RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #187129  Szerző: potyi
 
Sikerült rendberakni a gyöngyösi, hatvani adókat, RDS-estül. Emelem a kalapomat. :D :yes:
 #187128  Szerző: potyi
 
A korábban általam jelzett hivatalos, összesített lakossági elérési adatok borulnak, ha bekerül a 89.5 a képletbe, mert ott már sok átfedés lenne. Székesfehérváron és Tatabányán az országos rádiók sem foghatóak a Széchenyi-hegyről rendesen, így ott nem erőltetném a helyi adó leállítását a helyükben. :)

Az előírt helyi ablak időtartama hálózatos médiaszolgáltatás esetén ettől az évtől kezdve napi 2 óra, már nem 4. Ha akarnák, már most megszüntethetnék a 12-14 közti blokkot, megtartva a helyi reklámablakokat és az 5-6 közti lokális sávot.
 #187127  Szerző: Adam
 
potyi írta:Azt tegyük hozzá, hogy a 89.5 minden lenne, csak nem spórolás, mert sokkal drágább üzemeltetni és a koncessziós díja is. A dunaújvárosi, velencei, hatvani frekit lehetne lekapcsolni, pontosabban jogszabályi előírások alapján, meg a józan ész alapján ki is kellene léptetni a hálózatból.
Ha a hivatalos számokat nézzük, akkor +2 millióval növekedne az elérés a 89,5-el (lekapcsolva a 96,4, Velence, Hatvan, Dunaújváros). Egyértelmű, hogy megéri.

Itt érzek egyébként egy kis ellentmondást, mert ha igaz amit írtál korábban, és a 89,5 elérése hivatalosan 3,3 milló fő, akkor ebbe a körbe még bele lehetne venni Fehérvárt, Tatabányát, Szolnokot, Dunaföldvárt is. Vagy ha ezek maradnak, akkor jöbban össze kellene hangolni ezeket a frekiket, hogy ne legyen köztük időbeli eltolódás. Vagy kellene egy kis türvényi segítésg, hogy ne kelljen szórakozni a hálózatos dolgokkal. Vagy legalább ne csúcsidőben, hanem éjszaka lehessen letudni ezt a részt.
 #187126  Szerző: potyi
 
A 100.6 Püspökladány és kicsit Karcag miatt fontosabb, de Szoboszlón sem árt az erősítés egy átlagos, vagy átlag alatti vevőhöz.

A velencei freki sem a Velencei-tó miatt fontos, hanem a budai agglomeráció (Érd, Budakeszi, Biatorbágy, Páty stb) és az M1-es miatt, úgy ahogy. A 96.4 ott egyáltalán nem elérhető, és más freki se, a 90.4 viszont elmegy. Meg az M7-esen is így garantálható a folyamatos vétel.

A Balatonon most elégtelen a vétel, Keszthely térségét kivéve. Kell a 105.7, vagy be kéne olvasztani a Part FM-et.

Ilyen kisebb frekikből legyen csak több, ha már nagyot nem kaptak.
 #187124  Szerző: robert11
 
Hát meg amit nem értek, hogy minek kellett Szoboszlóra is külön frekvencia mikor ott a debrecenit is simán tudnák hallgatni. Van olyan aki csak a Hajdúszoboszlói frekvencián hallgatja? Ha már így szóba hoztad a Velencét és a többieket. Annó emlékszem a 101 8 is fogható volt azon a környéken fehérvári régi frekvenciája de emlékszem hogy még a Balaton egyes részein is lehetett fogni pl Akarattyán még bejött bár ott már eléggé sistergett vagy max egy jobb minőségű autórádióval jobban szólt volna. A strandon a walkmanamon ott jól szólt azt tudom még akkor volt walkmanom igaz már nem sokan használtak akkor se olyat. Siófokon már apszolút nem jött be azt tudom ott már recsegett. Szóval ahol jól fogható a szomszédos város adója, vagy frekvenciája, oda felesleges 2 freki. Nem jártam még azon akörnyéken mostanában vagy már rég nem jártam azon a környéken, de egyszer bele hallgatnék a szoboszlóiba.
 #187075  Szerző: potyi
 
Azt tegyük hozzá, hogy a 89.5 minden lenne, csak nem spórolás, mert sokkal drágább üzemeltetni és a koncessziós díja is. A dunaújvárosi, velencei, hatvani frekit lehetne lekapcsolni, pontosabban jogszabályi előírások alapján, meg a józan ész alapján ki is kellene léptetni a hálózatból.
 #187074  Szerző: robert11
 
Ezt a 89 5-öt már én is szóba hoztam korábban hogy akkor meg lehetne spórolni pár vidéki frekit de a helyi adásokba bele se gondoltam a vidékiek meg nyilván azt hiányolnák jobban meg a helyi programokról sem tudnának semmit.
Abból a szempontból meg jobb így ahogy van de csak abból.
 #187070  Szerző: potyi
 
A kronehit sok téren hasonló kaliber, nekem az zeneileg pl. jobban fekszik. Hasonlóan szelektál, de nem ennyire egyhangú és unalmas a mai zenék terén. Ez a szubjektív véleményem, a kutatások, piaci igények erre persze rácáfolhatnak. Itthon a Sunshine, Petőfi, 88, meg főleg a Pécs FM, amit szívesebben elhallgatok, és a hallgatottsági adatok alapján más is így van ezzel...

Budapesten egyébként a Rádió 1 mögött van a Petőfi, de az elmúlt hónapokban sokat javultak az utóbbi számai az előbbi rovására.
 #187066  Szerző: tomee
 
A R1 hozzáállásától függetlenül azért az igazsághoz hozzátartozik, és erről nem sok szó szokott esni, hogy a legtöbb mostani sláger baromira egy kaptafára készül, és egymás után pakolgatva, főleg a hangzásviláguk egyformasága miatt, eléggé monotonnak hatnak. Összességében nem sok különbség van egy Ariana Grande vagy egy aktuális Dua Lipa dal között, de a kevésbé ismertebb előadók is mintha ütemre ezeket másolnák le.

A feldolgozások feldolgozásának a feldolgozásáról már nem is beszélve, amiknek ráadásul az eredeti bugyutaságát is tovább butították. Tudom, hogy régen is dolgoztak fel zenéket, de egy Wamdue Project féle King of my castle, ATC - All around the world, vagy egy Eiffel 56 - Blue soha nem igényelte, hogy még 20 évvel később is hallgassuk őket, most meg ezeknek a remixei számítanak aktuális zenéknek.

Sokat gondolkodtam már rajta, hogy mitől lehetne jobb ez a rádió zeneileg, de ha a pop-ipar ezeket tudja kitermelni jelenleg magából, akkor kb. sehogy. Az elmúlt egy évtized zenei felhozatala a '70-es, '80-as, '90-es vagy akár a 2000-2009-es évek mellé rakva valami iszonyatosan fantáziátlannak hat, bár ezzel nyilván van, aki vitatkozna.
 #187063  Szerző: potyi
 
Biztos továbbra is jól szerepel a Don't Be So Shy, meg a Dynoro - In My Mind a teszteken, de ettől még a rongyosra játszott slágereket meg kellene pihentetni 2-3 évre, majd legfeljebb előkapni recurrentként. A recept legalábbis ez, az, hogy leszarják ezt a részét, valóban nem jó. Az a music menu pedig, ahol az "igazi változatosság" a kulcstétel, olyannyira röhejes, hogy szerintem a laikus is fogja tőle már a fejét.

Mondjuk igazából nem jó irány előhoznom a recepteket, mert eléggé nehéz identifikálni már azt is, hogy a R1 pontosan milyen format akar lenni... a restart óta beszorult 2 közé, de előtte se volt már tiszta formátum. Ezt a részét remélhetőleg Sivákék rendbe teszik.

Most - talán a vezetőváltás miatt - még annyira se frissül a rotáció, mint eddig, irtó unalmas, napi fél óra hallgatás esetén is, ahogy a Retro is egy kalap fos lett, ha nagyon őszinte akarok lenni. Szinte könyörögnek a hallójárataim egy jó kis Cher - Believe-ért Korda Gyuri bácsiék helyett. Aztán végül a Petőfin kötök ki mindig, vagy valami helyi adón.
  • 1
  • 357
  • 358
  • 359
  • 360
  • 361
  • 986