RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #163645  Szerző: kukac
 
djmarco írta:
Halihó írta:Ez forradalmian hangzik:

http://hvg.hu/tudomany/20161222_faceboo ... facebookon

A Rádió 1, Vajna-Habony konglumerátumnak addig jó, ameddig csak ők vannak meg a haverok a piacon.

Aki viszont ezt tudatosan és jól használja, azzal szemben tehetetlen lesz az nmhh(frekvencia, zene arány, kötelező rizsa-ajánlók-hírek stb) meg a hátszeles csatornák. Ráadásul, ha ingyenes, vagy majdnem ingyenes lesz a facebook/facebook app használa(autó),, akkor nem is kérdés, hogy ez a jövő.

Király!! Végre verseny lesz! Vagy legalábbis lehet.
Bocsi az OFF-ért de nem tudom hol máshol lehetne ezt megkérdezni.

Ha valaki a Facebookon akar rádiót készíteni akkor annak hogy működik a szerzői jogi szabályozása?
Csak mert fél éve Facebookon élő videóban közvetítjük az egyik műsorunkat, és a zenék felhasználásának jogi szabályozásával gondba ütköztünk. AzArtisjussal felvettem a kapcsolatot, de ott mivel a Facebook nem fizet semmilyen szerzői jogot Magyarországon, így nem tudtak igazán segíteni a problémával. A Facebooknál viszont nincs ilyen átalány díj befizetésre lehetőség.
Valaki tud mondani valami okosat hogy fog ez működni, vagy a Facebook a zene mindenkié elven nem is fog foglalkozni ezzel a kérdéssel.
Ne foglalkozz vele, beszélgessenek csak a facseval.
 #163644  Szerző: kukac
 
admin írta:A másik, ami történt a kommentem óta, hogy kikapcsolták a dalcímkiírást a streamen, így nem visszakövethető már a mostszol.hu-n. :lool:
A streamstat-on akkor mit látunk?
 #163626  Szerző: djmarco
 
Halihó írta:Ez forradalmian hangzik:

http://hvg.hu/tudomany/20161222_faceboo ... facebookon

A Rádió 1, Vajna-Habony konglumerátumnak addig jó, ameddig csak ők vannak meg a haverok a piacon.

Aki viszont ezt tudatosan és jól használja, azzal szemben tehetetlen lesz az nmhh(frekvencia, zene arány, kötelező rizsa-ajánlók-hírek stb) meg a hátszeles csatornák. Ráadásul, ha ingyenes, vagy majdnem ingyenes lesz a facebook/facebook app használa(autó),, akkor nem is kérdés, hogy ez a jövő.

Király!! Végre verseny lesz! Vagy legalábbis lehet.
Bocsi az OFF-ért de nem tudom hol máshol lehetne ezt megkérdezni.

Ha valaki a Facebookon akar rádiót készíteni akkor annak hogy működik a szerzői jogi szabályozása?
Csak mert fél éve Facebookon élő videóban közvetítjük az egyik műsorunkat, és a zenék felhasználásának jogi szabályozásával gondba ütköztünk. AzArtisjussal felvettem a kapcsolatot, de ott mivel a Facebook nem fizet semmilyen szerzői jogot Magyarországon, így nem tudtak igazán segíteni a problémával. A Facebooknál viszont nincs ilyen átalány díj befizetésre lehetőség.
Valaki tud mondani valami okosat hogy fog ez működni, vagy a Facebook a zene mindenkié elven nem is fog foglalkozni ezzel a kérdéssel.
 #163618  Szerző: Sakál
 
Halihó írta:Ez forradalmian hangzik:

http://hvg.hu/tudomany/20161222_faceboo ... facebookon

A Rádió 1, Vajna-Habony konglumerátumnak addig jó, ameddig csak ők vannak meg a haverok a piacon.

Aki viszont ezt tudatosan és jól használja, azzal szemben tehetetlen lesz az nmhh(frekvencia, zene arány, kötelező rizsa-ajánlók-hírek stb) meg a hátszeles csatornák. Ráadásul, ha ingyenes, vagy majdnem ingyenes lesz a facebook/facebook app használa(autó),, akkor nem is kérdés, hogy ez a jövő.

Király!! Végre verseny lesz! Vagy legalábbis lehet.
Gondolod, hogy majd boldog-boldogtalan (értsd 40+ korosztály) hirtelen a fércbukon kezd rádiót hallgatni... Ennek még évek vagy évtizedek kellenek, akkor is, ha pénzbe nem kerül a hallgatónak. Hogy hallgat pl. az autóban fércbukos adást "Dezső bácsi" vagy akár "Timcsi, a műkörmös"? Ez egyelőre arra lesz jó, hogy még több laikus tud a haveroknak "rádiózni". Éljen! :hit:
 #163609  Szerző: Halihó
 
Ez forradalmian hangzik:

http://hvg.hu/tudomany/20161222_faceboo ... facebookon

A Rádió 1, Vajna-Habony konglumerátumnak addig jó, ameddig csak ők vannak meg a haverok a piacon.

Aki viszont ezt tudatosan és jól használja, azzal szemben tehetetlen lesz az nmhh(frekvencia, zene arány, kötelező rizsa-ajánlók-hírek stb) meg a hátszeles csatornák. Ráadásul, ha ingyenes, vagy majdnem ingyenes lesz a facebook/facebook app használa(autó),, akkor nem is kérdés, hogy ez a jövő.

Király!! Végre verseny lesz! Vagy legalábbis lehet.
 #163606  Szerző: markfelt
 
adam1400 írta:
admin írta:
kukac írta: Ohh köszönöm. :) az elutasítás nekem kimaradt...
A másik, ami történt a kommentem óta, hogy kikapcsolták a dalcímkiírást a streamen, így nem visszakövethető már a mostszol.hu-n. :lool:
Nem kapcsolták ki,hanem új stream van,már írtam a mostszól üzemeltetőnek,viszont itt megy: http://streamstat.hu/tracklist.cgi?5626&1
Á, akkor szorri. :)
 #163605  Szerző: adam1400
 
admin írta:
kukac írta:
admin írta:Segítek!

Volt egy napirendi pont nyáron a fokozatos teljesítésről, anno azt linkelted. Nem valósult meg, én a minap annak az elutasító határozatát dobtam be (meglepetten, mert addig abban a hitben éltem, hogy átment), feltéve a kérdést, hogy akkor hol is vannak a magyar zenék.

Rá egy hétre megjött a válasz, legalábbis beadták a kérelmet megint.
Ohh köszönöm. :) az elutasítás nekem kimaradt...
A másik, ami történt a kommentem óta, hogy kikapcsolták a dalcímkiírást a streamen, így nem visszakövethető már a mostszol.hu-n. :lool:
Nem kapcsolták ki,hanem új stream van,már írtam a mostszól üzemeltetőnek,viszont itt megy: http://streamstat.hu/tracklist.cgi?5626&1
 #163604  Szerző: markfelt
 
Kovi02 írta:
admin írta:
kukac írta: Ohh köszönöm. :) az elutasítás nekem kimaradt...
A másik, ami történt a kommentem óta, hogy kikapcsolták a dalcímkiírást a streamen, így nem visszakövethető már a mostszol.hu-n. :lool:
Amikor már mindenki teljesen kiismerte a zenetárat,már nincs értelme kiírni. :D
Nem is az a lényeg.
 #163603  Szerző: Kovi02
 
admin írta:
kukac írta:
admin írta:Segítek!

Volt egy napirendi pont nyáron a fokozatos teljesítésről, anno azt linkelted. Nem valósult meg, én a minap annak az elutasító határozatát dobtam be (meglepetten, mert addig abban a hitben éltem, hogy átment), feltéve a kérdést, hogy akkor hol is vannak a magyar zenék.

Rá egy hétre megjött a válasz, legalábbis beadták a kérelmet megint.
Ohh köszönöm. :) az elutasítás nekem kimaradt...
A másik, ami történt a kommentem óta, hogy kikapcsolták a dalcímkiírást a streamen, így nem visszakövethető már a mostszol.hu-n. :lool:
Amikor már mindenki teljesen kiismerte a zenetárat,már nincs értelme kiírni. :D
  • 1
  • 729
  • 730
  • 731
  • 732
  • 733
  • 986