RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #199911  Szerző: shadoe
 
Egyébként miért ilyen kulcsfontosságú, hogy lefedjék az ország egyes területeit negyvenezer frekvenciával, adott helyen akár többszörösen is? Tudtommal a Best FM is egy hasonló kategóriájú adó, mégis "kibírják", ha vannak olyan körzetek, ahol nem mindenáron az szól?
Szomszédos országokból se tudok olyan példáról, hogy egy nímand rádió ennyire rápofátlankodjon az FM sávra.
Az pedig, hogy a R1-en hallható "tartalom" mennyire indokolja az überlefedettséget, azt pedig már kiveséztük.
 #199901  Szerző: Richmonde
 
Laci95 írta: 2023.07.08. 09:17 Egyébként a 99.8 Székesfehérvár 100.4 Salgótarján 101.7 Gyöngyös 102.5 Tatabánya 106.5 Dunaföldvár Ezekben a Vételkörzetben is szól a 89.5 Rádió 1 akkor minek ott reléadók?
Mert a gyöngyösi baromi messze elszól az Alföld irányába, vagy éppen az egri lefedettség határáig, amit a 89.5 nem hozna. Mellesleg így összefüggő vételt kapsz az M3-as egy jelentős szakaszán.
 #199883  Szerző: p0tyi
 
Teljesen jogosan fikkantják a Petőfit a saját topicjában azért, mert zs kategóriás zenéket rotál totálisan amatőr szerkesztéssel és havonta váltogatott koncepcióval.

Alapvetően nekem mindig jó a véleményem a Rádió1-ről, A-tól Z-ig jól összerakott, kiszámítható, stabil, profi rádió, de azért elgondolkodtató, hogy olyan zenék vannak kiemelt rotációban hónapok óta, mint pl. a Foolproof, Kamrad - Feel Alive, vagy épp Fast Boy - Forget You. Ezek totál zs kategóriás zenék megint, ugyanúgy, ahogy a Petőfin, és nemcsak azért mondom, mert egyszerűen nem tudom befogadni őket, de a statok alapján érdektelenek is. Ilyesmi régen azért nem volt.

A ló egyik oldala, ha "érzésre" rakja össze a rádiót az önjelölt progi igi, lásd Petőfi, a másik meg ez: lehet, hogy egy 5 fős fókuszcsoport nagyobb része behúzza ezeket a dalokat a 2. tesztórában halálosan unatkozva azalapján a pár mp. alapján, amit bevágnak, de attól még rémesen gyengék szerintem, és nem valók a #1 mainstream rádióba. Miközben mondjuk Taylor Swift - Anti-Hero, Rema - Calm Down, Justin Bieber - Ghost, vagy pl. Lewis Capaldi - Forget Me, amik elég nagy hitek idén, gyakorlatilag kimaradtak. Ők meg lehet, hogy éppen azért, mert a 3. tesztórában már nagyon elege volt a fókuszcsoportnak, és szerettek volna már túlesni rajta...

Ha ekkora a különbség a mainstream chartok és a rádió újdonságai között, akkor nem biztos, hogy az van, hogy a magyar ízlés teljesen különutas. Lehet, hogy a teszt hibázik néha.

És mielőtt még hadüzenetnek vennék a dance rajongók, továbbra is amellett vagyok, hogy inkább legyen egy 100% dance rádió valamelyik futottak még kategóriás rádió helyett, a Rádió 1 meg adjon valódi slágereket.
 #199845  Szerző: troll
 
Jozsfm964 írta: 2023.07.11. 12:29 Ha már közbeszéd tárgya ez, akkor szerintem van baj...
https://www.tiktok.com/@thebpmc/video/7 ... 6823087387

Az, hogy "közbeszéd tárgya" azért erős barokkos túlzás. Egy önmagát DJ-nek tituláló fiú elmondta a véleményét a TikTokon. Ami nem az ő véleménye - mint az elhangzott - hanem meg nem nevezett embereké, de azért ő mondja el a Tiktokon és nem azok a bizonyos emberek.

Annó jelentkezett a Petőfi Elektrik versenyre. Egy videójából tudni. Így teljesen evidens, hogy rühelli a Rádió 1-es DJ-ket. Vicces, hogy pont ez különböztet meg egy profit és egy alulról ugató csivavát. A profik nem szídják egymást. Senkit.

Mindegy. A vélemény szent. Az övé is. De az, hogy közbeszéd tárgya lenne az elhangzott fikázás, azzal a pár lájkkal, 5 db kommenttel... azért erős.

A kommentelők közül Németh József amúgy is minden rádió közösségi oldalára odapicsogja a szarságait. Persze, hogy ott a helye az első sorban, ha fikázásról van szó. Valahol valami eldugott falu eldugott rádiójában volt műsorvezető, de egy épkézláb műsort nem tudott letenni az asztalra... Tehetségtelen exrádiós, mégis mindenhol ő a legnagyobb megmondó ember. Mindenki tudja róla. Csak ő nem veszi észre magát.
 #199837  Szerző: robert11
 
Külföldi rádiókban lehet ugye őt hallani.
 #199836  Szerző: robert11
 
Számcím bemondónak tudjátok kinek örülnék szívesen sokan emiatt is támadtak már a musicfm-es topikban is így nem fogom leírni a nevét akik rég óta olvassák a fórumot, ők tudják de sajnos erre mondjuk alig ha lenne bármi esély viszont nem tudom lesz e még valaha olyan rádió hazai rádió mert ugye van olyan rádió ahol hallható ugye ahol itthon is ismét hallhatjuk.
Ha újra lenne music, biztos akkor ismét feltűnne benne. Neten amúgy még visszatérhet a music is ez t onnan gondolom, mert a Juventusz, a Danubiusz és a Roxi is visszatért és a Danubiusz nagyon hozza azt a hangulatot amilyen régen volt én szoktam is hallgatni.
A Roxi streamja is meg van viszont azt még nem tudtam olyan sokat hallgatni.
 #199835  Szerző: robert11
 
Sziasztok!
Laci Balogh-Esperes volt már 16ban is mikor visszatért a rádió1 Budapestre és hát hamar el is került a rádiótól! Igaz egyedül nem sokra tudta vinni de Happy Endréékkel még eltudnám képzelni a rádiónál de szerintem is maradnak Bazsiék hisz sokan miattuk kapcsolják be a reggeli sávban a rádiót nagyon sok hallgatót hoztak ők a konyhára nekik mert szerintem a régi Classosok Danubiuszosok is odakapcsoltak amikor megtudták hogy ők érkeznek a reggeli sávba.
Nem hiszem hogy lehetne őket pótolni bárkivel is főleg hogy sokan más rádiónál dolgoznak az előbb említett Happy Endre is PL szóval ettől nem kell tartanunk.
Meglepve olvasom a Gonghálózatos sztorit nem tudni mi lesz akkor de egy évek óta szóló rádióról beszélünk amit sokan szerettek főleg szerintem a Kiskunságban élők ők biztos hallgatták régen még a Popptarisznya adását is ott ismételték meg vasárnap amikor még a poptarisznya.hu-n szólt online.
Sok vidéki rádiót átvett már az r1 lehet hogy most ők következnek? Végül is nem lepne meg a dolog megmondom őszintén de várjuk ki a végét.
Akkor viszont kéne valami áttörés visszahozni azt a korszakot, mint amilyen Sivák idejében volt bár tudom hogy ettől semmi sem változna akárhogy is lenne.
Nekem hiányzik a számcímbemondás azt kellene visszahozni bár reggelente van mikor hallom a csajt de az szerintem csak a véletlennek köszönhető. Általában reggel 6 körül hallom leg gyakrabban mikor még Bazsiék bejelentkezése előtt lemegy pár zene.
Jók ezek az Inna dalok reggel is a kitöltőkben tőle adtak le dalokat a hírek előtt. Autózáshoz nagyon jó az r1 a többit meg úgy is tudjátok hisz már írtam róla én is ami a zenei kínálatot illeti mint ahogy szoktam mondnai csak önmagamat tudnám ismételni.
Valaki írja már le nekem legyen szíves hogy mit jelent az a relé adó? Mert ezt a fogalmat én még soha sem hallottam.
 #199803  Szerző: knoskamatee
 
Laci95 írta:Egyébként a 99.8 Székesfehérvár 100.4 Salgótarján 101.7 Gyöngyös 102.5 Tatabánya 106.5 Dunaföldvár Ezekben a Vételkörzetben is szól a 89.5 Rádió 1 akkor minek ott reléadók?
nem, nem és nem! Székesfehérvárott és Tatabányán pont a rossz vételi minőség miatt lettek visszakapcsolva az adók, amik a 89,5 indulásákor megszűntek. ezek települések belvárosában rossz minőségben foghatóak, azaz nincs lefedve az a körzet 100%-ban, ezért vannak ott relék.
 #199802  Szerző: Laci95
 
Egyébként a 99.8 Székesfehérvár 100.4 Salgótarján 101.7 Gyöngyös 102.5 Tatabánya 106.5 Dunaföldvár Ezekben a Vételkörzetben is szól a 89.5 Rádió 1 akkor minek ott reléadók?
  • 1
  • 33
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 987