egyértelműen (nincs station ID).
Meg amúgy is, miért nincs hivatalos kommunikáció ezekről a frekvenciákról?
 #173653  Szerző: adam1400
 
donder írta:Erről beszéltem korábban:

https://www.youtube.com/watch?v=0ptH3BNzWL0
https://www.youtube.com/watch?v=3LnEIpTUGPc

Az még oké, hogy az FM95-ön az R1 adott Debrecennek pár óra saját tartalomkitöltési időt, de ez a környező frekvenciákra ugye nem igaz.
Ennek ellenére a videók felvétele előtt hallottam, hogy a 94,7 MHz-en ugyanaz a debreceni srác mondott pár szót aki az FM95-öt is viszi (egy track felkonf volt) azonban még véletlenül sem egyezett az FM95 és a derecskei freki következő száma.
Kérdem én: Ha már Debrecen csinálja Derecskét is, akkor miért nem lehet megoldani, hogy ugyanaz szóljon a két adón?
Hajdúböszörményi meg egy vicc... két track között nincs semmi, még az is hallható volt, hogy az egyiknek vége és kezdődik a másik. Semmi átcsúsztatás, semmi station ID, semmi...
Hajdúszoboszló még nem szól.

Tehát összegezve: egyik adó sem szól fázisban a másikkal, totálisan más számok mennek. Talán a miskolci és a derecskei freki között volt némi hasonlóság, de ott sem volt fázisban egyik a másikkal.
Teljes káosz!
Kérdem én: MIÉRT? :yuno:

Külön furcsaság, hogy fél12 körül nekem a 93.3-on még a Best FM ment (Hajdúnánás) azonban más szerint már az R1...
szoboszló van már csak hátra akkor
 #173652  Szerző: Kovi02
 
Jano1006 írta:
donder írta:
Külön furcsaság, hogy fél12 körül nekem a 93.3-on még a Best FM ment (Hajdúnánás) azonban más szerint már az R1...
Én tegnap este 6-7 óra körül kapcsoltam be a rádiót, akkor már az R1 ment
Szeged 87,9 5 kor váltott,nem lehet hogy az új adóikat mindig 5-kor indítják,hogy szinkronban menjen az országos hálózattal,lévén akkortól megy az egész network újra együtt.
 #173651  Szerző: Jano1006
 
donder írta:
Külön furcsaság, hogy fél12 körül nekem a 93.3-on még a Best FM ment (Hajdúnánás) azonban más szerint már az R1...
Én tegnap este 6-7 óra körül kapcsoltam be a rádiót, akkor már az R1 ment
 #173649  Szerző: Tomi76
 
És még ezek mellett a dél pestet érintő agglomerációban is vannak gondok. Konkrétan rosszabb a vétel mint volt. Már nem először tapasztalom akár kocsiban, akár a lakásban, hogy valami nem ok. Régebben amikor még rendszeresen hallgattam ez nem volt jellemző egyáltalán. Konkrétan Gyál és környékéről van szó. Vannak pontok ahol jó, máshol pedig sistergős, halkabb. Fura de Budapest közvetlen közelében a 96.4 gyengécske.
 #173648  Szerző: donder
 
Erről beszéltem korábban:

https://www.youtube.com/watch?v=0ptH3BNzWL0
https://www.youtube.com/watch?v=3LnEIpTUGPc

Az még oké, hogy az FM95-ön az R1 adott Debrecennek pár óra saját tartalomkitöltési időt, de ez a környező frekvenciákra ugye nem igaz.
Ennek ellenére a videók felvétele előtt hallottam, hogy a 94,7 MHz-en ugyanaz a debreceni srác mondott pár szót aki az FM95-öt is viszi (egy track felkonf volt) azonban még véletlenül sem egyezett az FM95 és a derecskei freki következő száma.
Kérdem én: Ha már Debrecen csinálja Derecskét is, akkor miért nem lehet megoldani, hogy ugyanaz szóljon a két adón?
Hajdúböszörményi meg egy vicc... két track között nincs semmi, még az is hallható volt, hogy az egyiknek vége és kezdődik a másik. Semmi átcsúsztatás, semmi station ID, semmi...
Hajdúszoboszló még nem szól.

Tehát összegezve: egyik adó sem szól fázisban a másikkal, totálisan más számok mennek. Talán a miskolci és a derecskei freki között volt némi hasonlóság, de ott sem volt fázisban egyik a másikkal.
Teljes káosz!
Kérdem én: MIÉRT? :yuno:

Külön furcsaság, hogy fél12 körül nekem a 93.3-on még a Best FM ment (Hajdúnánás) azonban más szerint már az R1...
 #173647  Szerző: donder
 
Jano1006 írta:
Pedro1984 írta:
lalu84 írta:Hajdúszoboszló 100.6 vmi hír? Már elmúlt december amikorra ígérték!!!!
Ez engem is érdekelne mikor lesz az indulás a 100.6-on
A hajdúnánási frekvencián tegnap indult el a Rádió 1, de még eddig nem hallottam hír- és reklámblokkot.
Tegnap 12 óra körül hallgattam a 93,3-at, akkor még a Best FM szólt rajta, némi fáziskéséssel.
  • 1
  • 567
  • 568
  • 569
  • 570
  • 571
  • 987