RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201968  Szerző: asr27
 
Derrick írta:
robert11 írta: 2024.04.14. 19:48 Juventuszrádió műholdas átvétele?
Na ezt magyarázza el valaki legyen szíves mit értett ez alatt.
.
Annak idején mikor még országos volt a Juventus , elég sok gond volt a vétellel, mert több helyen zavarta az adást a Pannon GSM. Eleinte abban látták a megoldást, hogy alufóliát kellett a rádió antennájára tekerni, az csökkentette a vételi a zavart amit a mobilszolgáltató okozott. Ám ez sem tűnt 100 százalékosnak , így amerikai szakemberektől kértek segítséget. Ekkor történt, hogy az akkori tulajdonosok Kab-Hegyről fellőttek egy analóg műholdat , amivel teljes lefedettséget értek el. Azért volt jelentősége az anal-og technikának, mert akkoriban még nem léteztek a digitális rádiók. Viszont a műhold fellövése, illetve üzemanyaggal való ellátása nem várt anyagi kiadással járt, így helyet biztosítottak rajta a Szív TV-nek, illetve ha jól emlékszem még pár másik adónak is ( köztük volt egy erotikus is tv is. )
Off:
Nem az Amos műhold volt ez? A Szív TV mellett, az Echo Tv, Cherry Music zenecsatorna, és a Super 1 (ha jól emlékszem a nevére) Erotikus csatorna volt fogható.
Illetve a 4! nevű csatorna is itt indult, aztán később ebből lett a 4 Story TV.
 #201963  Szerző: Derrick
 
robert11 írta: 2024.04.14. 19:48 Juventuszrádió műholdas átvétele?
Na ezt magyarázza el valaki legyen szíves mit értett ez alatt.
.
Annak idején mikor még országos volt a Juventus , elég sok gond volt a vétellel, mert több helyen zavarta az adást a Pannon GSM. Eleinte abban látták a megoldást, hogy alufóliát kellett a rádió antennájára tekerni, az csökkentette a vételi a zavart amit a mobilszolgáltató okozott. Ám ez sem tűnt 100 százalékosnak , így amerikai szakemberektől kértek segítséget. Ekkor történt, hogy az akkori tulajdonosok Kab-Hegyről fellőttek egy analóg műholdat , amivel teljes lefedettséget értek el. Azért volt jelentősége az anal-og technikának, mert akkoriban még nem léteztek a digitális rádiók. Viszont a műhold fellövése, illetve üzemanyaggal való ellátása nem várt anyagi kiadással járt, így helyet biztosítottak rajta a Szív TV-nek, illetve ha jól emlékszem még pár másik adónak is ( köztük volt egy erotikus is tv is. )
 #201960  Szerző: robert11
 
Juventuszrádió műholdas átvétele?
Na ezt magyarázza el valaki legyen szíves mit értett ez alatt.
Nem azt mondom hogy nem szeretem a mixeket vannak jó mixek, de nem kéne túlzásba vinni. A délutáni és az esti bőven elég lenne de legfőképpen este
Annak örülök hogy a top50ben már hangzottak el olyan zenék, amelyek a külföldieken is mennek mint az Ehr mert ott már rég óta mennek az ilyen Dualipa Aloch és Beberexa, no meg a Kigo és Ava Max Shakira átirata. Ezt nagyon vártam már hogy elkezdjék játszani.
Általában balázsék előtt szoktak véletlen szerűen olyan zenéket leadni, ahol megszólal a számcímbemondó csaj de a múlt héten vagy még az előtt már nem tudom 10 előtt is hallottam egy olyat szóval érdekes ez is nagyon.
 #201948  Szerző: Promenád
 
Ma volt szerencsém a rádió szegedi adójába belehallgatni és sajnos azt tapasztaltam, hogy annyira igénytelenül kezelik a modulációs vonalat, hogy 8 órahosszában legalább háromszor a csend hangjait sugározta úgy fél percig kifele. Annyira kár, hogy csak internetes megoldásban tudnak gondolkozni, ennél már szerintem biztosabb volt a hajdani Juventus Rádió műholdas átvétele anno.
 #201946  Szerző: asr27
 
robert11 írta: 2024.04.08. 18:29 Jajj! Csak vasárnap ne legyenek balázsék! Nem kell minden napra főleg az ismétlés.
Musicon is ezt utáltam hogy egy időbe agyon mixelték a napot alssan minden órába volt mix még a madeinhungaryba is délutáni roadshowban is Cookynál is és még este 9 után is egészen hajnalig. Plusz akkor álandóan Bocsiékat ismételgették az Önindító műsort ugyebár.
De ha 4 5 év múlva nem lennének balázsék akkor még is kit tudnátok elképzelni? Balogh Esperest?
Az nem lenne rossz ha mondjuk visszatérne a Kukori Harsányiékkal azt én nagyon szerettem Happy, Harsányi, Hudák jó kis reggeli műsort hoztak össze és ott szerintem soha nem is kaptak büntit.
Szerintem Balázsékat még így se tudná leváltani senki nincs olyan showman jelenleg.
Viszont Esztert kár volt megszavazni mondtam hogy nem kell ide új műsorvezető Juli Anna elegek lettek volna meg Zsül.
Álandóan hiányzik az oké hogy akkor beugrik helyette Juli mert így volt megbeszélve viszont arról nem vol tszó hoyg ennyit fog hiányozni.
Nem vállalta túl ezzel magát? Bele fér még neki ez az idejébe?
Reggel a Best fm a leg jobb én van hogy azt hallgatom ott csak zene megy és néha Mákszem elmond egy két közlekedési hírt. Bár tudom ezek a reggeli showk azért vannak hogy felélinküljenek az emberek munkába menet. Vagy ha már dolgozik, jobban teljen a munkaidő.
Fura amúgy hogy a Best nem csinál reggeli showt mert rajtuk kívül mindenhol van valami műsor reggel.
Szerintem tök jó volt a Music FM-en, hogy napközben is volt 1-1 óra mix.
Túlságosan unalmas, egyhangú lett volna, ha egész nap a rotációs zenék mennének.
Az, hogy te nem szereted a mixeket, magánügy.
 #201945  Szerző: Laci95
 
nem volt még elég Rádió1! és Balázs A Radio Plus Kft. által üzemeltetett Budapest 89,5 MHz
+ Tatabánya 102,5 MHz + Székesfehérvár 99,8 MHz körzeti
vételkörzetű, kereskedelmi jellegű, RÁDIÓ 1 állandó megnevezésű
lineáris rádiós médiaszolgáltatáson 2023. november 29-én 06:00
és 10:00 óra között sugárzott „Balázsék” című műsorszámot
kifogásoló bejelentés [a klasszifikációs rendelkezések megsértése]
– előzmény: 90/2024. számú előterjesztés forrás nmhh :lool:
 #201942  Szerző: robert11
 
Jajj! Csak vasárnap ne legyenek balázsék! Nem kell minden napra főleg az ismétlés.
Musicon is ezt utáltam hogy egy időbe agyon mixelték a napot alssan minden órába volt mix még a madeinhungaryba is délutáni roadshowban is Cookynál is és még este 9 után is egészen hajnalig. Plusz akkor álandóan Bocsiékat ismételgették az Önindító műsort ugyebár.
De ha 4 5 év múlva nem lennének balázsék akkor még is kit tudnátok elképzelni? Balogh Esperest?
Az nem lenne rossz ha mondjuk visszatérne a Kukori Harsányiékkal azt én nagyon szerettem Happy, Harsányi, Hudák jó kis reggeli műsort hoztak össze és ott szerintem soha nem is kaptak büntit.
Szerintem Balázsékat még így se tudná leváltani senki nincs olyan showman jelenleg.
Viszont Esztert kár volt megszavazni mondtam hogy nem kell ide új műsorvezető Juli Anna elegek lettek volna meg Zsül.
Álandóan hiányzik az oké hogy akkor beugrik helyette Juli mert így volt megbeszélve viszont arról nem vol tszó hoyg ennyit fog hiányozni.
Nem vállalta túl ezzel magát? Bele fér még neki ez az idejébe?
Reggel a Best fm a leg jobb én van hogy azt hallgatom ott csak zene megy és néha Mákszem elmond egy két közlekedési hírt. Bár tudom ezek a reggeli showk azért vannak hogy felélinküljenek az emberek munkába menet. Vagy ha már dolgozik, jobban teljen a munkaidő.
Fura amúgy hogy a Best nem csinál reggeli showt mert rajtuk kívül mindenhol van valami műsor reggel.
 #201938  Szerző: nyikolaj
 
Én már nem is hallgatom. Erőltetett lett és szürke.
 #201921  Szerző: Snake005
 
Úgy tűnik, a Balázsék népszerűsége megcsappant Jani távozása óta. Most a szokásosnál erősebben promózzák, hétvégén ezentúl mindkét nap lesz ismétlés/konzerv adás. Én maximum 4-5 évet adok még a műsornak.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 987