RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #196604  Szerző: asr27
 
Mit meg nem adnék egy MUSIC FM típusú rádióért.
Az volt az elmúlt 15 év legjobb, leghallgathatóbb rádiója.
 #196601  Szerző: PlJohnDoe
 
djlacee írta: 2022.05.17. 09:23 És akkor rápillantottatok a hallgatottsági adatokra, és rájöttetek, hogy igazából szakmailag jó ez, amit csinálnak.
Mar ne haragudj, de Magyarorszagon hallgatottsagi adatok alapjan megitelni, hogy egy radio mennyire szakmai enyhen rohejes.

Nincs rendes verseny, konkurencia.
 #196599  Szerző: noartist
 
Hiába is vitázunk itt, nem fog célt érni ugyanaz a szópárbaj 500. alkalommal is. A Rádió 1 ilyen, egy ideig más volt, de utána visszarakták ugyanarra a sínre, amin eddig futott. Konkurencia alig, piac nincs, nagyon más hasonló rádió sem - így hát, a hallgatottság sem lesz vészes, legfeljebb akkor lenne izgalmas a dolog, ha egyszer Balázsék eltűnnének.

De amíg a reggeli sávot ők viszik a hátukon, onnantól pedig hoz egy elvárt minimumot, itt nem lesz változás.
 #196598  Szerző: djlacee
 
És akkor rápillantottatok a hallgatottsági adatokra, és rájöttetek, hogy igazából szakmailag jó ez, amit csinálnak.
 #196597  Szerző: Dani
 
asr27 írta: 2022.05.16. 19:20 Lassan már kezd unalmas lenni, hogy a R1-nél nem veszik észre, hogy Magyarország legigénytelenebb, leglaposabb, legunalmasabb rádiójává változtatták a R1-et.
4-5-6 éves zenéket konferálnak fel igazi mai slágerként, amik már minden rádiót hallgató ember számára elkapcsolási faktor. Nem is érte, hogy tudja valaki ezt az unalmas sz@rt, 1 óránál tovább hallgatni.
De még nem is lenne akkora hatalmas baj, ha nem az lenne a szlogenjük, hogy "csak igazi mai sláger megy", hanem mondjuk, lehetne "csak bejáratott zene megy".
Mert, amik jelenleg az R1-en mennek, azok döntő többsége már rég nem mai sláger, sőt, még csak nem is sláger.
Egyetértek!
A régi slágereknek ott van a BestFM, a SlágerFM, és a Retro rádió, ez a megnevezett három rádióadó osztozkodhatna nyugodtan a régebbi/régi slágereken, a Rádió1-nek pedig most már az aktuális zenékre kellene koncentrálnia, hiszen három rádió is van, ami felkarolta a régi slágereket, a Rádió1-nek ezt felesleges felvállalnia már. Volt olyan időszak pár éve, amikor még kevesebb volt a régebbi slágereket játszó rádió, de mostanában ez már egyáltalán nincs így.
 #196596  Szerző: asr27
 
Lassan már kezd unalmas lenni, hogy a R1-nél nem veszik észre, hogy Magyarország legigénytelenebb, leglaposabb, legunalmasabb rádiójává változtatták a R1-et.
4-5-6 éves zenéket konferálnak fel igazi mai slágerként, amik már minden rádiót hallgató ember számára elkapcsolási faktor. Nem is érte, hogy tudja valaki ezt az unalmas sz@rt, 1 óránál tovább hallgatni.
De még nem is lenne akkora hatalmas baj, ha nem az lenne a szlogenjük, hogy "csak igazi mai sláger megy", hanem mondjuk, lehetne "csak bejáratott zene megy".
Mert, amik jelenleg az R1-en mennek, azok döntő többsége már rég nem mai sláger, sőt, még csak nem is sláger.
 #196595  Szerző: almos629
 
Lassan kezd unalmas lenni, hogy asr26 három havonta beír ide egy kritikának nem nevezhető fröcsögést, aminek minden esetben annyi a mondanivalója, hogy a Rádió 1 szar, a dolgozói és a hallgatói pedig hülyék, ami aztán elindít egy érvek nélküli, értelmetlen hozzászóláslavinát (tisztelet a kivételnek, akik építő jellegű kritikát szoktak írni). Kplr-nek igaza van abban, hogy akinek nem tetszik a R1, az ne hallgassa, vagy legalább ne írjon rossz szándékú, mocskolódó hozzászólásokat a fórumba.
 #196591  Szerző: shadoe
 
KPLR írta: 2022.05.15. 06:53 Sziasztok!

Szerintem igazából tökmindegy, hogy mi szól itt mert amíg van rá piacképes hallgatói réteg addig szerintem nem ér meg ennyi panaszkodást itt, hogy milyen sz*r meg vacak ez az adó meg a zenei szerkesztője.
Én amondó vagyok, hogy akinek nem tetszik az ne hallgassa! Hagyják meg nekünk egyszeri hallgatóknak ezeket a zenéket meg a műsorokat!
Mindenki tartsa meg magának az összes gondját-baját és egyéb rossz indulatú hozzászólását, ez van ezt kell szeretni és .
A Petőfi meg a többi kis vidéki rádiócska soha nem fogja hozni ezt szintet mint az R1, és ezt most nem genyóságból és vicces kedvemből írom ide.
Ebben a rádióban is van friss zene, csak majd sorra kerül, türelem rózsát terem.
A Petőfi ott rontja el, hogy elsőként leadja, utána agyba főbe játsza kb 3 hétig aztán ennyi, legfeljebb néha fogod utána ott hallani azt az új dalt, míg az R1 szépen fokozatosan kezdi el játszani, Wim majd Top 50 végül a rotáció.
Reméljük érthető volt, ez egy fórum , nem pedig panasziroda vagy tudakozó!
:) :yeah: :yes:
1. Nem azért van a fórum, hogy magunkba fojtsuk a gondolatainkat, fel a szájzárat, mert másoknak ez tetszik, hanem hogy megosszuk egy folyamatról a véleményünket. Tudtommal szólásszabadság van, ahol mindenkinek a véleménye egyenlő és ugyanolyan értékes.
2. Ez sosem volt panasziroda, legfeljebb te akarod így beállítani. Amikor ez a rádió épp a jó korszakát élte, be is zsebelte a dicséreteket, vissza szabad lapozni 1-2 évvel ezelőttre. Sőt, én pl. pár napja írtam, hogy a műsorvezetői gárdát itt nagyon erősnek tartom. Az, hogy a zenei kínálat jelenlegi formájában értékelhetetlen, arról mondjuk nem mi tehetünk.
3. A tényekkel nehéz vitatkozni. Tegnap szám szerint felsoroltam, melyik rádió hány új v. Európában most felkapott zenét játszik. Ez nem rosszindulat, hanem ezek kőkemény tények, az más kérdés, hogy ezek a számok önmagukban minősítik az említett rádiókat, főleg a zenei szerkesztésüket, vagy pozitív, vagy negatív módon. Erről se én tehetek, bocsi, vagy vannak "rosszindulatú" tények is?
4. A Petőfiről szó szerint azt a kritikát írtam a topikjába, amit te is, ezzel tehát egyetértünk. Ott mégse fakadtál ki, hogy kritizálom a Petőfit. Mindig csak a R1 a szent és érinthetetlen tehén.
5. Valóban sose fogják azt a szintet hozni, mint a R1, hála az égnek. Elég ebből a szintből egy is, még sok is.
6. Szerintem se hallgassa, akinek nem tetszik. Nem is teszem. Ebben is egyetértünk. Csak tudod, akkor ne kapjon úgy frekvenciákat, hogy ha eltekerek, akkor még hét másik frekvencián is jöjjön, hogy a Havanát és a Shape Of You-t véletlenül se tudjam elkerülni, plusz úgy terjeszkedjen, hogy rátelepszik értékelhető zenei kínálatot biztosító vidéki rádiók frekvenciájára, tönkretéve azokat és annak a közönségét.
Ha ez a rádió megmaradt volna olyan "mezei" rádiónak, mint pl. a Music Fm, ami szólt X helyen egy frekvencián, és nem terpeszkedik állandóan a képembe, lefoglalva a fél FM-sávot úgy, hogy még tízezres lakosságszámú kisvárosokba is nagyon fontos betenni a saras lábát és ugyanazt a zenei moslékot a lakosságra ráerőltetni úgy, hogy közben OTT egy valóban helyi rádiónak sokkal nagyobb haszna, értelme (és közönsége...) lenne, akkor valószínűleg sokkal jobban tolerálnám ezt a helyzetet, és kevesebbet lennék a topik rendszeres szereplője, de ezt a gyenge pontomat sajnos "el kell viselned" még egy ideig, ahogy én is elég sok békát lenyeltem már magyar rádiózás és hazai médiapiac címszó alatt az évek során, és néha 1-2 trollt akár a különböző fórumoldalakon is.
7. Én nagyon "örülök", hogy erre, amit a R1 csinál, és amilyen bizonyítványt kiállít magáról, arra van piacképes kereslet, de ebben az országban nem csak R1 rajongó emberek vannak, hanem olyanok is, akiknek mondjuk elvették a kedvenc rádióit. Így örülnék, ha megválaszolnád nekem, hogy velük most akkor mi van, az ő igényeiket milyen médiapiaci szereplő képes jelen pillanatban kiszolgálni, vagy legyenek ők az örök tűrők és némák, meg a médiapiac másodrendű állampolgárai?
8. "Ez van, ezt kell szeretni." Akkor most te mondod meg, hogy mit kell és mit nem? Ez egy fontos különbség köztünk. Én nem mondom meg másoknak, hogy mit kell szeretni, és mit nem, viszont azt mondom, hogy lehet akár még ezt is. Nekem nincs bajom senkivel, aki szereti a R1-et. Csak nekem senki ne mondja meg, hogy én ezt, ami most itt van, azt szeressem. Mert nem fogom.
  • 1
  • 74
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 987