RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201602  Szerző: adika4444
 
shadoe írta: 2024.01.17. 22:19
robert11 írta: 2024.01.17. 19:23 bezzeg a musicfmet már elkaszálták volna ilyenek miatt
Azt az adót, amiről azért jegyezzük meg, hogy tele volt vadonatúj zenével a rotációja, bődületesen népszerű volt, 600 ezres facebookos követőtáborral, és ennek nyilván az az oka, hogy "a magyar agy nem fogékony az ÚJ zenékre"!
Rádió 1-re van igény, a teljes Sean Paul, FloRida és Macklemore életműre, gyerekek, ezeket szereti a magyar "agy", véletlenül sincs szó zenei agymosásról, hiszen ezeket a zenéket maguk a hallgatók KÖVETELIK a napi rotációba! :D
Az iksz milliós felduzzasztott hallgatottságban pedig véletlenül sincsenek ám kényszerhallgatók, akik kínjukban már nem tudnak máshova tekerni, mert a Class Fm, a Music meg a helyi adók likvidálása meg a Petőfi magyarítása szabályosan ideüldözi őket. Vagy egyéb alternatíva, hallgathatják a nagy semmit.
Egyébként hogy írjak valami jót is, ez a rádió ott tart színvonalban, hogy csak a reklámokért érdemes hallgatni. :D
A Music FM csak a budapesti 89,5 MHz által lefedett területen FM-en, illetve online volt hallgatható. Utóbbi olyan hol volt, hol nem volt módon, 7 év alatt azért rendesen kifogott a technikai stábon egy tisztességes online stream összerakása.:D Már csak ezért is elképesztő, hogy milyen szinten és mekkora közönséget tudott megmozgatni a rádió. Tény ami tény, azért az R1 sem panaszkodhat, haveromék szoktak menni a szülinapi fesztiválra, néha 1--2 event-jükre és van tömeg, hangulat is.
Nem mondom, hogy 2016 előtt olyan nagyon lett volna konkurenciája a Music-nak, de a napi szintű bakikkal és néha orbitális hibákkal együtt hihetetlen emberi volt, én ezt szerettem benne nagyon. Például a rendszeres hétvégi konzervek, vagy amikor valamelyik év végén síelt a stáb és nagyon látszott, hogy az AutoDJ ül maximum a stúdióban...:D

Jó volt, na.
 #201593  Szerző: Dani
 
Egyébként mi az oka annak, hogy Mcflyékat nem lehet leváltani? Egyszer már le lettek váltva, ha jól tudom, miért kerültek oda vissza?
 #201592  Szerző: shadoe
 
robert11 írta: 2024.01.17. 19:23 bezzeg a musicfmet már elkaszálták volna ilyenek miatt
Azt az adót, amiről azért jegyezzük meg, hogy tele volt vadonatúj zenével a rotációja, bődületesen népszerű volt, 600 ezres facebookos követőtáborral, és ennek nyilván az az oka, hogy "a magyar agy nem fogékony az ÚJ zenékre"!
Rádió 1-re van igény, a teljes Sean Paul, FloRida és Macklemore életműre, gyerekek, ezeket szereti a magyar "agy", véletlenül sincs szó zenei agymosásról, hiszen ezeket a zenéket maguk a hallgatók KÖVETELIK a napi rotációba! :D
Az iksz milliós felduzzasztott hallgatottságban pedig véletlenül sincsenek ám kényszerhallgatók, akik kínjukban már nem tudnak máshova tekerni, mert a Class Fm, a Music meg a helyi adók likvidálása meg a Petőfi magyarítása szabályosan ideüldözi őket. Vagy egyéb alternatíva, hallgathatják a nagy semmit.
Egyébként hogy írjak valami jót is, ez a rádió ott tart színvonalban, hogy csak a reklámokért érdemes hallgatni. :D
 #201587  Szerző: robert11
 
Balázsék sokat pajzánkodnak reggelente nem tudom hogy a Danubiuszon is a Classon is így tettek e mert ott nem hallgattam őket csak ha olyan helyen voltam, ahol éppen az szólt.
Büntit kicsengetik nem lesz ezzel gond bezzeg a musicfmet már elkaszálták volna ilyenek miatt mondvacsinált ürüggyel szüntették meg szerintem tuti kaptak voln aakkor frekvenciát de mindegy ebbe most ne menjünk bele elég baj hogy a politika még a rádiózásba is bele üti az orrát de azzal nem foglalkozik amivel leg inkább kéne na erről ennyit.
Helyi adók mr nem nagyon vannak mindenhol a rádió1 szól fura tényleg hogy még Mátészalka környékén nem fogható még hogy ott nincs frekvencia amit szabaddá tudnának tenni de erről már írtam a múltkor nekik ott a sok román adó Profm, Radiorománia jobban járnak ezekkel meg az a pár rádió Retro, Petőfi, Kossúth.
Szerintem nem kéne új tag jó ez így ahogy van hogy Juli is megszólal, Jules és Anna is őket már ismerjük de egy vadi újnak bele kéne szokni bekéne illeszkedni nem tudom mennyire tudná felvenni Feriékkel a versenyt.
Emlékszem mondjuk annó a Kukoriba Hudák Anita helyére kerestek új műsorvezetőt és sokáig ment a casting elég sok jelöltet meghallgattak még Emesét is Stevanovics Angélát is.
Puskást behívták ma hallottam lehet ő is jelölt hát nem tudom nem kéne ez a beeberses vonal ő maradjon me ginkább az rtl-nél meg az együttesénél nem való ő a reggelishowba.
Nekem nem tetszett.
na a végére két kérdésem is lenne mégpedig az hogy múlt héten nem Siklós Eriket hívták fel sport riporterek közül a rádióban?
Mert későn figyeltem fel rá de a hangja olyan volt mint ha őt hallottam volna.
A második kérdésem az az lenne hoggy hogy értitek azt vagy az aki írta hogy Attis kaphatna új ajánlást? Mit értett az alatt?
 #201584  Szerző: asr27
 
Laci95 írta:ha igy megy tovább akkor a Rádió 1 lehúzhatja a rolót mivel újabb büntit kaptak forrás nmhh A Radio Plus Kft. által üzemeltetett Budapest 89,5 MHz +
Tatabánya 102,5 MHz + Székesfehérvár 99,8 MHz körzeti
vételkörzetű, kereskedelmi jellegű, RÁDIÓ 1 állandó megnevezésű
lineáris rádiós médiaszolgáltatásban 2023. október 26-án
06:03:10-09:57:39 óra között sugárzott „Balázsék” című
műsorszámot kifogásoló bejelentés [a klasszifikációs
rendelkezések vélelmezett megsértése]
Nyugi! Amíg orbán és a fidesz van hatalmon, nem fogja lehúzni a rolót! A büntit pedig mi, adófizetők, szépen kifizetjük. ;)
 #201583  Szerző: Laci95
 
ha igy megy tovább akkor a Rádió 1 lehúzhatja a rolót mivel újabb büntit kaptak forrás nmhh A Radio Plus Kft. által üzemeltetett Budapest 89,5 MHz +
Tatabánya 102,5 MHz + Székesfehérvár 99,8 MHz körzeti
vételkörzetű, kereskedelmi jellegű, RÁDIÓ 1 állandó megnevezésű
lineáris rádiós médiaszolgáltatásban 2023. október 26-án
06:03:10-09:57:39 óra között sugárzott „Balázsék” című
műsorszámot kifogásoló bejelentés [a klasszifikációs
rendelkezések vélelmezett megsértése]
 #201572  Szerző: shadoe
 
knoskamatee írta: 2024.01.12. 22:58 őszintén… valamelyikőtök volt mostanában buliban? ugyan ezek az R1-es dance zenéket nyomják a sztárolt top DJ-k is, főleg vidéken. be kell látni, hogy erre van igény és kész. a “hardcore” újdonságok nem menők nagyon kevés kivétellel. szomorú magyar valóság, ez van. látszódott a Sivákos hallgatottság alatt is (amit imádtam) meg a 2021-es Petőfinél is, hogy bukta, nem működik, a magyar agy nem fogadja be.
ha trendiség kell, azt jobban betölti a Base FM is az R&B és azzal az apró dance-el, ami ott megy.
Van igény erre, persze, de ezen már túl vagyunk, sűrűn megvitattuk. Én arra céloztam, hogy LEGYEN egy Rádió 1-en kívüli világ is, a fene egye meg. Nem óhajtom visszahallani a helyi rádiókon is ugyanezt a maszlagot.
Részemről amíg a magyar FM-en a zenés adóknál annyi a választék, hogy R1-es zenék az orrvérzésig mindenhol, csak magyar zenék és nóta, addig én köszönöm szépen, tekerek át a szerbekhez, románokhoz és szlovákokhoz.
Ha egyedül lennék ezzel, és ebben az országban 9 millió ember csak Rádió 1-es zenéket szeretne hallgatni és TT harmincéve játszott kedvenceit, és másra senkinek nincs igénye, majd tájékoztassatok.
 #201571  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2024.01.12. 21:47 miközben a jobb környékbeli külföldiek hetente bedobnak min. öt újat, amit addig még nem is hallottam.
Melyik környékbeli adókról beszélsz? A legtöbb környékbeli CHR rádió kínálata közül egyik sem lényegesen frissebb az R1-nél, kisebb városi rétegrádiók kivételével.
 #201570  Szerző: knoskamatee
 
őszintén… valamelyikőtök volt mostanában buliban? ugyan ezek az R1-es dance zenéket nyomják a sztárolt top DJ-k is, főleg vidéken. be kell látni, hogy erre van igény és kész. a “hardcore” újdonságok nem menők nagyon kevés kivétellel. szomorú magyar valóság, ez van. látszódott a Sivákos hallgatottság alatt is (amit imádtam) meg a 2021-es Petőfinél is, hogy bukta, nem működik, a magyar agy nem fogadja be.
ha trendiség kell, azt jobban betölti a Base FM is az R&B és azzal az apró dance-el, ami ott megy.
Fly meg nem hülye, én is belátom most már.
ezt mondom én, aki ujjongot a Music FM-ért és a Sivákos Rádió 1-ért.
 #201568  Szerző: shadoe
 
Dani írta: 2024.01.11. 18:57

A BestFM annyit változtathatna a zenei kínálatán, hogy óránként felvállalhatna 2-3 mai slágert is, úgy változatosabb lehetne, nem lenne ilyen egyhangú.
Ebben az országban prüszkölnek a rádiók az új zenéktől. Nyilván hallgatnám én is a Best Fm-et, ha adna új zenéket. Akkor is, ha nem ugyanazt a masszát adná, amit 30 éve megállás nélkül minden magyar rádió, mert nincs kifogásom a recurrent zenék ellen, csak attól a pár száztól van herótom, amit a Danubius, a Class Fm vagy a 2016-os Petőfi is megállás nélkül nyomott.
Sajnos sok helyi rádió is el van kényelmesedve. A Cegléd Rádió pl. abból él, hogy továbbra is játssza a R1 által már leselejtezett 2023-as zenéket (csak emiatt jobb, mint a R1), és az új zenék is ugyanazok, amiket a R1 nagy kegyesen felkapott és (még) játszik.
És azért valahol az se normális, hogy ha lead a Rádió 1 havi szinten egy új zenét, elkezdünk tapsikolni annak az egynek, hogy jaj, de nagy újítás, miközben a jobb környékbeli külföldiek hetente bedobnak min. öt újat, amit addig még nem is hallottam.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 986