RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#183277  Szerző: ksimiglai
 2019.05.18. 20:43
mlaszlo írta:
2019.05.18. 09:32
Adam írta:
2019.05.15. 22:03
Sokszor olyan érzésem van, mintha totál dilettáns banda vinné a technikai hátteret a Rádió 1-nél, aztán lehet hogy tévedek, és ezekre a dolgokra amiket itt írogatunk, nincs hatásuk. Bár ezt kétlem. Számomra továbbra is ez az Egerszeg körynéki sztori a leginkább felháborító, ami a 95,1-el megy, nemtudom egy kereskedelmi rádió ilyet hogy engedhet meg. Ha már ekkora energiát fordítanak arra, hogy lefedjék az országot.
Igazából érthetetlen, mi alapján kezelik az egyes frekvenciákat. Van amelyiknél nagyon szépen beállítják a hangzást és a lefedettségből is a legtöbbet próbálják kihozni (pl. 94.5, de ilyen volt a 105.7 is). Mellette meg vannak olyanok, amikkel abszolút semmit nem törődnek, valami szól úgy ahogy, aztán jól van így (pl. 90.4, 106.5). A 106.5 például teljesen le van tekerve, épphogy az adó néhány km-es körzetében produkál elfogadható lefedettséget, holott az Ozone FM, régi Rádió1, Alisca idejében észak fele elszólt egészen Százhalombatta, Érd magasságáig. De a 93.1 is nagyon gyenge, messze nem hozza azt a lefedettséget, amit anno az EL-DO.
Ezt nagyon jó,hogy felvetetted mert én is úgy emlékszem, hogy még Biatorbágy környékén is a dunaföldvári 106.5 frekire állt át a rádió, most meg mintha nem is szólna. Ennek mi lehet az oka?

Azóta rossz, hogy elindult a dunaújvárosi adás. Mi értelme ennek, hogy "letekernek" egy adót? Erre egyszerűen nem találok észszerű magyarázatot!!
 #183276  Szerző: ksimiglai
 2019.05.18. 20:36
Glenn írta:
2019.05.17. 19:03
ksimiglai írta:
2019.05.16. 20:34
Az a 100 méter az FM sugárzásban kardinális. De még 10 méter is sokat számít, főleg ha olyan lankás a környék, mint a velencei adó környékén.
Minden centi számít, itt viszont a Bence-hegy is kiemelkedik a környezetéből, tehát jó adópont. Észak felé árnyékolva van, de másfelé jó a kilátás (mint a linkelt gugli képen láthatod). A Meleg-hegy lenne az igazi, de ez sem rossz.
Nem értünk egyet. Ha egy FM frekvencián az adást úgy valósítják meg ilyen-olyan spórolás vagy dilettancia miatt, hogy az a technikailag-műszakilag-jogilag elérhető legjobb vételi minőséget-vétekörzezet nem képes biztosítani,akkor az rossz. De értelek,ne menjünk bele filozofiai vitákba. ;)
 #183267  Szerző: mlaszlo
 2019.05.18. 09:32
Adam írta:
2019.05.15. 22:03
Sokszor olyan érzésem van, mintha totál dilettáns banda vinné a technikai hátteret a Rádió 1-nél, aztán lehet hogy tévedek, és ezekre a dolgokra amiket itt írogatunk, nincs hatásuk. Bár ezt kétlem. Számomra továbbra is ez az Egerszeg körynéki sztori a leginkább felháborító, ami a 95,1-el megy, nemtudom egy kereskedelmi rádió ilyet hogy engedhet meg. Ha már ekkora energiát fordítanak arra, hogy lefedjék az országot.
Igazából érthetetlen, mi alapján kezelik az egyes frekvenciákat. Van amelyiknél nagyon szépen beállítják a hangzást és a lefedettségből is a legtöbbet próbálják kihozni (pl. 94.5, de ilyen volt a 105.7 is). Mellette meg vannak olyanok, amikkel abszolút semmit nem törődnek, valami szól úgy ahogy, aztán jól van így (pl. 90.4, 106.5). A 106.5 például teljesen le van tekerve, épphogy az adó néhány km-es körzetében produkál elfogadható lefedettséget, holott az Ozone FM, régi Rádió1, Alisca idejében észak fele elszólt egészen Százhalombatta, Érd magasságáig. De a 93.1 is nagyon gyenge, messze nem hozza azt a lefedettséget, amit anno az EL-DO.
 #183266  Szerző: mlaszlo
 2019.05.18. 09:25
Adam írta:
2019.05.14. 22:16
mlaszlo írta:
2019.05.14. 18:53
Feltehetően Dunaújváros felé szór az adó, viszont északra és keletre alig szól el vállalható minőségben. Persze manuálisan meg lehet találni a rádión és monoban, RDS nélkül fogható, akár Martonvásár felé is, de egy zenei rádiónál ez nem éppen elfogadható. A kezdeti időszakban produkált néhány napos lefedettséghez képest most nagyon takarékra van állítva az adó
Április 26-án írtam egy "helyzetjelentést" az M7-en a vételről. Lehet, hogy te mást tapasztaltál, nem mindegy milyen a rádiója a kocsinak. Én egy 3. gen. Skoda Octaviaval voltam, aminek nagyon jó a rádiója, mind vételben, mind az alternatív frekvenciák lekezelésében kiemelkedően jó. A 30-as km-től kezdve váltott a rádió a 96,4-ről a 90,4-re. Szóval nálam gond nélkül ment a váltás. Egészen a 80-as km-ig a 94,5 és a 90,4 között váltogatott a rádió. Szóval én nem nevezném gyengének a 90,4-et. Fehérvár felett inkább a velencei, fehérvár alatt pedig a 94,5 volt erősebb, mindig a tisztább frekire állt a rádió, egy átlag hallgató ebből semmit sem vett volna észre, csak annyit, hogy zavartalan az adás.
Az átlag hallgató szemszögéből értékeljük inkább a lefedettséget, nem erős és érzékeny rádiókkal. Ráadásul csak az autópályán nézted a frekvenciákat, nem a településeken belül. Az autópálya nagyjából végig magasan fut, így persze hogy azon jobb a vételi lehetőség.
Ennyi erővel akkor Érden is jó, mert az M7-esen jól jön. Persze ha letérsz az autópályáról, akkor már kezd zajos lenni 96.4 és a város jelentős részén (az M7-es és a vasút közötti részen) csak zajosan, monoban jön be.
Én a településeken tapasztaltakról írtam, illetve a 7-es útról. A Rádió1 pedig egy főként zenéket sugárzó rádió, így akár menet közben, akár otthon ha csak zajosan jön vagy monoban, azt nem fogják hallgatni, hacsak nem elhivatott hallgatóról van szó.
Nem lenne gond Érden, Tárnokon, Martonvásáron és a többi közbenső településen sem a vétellel, ha az első napok beállításai alapján menne a 90.4, akkor még észak fele is elszólna és megoldaná Pest megye dél-nyugati részén a lefedettségi problémákat. De valamiért teljesen visszavették az adót, mintha félnének hogy összeér Pest megyében a 96.4-es frekvenciával. Pedig egyszerűen csak szinkronba kellett volna hozni a két adót és máris nem lenne probléma, ha váltogat a frekvenciák között a rádió.
 #183263  Szerző: Adam
 2019.05.17. 22:18
A nagykanizsai 95,6 még ami meglepően nagyon szól. 0,1 kW-al ad a városban egy használaton kívüli víztoronyról. 50 km-re Egerszegen már van nyoma, esős párás időben RDS is be-bejön. Balatonszentgyörgyön is bejön monoban RDS nélkül. 35 km-re az adótól már stabilan RDS-el fogható.
Ehhez képest a 95,8 Egerszegi egy kalap kaki. A freki választás is szerencsétlen. 15 km-re északkelet felé az adótól már a pécsi Kossuth nyomkodja a 95,9-el.
 #183262  Szerző: shadoe
 2019.05.17. 19:24
Szolnok nemcsak a kocsiban gyenge ezek szerint... én 35 km-re hallgatom Tiszakécskén, illetve sokszor csak hallgatnám, kész kínlódás fogni. Ráadásul itt lehet a félegyházi 91,1-gyel a találkozási pontjuk, mert az is ugyanilyen foghatatlan. Ezzel szemben a szentesi Rádió 451-et simán tudom venni, pedig távolságban biztos nem kisebb.
 #183260  Szerző: Glenn
 2019.05.17. 19:03
ksimiglai írta:
2019.05.16. 20:34
Az a 100 méter az FM sugárzásban kardinális. De még 10 méter is sokat számít, főleg ha olyan lankás a környék, mint a velencei adó környékén.
Minden centi számít, itt viszont a Bence-hegy is kiemelkedik a környezetéből, tehát jó adópont. Észak felé árnyékolva van, de másfelé jó a kilátás (mint a linkelt gugli képen láthatod). A Meleg-hegy lenne az igazi, de ez sem rossz.
 #183258  Szerző: joe
 2019.05.17. 15:56
Szolnok nagyon gyenge...legalább is kocsiban. A 44-es úton Kunszentmárton térségében azt várnám, hogy jön, de a 30-35km távolságból autóban nincs vétel, ellenben az Amadeusz RDS-sel vehető. Tegnapelőtt jártam a Hatvan - Jászberény - Szolnok - Mezőtúr - Békéscsaba útvonalon, Jászberényben a gyöngyösi frekvencia vehető, Törökszentmiklós után Szolnok elhallgat és Mezőtúrról kifelé menet szólal csak meg Békéscsaba...
 #183257  Szerző: Kovi02
 2019.05.17. 15:27
Nightman írta:
2019.05.17. 12:52
A szolnoki azonosító az simán kilencvenegésznégy rádióegy..
Meg persze a helyi tartalmak.
Szolnok szerintem is esélyesebb Tompán az nagyot szól..
Még Szentesen is.. :D
Szolnok miért lett volna esélyesebb? Pont ezért raktam át a rádiót a 94,3-ra,mert ha abból az irányból bármilyen terjedés van,a szolnoki 5kW-s adó mindig jön. Pár 100 wattos adó így szólna ha az 5kW-s nem?
ksimiglai írta:
2019.05.16. 21:02
Ügyes vagy, most akkor próbáld meg pl Bicskén vagy Biatorbágyon, ahol viszont nincs 5 másik frekvencia.
Itt sincs "5 másik" frekvencia,általában csak a 87,9 jön RDS-sel,irányba forgatva pedig gyengén a 88,2/91,1.
 #183254  Szerző: Nightman
 2019.05.17. 12:52
A szolnoki azonosító az simán kilencvenegésznégy rádióegy..
Meg persze a helyi tartalmak.
Szolnok szerintem is esélyesebb Tompán az nagyot szól..
Még Szentesen is.. :D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 550

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.