RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#187582  Szerző: Adam
 2020.06.23. 22:03
Én a black eyed peas ritmo-val vagyok így. Förtelem volt első hallásra is, és már akkor gondoltam, hogy ebbol sokat fogunk még kapni. És így is lett.
 #187581  Szerző: shadoe
 2020.06.23. 20:57
Minden évnek vagy szezonnak, különösen nyáron, megvan a maga zenei förtelme, különösen Európában. (Ezzel nem szidni akarom az európai ízlést, ami nagyságrendekkel igényesebb manapság, mint mondjuk a 90-es években - és ezzel fordított arányban süllyed a béka feneke alá a "nagy" Billboardos amerikai zenei ízlés már 30 év óta...). Csak néhány elrettentő példa: Lambada, It's My Life (Dr. Alban és nem Bon Jovi persze), Jump (Kris Kross - na jó, ez USA), Mambo No. 5, Las Ketchup, Party Rock Anthem (LMFAO), Despacito, manapság meg a Dance Monkey vagy a Roses. És itt nem egy alapjában véve jó zene agyonjátszásáról van szó (lásd Shape Of You), hanem arról, hogy ezek a számok számomra első hallásra is baromira idegesítőek. Én se gondolom, hogy a rádió hibája, hogy játssza ezeket, hiszen valahol "kell", ha egyszer hetekig vezetik a játszási és eladási listákat. De aki a minőségi és igényes könnyűzenét szereti és keresi, annak az összes ilyen fércmű kínszenvedés.
 #187572  Szerző: noartist
 2020.06.23. 13:35
potyi írta:
2020.06.23. 10:18
Én sikítva hányok a Dance Monkey-tól, de sajnos indokolt tovább forgatni.
https://www.euro200.net/EURO-200.htm

Az eurochartban jelenleg is 18...

Minél igénytelenebb, annál népszerűbb. :) Ilyen világban élünk. Elég csak ránézni a hazai YouTube-toplistára.
 #187569  Szerző: asr27
 2020.06.23. 11:43
Szerintem is kivehetnék a Dance Monkey-t, illetve többek között még az Ava Max - Sweet But Psycho-t is most már tényleg.
 #187567  Szerző: mlaszlo
 2020.06.23. 09:51
Ha már zenei téma, a Dance Monkey-t valaki áthúzhatná a lomtárba, ez a nyávogó hang alapból is idegesítő volt, főleg így lassan egy év után :)
 #187565  Szerző: shadoe
 2020.06.22. 22:21
tomee írta:
2020.06.21. 18:18
Az "új zene" téma kapcsán azt a paradoxont nem értettem sosem, hogy hogyan kerül be egy zene a köztudatba, és válik jó emlékű kedvenccé, ha azt egyszer sosem mutatják be, és nem szerettetik meg a hallgatókkal. Az idő majd úgyis eldönti, hogy egy hónapon belül kell-e kivágni rotációból, vagy két éven át pörgethetik még napi 25x. Laikus baromságnak hangozhat, amit mondok, de még egy YouTube-ra felrakott videóklip nézettségének felfutásán is elég jól ki lehet következtetni, hogy mik az aktuális trendek. Teszem azt, ha egy Dua Lipa szám már 147 milliónál pörög, minimum érdemes fontolóra venni, hogy bekerüljön játszási listába.

Annak idején, még a régi Rádió1-en, sosem vártak egy fél évet amíg egy Dido, Eminem vagy Christina Aguilera szám szép emlékké vált, hanem azzal versenyeztek a Roxy-val meg a Danubius-szal, hogy ők mutassák be legelőször. Arról nem is beszélve, hogy akkor még tényleg igazak voltak a music menükben elhangzott állítások, mert tényleg kb. az MTV-vel párhuzamosan mutattak be zenéket.

Ha rossz a mostani iránykeresés, úgyis ki fog derülni, és bármikor visszaállhatnak az előző állapotra. Én személy szerint kiváncsi leszek a végeredményre, mert egy régi vitára tenne végre pontot.
Nekem biztosan nem hangzik laikus baromságnak, mert én is így gondolom. A régi Rádió 1-ről már korábban is írtam, hogy én minden vasárnap délután meghallgattam az egyik legtrendibb német poprádió hallgatói slágerlistáját, és a rá következő héten már mentek ezek a számok a R1-n, ráadásul még a zenei óra is ugyanúgy volt elosztva (azt hiszem, 55 perc zene). Ehhez képest nyilván kínlódás volt (és szerintem nem csak nekem) a Rádió 1 utóbbi két éves lejtmenete. Mert ez a rádió minden volt, csak nem az a R1, amit én a 103,9-ről ismertem.
Ilyen mélyrepülés, ráadásul időben majdhogynem egyszerre a Petőfinél is történt, nekem még mindig fáj a Petőfi 2016-os elbutulása, és ezt csak részben kompenzálja az, hogy mára már kb. négyszer annyi újdonságot játszanak, mint 2-3 éve.
Az viszont nagyon tetszik, hogy a két rádió ég és föld. Nem gondolom, hogy bármelyik rádió elmondhatná magáról, hogy beletalál az átlag magyar hallgató zenei ízlésébe, ha a Petőfi például Mike Posnertől nyomatja a Move On-t, a Rádió 1 pedig Armin Van Buurentől a Blah Blah Blah-t. Ennyire azért nem különbözhet a két rádió célközönsége, mint amennyire a zenék, ráadásul mind a két rádió felvállalt ilyen számokat, ami kb. a slágerlisták ezredik helyéig ha eljutott, és szerintem külföldi rádiókban se volt túlságosan agyonjátszva...
És mivel egy-két éve még ilyen zenékkel "szórakoztattak" minket, és nem is keveset, nehezen tudom elhinni, hogy ezzel egy jelentős hallgatói igényre reagáltak volna, vagy ténylegesen az ilyen zenéknek volt meg a piaca. Inkább gondolom, hogy a zenei szerkesztők unalmukban már ilyen hülyeségekkel szórakoztatták magukat, mert ennél nyilván értelmesebb zeneszámokat is "felvállalhattak" volna, de mégsem tették.
És itt van 2020, és mind a két rádió esetében hála az égnek egy teljesen újfajta felfogás, és azt hiszem, nehezen mondhatjuk, hogy jelentősen lemaradnánk orbitális külföldi sikerekről, trendekről, zenékről, mert végre már felvállalják és LEADJÁK. Amit az egyik nem, azt a másik... de különösebb hiányérzetem nekem most nincs.
A R1-t amúgy én abból tartom most erősebbnek, mint a Petőfi, mert egyrészt nagyobbat váltott magához képes. A Petőfi egyszerűen csak több újdonságot ad, mint korábban, de tegnap délután pl. 3 órán át hallgattam a szokásos rotációt, és rá kellett jönnöm, nem tudnak normálisan válogatni a régi zenék közül. Az, hogy odatolják a képünkbe még 25 év után is a Spice Girlstől a Wannabe-t vagy a Depeche Mode-tól az Enjoy The Silence-t, a Spin Doctorstól a Two Princes-t vagy a No Doubt-tól a 'Don't Speak"-et, a hárombetűs angol együttesről nem is beszélve, ami ma is lement a "kedvemért", ez egy nulla. Én ezért bocsi, de nem fogok napi rotációt hallgatni, max. meghallgatom a slágerlistáikat és adjisten.
A Rádió 1 esetében még ebben is van kedvező fordulat. Nem adják ezeket az elcsépelt atomslágereket, tehát a nyugalmam már biztosított, viszont ahogy észrevettem, az utóbbi tíz évből kezdenek előszedni ténylegesen jó kis zenéket, amiket 3-4 hónapja még végképp nem gondoltam volna, hogy itt majd egyszer még újra felcsendül.
 #187564  Szerző: radio1attis
 2020.06.22. 22:01
mlaszlo írta:
2020.06.22. 10:20
Györke Attila van mikor magázza, van mikor tegezi a hallgatókat a megszólalásokban.
Szia! Figyeld meg jobban!
Pacsi!
attis
 #187558  Szerző: mlaszlo
 2020.06.22. 10:20
Nekem most egy dolog szúrt szemet, hogy egyszer tegeződik, egyszer magázódik a rádió. Reggel Balázsék tegeződnek, de most pl. Györke Attila van mikor magázza, van mikor tegezi a hallgatókat a megszólalásokban. De ugyanez a kettősség megvan a szignálokban is, pl. "reklámot hallottak", de után a műsorajánló már tegez. Vagy a programajánló blokk előtt, "programok, események, koncertek, amiről nem maradhat le".
 #187557  Szerző: mlaszlo
 2020.06.22. 10:09
potyi írta:
2020.06.21. 18:47
Most hétvégén voltunk a Balcsin és meghallgattam az új frekiket. A tapasztalat az, hogy a vétel szinte mindenhol tökéletes, viszont a hangminőség botrány. Egész pontosan a 12-14 közt nincs vele baj, csak a többi idősávban. Amikor a helyi stúdióból készül, akkor jó. A botrányt úgy értem, hogy konkrétan bántja a fület, mintha rossz lenne a mintavételezés, vagy egy 48k aac+ streamet hallgatnék.
Valóban nagyon rossz minőségű, de ami érdekes, hogy 12-14 közötti sávon felül akkor is jó, amikor helyi reklámablak vagy hírblokk van, majd mikor visszavált a központi műsorra, megint rossz a minőség.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 656

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.