RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #182150  Szerző: Attis
 
A helyi reklámblokk nem lehet indok, mert a 96.4-en helyi reklám alig van, az országosak meg minden frekvencián lemennek. A frekvenciák közötti szinkron hiányát meg nem hiszem hogy ne lehetne orvosolni, akár úgy, hogy a 96.4-et megkésetni picit.
A "régi" Rádió1-en műholdról kapták a vidéki frekik a központi adást. És nem is volt ennyi gond.
 #182148  Szerző: Adam
 
A múlt szerdán utaztam Nagykanizsarol Pestre M7-en, végig a Rádió 1 szólt. 95,6 Kanizsa 99,4 Keszthely, majd amin a legjobban meglepődtem, kb Fonyodtol befogta a kocsi a 90,6 Veszprémet. Nem volt végig a legjobb a vétel, de élvezhető volt, Polgardinal néztem ra ujra, akkor már a Fehérvári 95,4 volt. Utanna végig zavartalan volt, azt észre sem vettem, 90,4 volt-e vagy egyből 96,4. Egy 3 gen. Octaviaval voltam, azt hozzáteszem nagyon erős rádiója van, le a kalappal ahogy kezeli az RDS funkciókat.
 #182147  Szerző: Jozsfm964
 
Minőségi house zene is megy a Rádió 1-en. Ezek tényleg igazi mai slágerek Tommyboy-al a Housematicben!
 #182146  Szerző: RadioFan
 
A fehérvári 94.5-ön RT-ben megoldották a dalcímkiírást, csak hogy valami pozitívat is szóljak :yes:
Nem RT+-os mint a pesti, de ez is haladás.
 #182145  Szerző: RadioFan
 
mlaszlo írta: 2019.03.09. 09:28 A 96.4 esetében pedig kivették a 90.4-et, érthetetlen miért. Nem vált át a 96.4-ről, ott se ahol a 90.4 már erősebb lenne. Nem értem miért féltik ennyire görcsösen a 96.4-et, hogy esetleg összeérne mással.
Nekem Pestről az M7-en mindig vált a 96.4-ről a 90.4-re. Viszont kb. 4-szer oda-vissza, ami rohadt idegesítő...
 #182142  Szerző: Adam
 
Egerszegen belül mindkét adó jól jön, így itt nem váltogat. Azt tudni kell, a két helyi frekvencia eéggé különböző területeket fed le. Kb így:
https://drive.google.com/open?id=1Q5Bty ... dCf-KNab-z

A 95,1 déli irányban nagyon-nagyon gyenge, elhagyom Egerszeget, kb 10 km aztán vége. Pedig 1kW-al ad a város egyik lemgamagsabb pontjáról, egy 10 emeletes tetejéről. Északnyugati irányban kb Hagyárosböröndig szól. Észak-északkeleti irányban viszont meglepően sokáig elszól. Zalaszentgróton, illetve Mikosszéplakon is még befogható.

A 95,8 ennek pont ellentéte, északkeleti irányban 15 km, és vége van, na itt ebben a távolságban már többször tapasztaltam, hogy átváltott a 95,1-re. Először azt hittem, hogy a rádiókészülékkel van valami gond, de nem. Déli irányban viszont egészen jól elszól a 95,8 Hahótig van RDS, konkrétan Zalaszentbalázs-ig hallgatható is, ott kezd elmenni. Viszont Nagykanizsán is vannak helyek (Tesco környéke, Hevesi-7-es főút csomópont) ahol be-bejön.
Nagykanizsáról Egerszegre haladva viszont átfedik egymást a 95,6-al. A kora reggeli órákban sokkal jobban terjed, pl 95,6 már Egerszegen bejön RDS nélkül, ahol a 95,1-nek vége van, ott már RDS-el jönl, azaz a 95,8-al bőven átfedik egymást. Délután viszont van hogy alig fedik át egymást.

Azt nem tapasztaltam eddig, hogy a 95,1-ről átvált-e a 98,5-ra, ezt majd déli irányba haladva megnézem. Sajnos a kocsimban egy olyan androidos fejegység van, aminek nem erőssége a rádió, AF-je van, de majdhogynem használhatatlan. Csak akkor tud átváltani másik adóra, ha még RDS hatókörben van, de kezd gyengülni a vétel. A Retro-nál átvált a 100,5-ről 93,6-ra, és vissza NAgykanizsa környékén, de a Rádió1-et nem tudja így kezelni sajnos.
 #182141  Szerző: Kovi02
 
Adam írta: 2019.03.09. 13:15 Ez az AF egyébként hogy működik? Minden frekvenciához be kell (lehet) állítani másik frekit, hogy gyenge jel esetén mire álljon át? Ezt tudja olvasni a radiokeszulék, ez alapján áll at? Ki is lehet olvasni valahogyan a rádióból?
Ebben az esetben elcseszték a beállítást a 99,4-en, meg a 95,8-on is. A kanizsai 95,6-ot még nem volt alkalmam tesztelni.

Vagy

Van egy közös “RDS kód” ami be van állítva a rádió összes frekijén, ez alapján találja meg a készülék?
Ebben az esetben viszont az Egerszeg rádiónál követték el a hibát.
Szerintem azt csinálták,hogy az Egerszegnél csak a PS-t írták át,míg a PI és az AF "úgymaradt".
(ZEG-en belül akkor a 95,8 és a 95,1 között váltogat a rádió? rá tudnál nézni?)
 #182134  Szerző: Adam
 
Ez az AF egyébként hogy működik? Minden frekvenciához be kell (lehet) állítani másik frekit, hogy gyenge jel esetén mire álljon át? Ezt tudja olvasni a radiokeszulék, ez alapján áll at? Ki is lehet olvasni valahogyan a rádióból?
Ebben az esetben elcseszték a beállítást a 99,4-en, meg a 95,8-on is. A kanizsai 95,6-ot még nem volt alkalmam tesztelni.

Vagy

Van egy közös “RDS kód” ami be van állítva a rádió összes frekijén, ez alapján találja meg a készülék?
Ebben az esetben viszont az Egerszeg rádiónál követték el a hibát.
 #182130  Szerző: mlaszlo
 
Adam írta: 2019.03.08. 22:59 RDS és AF-es (Alternative Frequency) témában otthon lévőktől kérnék véleményt elsősorban.

Zala megyében a Rádió1 3 frekin ad jelenleg, (az egykori Helikon Rádió hálózatán) 95,8 Zalaegerszeg, 99,4 Keszthely, 95,6 Nagykanizsa. A 3 helyi freki többé kevésbé összeér, azt nem mondom, hogy lefedik egész Zala megyét, de valamennyire igen.
A Rádió1 Zalaegerszegen 2019 január 11-ig a 95,1-en adott, az Egerszegi TV és rádió Kft által üzemeltetett adón, akkor ment át a 95,8-ra.

Jelenség a következő: Autóval megyek a 95,8 határán, és hallgatom a Rádió1-et. RDS jel még nincs, de valamennyire bejön a rádió. Amint közelebb érek Zalaegerszeghez, RDS jelet fog a rádiókészülék az autóban, és a következő pillanatban átvált a 95,1 Egerszeg Rádióra. Ugyanezt tapasztaltam Zalaszentgróton, csak akkor a 99,4-ről váltott át a 95,1 Egerszeg Rádióra.
Videók:
95,8-ról: https://drive.google.com/file/d/16dHvXs ... CNE8d/view
99,4-ről: https://drive.google.com/file/d/1udl7H_ ... DYAXW/view

Szerintetek mi lehet az oka? Szerintem a 95,1-nél nem törötlék a beállításokat, és az autórádió úgy érzékeli, hogy ez is Rádió 1.
Valószínűleg a környékbeli frekvenciáknál nem lett módosítva az alternatív frekvenciák között a zalaegerszegi frekvencia és ezért vált át az Egerszeg rádióra. Ez tulajdonképpen elég nagy baki a részükről.
A 96.4 esetében pedig kivették a 90.4-et, érthetetlen miért. Nem vált át a 96.4-ről, ott se ahol a 90.4 már erősebb lenne. Nem értem miért féltik ennyire görcsösen a 96.4-et, hogy esetleg összeérne mással. A helyi reklámblokk nem lehet indok, mert a 96.4-en helyi reklám alig van, az országosak meg minden frekvencián lemennek. A frekvenciák közötti szinkron hiányát meg nem hiszem hogy ne lehetne orvosolni, akár úgy, hogy a 96.4-et megkésetni picit.
 #182128  Szerző: Adam
 
RDS és AF-es (Alternative Frequency) témában otthon lévőktől kérnék véleményt elsősorban.

Zala megyében a Rádió1 3 frekin ad jelenleg, (az egykori Helikon Rádió hálózatán) 95,8 Zalaegerszeg, 99,4 Keszthely, 95,6 Nagykanizsa. A 3 helyi freki többé kevésbé összeér, azt nem mondom, hogy lefedik egész Zala megyét, de valamennyire igen.
A Rádió1 Zalaegerszegen 2019 január 11-ig a 95,1-en adott, az Egerszegi TV és rádió Kft által üzemeltetett adón, akkor ment át a 95,8-ra.

Jelenség a következő: Autóval megyek a 95,8 határán, és hallgatom a Rádió1-et. RDS jel még nincs, de valamennyire bejön a rádió. Amint közelebb érek Zalaegerszeghez, RDS jelet fog a rádiókészülék az autóban, és a következő pillanatban átvált a 95,1 Egerszeg Rádióra. Ugyanezt tapasztaltam Zalaszentgróton, csak akkor a 99,4-ről váltott át a 95,1 Egerszeg Rádióra.
Videók:
95,8-ról: https://drive.google.com/file/d/16dHvXs ... CNE8d/view
99,4-ről: https://drive.google.com/file/d/1udl7H_ ... DYAXW/view

Szerintetek mi lehet az oka? Szerintem a 95,1-nél nem törötlék a beállításokat, és az autórádió úgy érzékeli, hogy ez is Rádió 1.
  • 1
  • 454
  • 455
  • 456
  • 457
  • 458
  • 986