RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201389  Szerző: p0tyi
 
Ezek szerint Kecskeméten, pontosabban a környékén jártál, de a belvárosban nem... de való igaz, hogy mondjuk kiírhatták volna a 95.3-at, a 89.1-et, vagy a 102.0-t is a Rádió 1 kedvéért.
 #201388  Szerző: Adam
 
Amikor legutóbb jártam Kecskemét környéken, a 89,5 jól lefedte azt a részt.

Előtte, amikor nem volt 89,5, akkor Kecskeméten problémásabb volt a vétel, de a 91,1-et jó autórádió be tudta fogni. Az 52-es főúton 106,5 és a 91,1 összeért.

Ez az egész gong sztori így szerintem több kárt csinált mint hasznot. Van is gong meg nincs is. Úgy kellett volna megoldani, ahogy Fehérváron es Tatabányán megoldották. Mindenhol, ahova valamennyire elér a 89,5 így kellene megoldani.
Ráadásul ennyi felesleges Freki tobzódik ott szinte egy helyen, még költségben sem kevés.
 #201386  Szerző: Kovi02
 
p0tyi írta: 2023.12.14. 13:44 Ahogy arra számítani lehetett, a dunaföldvári és a solti adó erősen összeakad, ami a napi 2 óra helyi műsor alatt nem nagy élvezet kocsiban.

Azonos a PI kód, 80-90%-os átfedés van a két vételkörzet között. Ezt elkalkulálták.

A 94.1 valamivel nagyobb, már Dunaújvárosnál átáll rá az M6-on. Ahol a 106.5 erős, ott pedig váltogat az autórádió a két frekvencia között - típustól függ, hogy milyen érzékenységgel.

Solt nem ott van, ahol a Rádió 1 weboldal térképe jelzi - az kb. Sárbogárd vagy Cece. Remélem, nem e térkép alapján tervezték meg a hálózatot. A két város között nagyon kicsi, kb 5 km-es távolság van.

A jó megoldás:
- A 106.5-öt mielőbb átcsapják a Besthez. Pont van egy vételi lyuk a pályán a pécsi vagy bajai és a dunaújvárosi vételkörzet között, amit ez be is foltozna, és a Rádió 1-es zavarás is megszűnne. A 94.1 a 106.5 vételkörzetének 100%-án kiválóan jön, mert valamivel nagyobb.

A rossz megoldások:
- 106.5 RDS kikapcsolása, vagy PI kód átírása
- 106.5 adóteljesítmény letekerése
- Antennák irányítgatása
A regionális PI kód hiánya amúgy minden ilyen átfedésnél nagyon zavaró(Székesfehérváron a 99.8 előtt a 89.5/90.6 váltogatás autóban hallgathatatlanná tette,de délebbre a 106.5/89.5 páros se sokkal jobb, gyanítom ez minden egyéb vételkörzethatáron ilyen)

Szerintem inkább a 94.1-t kellene átadni a Bestnek, a 106.5 északnyugati irányban a 106.6 miatt erősen zavart,de minden más irányban sokkal messzebbre elszól mint a 94.1,a 106.5 egy jobb autórádióval már Kecskemét külső részein vagy éppen Kiskunhalast északi irányban elhagyva már jön.

A 88.7 amúgy le van maradva a 87.9-hez képest ,aminek viszont eléggé tompa lett a hangja az utóbbi napokban.
 #201383  Szerző: p0tyi
 
Az nagyon bájos, hogy bár a két új bács-kiskuni feedet (88.7 és 96.5 + csatolmányaik) sikerült jó minőségben kiköpetni a Zenonból, ám ennek az volt az "ára", hogy a székesfehérvári/velencei és dunaújvárosi Best FM elkezdett trágya minőségben szólni, pont úgy, mint a már sokszor emlegetett, azóta is rossz soproni, miskolci, szekszárdi, salgótarjáni és balatoni Rádió 1. A weben és FM-en egyaránt, az országos adás alatt. :)

Mi lenne, ha mondjuk megoldanák ezt az egészet (szerverkapacitás bővítés? AoIP eszközök cseréje?) a probléma tili-tolija helyett? A budapesti stúdióban van a hiba forrása! A lokális és országos Zenon kliensek közötti audioátvitelben. Tehát még csak nem is a modulációként használt Deva kodekekkel van gond.

Én valószínűleg jobban audiofil vagyok az átlagembernél, de szerintem az, ahogy ezek az említett adások szólnak, még egy átlag hallgatónak is feltűnhet. Pláne a balatonin, ahol az adásprocesszor magasakat kiemelő, "pure" hangzása még rá is tesz egy lapáttal a szarra.
 #201382  Szerző: Andris
 
noartist írta: 2023.12.15. 14:52 Nem tudom, milyen mikrofont/beállítást használtak a tegnapi kecskeméti kitelepülésen, de valami kegyetlen rosszul szólt az egész. Jézus.
fuuu ne is modd, kegyetlen, tényleg, nincs egy hangtechnikus, én fél órát bírtam, feri hangja kb off, ezzel együtt bárki akihez odament a közönségbe, balázsé tökéketes, janié üvőlt, ést 3 óra alatt senki nem veszi észre..
 #201381  Szerző: noartist
 
Nem tudom, milyen mikrofont/beállítást használtak a tegnapi kecskeméti kitelepülésen, de valami kegyetlen rosszul szólt az egész. Jézus.
 #201378  Szerző: knoskamatee
 
most az egyszer és mindenkorra tisztázom ezt a Gong hálózatos témát, most ráhallgattam. bocsánat, nincs három fajta Gong.
anno és most is így van szétválasztva:
Kecskemét, Nagykőrös, Csongrád, (Gyömrő) — Gong FM/Rádió 1 Gong
Kecel, Solt, Baja — Gong Rádió/Rádió 1 Gong FM
a két Gong egyik központi frekije Kecskemét a másik pedig Baja, mint 12 évvel ezelőtt.

szóval…
10-17 óra között Kecskemétről van helyi műsor, amibe bekapcsolódik Nagykőrös és Csongrád (Rádió 1 Gong)
12-14 óra közt pedig Bajára készül helyi műsor, amibe Kecel és Solt kapcsolódik be.

amik közösek, azok a reklámblokkok és a hírek.

illetve elég kaotikus, hogy az ex-Gong arculati elemek, a station voiceokkal is keverednek egy kicsit felújítva, R1-es mintára.
 #201377  Szerző: asr27
 
Adam írta: 2023.12.15. 07:55Ma
Balázs és Jani egy nővel csinálta először a reggeli műsort a Rádió DJ-n 2005 körül, nem is működött a dolog.
Balázsék mellé nem lenne jó Márti. Egy teljesen átlagos személyiség. Balázsékhoz olyan kell, aki teljesen más, mint ők.
Reggeli Torma volt a műsor neve a Radio Deejay-n és szerintem tök jó volt.
 #201376  Szerző: altermanus
 
p0tyi írta: 2023.12.14. 17:15
noartist írta: 2023.12.14. 16:21 Ez is igaz. A bejelentés óta kicsit jobban figyelem a produkciót, és finomítok a véleményemen: valóban komoly lába Jani a műsornak, de mintha Feri most jobban igyekezne bekapcsolódni. Többet beszél, jobban elmélyül a dolgokban, és igyekszik előtérben maradni.

Kíváncsi leszek a januári változásokra, valamint arra, hogy arra hogyan reagál a hallgatóság.
Ha 2023-ban nem jutnak el a Rádió 1 szellemi orákulumai addig, hogy női műsorvezető legyen a 3. tag, akkor az egész meg van cseszerintve. Vannak jó női humoristák, unikális, okos, üde, nagyon szórakoztató karakterek. Például Ráskó Eszter. Ha Alekosz, Dombóvári, vagy valami újabb szerencsétlen faszi lesz a 3., szerintem az már nem fog működni.

Ahogy a Bochkor féle felállás sem működik: két faszi - egy alfa és egy gamma hím -, meg a technikus, meg egy agy nélküli cicababát játszó, folyamatosan megalázott hírszerkesztőnő - tehát az sem mindegy, milyen női karakter. Roppant kellemetlen már.

A mostani hármast a Rádió 1-en nyilván megszokta mindenki, azért ütött ennyire.

De nincsenek illúzióim, Kiss Márti leszerződtetéséhez is ki kellett rúgni a jelenlegi vezetőséget (aki aztán visszajött, és meghagyta). Ma a hallgatók egyik legnagyobb kedvence Márti. Szerintem senki nem tiltakozik a hallgatók közül, hogy ő van adásban.
Alekoszra szavazok, a többi túl értelmes :troll:
 #201374  Szerző: Adam
 
p0tyi írta: 2023.12.14. 17:15
noartist írta: 2023.12.14. 16:21 Ez is igaz. A bejelentés óta kicsit jobban figyelem a produkciót, és finomítok a véleményemen: valóban komoly lába Jani a műsornak, de mintha Feri most jobban igyekezne bekapcsolódni. Többet beszél, jobban elmélyül a dolgokban, és igyekszik előtérben maradni.

Kíváncsi leszek a januári változásokra, valamint arra, hogy arra hogyan reagál a hallgatóság.
Ha 2023-ban nem jutnak el a Rádió 1 szellemi orákulumai addig, hogy női műsorvezető legyen a 3. tag, akkor az egész meg van cseszerintve. Vannak jó női humoristák, unikális, okos, üde, nagyon szórakoztató karakterek. Például Ráskó Eszter. Ha Alekosz, Dombóvári, vagy valami újabb szerencsétlen faszi lesz a 3., szerintem az már nem fog működni.

Ahogy a Bochkor féle felállás sem működik: két faszi - egy alfa és egy gamma hím -, meg a technikus, meg egy agy nélküli cicababát játszó, folyamatosan megalázott hírszerkesztőnő - tehát az sem mindegy, milyen női karakter. Roppant kellemetlen már.

A mostani hármast a Rádió 1-en nyilván megszokta mindenki, azért ütött ennyire.

De nincsenek illúzióim, Kiss Márti leszerződtetéséhez is ki kellett rúgni a jelenlegi vezetőséget (aki aztán visszajött, és meghagyta). Ma a hallgatók egyik legnagyobb kedvence Márti. Szerintem senki nem tiltakozik a hallgatók közül, hogy ő van adásban.
Márti egy kicsit erőltetett szerintem, az életmód műsorában főleg az volt, azt szerencsére meg is szüntették.
Balázs és Jani egy nővel csinálta először a reggeli műsort a Rádió DJ-n 2005 körül, nem is működött a dolog.
Balázsék mellé nem lenne jó Márti. Egy teljesen átlagos személyiség. Balázsékhoz olyan kell, aki teljesen más, mint ők.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 986