RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #174424  Szerző: Dani
 
tomee írta:Pár gondolat erről a rádióról:

Lassan csak kibukik, hogy baromira elfáradt 2003 óta ez a "Csak igazi mai sláger megy" maszlag független attól, hogy persze a brand erős, felismerhető meg minden, de ez már akkor is az előző évtized szellemi szüleménye. Egy 15 évvel ezelőtti történetről van szó, a legtöbb akkori konkurencia már nem is létezik!
Kicsit magam ellen beszélek, mert őszintén szólva, mikor újra indultak két éve egész kellemes színfoltként éltem meg, mostanra viszont azt veszem észre, hogy Balázsék után konkrétan kétségbeesetten kapcsolok máshova, és nem gondolom, hogy ezzel egyedül lennék.

Véleményem szerint jelen helyzetben a R1 akkor lenne egy ütős tényező országosan, ha a mostani repertoárhoz hozzácsapná az elmúlt 15-17 év zenéit tekintve, hogy jelenleg nincs országosan olyan rádió, ami ebből az időszakból játszana zenéket. (A konstans módon identitás zavaros Petőfit ne vegyük ide). Persze nem állítom, hogy megállná a helyét gyakorlatban is az elméletem, és nálam okosabbak ne tudnának rám cáfolni, viszont tudjuk, hogy Flyéknak van a legnagyobb fogalmuk ebből az érából.

Ugyanakkor visszatérve a fő gondolathoz: ez így jelenleg akkor is kevés, és nézzük meg, hogy a Sláger mitől piacvezető jelenleg Pesten. A tömény nosztalgiától, meg attól a szomorú ténytől, hogy az emberek "ebbe menekülnek vissza" úgymond a valóságtól. Arról nem is beszélve, hogy a R1-nek lenne hova visszanyúlnia, mivel konkrétan olyan zenékről lenne szó, amiket játszott akkoriban, mivel ez a rádió el tudja magáról mondani, hogy nem sikerült teljesen eltüntetni az elmúlt 20 évben.
Egyetértek! Amikor újra elindultak, az indulásuk előtt játszottak is elég sok régi számot, az nekem is tetszett, kicsit nosztalgikusnak hatott, ami egyáltalán nem volt rossz. Viszont ez a mostani 2017-2018-as Rádió1 valóban zeneileg kiábránditó, túlságosan erőlteti az aktuális számok játszását, ami nem célravezető, tekintve, hogy valóban nincs manapság olyan analóg magyar rádió, amelyik a 2000-es évekből játszana zenéket. A Rádió1 elvállalhatná ezt a szerepet, és biztos vagyok benne, hogy sokak véleménye megváltozna ezzel a rádióval kapcsolatban.
 #174422  Szerző: Pihe
 
pavatomi írta:Azért tegnap reggel elég kemény baki volt :D Ülök a kocsiban épp piroslámpánál állok, lement a 9:30-as hírblokk a 96,4-en, ment valami "igazi mai sláger" a hírek után és a zene háromnegyede környékén egyszer csak egyik pillanatról a másikra néma csend és beleröhög Balázs, hogy hát bocsi rátenyereltem a keverőpultra és továbbléptette a zenét és kezdhettek dumálni hirtelen :lool: :lool: :lool: :lool: azt hittem valaki rajtam kívül elcsípte ezt itt. Végre egy kis élőzéses baki. Pedig valamikor azt olvastam itt a fórumon tán Györke Atistól, hogy nem lehet lekeverni a zenét csak úgy hirtelen, hát most sikerült :D Gondolom az összes frekin így ment ki adásba :D Nem vette fel valaki? :D
http://www96.zippyshare.com/v/YQPTmWwK/file.html :D
 #174420  Szerző: tomee
 
Pár gondolat erről a rádióról:

Lassan csak kibukik, hogy baromira elfáradt 2003 óta ez a "Csak igazi mai sláger megy" maszlag független attól, hogy persze a brand erős, felismerhető meg minden, de ez már akkor is az előző évtized szellemi szüleménye. Egy 15 évvel ezelőtti történetről van szó, a legtöbb akkori konkurencia már nem is létezik!
Kicsit magam ellen beszélek, mert őszintén szólva, mikor újra indultak két éve egész kellemes színfoltként éltem meg, mostanra viszont azt veszem észre, hogy Balázsék után konkrétan kétségbeesetten kapcsolok máshova, és nem gondolom, hogy ezzel egyedül lennék.

Véleményem szerint jelen helyzetben a R1 akkor lenne egy ütős tényező országosan, ha a mostani repertoárhoz hozzácsapná az elmúlt 15-17 év zenéit tekintve, hogy jelenleg nincs országosan olyan rádió, ami ebből az időszakból játszana zenéket. (A konstans módon identitás zavaros Petőfit ne vegyük ide). Persze nem állítom, hogy megállná a helyét gyakorlatban is az elméletem, és nálam okosabbak ne tudnának rám cáfolni, viszont tudjuk, hogy Flyéknak van a legnagyobb fogalmuk ebből az érából.

Ugyanakkor visszatérve a fő gondolathoz: ez így jelenleg akkor is kevés, és nézzük meg, hogy a Sláger mitől piacvezető jelenleg Pesten. A tömény nosztalgiától, meg attól a szomorú ténytől, hogy az emberek "ebbe menekülnek vissza" úgymond a valóságtól. Arról nem is beszélve, hogy a R1-nek lenne hova visszanyúlnia, mivel konkrétan olyan zenékről lenne szó, amiket játszott akkoriban, mivel ez a rádió el tudja magáról mondani, hogy nem sikerült teljesen eltüntetni az elmúlt 20 évben.
 #174416  Szerző: BMáté
 
Érdekes baki volt ma a békéscsabai (104.0 MHz) helyi adásban az ID-ban:
91,1 Rádió 1 - Csak igazi mai sláger megy
Véletlenül Nyíregyházát vagy Szekszárdot relézték?
 #174411  Szerző: tomee
 
Végül is visszakaphatod a pénzedet, ha cserébe vállalod, hogy hallgatod őket egész nap. :D
 #174410  Szerző: kukac
 
Tomi76 írta:Ezen az óránkénti 100 000 Ft sem fog segíteni.
Emeljék hát fel óránként egymillióra! Mit számít az, úgyis a mi pénzünkből megy! :troll:
 #174407  Szerző: Tomi76
 
Ezen az óránkénti 100 000 Ft sem fog segíteni.
 #174402  Szerző: pavatomi
 
Azért tegnap reggel elég kemény baki volt :D Ülök a kocsiban épp piroslámpánál állok, lement a 9:30-as hírblokk a 96,4-en, ment valami "igazi mai sláger" a hírek után és a zene háromnegyede környékén egyszer csak egyik pillanatról a másikra néma csend és beleröhög Balázs, hogy hát bocsi rátenyereltem a keverőpultra és továbbléptette a zenét és kezdhettek dumálni hirtelen :lool: :lool: :lool: :lool: azt hittem valaki rajtam kívül elcsípte ezt itt. Végre egy kis élőzéses baki. Pedig valamikor azt olvastam itt a fórumon tán Györke Atistól, hogy nem lehet lekeverni a zenét csak úgy hirtelen, hát most sikerült :D Gondolom az összes frekin így ment ki adásba :D Nem vette fel valaki? :D
 #174399  Szerző: tomee
 
Kíváncsi vagyok, hogy ebből lejön-e nekik, hogy 10 után is kéne csinálni valamit a rádióval. Vagy ezentúl 200-at lehet majd óránként nyerni, ha valaki hajlandó egész nap őket hallgatni?
  • 1
  • 547
  • 548
  • 549
  • 550
  • 551
  • 987