RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#188523  Szerző: adam1400
 2020.09.24. 10:10
Valaki aki odavalósi? Ugye Heves nem szól még? Mire várnak? Mennyi idejük van elindulni?
 #188508  Szerző: galacus1995
 2020.09.22. 11:45
:x A Radio Plus Kft. Rádió 1 állandó megnevezésű
médiaszolgáltatásán 2020. július 2-án 6 órától sugárzott
„Balázsék” című műsorszámot kifogásoló bejelentés [az Mttv. 9. §
(5) bekezdésének és a 10. § (1) bekezdés c) pontjának
vélelmezett megsértése] forrás nmhh :x
 #188507  Szerző: potyi
 2020.09.22. 07:29
Én nem írtam ilyet. Én azt írtam, hogy ez gazdaságos LENNE és ELVILEG megoldható. Nem minden frekin, hanem a hálózat kb felén. Pécsen pl pont nem.
 #188506  Szerző: Rickykeee23
 2020.09.22. 06:27
potyi írta:
2020.09.21. 21:44
Mezőőr: Jól tudod, hónap végén összeolvad minden, Mészáros-tulajdonban lévő Rádió 1 (Radio Plus) és minden, Mészáros-tulajdonban lévő Best FM (Tranzisztor), illetve az Amadeus, M is utóbbihoz tartozik. Innen nem sok választja el őket a vételkörzet-bővítéssé alakítástól, amivel rengeteget tudnak spórolni, és erre van is igény, hiszen a hírek szerint szarul megy a szekér, főleg a vidéki frekiken.
potyi, akkor ez azt jelenti, hogy minden R1-frekin megszűnik a helyi adás? Személy szerint nagyon örülnék neki. Mert ez a délutáni megoldás nagyon nem tetszik nekem.. 10ig Ballerék, Délig Attis, 2ig én Török Mónikát hallom, majd 4től megint Attis.. Stb. Ha ez az össze visszaság megszűnik, akkor már előbb meg kellett volna lépni. Meg a helyi hírek is megszűnhetnének, mert sokminden nincs benne. Nálunk hálisten' munkanélküli nem lett egy régi Rádió1-Pécsi munkatárs sem, mert jött a PécsFm.
 #188505  Szerző: potyi
 2020.09.21. 21:51
shadoe írta:
2020.09.21. 21:22
Elgondolkoztató, hogy ezek a "fiatalosnak" mondott rádiók miért nem vállalják be ezt a stílust
Mert nem a 14-18 éves korosztálynak, hanem inkább a 25+-nak, méginkább a 30+-nak szólnak.
 #188504  Szerző: potyi
 2020.09.21. 21:44
Mezőőr: Jól tudod, hónap végén összeolvad minden, Mészáros-tulajdonban lévő Rádió 1 (Radio Plus) és minden, Mészáros-tulajdonban lévő Best FM (Tranzisztor), illetve az Amadeus, M is utóbbihoz tartozik. Innen nem sok választja el őket a vételkörzet-bővítéssé alakítástól, amivel rengeteget tudnak spórolni, és erre van is igény, hiszen a hírek szerint szarul megy a szekér, főleg a vidéki frekiken.

Bizonyára azért maradt meg az Amadeus, debreceni Best FM, miskolci M önállósága, mert 1) jó a hallgatottságuk 2) gazdaságilag életképesek (voltak eddig) 3) kiszolgálják a helyi politikát.

Ettől függetlenül ha kaki van a palacsintában, márpedig az van (a covid pedig rátesz még egy lapáttal), biztosan olcsóbb bezárni a helyi stúdiókat. Kérdés, hogy a 3. szemponttal mi lesz. Hát gondolom új miskolci, egri és debreceni helyi rádiók 2022-ig, a milliárdos vállalkozótól függetlenül...

Egyébként a Best FM szerintem nincs annyira még kitalálva. Se Flyék, se Sivákék nem is öltek eddig különösebb energiát bele, kapott egy jó arculatot és egy jól körülírható formatot, de gyengének tartom. Jobban járna az üzemeltető, a hallgató és a hirdető is, ha a jelenlegi zenei kínálata beolvadna a Retróba, a Best pedig kapna valami olyan tematikát, amivel jobban lehet szegmentálni és nem kannibalizálja a másik két nagyot (soft ac, dance, alter, rock, oldies stb.).
 #188503  Szerző: shadoe
 2020.09.21. 21:22
Egyre többször feltűnik nekem, hogy az utcán vagy köztereken a 14-18 éves korosztály az iskola után körbeüli az okostelefont, és a jobb fajta R'n'B ill. hip-hop zenét hallgatja. Véletlenül sem magyar előadóktól, leginkább ez a Drake, Khalid-féle igényesebb, éneklős stílus, nem a vacak tucatrap. Elgondolkoztató, hogy ezek a "fiatalosnak" mondott rádiók miért nem vállalják be ezt a stílust, mikor pl. Németországban dögivel vannak olyan rádiók, amik ezeket ténylegesen leadják. Megint ott lyukadunk ki, hogy véletlen sincs normálisan lefedve Mo.-n a rádiós piac. Bocsánat a fogalmazásért, de az idősebb generáció boldogabbik fele el van kényeztetve a 60-es, 70-es évek zenéivel, miközben itt van egy oltári nagy piaci űr, és ezt a tinédzser korosztályt (ez a tipikus, középiskolába járó, láthatóan nem Petőfin és Rádió 1-en nevelkedett generáció) senki sem szolgálja ki. Két rohadt órát nem érdemelnek, amit legalább hallgathatnának, amikor még volt DJ Revolution eldugva vagy Ghetto Swing a helyi rádiókon (amíg tönkre nem vágták őket, amiken ez a rétegműsor szólt - lásd szentesi Rádió 451 vagy kiskunfélegyházi Sirius), de remixműsor az van dögivel, 10 évre előre kielégítve ezeket az "igényeket". Mindenesetre én nagyon úgy látom, hogy ez a korosztály nem fog Ava Max-et vagy Dua Lipát üvöltetni az utcán, meg fognak maradni a számomra is még hallgatható R'n'B és hip-hopnál. Egyébként számomra valahol ott is őrület ez az egész, hogy olyan számokat hallgatnak, amiket még én se ismerek, de elsőre hallva is tetszenek, és valahol engem is kiszolgálna egy ilyen rádióműsor. Egyszóval a matek még egyszer: két rohadt zenei óra sincs erre a heti 168-ból a heti hatvan Topic/A7S, Doja Cat és társai között, tehát nem arról álmodozom, hogy külön rádiót követelnék ennek a stílusnak...
 #188502  Szerző: Mezőőr
 2020.09.21. 19:55
A politikusoknak kivételesen igazuk van, mivel egy vidéki embert marhára nem érdekel, hogy a Teréz körúton baleset van, vagy hogy az M7 be van állva. A Rádió 1 alkalmatlan a valódi helyi infók átadására, mert a legtöbb adáson a hírblokkok több naponta, a programajánló havonta cserélődik, és a 2 órás helyi sáv is konzerv, úgyhogy max az előre bejelentett traffipaxokat mondják be, bár a legtöbb helyen azt se. A helyi információk átadására vonatkozó kötelességük teljesítését meg benyúvasztják reggel 5 és 6 közé, amikor a kutya sem hallgatja, és ez is abból áll ki, hogy leadják ugyanazt a hírblokkot egy óra alatt ötször, vagy 2-3 helyi TV-ből átvett hosszú és semmitmondó interjút. Kár, hogy senkit sem érdekel, hogy felújították a valamelyik közösségi ház színháztermét...

A Best FM története nagyon érdekes, a debreceni most már több mint egy éve "kilóg" a többi közül, ugyanúgy a régi arculatát használja és újdonságokat is játszik, bár én valahogy egyre erőtlenebbnek érzem az egészet, lehet, hogy ők már tudják, hogy mi lesz. Annál is inkább, mert a vidéki Best-ék cégei szeptember 30-án beolvadnak a pestiébe (Tranzisztor vagy hogy a túrba hívják), szóval onnantól kezdve egy sima kérelemmel vételkörzet-bővítésbe teheti az összes vidéki frekit, nem? Ha igen, akkor meg miért ne tennék, hiszen 1 stúdióból 1 adást csinálni jóval olcsóbb, mint 4 stúdióból 6-ot...
Ezzel egy időben pedig Debrecenben kiírják a 95.6-ot vagy egy másikat, a Like egyedüli pályázóként nyer, és a régi Best csapatával elindul, így a debreceniek pár hét alatt átszoknak arra, a Best pedig megmarad dísznek.
Én ezt tartom a legvalószínűbb forgatókönyvnek, de persze ki tudja, mit hoz az élet...
Minden esetre úgy néz ki, érdekes időszak elé nézünk. :D
 #188500  Szerző: potyi
 2020.09.21. 14:06
Üzletileg biztosan így van, de a politikusok hisztizhetnek, ha a helyi érdek nincs kellően képviselve, erre pedig a Rádió1 hálózat nem igazán alkalmas, de a központi arculattal rendelkező Best FM-ek sem (bár biztos hallottátok ti is már a Best FM egri esti műsorát, mint gyenge próbálkozást).

A Like szerintem is tesztjelleggel indult, hogy el tudják vinni valami döntéshozó elé a dolgot és kiírassanak neki egy helyi frekit. Gyanítom, a debreceni Best FM-et is egységesíteni szeretnék, és a cívis város nem maradhat full helyi adó nélkül, ezért jöhetett az ötlet.
 #188499  Szerző: Adam
 2020.09.21. 13:00
Mezőőr írta:
2020.09.20. 21:50
Lehet, hogy a 104.6-ra fáj a foguk, bár az meg Lőrinc egyik haverjáé már régóta, úgyhogy elég érdekes történet lesz, ha mindketten pályáznak rá. Bár valószínűleg a háttérben meg fognak egyszeni, ha erre kerülne sor. Más helyi freki meg nem nagyon van, csak a 106.0 (ex. Rádió Max) amin napokon belül indul a karc, meg a 92.valamennyi (ex. Rádió 1) de azon meg egyházi van évek óta.
Még ha te nem is érzed úgy, ennek ellenére egy helyi rádiót müködtető cégnek nem egy rossz lehetőség, ha hálózatba kapcsolódik a Rádió1-el. A költségeit jelentősen tudja csökkenteni, miközben a hallgatottsága nem csökken, sőt. 3-4 óra műsort kell megoldania önmagának 24 óra helyett, és cserébe professzionális központi műsort kap. A reklámidejét pedig szintén profi csapat értékesíti.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 697

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.