RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#154141  Szerző: oldman
 2016.05.16. 09:35
Amikor ez a 180-as zenei rotáció ment, akkor külföldön is így működtek a top40 rádiók. Itthon nagyon nem szereti a szakma, a hallgatók viszont elfogadták. Kicsit Amerikában is változott a dolog, és már 300 zenét rotálnak, ami még nem torzítja el még a formátumot, de változatosabbá tette azt. McFly az amerikai mintát követte a Rádió 1-nél. És mondhatunk bármit, jól működött. Az arculat rendben volt. Nemcsak a zenék, a szignálpark, a clock, a megszólalások, a promociók. Erős brand volt, ha nem az eddigi legerősebb rádiós brand volt. Ezért érdemes is visszahozni, főleg akkor, ha sok egykori Rádió 1-essel fogják megszólaltatni majd.
 #154136  Szerző: kukac
 2016.05.16. 09:11
djmarco írta:Ha a Rádió 1 azt hozza vissza ahol befejezték akkor az szerintem elég kevés lesz. Az utolsó időkben kb a csúcs időben ugyanaz a 40 zene szólt nagyon kevés eltéréssel. Néha olyan érzésem volt hogy az adásprogiban nem egy új napot generáltak le, hanem az előző napot egy az egyben átmásolták volna, és csak a megszólalások változtak. Ráadásul pont mire ki ment egy szám a divatból, akkor kezdték el játszani. Sokan azért hallgatták a Rádió-1 et mert nem volt más populáris elektronikus zenét játszó rádió, nem azért mert jó volt. Most azért a Music fm miatt össze kell szedniük magukat.
Mondjuk ha nincs Class, akkor működhet ez a populárisabb vonal, de akkor a Music fm hallgatóknak talán a harmadát ha át tudják csábítani magukhoz, és inkább a Petőfivel osztoznak a Class táboron.
egyetértek.
 #154135  Szerző: kukac
 2016.05.16. 09:10
censored írta:válasz kukacnak:
- számomra fontos a név (márka, arculat stb.) - de ebben a környezetben ez nem meghatározó. Hiába nem tetszik mondjuk a Music FM, mint név, de mást nem tudok hallgatni ebben a stílusban, szóval nincs választásom. Egyébként inkább arra céloztam, hogy ha kimondom, hogy Rádió1... az király. - fogyasztó vagyok és nem szakember :lol:
- az anyagi részhez vissza - én arra céloztam, hogy akár lehet itt annyi pénz és befektetői tartalék, hogy az anyagiak miatt nem kell aggódniuk.
pont erről beszéltem. a sikerhez pedig önmagában még nem elég, hogy van lóvé.
 #154114  Szerző: djmarco
 2016.05.15. 21:55
Ha a Rádió 1 azt hozza vissza ahol befejezték akkor az szerintem elég kevés lesz. Az utolsó időkben kb a csúcs időben ugyanaz a 40 zene szólt nagyon kevés eltéréssel. Néha olyan érzésem volt hogy az adásprogiban nem egy új napot generáltak le, hanem az előző napot egy az egyben átmásolták volna, és csak a megszólalások változtak. Ráadásul pont mire ki ment egy szám a divatból, akkor kezdték el játszani. Sokan azért hallgatták a Rádió-1 et mert nem volt más populáris elektronikus zenét játszó rádió, nem azért mert jó volt. Most azért a Music fm miatt össze kell szedniük magukat.
Mondjuk ha nincs Class, akkor működhet ez a populárisabb vonal, de akkor a Music fm hallgatóknak talán a harmadát ha át tudják csábítani magukhoz, és inkább a Petőfivel osztoznak a Class táboron.
 #154110  Szerző: zenefalo
 2016.05.15. 21:23
Kár, hogy a Radio Face-t senki nem akarja feltámasztani! :( De ez már itt OFF.
 #154091  Szerző: tomee
 2016.05.15. 19:18
admin írta:Túlkombinálod.

Az utóbbi pedig - hogy nappal lemezlovasok játszanak egy rádióban - nem fejlődés, vagy a világ változása, hanem egy másik célcsoport és másik formátum.

Mellesleg délutáni, késő esti drive time mix biztosan lesz a R1-en is, mint régen, de az más.

Aztán különösebben lebecsülni vagy túlértékelni Bárányék szerepét meg szerintem teljesen felesleges ebben a történetben.

Ja, és ki mondta, hogy Metzkerék, Begiék a R1-hez "igazolnak"? Nem kizárt persze, de igazolhatnak akár a Petőfihez is, nem? Vagy akár abba is hagyhatják a rádiózást.
Én ezeket a dolgokat értem. Ugyanakkor azt látom, hogy maga a tény miatt, hogy Rádió1-ként indul, egyfajta alapvetésnek van véve, hogy ez ugyanazzal a McFly-féle patikamérlegen kimért precizitással fog felépülni és működni, mint annak idején. Elméletileg "ugyanazzal a csapattal" indul oké, de már afelől is vannak kétségeim, hogy egyáltalán képesek lesznek ugyanazt a csapatot összeverbuválni. Eleve a lemezlovasok közül hárman maradtak az eredeti csapatból, akik onnan kiváltak már régen túlnőttek a Disco's Hit világán, producerkednek, nemzetközi szinten tudnak ismertséget szerezni stb. A többiek közül és a volt vezetőségből jó néhányan a Slágeren vannak...

Amiből én perpillanat kiindulok az arról szól, hogy eltelt 4-5 év, megjelent egy Music FM, ami kiépített maga köré egy stílust és népszerűvé tette. Az, hogy ez a szedett-vedett koncepciója mennyire életképes, nem biztos, hogy számít. Az új rádiónak sem csak kizárólag a piacról kell majd megélnie, ahogy a Music-nak sem kell. Máskülönben már rég a Roxy sorsára jutott volna. Nyilvánvaló, hogy formálta a közízlést, ha most tényleg az a cél, hogy a Music-ot porrá rombolják, az utána keletkező űrt valamivel majd be kell tölteni. Amit annak idején a R1-et csinált, most éppen a Petőfi csinálja magának. Plusz Bakai is korábban a 12-29-es célcsoportot lőtte be irányelvnek, amin persze később változtathatnak. Ki tudja...

Hamvaiék lelkesedéséből én még mindig arra következtetek, hogy sokkal nagyobb beleszólásuk lesz az egész koncepció kialakításába, mint az előtte bármikor volt. Szóval összességében én ezt jelenleg inkább úgy képzelem el, ahogy a Sláger Rádió Sláger FM-ként reinkarnálódott, de fenntartom annak a jogát, hogy információ hiányában eleve rossz irányba tapogatózom. :)
 #154084  Szerző: censored
 2016.05.15. 16:30
válasz kukacnak:
- számomra fontos a név (márka, arculat stb.) - de ebben a környezetben ez nem meghatározó. Hiába nem tetszik mondjuk a Music FM, mint név, de mást nem tudok hallgatni ebben a stílusban, szóval nincs választásom. Egyébként inkább arra céloztam, hogy ha kimondom, hogy Rádió1... az király. - fogyasztó vagyok és nem szakember :lol:
- az anyagi részhez vissza - én arra céloztam, hogy akár lehet itt annyi pénz és befektetői tartalék, hogy az anyagiak miatt nem kell aggódniuk.
 #154082  Szerző: markfelt
 2016.05.15. 14:49
tomee írta:Némi utánagondolás után én nem hiszem, hogy Bárányék annyira marginális tényezők akarnak lenni ebben az egészben, mint annak idején voltak. Az, hogy a törzshallgatók megtartása miatt még esténként is kötelező jelleggel be kelljen szúrni egy Maroon 5 dalt két mix közé manapság már nincs.
Ó, dehogynincs. Valójában az a trend - és az lenne helyes egy ilyen rádióban - hogy eleve pénteket és szombatot kivéve nem lenne mix, másrészt amikor van, akkor ia az alap rotációnak kellene mennie mondjuk 20 perces szettekben.

Erre van igény, ez nem nyugatmajmolás, hanem bevált recept.
 #154081  Szerző: markfelt
 2016.05.15. 14:39
tomee írta:Nekem amúgy a fejlemények után inkább tűnik úgy, hogy egyfajta Music FM copy lesz (már ha tényleg átcsábítottak annyi dj-t), mint régi Rádió1-es utánérzés. Eleve ott a tény, hogy Bárányék arcukat adták, és úgy harangozták be az előkészületeiket videóikban, mintha egyfajta saját projekt lenne. Mintha a Disco's Hit-ből nőne ki egy rádió...

Az elmúlt évek tapasztalatai alapján legalábbis úgy tűnik, hogy manapság már egyáltalán nem versenyhátrány, ha lemezlovas orientált egy rádió. Pár évvel ezelőtt a Rádió 1-en egy dance zenét nem lehetett kérni a kívánságműsorban, mert "majd este 8-tól indul a Disco's Hit), mostanság meg már ott tartunk, hogy dj-k játszanak fényes nappal délelőtt élőben egy stúdióban.
Túlkombinálod.

Az utóbbi pedig - hogy nappal lemezlovasok játszanak egy rádióban - nem fejlődés, vagy a világ változása, hanem egy másik célcsoport és másik formátum.

Mellesleg délutáni, késő esti drive time mix biztosan lesz a R1-en is, mint régen, de az más.

Aztán különösebben lebecsülni vagy túlértékelni Bárányék szerepét meg szerintem teljesen felesleges ebben a történetben.

Ja, és ki mondta, hogy Metzkerék, Begiék a R1-hez "igazolnak"? Nem kizárt persze, de igazolhatnak akár a Petőfihez is, nem? Vagy akár abba is hagyhatják a rádiózást. :)
 #154077  Szerző: Wolfman
 2016.05.15. 09:01
Gr3g0ry írta:Vajon milesz a pécsivel összefogják kapcsolni és megint hálózatosként fognak "muzsikálni"?

Van valami jele egyébként(pl.:promóció)?
A Radiosite-os cikk szerint nagy a valószínűsége annak, hogy a pécsit átnevezik.
  • 1
  • 568
  • 569
  • 570
  • 571
  • 572
  • 599

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.