RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #191319  Szerző: potyi
 
tomee írta: 2021.04.13. 08:52
potyi írta:Az ideális szerintem az lenne, ha a 96.4-en indítanak egy dance fókuszú rádiót, benne sok mixműsorral, a 89.5 meg marad kommersz CHR.
Én még mindig simán benne látom a pakliban, hogy nem fogják üresen hagyni, ahogy a 99,5-öt sem hagyták. A 92,9-re is nyilván okkal pályáztak, bár az akár valami egészen másról is szólhatott, mindenesetre feltételezhető ez is.
A 92.9 talk rádiónak volt kiírva valami 80% szöveggel, szóval ott zenei-kereskedelmi rádióról szó se lehetett. A 96.4-et nem hiszem, hogy "megtartják", mert az túl bonyolult és lassú cégjogi folyamat, viszont új pályázat biztosan lesz rá.
 #191318  Szerző: tomee
 
potyi írta:Az ideális szerintem az lenne, ha a 96.4-en indítanak egy dance fókuszú rádiót, benne sok mixműsorral, a 89.5 meg marad kommersz CHR.
Én még mindig simán benne látom a pakliban, hogy nem fogják üresen hagyni, ahogy a 99,5-öt sem hagyták. A 92,9-re is nyilván okkal pályáztak, bár az akár valami egészen másról is szólhatott, mindenesetre feltételezhető ez is.
 #191317  Szerző: Rickykeee23
 
Egy kicsit más téma. Most jut eszembe, hogy kb 2 vagy több hete osztotta meg Yamina instán, hogy Rádió 1 Fotózás. A képeken meg volt szörfdeszka. Tehát már akkor készültek a "szörfölj át velünk" képek. :D Az engedélyt meg múlt héten kapták meg. :P
 #191316  Szerző: potyi
 
A 89.5-ön más vállalások vannak, alacsonyabb a magyar zenei kvóta és a szöveges tartalmi megkötések is minimálisak. Lehetőség lesz akár műsorbeli változtatásra is (ez nem azt jelenti, hogy meg is lépik). Sok "furcsaságnak" az az oka, hogy voltak kvóták, amit kreatívan, a lehető legkevésbé elkapcsolási faktorosan kellett megoldani.

Pl. nemcsak a napi 5 óra mix, hanem az is nonszensz, hogy Balázsék idejében alig van zene.

Az ideális szerintem az lenne, ha a 96.4-en indítanak egy dance fókuszú rádiót, benne sok mixműsorral, a 89.5 meg marad kommersz CHR.
 #191315  Szerző: Rickykeee23
 
Béci09 írta: 2021.04.13. 07:54 Érdekes módon én asr26-on kívül senkitől nem olvastam még olyat a fórumon, hogy neki megfelel a napi 5 óra mix, sőt még több kéne. Még egy félmondatot sem, pedig már több mint egy éve olvasom a kommenteket. Ez persze nem zárja ki azt, hogy tényleg vannak ilyen emberek itt, úgyhogy aki egyetért vele mix ügyben, az írjon már egy kommentet. Egy szó is elég, a lényeg, hogy kiderüljön, tényleg többségben vannak-e a mix pártiak... és ha már itt tartunk, azok is írjanak, akik kifejezetten ellenzik a mixet, vagy legalábbis csökkentenék a műsoridejét. Meglátjuk, hogy melyikből lesz több.
Én a következőképpen vagyok a mixekkel:
A 17-18-ig tartó mix nekem jól esik. Jó melóból hazafelé hallgatni egy kis pörgetőt. A zenék között pedig szoktak lenni pofás kis sms-ek illetve kapjuk az információkat (közlekedés meg ilyesmi).

Az esténél lecsípnék minimum 1 órát a mixból. 20h-tól szerintem mehetne a DS toplista . 21h-tól pedig a DS mix. (Ezzel majd a nyitás után az lesz a probléma, hogy mind a három DS tag orrba-szájba fog járkálni discokba, így az összes nap konzerv lesz.)

22-től talán meg már mehet a WIM. Mivel 2 óráról lenne szó, így talán egy napot vihetne egy DJ. Így valakiktől el lehetne köszönni.
A megspórolt kesen pedig délután lehetne Attison segíteni. 10-13-ig (én mindenképp egy leányzót képzelnék el) egy új hang a rádióban. 13-17-ig Attis.
A helyi sávot vissza raknám 10-12-ig. Így 1 órát hallanánk az "új hangból" Attist pedig végig. :boldog:
 #191314  Szerző: almos629
 
Rickykeee23 írta: 2021.04.13. 08:03
adam1400 írta: 2021.04.11. 20:06
Rickykeee23 írta: 2021.04.09. 20:17 Jaja, ma debütált Tominál órazáró zeneként. Igazából úgy konfolta, hogy már hallhattuk remixben a mixműsorokban, de az eredetije egy 2019-es muzsika. Most lett akkora track, hogy érdemes pengetni rotációban.

Ennél is volt számcímbemondás?
Igen, volt. Mondjuk valami gikszer volt. Mert a zene elején szépen bemondta a címet, majd kb fél perc múlva elkezdett megint beszélni a dalcím bemondó hang. kb 5 másodpercig. Fogalmam sincs, hogy mi volt :D
Én is hallottam tegnap, gondolom a gyártás véletlenül (?) benne hagyta a trackben.
 #191313  Szerző: almos629
 
Béci09 írta: 2021.04.13. 07:54 és ha már itt tartunk, azok is írjanak, akik kifejezetten ellenzik a mixet, vagy legalábbis csökkentenék a műsoridejét.
+1
Én eltörölném az egészet, vagy csak hétvégén hagynám meg.
 #191312  Szerző: Rickykeee23
 
adam1400 írta: 2021.04.11. 20:06
Rickykeee23 írta: 2021.04.09. 20:17 Jaja, ma debütált Tominál órazáró zeneként. Igazából úgy konfolta, hogy már hallhattuk remixben a mixműsorokban, de az eredetije egy 2019-es muzsika. Most lett akkora track, hogy érdemes pengetni rotációban.

Ennél is volt számcímbemondás?

Igen, volt. Mondjuk valami gikszer volt. Mert a zene elején szépen bemondta a címet, majd kb fél perc múlva elkezdett megint beszélni a dalcím bemondó hang. kb 5 másodpercig. Fogalmam sincs, hogy mi volt :D
 #191311  Szerző: Adam
 
asr27 írta: 2021.04.13. 04:58 Off: Dehogy nem rétegrádió a retro. Egyedül Bochkorék miatt népszerű, meg azért mert országos rádió és, szinte mindenhol bejön.
Egyébként pedig tapasztalatból mondom, hogy sok embernek teljesen mindegy, hogy milyen zenék szólnak, lényeg nekik az, hogy nem duma megy, stabil a vétel és ott hagyják a rádiót, megszokásból.
Ezen felesleges vitatkozni, nézd meg a hallgatottsági adatokat itt a Radiosite-n. 2018dec-2019 január az utolsó, amiben még a Music FM is benne van. Ott még a Rádió1 vezet pesten, második a Retro, úgy, hogy a Retro kb 1,5 éve szólt, és még a 60-70-80 évek zenáivel. Music FM meg a 4. helyen kullog jócskán lemaradva. Amíg a Sláger FM hozzájárult az adatai közléséhez, még az is megelúzte a Music-ot.
Ha a budapesti hallgatottságot nézed, ott nem zavaró tényező az országos vétel hiánya.
 #191310  Szerző: Béci09
 
Érdekes módon én asr26-on kívül senkitől nem olvastam még olyat a fórumon, hogy neki megfelel a napi 5 óra mix, sőt még több kéne. Még egy félmondatot sem, pedig már több mint egy éve olvasom a kommenteket. Ez persze nem zárja ki azt, hogy tényleg vannak ilyen emberek itt, úgyhogy aki egyetért vele mix ügyben, az írjon már egy kommentet. Egy szó is elég, a lényeg, hogy kiderüljön, tényleg többségben vannak-e a mix pártiak... és ha már itt tartunk, azok is írjanak, akik kifejezetten ellenzik a mixet, vagy legalábbis csökkentenék a műsoridejét. Meglátjuk, hogy melyikből lesz több.
  • 1
  • 227
  • 228
  • 229
  • 230
  • 231
  • 987