RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#154073  Szerző: Gr3g0ry
 2016.05.14. 23:09
Vajon milesz a pécsivel összefogják kapcsolni és megint hálózatosként fognak "muzsikálni"?

Van valami jele egyébként(pl.:promóció)?
 #154071  Szerző: kukac
 2016.05.14. 22:16
Attis írta:
már elnézést, te egy rádiót a neve, vagy a programja miatt hallgatsz?
A hozzászólásod további részével nem tudok kötekedni. De ezzel a mondattal igen.
Lesz újra Rádió1... Oda fognak kapcsolni a hallgatók, de hogy ott is ragadnak-e?
És akkor már ott tartunk, mint amit adminnal "vitáztatok"...
ezt fejtsd ki egy kicsit bővebben, mert nekem kicsit ellentmondásosnak tűnik, ahogy engem akarsz cáfolni, közben pedig ugyanarról beszélsz amiről én is.
 #154070  Szerző: Attis
 2016.05.14. 21:25
már elnézést, te egy rádiót a neve, vagy a programja miatt hallgatsz?
A hozzászólásod további részével nem tudok kötekedni. De ezzel a mondattal igen.
Lesz újra Rádió1... Oda fognak kapcsolni a hallgatók, de hogy ott is ragadnak-e?
És akkor már ott tartunk, mint amit adminnal "vitáztatok"...
 #154069  Szerző: tomee
 2016.05.14. 19:58
Némi utánagondolás után én nem hiszem, hogy Bárányék annyira marginális tényezők akarnak lenni ebben az egészben, mint annak idején voltak. Az, hogy a törzshallgatók megtartása miatt még esténként is kötelező jelleggel be kelljen szúrni egy Maroon 5 dalt két mix közé manapság már nincs.
 #154067  Szerző: Dani
 2016.05.14. 19:47
tomee írta:Nekem amúgy a fejlemények után inkább tűnik úgy, hogy egyfajta Music FM copy lesz (már ha tényleg átcsábítottak annyi dj-t), mint régi Rádió1-es utánérzés. Eleve ott a tény, hogy Bárányék arcukat adták, és úgy harangozták be az előkészületeiket videóikban, mintha egyfajta saját projekt lenne. Mintha a Disco's Hit-ből nőne ki egy rádió...

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján legalábbis úgy tűnik, hogy manapság már egyáltalán nem versenyhátrány, ha lemezlovas orientált egy rádió. Pár évvel ezelőtt a Rádió 1-en egy dance zenét nem lehetett kérni a kívánságműsorban, mert "majd este 8-tól indul a Disco's Hit), mostanság meg már ott tartunk, hogy dj-k játszanak fényes nappal délelőtt élőben egy stúdióban.
Tartok tőle, hogy nem Music copy lesz, nem nézem ki a Rádió1-ből, de jó lenne ha igazad lenne.
 #154066  Szerző: tomee
 2016.05.14. 19:28
Nekem amúgy a fejlemények után inkább tűnik úgy, hogy egyfajta Music FM copy lesz (már ha tényleg átcsábítottak annyi dj-t), mint régi Rádió1-es utánérzés. Eleve ott a tény, hogy Bárányék arcukat adták, és úgy harangozták be az előkészületeiket videóikban, mintha egyfajta saját projekt lenne. Mintha a Disco's Hit-ből nőne ki egy rádió...

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján legalábbis úgy tűnik, hogy manapság már egyáltalán nem versenyhátrány, ha lemezlovas orientált egy rádió. Pár évvel ezelőtt a Rádió 1-en egy dance zenét nem lehetett kérni a kívánságműsorban, mert "majd este 8-tól indul a Disco's Hit), mostanság meg már ott tartunk, hogy dj-k játszanak fényes nappal délelőtt élőben egy stúdióban.
 #154064  Szerző: kukac
 2016.05.14. 16:17
censored írta:Bocsánat a laikus hozzászólásokért:

- ilyen anyagi és befektetői háttérrel ennek a rádiónak nem kell aggódnia, legyen hát bármi a céljuk, elérhetik
- Rádió1 név 10 év múlva is jólcsengő lesz
- Remélem a Music FM és a Rádió 1 nem kezdenek cicaharcba és nem lesznek egymás klónjai :)
- Vajon a hirtelen eltűnő MusicFM műsorvezetők felbukkannak majd...? 8-)
már elnézést, te egy rádiót a neve, vagy a programja miatt hallgatsz? szerinted ha pusztán pénzzel mindent el lehet érni, akkor az mtva (rádiók, tévék) és a tv2 nézettsége, hallgatottsága miért olyan amilyen? pedig ott aztán van pénz... a név "csengésének" a programhoz semmi köze, előbbi csupán marketing. hallgass bele a pécsi, vagy a békéscsabai rádió1 műsorába, szerinted az jó? ilyen egy jó rádió, méltó a nevéhez (bármit is jelentsen ez a név)?
 #154063  Szerző: censored
 2016.05.14. 15:57
Bocsánat a laikus hozzászólásokért:

- ilyen anyagi és befektetői háttérrel ennek a rádiónak nem kell aggódnia, legyen hát bármi a céljuk, elérhetik
- Rádió1 név 10 év múlva is jólcsengő lesz
- Remélem a Music FM és a Rádió 1 nem kezdenek cicaharcba és nem lesznek egymás klónjai :)
- Vajon a hirtelen eltűnő MusicFM műsorvezetők felbukkannak majd...? 8-)
 #154061  Szerző: kukac
 2016.05.14. 13:49
admin írta:Én úgy gondolom, a cél a Juventus hallgatottságának rövidtávú megduplázása, hosszú távon pedig a 25-59-es célcsoportban való piacvezető szerep a Sláger célja. Az, hogy ehhez "bevetették" egy ismert brand feltámasztását, nem jelenti azt, hogy a (100.8) Sláger Rádiót akarják "visszahozni", sőt, nem is az a név, hanem Sláger FM.
- nekem pedig úgy tűnik hogy nagyon is cél a sláger rádióhoz hasonlítás, de ha a 25-59-ben való növekedés a cél, akkor ennyi erővel a juventuszt is felgenerálozhatták volna, hiszen az egyszerűbb is lett volna. de nem ez történt, hanem az amit látunk/hallunk, ez viszont így felemásra sikeredett.
admin írta:De ha pl. RETRO FM néven indult volna útjára a Sláger FM, lehet, hogy a tízszer annyi plakátot kéne kirakni és még 5 év múlva is a leharcolt Juventus szintjén lenne. Persze az is lehet, hogy akár gyorsabban az élre jutna, nem tudom. Csak ugye a "mi lett volna, ha" olyan mint osztani nullával.
- a "mi lett volna ha" már késő bánat, viszont a stratégiai tervezésnél igenis szempont a "mi lenne ha"-ágak vizsgálata, melyik ér el egységnyi idő/pénz/munka ráfordítással a leghatékonyabban jó eredményt - ha a juvét/slágerrádiót csiszatolom, vagy csinálok egy retrofm-et amit én designolok, én csinálom a brandet és a kommunikáció is könnyebb - passz, ez egy jó eszmefuttatás lehet (nyilván végigpörgették és amellett döntöttek, ami most van - a döntés helyessége úgysem fog kiderülni)
admin írta:Én vagyok olyan naiv, hogy szerintem lekutatták az egészet, és az jött ki, hogy 80s-90s retro zene és Sláger név legyen.
Úgy gondolom, egyelőre sikeres. Felkavarta az állóvizet és úton van a csúcsra. Lehetne ennél jobb? Biztos. Vagy nem.
- nyilván volt kutatás (ha nem, az ordas hiba), az kérdés hogy mire vonatkozott: a sláger-szó/név önmagában egy jó választás, a leginkább kifejező a teljes célcsoport számára, az más kérdés hogy arra vonatkozóan készült-e kutatás, hogy a hallgatóság mennyire akarja vissza a régi sláger rádió-brandet és mit szól hozzá, ha azt csak nyomokban kapja - egy juventuszos feelinggel átitatott, vursli/céllövölde-design kinézetű megjelenéssel. Attól nem lesz a slágerfm sláger rádió, mert 80-90-es zenéket játszik és úgy hívja magát, a brand ennél azért többet jelent (adidas/adidos, microsoft/miorosoft, stb..)
admin írta:Amúgy a Juventus sokáig a régi Sláger Rádió próbálta visszahozni, legalábbis zeneileg, meg kicsit az on air arculatot tekintve, de nem jött be.
én nem tudom mit akart a juve (szerintem igazán ők se), évekig ment a sodródás az árral.
  • 1
  • 494
  • 495
  • 496
  • 497
  • 498
  • 524

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.