RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #194194  Szerző: Dani
 
A Rádió1 "visszaalakulásával" újra aktuális lett az a téma, hogy kellene egy olyan rádió, amelyik kitölti azt az űrt, ami a MusicFM megszűnése után keletkezett. Eddig a Rádió1 kitöltötte ezt az űrt nagyjából, mostantól viszont valószínű nem fogja.
 #194191  Szerző: shadoe
 
Kissé revidiálom az álláspontomat, valószínűleg időnként úgy jönnek ki az órák, hogy túlsúlyba kerülnek a 3-4 éves zenék. Tegnap ez történt, így előfordulhat, hogy pont rosszkor kapcsol rá az ember. Amúgy ezeket én már recurrenteknek nem nevezném, az eredeti elnevezés az amerikai slágerlistákról ered, a 90-es évekből - ekkor került ez a szó a köztudatba -, amikor a 20 hét+-os zenéket egy bizonyos helyezés alatt (50. vagy 20.) kivágták a listáról, függetlenül a népszerűségétől (zárójel: mert hogy annyira lelassultak a slágerlisták, ilyen módon manipulálják/gyorsítják őket azóta is). Lényeg, ma pl. jobban jött ki a rotáció, ez estinek elfogadható volt, a recurrentek/pár évesek is jobbak voltak. Bár szerintem az, hogy 3 zenéből egy legyen mindig új, ehhez sok fantázia nem kell, ezt csinálják a helyi rádiók is, ettől hogy hogy lesz nagyobb hallgatottság, nem tudom... Én megint az utóbbi pár kommenttel értek egyet, a rádiót szerintem se tudja pótolni a spotify, más a feeling, és én se akarok egész nap "bekötve" lenni, se a nethez, se máshoz: rádiót szeretnék hallgatni. (És amúgy se ártana már az okostelóhoz nőtt embereknek néha a digitális detox.) A hazai FM így valóban reménytelen, pár havonta variálunk, és adtunk egy csókot a halottnak, de azért alapjában nem változik semmi - tehát mégis igaz az is, hogy legjobb hagyni az egészet a francba, és ezt a kommentet is jogosnak érzem. Én amúgy ma a DAB+-ra jutottam gondolatban, ez kéne idehaza is, de nincs, Mo.-n miért is lenne? Még a végén működne valami... :O És mivel az analóg FM sávunk indokolatlanul túlzsúfolt, mert kell a Dankó, a Kossuth és a többi ötezer frekin, és az egész sávot le is fedik, DX ott már lehetetlen, így részemről megpróbálom a DAB-ot, ha végleg ellehetetlenülnek a nagyszerű poprádióink.
 #194188  Szerző: Beci45
 
asr27 írta: 2021.10.08. 12:04

Le lett írva, hogy miért nem jó így. Ez ami most van egy katyvasz. Legyen valami rendszer, mint pl a német sunshine live rádióban, hogy fél óránként lemegy egy "sunshine live classic"!
Itt meg csak az össze-visszaság van. Meg felejtsük már el a 2-3 éves zenéket, mai slágerként felkonferálni!
Egyébként ezt kellene. Ott vannak a kitöltők, oda mehetne a legtöbb recurrent zene, a rotációba meg az újak. És valóban, 1-2 R1 klasszikus is jól esne szerintem még akár valamilyen promóval is. Viszont 1-2 (akár 3) éves zenék szerintem még nem számítanak recurrentnek és elférnek a rotációban, ha nem adják le őket napi 2-3-szor.
 #194187  Szerző: asr27
 
Az eddigi iránnyal nem volt az ég világon semmi gond! Annyi, hogy nekem még így is kevés volt az újdonság, mert a külföldi CHR rádiók, jóval előbb és jóval több újdonságot játszottak a R1-hez képest.
A héten viszont elindult a rádió a lejtőn, fél óránál tovább nem tudtam egyhuzamban hallgatni (leszámítva a Live mixet).
 #194186  Szerző: tomee
 
Az a véleményen, hogy már megtörténhetett volna a felismerés, hogy a KESMA-s rádióktól nagyjából mire számíthat az ember. Nem fognak soha nyugati minta szerint rádiózni, mert ugyanazok a fejek forognak körbe folyamatosan. Évek óta az van, hogy kitalálnak valamit, majd viszonylag rövid idő után kukázzák az egész koncepciót... Erre mondtam azt, hogy akkor az ember már hagyja a büdös francba az egészet, és csinál magának egy playlistet.
 #194185  Szerző: asr27
 
Adam írta: 2021.10.08. 12:00
Beci45 írta: 2021.10.07. 10:15 Szerintem meg semmi baj azzal, hogy több a recurrent zene. Nekem jól esik olyan dalokat hallani, melyek régen mentek. Szerintem egyébként egy szubjektív kérdésről megy a vita: valakinek a bejáratott popzene jön be, valakinek pedig mindig a legújabb kell a pörgősebb zenei kínálatból. Teszem hozzá Sivák vezetése alatt is voltak olyan recurrent dalok, melyek se újak se pörgősek nem voltak, mégis rongyosra játszották őket.
Szerintem sem baj, Sőt,
A 2010-es évekből az utóbbi fél évben több jó zenét raktak vissza rotációba, mint előtte.
Le lett írva, hogy miért nem jó így. Ez ami most van egy katyvasz. Legyen valami rendszer, mint pl a német sunshine live rádióban, hogy fél óránként lemegy egy "sunshine live classic"!
Itt meg csak az össze-visszaság van. Meg felejtsük már el a 2-3 éves zenéket, mai slágerként felkonferálni!
 #194183  Szerző: Adam
 
Beci45 írta: 2021.10.07. 10:15 Szerintem meg semmi baj azzal, hogy több a recurrent zene. Nekem jól esik olyan dalokat hallani, melyek régen mentek. Szerintem egyébként egy szubjektív kérdésről megy a vita: valakinek a bejáratott popzene jön be, valakinek pedig mindig a legújabb kell a pörgősebb zenei kínálatból. Teszem hozzá Sivák vezetése alatt is voltak olyan recurrent dalok, melyek se újak se pörgősek nem voltak, mégis rongyosra játszották őket.
Szerintem sem baj, Sőt,
A 2010-es évekből az utóbbi fél évben több jó zenét raktak vissza rotációba, mint előtte.
 #194182  Szerző: Adam
 
asr27 írta: 2021.10.08. 11:50
tomee írta: 2021.10.08. 10:17 Én továbbra sem értem, hogy 2021-ben miért elvárás egyeseknek, hogy egy ANALÓG rádió hozzáigazodjon az egyéni zenei ízlésükhöz, amikor manapság tényleg a Spotify-jal meg akármikkel teljesen személyre szabott playlist-eket össze lehet állítani. 1800 Ft-ért havonta... Ha mondjuk 2005 lenne, érteném a felháborodást, de manapság VAN alternatíva.

Évek óta látni, hogy mi folyik a hazai rádiós "piacon", most visszahozták Fly-t meg a zenei szerkeztőt, miközben másfél éve még elégedetlenek voltak a munkájukkal, és semmi garancia nincs rá (!) hogy fél vagy egy év múlva nem fognak megint csavarni ezen. Ugyanez igaz a Retro-ra meg a Best FM.

Tisztán látszik, hogy a vezetőség olyan hallgatottságot hajkurászik, amit már a büdös életben nem fognak elérni, mert mindenkinek ott van az okostelefon a zsebében.
Szerintem meg a rádiónak a mai napig nincs igazi alternatívája. Itt a kocsiban az usb pendrive, de sokkal szívesebben hallgatok egy jó rádiót, mint az igényem szerint összeállított playlistet a pendrive-ról!
Egyáltalán nincs alternatívája ennek a rádiónak. Sem országosan, sem pesten, sem vidéken.
Ezért én nem hiszem, hogy az a pozitív változás, ami az útóbbi 6-8 hónapban végbement, az hallgatókat üldözött volna el a rádiótól. Ha valóban csökkent a hallgatottság, akkor annak más oka van, és az akkor is csökkent volna, ha nem történik semmi változás.
Ráadásul ez a változás annyira minimális volt, hogy az átlag hallgató észre sem veszi szerintem. Az, hogy változtak a signalok, az senkit nem érdekel.
 #194181  Szerző: asr27
 
tomee írta: 2021.10.08. 10:17 Én továbbra sem értem, hogy 2021-ben miért elvárás egyeseknek, hogy egy ANALÓG rádió hozzáigazodjon az egyéni zenei ízlésükhöz, amikor manapság tényleg a Spotify-jal meg akármikkel teljesen személyre szabott playlist-eket össze lehet állítani. 1800 Ft-ért havonta... Ha mondjuk 2005 lenne, érteném a felháborodást, de manapság VAN alternatíva.

Évek óta látni, hogy mi folyik a hazai rádiós "piacon", most visszahozták Fly-t meg a zenei szerkeztőt, miközben másfél éve még elégedetlenek voltak a munkájukkal, és semmi garancia nincs rá (!) hogy fél vagy egy év múlva nem fognak megint csavarni ezen. Ugyanez igaz a Retro-ra meg a Best FM.

Tisztán látszik, hogy a vezetőség olyan hallgatottságot hajkurászik, amit már a büdös életben nem fognak elérni, mert mindenkinek ott van az okostelefon a zsebében.
Szerintem meg a rádiónak a mai napig nincs igazi alternatívája. Itt a kocsiban az usb pendrive, de sokkal szívesebben hallgatok egy jó rádiót, mint az igényem szerint összeállított playlistet a pendrive-ról!
 #194180  Szerző: zoLee
 
Elvárás??? :gülü:

Azt azért vágod, hogy az egész VILÁGON, minden országban van min. 1, de inkább tucatnyi olyan rádió, ahol csak az AKTUÁLIS slágerlistás zenéket játszák.
Ha pl. Jason Derulonak megjelenik egy új száma, 2021 októberében, akkor abban a hónapban MINDEN magára valamit adó rádió elkezdi játszani, ami CHR-nek mondja magát. Vagy max. 1-2 hónapos lemaradással.
Nem 6-12 hónap lemaradással...

Mi a tököm van itt mindenkivel, hogy ezt komolyan el kell magyarázni, szátokba kell rágni? édes Istenem...

Lehet ez az értetlenkedés szimpla trollkodás is a részetekről, és ez okoz örömöt...
Hát akkor Cheers!
  • 1
  • 136
  • 137
  • 138
  • 139
  • 140
  • 987