RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#186901  Szerző: troll
 2020.04.25. 16:47
Kovi02 írta:
2020.04.25. 16:04
De akkor meg tudnád magyarázni,hogy ha csak ilyen Rádió1 és társai féle rádiókra van szükség a rádiós piacon,akkor pl. Zágrábban az elmúlt 6 évben hogy épült ki egy főként nem mp3-lejátszókon alapuló rádiós piac?
Már írtam. Területi és kulturális különbségek miatt. Országokon belül is másként fogyasztanak zenét az emberek, nem hogy határokon átívelve. A médiapiac is mindenhol más. A hirdetők máshol eltartanak olyan szereplőket, amilyenek itthon elképzelhetetlenek lennének.
 #186900  Szerző: Kovi02
 2020.04.25. 16:04
troll írta:
2020.04.25. 15:24
Kovi02 írta:
2020.04.25. 14:07
Ez azért durva általánosítás, én napi szinten hallgatok rádiót,több órán keresztül,és még nem vagyok 18.
Egyáltalán nem durva. Azt kellene már itt ezen a fórumon felfogni / elfogadni, hogy ha TE vagy a szűk baráti köröd különbözik az átlagtól, attól még a világ nem úgy pörög, ahogy te / ti.
Ezt teljesen megértem.
De akkor meg tudnád magyarázni,hogy ha csak ilyen Rádió1 és társai féle rádiókra van szükség a rádiós piacon,akkor pl. Zágrábban az elmúlt 6 évben hogy épült ki egy főként nem mp3-lejátszókon alapuló rádiós piac?
(alternatív rock,pop,house : Yammat , Soft AC: Laganini , Dance: Ent3r )
 #186899  Szerző: troll
 2020.04.25. 15:24
Kovi02 írta:
Ez azért durva általánosítás, én napi szinten hallgatok rádiót,több órán keresztül,és még nem vagyok 18.
Egyáltalán nem durva. Azt kellene már itt ezen a fórumon felfogni / elfogadni, hogy ha TE vagy a szűk baráti köröd különbözik az átlagtól, attól még a világ nem úgy pörög, ahogy te / ti.
 #186897  Szerző: Kovi02
troll írta:
2020.04.24. 19:10
A fiatalok már csak a szüleikkel a kocsiban hallgatnak rádiót, vagy már ott sem mert bedugják a fülükbe a saját zenéjüket.
(jó,nem a rádió1 féle MP3 lejátszót,mert az ilyen rádiók miatt mennek át az emberek más platformokra -> ugyanazt kapják,csak könnyebb elérhetőség és kevesebb reklám + felesleges műsorvezetés)
troll írta:
a zenék saját válogatása vonzóbb. Egy készen kapott műsor pedig nem az.
A készen kapott műsorokból azért sokkal könnyebb zenéket válogatni magamnak,épp ezért hallgatom őket. :D
 #186893  Szerző: troll
lgh írta:
2020.04.24. 07:50
troll írta:
2020.04.18. 22:15
Ezredforduló közepe. Tért nyer az internet. Jön a Youtube, a tizes évekre a streaming szolgáltatók. Leáll a zenével az MTV a Youtube miatt, a fiatalok már a neten szerzik be a kedvenc zenéiket, nem nézik a zenei televíziókat, leszoknak a rádióról. Mindent megkapnak streamen.
Az, hogy már nem a magnós blokkból veszik fel a zenét, miért zárja ki egy zene és műsor szempontjából is igényesen megszerkesztett rádió üzemeltetését? (Vagy ha kizárja, akkor miért működhet ez mégis külföldön?)
1.) Megváltozott körülöttünk a világ. Mások a hallgatói szokások és a zenefogyasztási szokások Magyarországon. Nem ugyanolyan, mint a '70-es, '80-as években. A fiatalok már csak a szüleikkel a kocsiban hallgatnak rádiót, vagy már ott sem mert bedugják a fülükbe a saját zenéjüket. És ez egy pillanatig sem a rádiók hibája. Technikai fejlődés: a zene könnyebb elérése; a zene könnyebb tárolása; a zenék saját válogatása vonzóbb. Egy készen kapott műsor pedig nem az.

2.) Területi és kulturális különbségek. Pl. Angliában egy 40 éves nő máshogy fogyaszt zenét, mint ugyanaz a korosztály Magyarországon. De pl. egy USA-Anglia viszonylatban is van különbség.
Más stílusokat és más évek zenéit kedveli a magyar. Amíg egyes országokban szívesebben meghallgatják és hamarabb befogadják a frissebb dalokat, addig nálunk ez időbe telik. Ez ellen nem lehet tenni. Ilyenek vagyunk.

Ha a rádiók nagy bevételt / sok hirdetőt szeretnének, akkor a nagy átlag ízlését elégítik ki. Ez egyáltalán nem jelenti, hogy az itthoni rádió igénytelen lenne, a külföldi pedig igényesebb. Egyszerűen itt is, és ott is profitmaximalizálásra törekednek, és a saját megcélzott hallgatói bázisuk igényeit elégítik ki.
 #186892  Szerző: adam1400
 2020.04.24. 19:08
aki sokat hallgatja a r1-t v figyeli az onlinestreamet az tudja hogy van 2 "elátkozott előadó": az egyik alan walker a másik ava max. Mind2-nek ha bejut számuk néha az esti kivibe megjelenik (esetleg éjjel amikor senki nem hallja) aztán utána eltűnnek.
alannél 4 példa is van: sing me to sleep, alone, tired és a közös számuk avaval, itt a faded beragadt.

avanál a so am I került ki és ott pedig a sweet but psycho ragadt be.

a magyar dalok is csak éjjel vannak, meg reklámkitöltőbe. (+ vidéken 12-14)

viszont amit nem értek hogy a liar februárba bekerült akkor eltűnt most 10 napra visszajött és rögtön rotációba került erre kedd óta megint eltűnt ennek mi értelme?
 #186890  Szerző: lgh
 2020.04.24. 07:50
troll írta:
2020.04.18. 22:15
Ezredforduló közepe. Tért nyer az internet. Jön a Youtube, a tizes évekre a streaming szolgáltatók. Leáll a zenével az MTV a Youtube miatt, a fiatalok már a neten szerzik be a kedvenc zenéiket, nem nézik a zenei televíziókat, leszoknak a rádióról. Mindent megkapnak streamen.
Az, hogy már nem a magnós blokkból veszik fel a zenét, miért zárja ki egy zene és műsor szempontjából is igényesen megszerkesztett rádió üzemeltetését? (Vagy ha kizárja, akkor miért működhet ez mégis külföldön?)
 #186888  Szerző: shadoe
 2020.04.23. 20:53
Dani írta:
2020.04.23. 20:01

Igazad van, annyival kiegészíteném, hogy itt a fórumon is vannak olyan vélemények, hogy aki a Rádió1-re bármi rosszat mer mondani, az csak amatőr és tudatlan lehet. Szinte főbenjáró bűn azt írni, hogy a MusicFM sokkal változatosabb volt, és sokkal hallgathatóbb lenne most is a Rádió1-nél. Más rádiókat lehet szidni, a Rádió1-re meg lassan semmi rosszat nem szabad mondani.
Egyrészt köszönöm a véleményed (és az egyetértést, ez nálam már ritka madár itt, hogy megkapjam, hogy igazam van valamiben), és amit a Music Fm-mel kapcsolatban írtál, azzal teljesen egyetértek. Nekem már szinte fájóan hiányzik az a rádió. Időnként rámegyek erre a Top 50-re, mert én se vagyok bűntelen, és belehallgatok... írtam erről is 1-2 hete véleményt, hogy az hogy lehetne jobb... és elgondolom, hogy az általam favorizált Music Fm Top 50-ben már milyen mennyiségű új és valóban változatos zene menne, ami még ráadásul valahol reprezentálná is a magyar ízlést - elegánsabb kivitelben, mint a rádiós Mahasz Top 40 (de hát arról se a Mahasz lista tehet), kb. valahogy úgy, mint a Class Fm listája Kovács Áronnal. Ja, és ugye női műsorvezetővel, mert ez is egy színfolt volt a Music Fm részéről. Ami pedig a mi "amatőrségünket" és "tudatlanságunkat" illeti, kezdek élni a gyanúperrel, hogy ez az egész arcoskodás, ami itt a fórumban megy, a Rádió1 háza tájáról került ide. Vagy az termelte ki, vagy valaki onnan, tán egy bennfentes írogatja ezeket a szépeket. Ezen persze át lehet siklani, csak amikor már nemcsak engem, hanem a fórumtársaimat is porig alázzák, teljesen jogtalanul és ok nélkül, arra már én is azt mondom, hogy na álljon már meg a menet.
 #186887  Szerző: Dani
 2020.04.23. 20:01
shadoe írta:
2020.04.23. 19:54
A múltkori gondolatmenetemet, amikor a 80-as 90-es évek rádiózását állítottam párhuzamba a mai gyengébb zenei választékkal, még annyival megtoldanám, hogy az ilyen Rádió 1-típusú arcoskodás, hogy én játszom a legnagyobb mai slágereket, én vagyok a legváltozatosabb, meg az én rádiómon lett ez és ez sláger, nagyon visszatetsző és nagyon vissza is tud ütni, és nemcsak azért, mert hazugság, hanem azért is, mert pl. én, aki a gyerekkoromban B.Tóthot, Komjáthyt és Dévényi Tibort hallgattam, ismertem, soha nem tapasztaltam ezt az arcoskodást, egóharcot, ezt az "én vagyok a jani" típusú magamutogató és öntömjénező hozzáállást. Ezek az emberek, akik amúgy legendák, és le is tettek valamit az asztalra (és pl. dolgoztak, "zenét szerkesztettek...") a maguk módján meglehetősen szerények és visszafogottak voltak mindig is. Ha bármi kritika érte őket, vagy egy hallgató eltévesztett egy számcímet, együttest vagy zenei tényt, nem azonnal a sértődöttség, az azonnali támadás, megsemmisítés és visszavágás, a másik lealázása volt az első csípőből adott reakció - ehhez képest nézzük meg, micsoda felfuvalkodottság van egy-két, a fent említett régi öregeknél jóval fiatalabb mai rádiós szereplőben, ha szó éri a ház elejét, és kritkus véleményt fogalmaz meg valaki velük szemben (és micsoda párhuzam itt a fórumon! Hiszen van, akinek az a legnagyobb érve a másikkal szemben, hogy "agyatlan" - szép kis "szakmai" vita az ilyen - a másik alázása, lehordása, és már nemcsak nekem címezve, hanem fórumtársaimnak is? - hát nem vagyunk mi Dr. Csernusok, kérem!!!). Egyszóval úgy gondolom, ideje a mai műsorvezetőknek, a ma létező rádióknak - és fogadatlan prókátorjaiknak - kellő visszafogottságot, szerénységet, de legfőképpen tiszteletet mutatniuk a másik - akár rivális - fél iránt.
Igazad van, annyival kiegészíteném, hogy itt a fórumon is vannak olyan vélemények, hogy aki a Rádió1-re bármi rosszat mer mondani, az csak amatőr és tudatlan lehet. Szinte főbenjáró bűn azt írni, hogy a MusicFM sokkal változatosabb volt, és sokkal hallgathatóbb lenne most is a Rádió1-nél. Más rádiókat lehet szidni, a Rádió1-re meg lassan semmi rosszat nem szabad mondani.
 #186886  Szerző: shadoe
 2020.04.23. 19:54
A múltkori gondolatmenetemet, amikor a 80-as 90-es évek rádiózását állítottam párhuzamba a mai gyengébb zenei választékkal, még annyival megtoldanám, hogy az ilyen Rádió 1-típusú arcoskodás, hogy én játszom a legnagyobb mai slágereket, én vagyok a legváltozatosabb, meg az én rádiómon lett ez és ez sláger, nagyon visszatetsző és nagyon vissza is tud ütni, és nemcsak azért, mert hazugság, hanem azért is, mert pl. én, aki a gyerekkoromban B.Tóthot, Komjáthyt és Dévényi Tibort hallgattam, ismertem, soha nem tapasztaltam ezt az arcoskodást, egóharcot, ezt az "én vagyok a jani" típusú magamutogató és öntömjénező hozzáállást. Ezek az emberek, akik amúgy legendák, és le is tettek valamit az asztalra (és pl. dolgoztak, "zenét szerkesztettek...") a maguk módján meglehetősen szerények és visszafogottak voltak mindig is. Ha bármi kritika érte őket, vagy egy hallgató eltévesztett egy számcímet, együttest vagy zenei tényt, nem azonnal a sértődöttség, az azonnali támadás, megsemmisítés és visszavágás, a másik lealázása volt az első csípőből adott reakció - ehhez képest nézzük meg, micsoda felfuvalkodottság van egy-két, a fent említett régi öregeknél jóval fiatalabb mai rádiós szereplőben, ha szó éri a ház elejét, és kritkus véleményt fogalmaz meg valaki velük szemben (és micsoda párhuzam itt a fórumon! Hiszen van, akinek az a legnagyobb érve a másikkal szemben, hogy "agyatlan" - szép kis "szakmai" vita az ilyen - a másik alázása, lehordása, és már nemcsak nekem címezve, hanem fórumtársaimnak is? - hát nem vagyunk mi Dr. Csernusok, kérem!!!). Egyszóval úgy gondolom, ideje a mai műsorvezetőknek, a ma létező rádióknak - és fogadatlan prókátorjaiknak - kellő visszafogottságot, szerénységet, de legfőképpen tiszteletet mutatniuk a másik - akár rivális - fél iránt.
  • 1
  • 104
  • 105
  • 106
  • 107
  • 108
  • 727

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.