RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #196591  Szerző: shadoe
 
KPLR írta: 2022.05.15. 06:53 Sziasztok!

Szerintem igazából tökmindegy, hogy mi szól itt mert amíg van rá piacképes hallgatói réteg addig szerintem nem ér meg ennyi panaszkodást itt, hogy milyen sz*r meg vacak ez az adó meg a zenei szerkesztője.
Én amondó vagyok, hogy akinek nem tetszik az ne hallgassa! Hagyják meg nekünk egyszeri hallgatóknak ezeket a zenéket meg a műsorokat!
Mindenki tartsa meg magának az összes gondját-baját és egyéb rossz indulatú hozzászólását, ez van ezt kell szeretni és .
A Petőfi meg a többi kis vidéki rádiócska soha nem fogja hozni ezt szintet mint az R1, és ezt most nem genyóságból és vicces kedvemből írom ide.
Ebben a rádióban is van friss zene, csak majd sorra kerül, türelem rózsát terem.
A Petőfi ott rontja el, hogy elsőként leadja, utána agyba főbe játsza kb 3 hétig aztán ennyi, legfeljebb néha fogod utána ott hallani azt az új dalt, míg az R1 szépen fokozatosan kezdi el játszani, Wim majd Top 50 végül a rotáció.
Reméljük érthető volt, ez egy fórum , nem pedig panasziroda vagy tudakozó!
:) :yeah: :yes:
1. Nem azért van a fórum, hogy magunkba fojtsuk a gondolatainkat, fel a szájzárat, mert másoknak ez tetszik, hanem hogy megosszuk egy folyamatról a véleményünket. Tudtommal szólásszabadság van, ahol mindenkinek a véleménye egyenlő és ugyanolyan értékes.
2. Ez sosem volt panasziroda, legfeljebb te akarod így beállítani. Amikor ez a rádió épp a jó korszakát élte, be is zsebelte a dicséreteket, vissza szabad lapozni 1-2 évvel ezelőttre. Sőt, én pl. pár napja írtam, hogy a műsorvezetői gárdát itt nagyon erősnek tartom. Az, hogy a zenei kínálat jelenlegi formájában értékelhetetlen, arról mondjuk nem mi tehetünk.
3. A tényekkel nehéz vitatkozni. Tegnap szám szerint felsoroltam, melyik rádió hány új v. Európában most felkapott zenét játszik. Ez nem rosszindulat, hanem ezek kőkemény tények, az más kérdés, hogy ezek a számok önmagukban minősítik az említett rádiókat, főleg a zenei szerkesztésüket, vagy pozitív, vagy negatív módon. Erről se én tehetek, bocsi, vagy vannak "rosszindulatú" tények is?
4. A Petőfiről szó szerint azt a kritikát írtam a topikjába, amit te is, ezzel tehát egyetértünk. Ott mégse fakadtál ki, hogy kritizálom a Petőfit. Mindig csak a R1 a szent és érinthetetlen tehén.
5. Valóban sose fogják azt a szintet hozni, mint a R1, hála az égnek. Elég ebből a szintből egy is, még sok is.
6. Szerintem se hallgassa, akinek nem tetszik. Nem is teszem. Ebben is egyetértünk. Csak tudod, akkor ne kapjon úgy frekvenciákat, hogy ha eltekerek, akkor még hét másik frekvencián is jöjjön, hogy a Havanát és a Shape Of You-t véletlenül se tudjam elkerülni, plusz úgy terjeszkedjen, hogy rátelepszik értékelhető zenei kínálatot biztosító vidéki rádiók frekvenciájára, tönkretéve azokat és annak a közönségét.
Ha ez a rádió megmaradt volna olyan "mezei" rádiónak, mint pl. a Music Fm, ami szólt X helyen egy frekvencián, és nem terpeszkedik állandóan a képembe, lefoglalva a fél FM-sávot úgy, hogy még tízezres lakosságszámú kisvárosokba is nagyon fontos betenni a saras lábát és ugyanazt a zenei moslékot a lakosságra ráerőltetni úgy, hogy közben OTT egy valóban helyi rádiónak sokkal nagyobb haszna, értelme (és közönsége...) lenne, akkor valószínűleg sokkal jobban tolerálnám ezt a helyzetet, és kevesebbet lennék a topik rendszeres szereplője, de ezt a gyenge pontomat sajnos "el kell viselned" még egy ideig, ahogy én is elég sok békát lenyeltem már magyar rádiózás és hazai médiapiac címszó alatt az évek során, és néha 1-2 trollt akár a különböző fórumoldalakon is.
7. Én nagyon "örülök", hogy erre, amit a R1 csinál, és amilyen bizonyítványt kiállít magáról, arra van piacképes kereslet, de ebben az országban nem csak R1 rajongó emberek vannak, hanem olyanok is, akiknek mondjuk elvették a kedvenc rádióit. Így örülnék, ha megválaszolnád nekem, hogy velük most akkor mi van, az ő igényeiket milyen médiapiaci szereplő képes jelen pillanatban kiszolgálni, vagy legyenek ők az örök tűrők és némák, meg a médiapiac másodrendű állampolgárai?
8. "Ez van, ezt kell szeretni." Akkor most te mondod meg, hogy mit kell és mit nem? Ez egy fontos különbség köztünk. Én nem mondom meg másoknak, hogy mit kell szeretni, és mit nem, viszont azt mondom, hogy lehet akár még ezt is. Nekem nincs bajom senkivel, aki szereti a R1-et. Csak nekem senki ne mondja meg, hogy én ezt, ami most itt van, azt szeressem. Mert nem fogom.
 #196590  Szerző: Andris
 
KPLR írta: 2022.05.15. 06:53 Sziasztok!

Szerintem igazából tökmindegy, hogy mi szól itt mert amíg van rá piacképes hallgatói réteg addig szerintem nem ér meg ennyi panaszkodást itt, hogy milyen sz*r meg vacak ez az adó meg a zenei szerkesztője.
Én amondó vagyok, hogy akinek nem tetszik az ne hallgassa! Hagyják meg nekünk egyszeri hallgatóknak ezeket a zenéket meg a műsorokat!
Mindenki tartsa meg magának az összes gondját-baját és egyéb rossz indulatú hozzászólását, ez van ezt kell szeretni és .
A Petőfi meg a többi kis vidéki rádiócska soha nem fogja hozni ezt szintet mint az R1, és ezt most nem genyóságból és vicces kedvemből írom ide.
Ebben a rádióban is van friss zene, csak majd sorra kerül, türelem rózsát terem.
A Petőfi ott rontja el, hogy elsőként leadja, utána agyba főbe játsza kb 3 hétig aztán ennyi, legfeljebb néha fogod utána ott hallani azt az új dalt, míg az R1 szépen fokozatosan kezdi el játszani, Wim majd Top 50 végül a rotáció.
Reméljük érthető volt, ez egy fórum , nem pedig panasziroda vagy tudakozó!
:) :yeah: :yes:
Nagyon rendes vagy, nem is hallgatom ezt a sz@r rádiót. Te meg már minősítesz a vidéki rádiócska szövegeddel, majd ha az összes vidéki ráfiócska elsőre megkapja majd az engedélyt a nmhhtól h ne kelljen a nap 70%ban magyar zenét játszani mint ennek a rádiónak majd utánna hasonlitgassál már össze dolgokat, addig felesleges, addig is is hallgass meg egy jó kis dua lipát vagy Shape of Yout gondolom még nem unod...
 #196589  Szerző: KPLR
 
Sziasztok!

Szerintem igazából tökmindegy, hogy mi szól itt mert amíg van rá piacképes hallgatói réteg addig szerintem nem ér meg ennyi panaszkodást itt, hogy milyen sz*r meg vacak ez az adó meg a zenei szerkesztője.
Én amondó vagyok, hogy akinek nem tetszik az ne hallgassa! Hagyják meg nekünk egyszeri hallgatóknak ezeket a zenéket meg a műsorokat!
Mindenki tartsa meg magának az összes gondját-baját és egyéb rossz indulatú hozzászólását, ez van ezt kell szeretni és .
A Petőfi meg a többi kis vidéki rádiócska soha nem fogja hozni ezt szintet mint az R1, és ezt most nem genyóságból és vicces kedvemből írom ide.
Ebben a rádióban is van friss zene, csak majd sorra kerül, türelem rózsát terem.
A Petőfi ott rontja el, hogy elsőként leadja, utána agyba főbe játsza kb 3 hétig aztán ennyi, legfeljebb néha fogod utána ott hallani azt az új dalt, míg az R1 szépen fokozatosan kezdi el játszani, Wim majd Top 50 végül a rotáció.
Reméljük érthető volt, ez egy fórum , nem pedig panasziroda vagy tudakozó!
:) :yeah: :yes:
 #196588  Szerző: shadoe
 
A rádiós matekból le lehet vonni a konzekvenciákat. A heti európai airplay lista 44 száma közül a Petőfi 32-t játszik/játszott (hiszen itt 20 hetesnél idősebb számok is szerepelnek), egy átlagos pest megyei helyi rádió, mondjuk a Cegléd 24-et, a R1 14 db-ot.
Én amúgy a középsőt tekintem R1 szempontból érdekesnek, ott szólnak olyan új zenék, amik egy mostani rendbe rakott R1-n is szólnának v. a Sivák-érában szóltak (volna).
A Petőfi és a Cegléd hallgatásának ára azonban valóban a magyar zenei arány tolerálása. Mindenesetre én Geri sávjában már többet járok a helyi adóknál, a R1-re csak szörnyülködés céljából nézek néha rá.
 #196587  Szerző: asr27
 
p0tyi írta:A Petőfi tele van új zenével, miért nem teszel egy próbát?
Számomra a sok magyar zene miatt hallgathatatlan a Petőfi is.
 #196586  Szerző: p0tyi
 
A Petőfi tele van új zenével, miért nem teszel egy próbát?
 #196585  Szerző: asr27
 
Dani írta:
asr27 írta: 2022.05.14. 13:56 Kb fél év kihagyás után, ma olyan munkám van, hogy közben rádiót hallgatok.
Brutális, hogy mi lett ebből a rádióból!
1 órája hallgatom, de friss zene még nem szólalt meg.
Kety Perry- I kiss the girl, hány éves zene is?
Hányinger ez a rádio!
Eltakarodhatna már a zenei igazgató, mert egyszerűen nem ért a munkájához! :vomit:
Egyetértek! Nagyon kíváncsi lennék rá, hogy milyen felmérés alapján állítják össze ezt a "csodálatos" zenei listát, ez még a valamikori Rádió1-et is alulmúlja már, akkoriban is jobban törekedtek arra, hogy újdonságokat is játszanak, manapság ez nem számít nekik már egyáltalán. Nyilván nem Juhász Geriék akarják ezt így.
Sajnos már nem Juhász Geri a zenei igazgató, hanem egy ódivatú idióta.
 #196584  Szerző: Dani
 
asr27 írta: 2022.05.14. 13:56 Kb fél év kihagyás után, ma olyan munkám van, hogy közben rádiót hallgatok.
Brutális, hogy mi lett ebből a rádióból!
1 órája hallgatom, de friss zene még nem szólalt meg.
Kety Perry- I kiss the girl, hány éves zene is?
Hányinger ez a rádio!
Eltakarodhatna már a zenei igazgató, mert egyszerűen nem ért a munkájához! :vomit:
Egyetértek! Nagyon kíváncsi lennék rá, hogy milyen felmérés alapján állítják össze ezt a "csodálatos" zenei listát, ez még a valamikori Rádió1-et is alulmúlja már, akkoriban is jobban törekedtek arra, hogy újdonságokat is játszanak, manapság ez nem számít nekik már egyáltalán. Nyilván nem Juhász Geriék akarják ezt így.
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 987