RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201616  Szerző: Dani
 
Gyurii írta: 2024.01.21. 11:58 Ez az a rádió, amit ha 10 évig külföldön lettem volna, és hazajövök ugyanazt hallom, mint mikor kimentem...

"Viccet félretéve", kíváncsi leszek The Weeknd & Madonna - Popular mikor kerül be a rotációba, amit hallhatnak az emberek az elkövetkező 15 évben mai slágerként napi 5x. :gülü:
Elég vicces, hogy már a SlágerFM is naprakészebb mai slágerekben, mint a Rádió1...
 #201615  Szerző: Gyurii
 
Ez az a rádió, amit ha 10 évig külföldön lettem volna, és hazajövök ugyanazt hallom, mint mikor kimentem...

"Viccet félretéve", kíváncsi leszek The Weeknd & Madonna - Popular mikor kerül be a rotációba, amit hallhatnak az emberek az elkövetkező 15 évben mai slágerként napi 5x. :gülü:
 #201610  Szerző: Attis
 
troll írta: 2024.01.19. 19:47
shadoe írta: 2024.01.19. 17:22 ... amire egyébként több bejegyzésemben is céloztam.

...ami rohadtul unalmas már, és baromira nem érdekel senkit.
És sajnos igazad van.
 #201606  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2024.01.19. 17:22 Szerintem egy néhai rádió két bekezdésnyi szapulása helyett az amúgy tökéletes, baki- és hibamentes, ill. nagyon emberi Rádió 1 topicjába a Rádió 1-ről se ártott volna ugyanennyi kritikus észrevételt írni.
Ha ilyen igény van rá,akkor írok egy kis kritikát a kedvenc R1-es műsoromról. Általában a mixműsorokat hallgatom ,mivel a Petőfi (+a kedvenc szerb rádióm,az AS FM) átalakítása , és a Music megszűnése óta itt van csak elektronikus zenei tartalom a környezetemben fogható rádiók közül. (az egyetlen alternatíva néhány műsor a HRT2-n) A napi lejátszási listájukhoz hasonlóan ott is egy adott időszakra kialakul egy kisebb zenei lista,amiből mintha a DJ-knek kötelező lenne válogatni,és teljesen elveszik a saját stílusuk,ami legfeljebb annyiban merül ki,hogy az adott számokra saját remixeket keresnek.
Szinte minden nap lemegy,a teljesség igénye nélkül:
Lost Frequencies - The Feeling
Sigala - Feels This Good
Ofenbach - Overdrive
Alan Walker - Hero
Alan Walker - Endless Summer
Alan Walker - Better Off Alone
R3HAB - Rock My Body
Robin Schulz - Sweet Goodbye
Cassö - Prada
Tiesto - Both
Alle Farben - Wanna Dance
Switch Disco - React
Fisher - Atmosphere
Alok - Car Keys
David Guetta - One In A Million
Kamrad - You Feel Like Summer
Purple Disco Machine - Paradise
Dua Lipa - Houdini
Joel Corry - Drinkin'
Robin Schulz – Smash My Heart
Calvin Harris - Desire
kb. nem mehet le mix anélkül,hogy minimum a negyede(ha nem több) ne ezekből a zenékből állna össze, és ezek mellé is sűrűn válogatják hétről-hétre ugyanazokat a számokat. Amíg a Petőfi Elektrik esetében minden nap különböző stílusok szóltak, újdonságokkal és különlegesebb számokkal, és lényegében hiányérzetem volt,ha egy adást is kihagytam, itt tudom, hogy úgysem maradok le semmiről.(talán kivétel CHRSTPHR keddi utolsó 15 perce és néhány Guestmix :D ) Nem is értem,hogy miért kell ennyi DJ-t alkalmazni,ha a tracklist jó része előre meg van határozva.
A DJ szavazás viszont -sajnos- rámutat,hogy lényegében ez a jó irány,mert pont azok váltogatják egymást a Top 5-ben,akik a WIM átlaghoz képest is inkább kommerszebb számokat játszanak. Kíváncsi leszek,hogy ez a szavazás után lesz-e bármilyen átalakítás a DJ-k között,mert a jelenleg meghatározott iránnyal elég lenne sokkal kevesebb DJ is,elég lenne egy DJ és megszólalás nélküli "WIM mix" pl. 21-22 vagy 23-24 között "igazi mai slágerekkel",a maradék időben meg sokkal több kreatív teret lehetne hagyni egyes DJ-k számára,mert a jelenlegi keretekkel nagyon unalmas és kiszámítható a műsor.
Azért meg kell jegyeznem, hogy a környékbeli országok CHR rádióin nagyságrendekkel kevesebb elektronikus zenei tartalom(vagy bármilyen a napi playlisttől eltérő tartalom) megy, ehhez képest a Rádió 1 sokkal előrébb jár.
 #201605  Szerző: troll
 
shadoe írta: 2024.01.19. 17:22 ... amire egyébként több bejegyzésemben is céloztam.

...ami rohadtul unalmas már, és baromira nem érdekel senkit.
 #201603  Szerző: shadoe
 
Szerintem egy néhai rádió két bekezdésnyi szapulása helyett az amúgy tökéletes, baki- és hibamentes, ill. nagyon emberi Rádió 1 topicjába a Rádió 1-ről se ártott volna ugyanennyi kritikus észrevételt írni. Az nem megy, hogy valamit fekete szemüvegen át nézünk, a mostani gyönyörhálózat hibáit meg elsummantjuk. Pl. hogy mennyire vérezne el Rádió0 a Music zenei kínálatával való összehasonlításában, amire egyébként több bejegyzésemben is céloztam.
 #201602  Szerző: adika4444
 
shadoe írta: 2024.01.17. 22:19
robert11 írta: 2024.01.17. 19:23 bezzeg a musicfmet már elkaszálták volna ilyenek miatt
Azt az adót, amiről azért jegyezzük meg, hogy tele volt vadonatúj zenével a rotációja, bődületesen népszerű volt, 600 ezres facebookos követőtáborral, és ennek nyilván az az oka, hogy "a magyar agy nem fogékony az ÚJ zenékre"!
Rádió 1-re van igény, a teljes Sean Paul, FloRida és Macklemore életműre, gyerekek, ezeket szereti a magyar "agy", véletlenül sincs szó zenei agymosásról, hiszen ezeket a zenéket maguk a hallgatók KÖVETELIK a napi rotációba! :D
Az iksz milliós felduzzasztott hallgatottságban pedig véletlenül sincsenek ám kényszerhallgatók, akik kínjukban már nem tudnak máshova tekerni, mert a Class Fm, a Music meg a helyi adók likvidálása meg a Petőfi magyarítása szabályosan ideüldözi őket. Vagy egyéb alternatíva, hallgathatják a nagy semmit.
Egyébként hogy írjak valami jót is, ez a rádió ott tart színvonalban, hogy csak a reklámokért érdemes hallgatni. :D
A Music FM csak a budapesti 89,5 MHz által lefedett területen FM-en, illetve online volt hallgatható. Utóbbi olyan hol volt, hol nem volt módon, 7 év alatt azért rendesen kifogott a technikai stábon egy tisztességes online stream összerakása.:D Már csak ezért is elképesztő, hogy milyen szinten és mekkora közönséget tudott megmozgatni a rádió. Tény ami tény, azért az R1 sem panaszkodhat, haveromék szoktak menni a szülinapi fesztiválra, néha 1--2 event-jükre és van tömeg, hangulat is.
Nem mondom, hogy 2016 előtt olyan nagyon lett volna konkurenciája a Music-nak, de a napi szintű bakikkal és néha orbitális hibákkal együtt hihetetlen emberi volt, én ezt szerettem benne nagyon. Például a rendszeres hétvégi konzervek, vagy amikor valamelyik év végén síelt a stáb és nagyon látszott, hogy az AutoDJ ül maximum a stúdióban...:D

Jó volt, na.
 #201593  Szerző: Dani
 
Egyébként mi az oka annak, hogy Mcflyékat nem lehet leváltani? Egyszer már le lettek váltva, ha jól tudom, miért kerültek oda vissza?
 #201592  Szerző: shadoe
 
robert11 írta: 2024.01.17. 19:23 bezzeg a musicfmet már elkaszálták volna ilyenek miatt
Azt az adót, amiről azért jegyezzük meg, hogy tele volt vadonatúj zenével a rotációja, bődületesen népszerű volt, 600 ezres facebookos követőtáborral, és ennek nyilván az az oka, hogy "a magyar agy nem fogékony az ÚJ zenékre"!
Rádió 1-re van igény, a teljes Sean Paul, FloRida és Macklemore életműre, gyerekek, ezeket szereti a magyar "agy", véletlenül sincs szó zenei agymosásról, hiszen ezeket a zenéket maguk a hallgatók KÖVETELIK a napi rotációba! :D
Az iksz milliós felduzzasztott hallgatottságban pedig véletlenül sincsenek ám kényszerhallgatók, akik kínjukban már nem tudnak máshova tekerni, mert a Class Fm, a Music meg a helyi adók likvidálása meg a Petőfi magyarítása szabályosan ideüldözi őket. Vagy egyéb alternatíva, hallgathatják a nagy semmit.
Egyébként hogy írjak valami jót is, ez a rádió ott tart színvonalban, hogy csak a reklámokért érdemes hallgatni. :D
 #201587  Szerző: robert11
 
Balázsék sokat pajzánkodnak reggelente nem tudom hogy a Danubiuszon is a Classon is így tettek e mert ott nem hallgattam őket csak ha olyan helyen voltam, ahol éppen az szólt.
Büntit kicsengetik nem lesz ezzel gond bezzeg a musicfmet már elkaszálták volna ilyenek miatt mondvacsinált ürüggyel szüntették meg szerintem tuti kaptak voln aakkor frekvenciát de mindegy ebbe most ne menjünk bele elég baj hogy a politika még a rádiózásba is bele üti az orrát de azzal nem foglalkozik amivel leg inkább kéne na erről ennyit.
Helyi adók mr nem nagyon vannak mindenhol a rádió1 szól fura tényleg hogy még Mátészalka környékén nem fogható még hogy ott nincs frekvencia amit szabaddá tudnának tenni de erről már írtam a múltkor nekik ott a sok román adó Profm, Radiorománia jobban járnak ezekkel meg az a pár rádió Retro, Petőfi, Kossúth.
Szerintem nem kéne új tag jó ez így ahogy van hogy Juli is megszólal, Jules és Anna is őket már ismerjük de egy vadi újnak bele kéne szokni bekéne illeszkedni nem tudom mennyire tudná felvenni Feriékkel a versenyt.
Emlékszem mondjuk annó a Kukoriba Hudák Anita helyére kerestek új műsorvezetőt és sokáig ment a casting elég sok jelöltet meghallgattak még Emesét is Stevanovics Angélát is.
Puskást behívták ma hallottam lehet ő is jelölt hát nem tudom nem kéne ez a beeberses vonal ő maradjon me ginkább az rtl-nél meg az együttesénél nem való ő a reggelishowba.
Nekem nem tetszett.
na a végére két kérdésem is lenne mégpedig az hogy múlt héten nem Siklós Eriket hívták fel sport riporterek közül a rádióban?
Mert későn figyeltem fel rá de a hangja olyan volt mint ha őt hallottam volna.
A második kérdésem az az lenne hoggy hogy értitek azt vagy az aki írta hogy Attis kaphatna új ajánlást? Mit értett az alatt?
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 987