RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#186841  Szerző: tomee
 2020.04.20. 11:49
potyi írta:
tomee írta:
Kovi02 írta:A környező országokban is a dance rádiók mind valamelyik nagyobb médiacsoport mellékcsatornájaként működik.(DanceFM - RCS&RDS , Ent3r - Mega , Dance Rádio CZ - Active Group )
Erre a több, mint fél éve tetszhalott állapotban lévő 99,5 is megfelelne, mert ha nulla tartalommal megéri nekik egy fantomrádiót csak úgy mellékesen üzemeltetni, akkor valszeg egy dance rádió sem sokat rontana az eleve nem létező hallgatottságukon.
Mi a fantomrádió rajta? Van arculat, van műsorvezetés, ki van találva. Ha a Best FM tetszhalott, akkor az egyik leghallgatottabb holland országos adó, a Skyradio mi?
Off topic: Szerintem volt egy projekt a fővárosra vonatkozóan, amiből az időközben létrejövő körülmények miatt nem lett végül semmi, és emiatt azóta is ebben a félkész állapotban tengődik (én kifejeztetten csak a fővárosi 99,5-ről beszélek). Nem tudom, mennyien tudnak egyáltalán a létezéséről fővárosi szinten.

Nem tűnik úgy, hogy lenne potenciál az igazi beindításra, mert nincs már ember, akiket le lehetne bárhonnan is igazolni. Plusz a kezdeményező garnitúra is lecserélődött közben, vannak kétségeim afelől, hogy ha Fly-ék nem tudtak már ezzel mit kezdeni, akkor majd pont az új team fog most valami nagyot dobbantani. Amennyiben persze tényleg van bennük kezdeményezőkészség, hogy kiépítsék ezt a hálózatot, mert ez Andy elképzelése volt, lehet, hogy ők teljesen másképp gondolják.

(Arról egyébként kevés szó esik, hogy Fly-éknak valójában miért kellett menniük túl azon, hogy "új szelek fújnak", mert rossz számokat eddig sem hoztak, de ez valószínűleg sosem fog kiderülni)
 #186840  Szerző: Rebroadcaster
 2020.04.20. 11:35
robert11 írta:
2020.04.19. 10:46
Ja még azt kihagytam amit még páran hiányolunk hogy el kelne egy női műsorvezető is a rádióban ha már így Szénási Katát megemlítettem de a későbbi években volt ugye Nyerges Iza is azért Györke Attis elég sokat van bent a stúdióban 10től 5ig azért én megosztanám leosztanám mert ilyenre nem tudom volt e valahol példa. 10től 2ig lenne Attis, utána jönne egy roadshow szerű mondjuk fittivel vagy ha nem vele legyen az bárki, este jönne egy női a kívánságműsorba meg a mix alatt akár visszajöhetne Mák Kata mert ő is volt az r1en Szénási már nem jönne vissza pedi görülnék neki de ő már külföldön él de ő is jöhetne csak most a realitás talaján akartam maradni és akkor este meg jönnének Bárányék 8tól. Vagy Kiss Mártit is felvehetnék és Balázsékhoz is csatlakozhatna egy nő bá rnem tudom 9kor mindíg van ott velük valaki akinek nem tudom a nevét.Á az nem baj ha a maiak között elhangzik egy régi Madonna annál változatosabb a kínálat nincs ezzel semmi gond legalább is szerintem.
Igen ezt alá tudom támasztani én is hogy régen míg nem volt ennyi lehetőség internet, zeneiletöltők stb addig sokkal jobb volt a zenei kínálat meg ennyi rádió se volt most mikor meg már modernebb világot élünk, csak visszafele fejlődünk. Erről már kifejtettem a véleményem egyszer így nem ismételgetném önmagam de aki ellenzi ezt az egészet, nem hallgatott jó Popptarisznyát, nem hallgatott jó zenéket.
Nyugodtan szóljanak hozzá olyanok is akik a 90es években hallgatták a Danubiuszt pl Mondják meg hogy milyen volt? Valóban olyan rossz? Meg akik a Petőfis korszakban hallgatták a Popptarisznyát mert arról is szót elytettünk már többször is itt a fórumon. Na de ezt inkább majd a Petőfis topikban fogom egyszer felhozni ott tuti sok akkori hallgató lesz aki kommenteli majd.
Hát ha meg olyan rádió1et akarnak majd csinálni mint amilyen a pécsi volt pár éve, akkor tényleg mehetnek a levesbe mert nekem az a vonal apszolút nem jött be és tényleg még sivák hangja se tetszett mint állomás hang akkor inkább maradjon ez a brand ez a vonal még mindíg szívesebben hallgatom ezt mint azt hallgatni.
Már ezt is elmondtam tudnék jó korszakokat amik nagyon bejöttek a rádió1 terén 2001 2002 főleg mikor Szénási Kata volt a műsorvezető neki volt egy kívánságműsora is, meg egy esti pajzán beszélgetős műsora na arra ki emlékszik még? Ezek úgy el lettek feledve pedig feledhetetlen időszak volt az. Ha abban az időszakban lett volna face üzentem volna Katának amiket mondott me gminden erről is vagy ezt is említettem már régebben. Happy Endre és a Menőkelők na az is nagy volt annó.
2001ben szombat esténként volt valami mixműsor emlékszem de akkor nagyon nem volt ez divat hogy minden nap mixeljenek. Juhász Geri már 2002ben is vezetett műsort nem tudom tudta e valaki vagy emlékszik e még rá. Szénási Kata, Juhász Geri na és Endre, az átköltözés után jöttek mikor a rádió átköltözött a 103 9re.
Amiket írok, csupán jó indulatból írom én nem szeretnék feszültséget kelteni csak beszélgetünk szimplán csak visszaemlékezések de ezek tények és azért lep meg minket akik kicsit másképp gondolunk a mai rádiózásra, mert ha akkor tudtak jókat csinálni, akkor nem értjük hogy ma mi az akadálya a dolognak mikor elvileg semmi akadálya nem lenne lehetne a dolognak.
Igen memgondják ki mit képviseljen milyen vonalat talán itt kezdődik a dolog meg a politika is hogy beleszól a rádiózásba. Én biztos vagy benne hogy B Tóth sem így képzelné el a Tarisznyát hisz ismerjük de ez sem ide tartozik inkább na de értitek a lényeget.Rossz a koncepció.
Lehetne ma is nagyon profi médiumokat csinálni a kor igényeihez igazítva. Ehhez vissza kellene adni a rádiót a hallgatóknak egy teljes szakmai vérfrissítéssel együtt. Ha visszaadod azt a jogot, hogy a hallgató beleszólhat az adásba akkor velük őszintén kell beszélgetni velük pl. bizonyos társadalmi problémákról. Ezt a ma nem nagyon szeretik odafent. Egyszerűbb inkább zenét játszani és félóránként bemondani olyan jellegű információkat, hogy milyen parfümöt használt Britney Spears. És ez egy jó darabig még így is lesz még.
 #186836  Szerző: potyi
 2020.04.19. 14:46
tomee írta:
2020.04.19. 10:40
Kovi02 írta:
tomee írta:
2020.04.19. 09:34

Erre a több, mint fél éve tetszhalott állapotban lévő 99,5 is megfelelne, mert ha nulla tartalommal megéri nekik egy fantomrádiót csak úgy mellékesen üzemeltetni, akkor valszeg egy dance rádió sem sokat rontana az eleve nem létező hallgatottságukon.
De akkor meg miért van a WIM meg a Live Mix még mindig az R1-en? Ha dance rádiót akarnának csinálni,oda átvinnék az összes DJ showt,az R1-ből meg csinálnának egy normális CHR/TOP40 rádiót. Mivel ilyenre utaló jelek nincsenek,gondolom könnyebb fenntartani a Bestet ilyen formátummal. A jövőben szerintem annak a hálózatát is összerakják,hogy a 30-45 korosztályt lefedő rádiójuk is legyen.
Nyilván, mert nekik nincsenek ilyen elképzeléseik erről. Azonban a Best kiépítése sem tűnik sima ügynek, én nem is értem, hogy miért van ennyire erőltetve. Ennyi idő alatt a komplett R1-hálózatot kiépítették 1 év alatt. Kicsit olyan, mintha erre már nem is lenne kapacitás.
Időközben meghalt Vajna. Ez az oka.
 #186835  Szerző: potyi
 2020.04.19. 14:45
tomee írta:
Kovi02 írta:A környező országokban is a dance rádiók mind valamelyik nagyobb médiacsoport mellékcsatornájaként működik.(DanceFM - RCS&RDS , Ent3r - Mega , Dance Rádio CZ - Active Group )
Mi a fantomrádió rajta? Van arculat, van műsorvezetés, ki van találva. Ha a Best FM tetszhalott, akkor az egyik leghallgatottabb holland országos adó, a Skyradio mi?
 #186832  Szerző: robert11
 2020.04.19. 10:46
Ja még azt kihagytam amit még páran hiányolunk hogy el kelne egy női műsorvezető is a rádióban ha már így Szénási Katát megemlítettem de a későbbi években volt ugye Nyerges Iza is azért Györke Attis elég sokat van bent a stúdióban 10től 5ig azért én megosztanám leosztanám mert ilyenre nem tudom volt e valahol példa. 10től 2ig lenne Attis, utána jönne egy roadshow szerű mondjuk fittivel vagy ha nem vele legyen az bárki, este jönne egy női a kívánságműsorba meg a mix alatt akár visszajöhetne Mák Kata mert ő is volt az r1en Szénási már nem jönne vissza pedi görülnék neki de ő már külföldön él de ő is jöhetne csak most a realitás talaján akartam maradni és akkor este meg jönnének Bárányék 8tól. Vagy Kiss Mártit is felvehetnék és Balázsékhoz is csatlakozhatna egy nő bá rnem tudom 9kor mindíg van ott velük valaki akinek nem tudom a nevét.Á az nem baj ha a maiak között elhangzik egy régi Madonna annál változatosabb a kínálat nincs ezzel semmi gond legalább is szerintem.
Igen ezt alá tudom támasztani én is hogy régen míg nem volt ennyi lehetőség internet, zeneiletöltők stb addig sokkal jobb volt a zenei kínálat meg ennyi rádió se volt most mikor meg már modernebb világot élünk, csak visszafele fejlődünk. Erről már kifejtettem a véleményem egyszer így nem ismételgetném önmagam de aki ellenzi ezt az egészet, nem hallgatott jó Popptarisznyát, nem hallgatott jó zenéket.
Nyugodtan szóljanak hozzá olyanok is akik a 90es években hallgatták a Danubiuszt pl Mondják meg hogy milyen volt? Valóban olyan rossz? Meg akik a Petőfis korszakban hallgatták a Popptarisznyát mert arról is szót elytettünk már többször is itt a fórumon. Na de ezt inkább majd a Petőfis topikban fogom egyszer felhozni ott tuti sok akkori hallgató lesz aki kommenteli majd.
Hát ha meg olyan rádió1et akarnak majd csinálni mint amilyen a pécsi volt pár éve, akkor tényleg mehetnek a levesbe mert nekem az a vonal apszolút nem jött be és tényleg még sivák hangja se tetszett mint állomás hang akkor inkább maradjon ez a brand ez a vonal még mindíg szívesebben hallgatom ezt mint azt hallgatni.
Már ezt is elmondtam tudnék jó korszakokat amik nagyon bejöttek a rádió1 terén 2001 2002 főleg mikor Szénási Kata volt a műsorvezető neki volt egy kívánságműsora is, meg egy esti pajzán beszélgetős műsora na arra ki emlékszik még? Ezek úgy el lettek feledve pedig feledhetetlen időszak volt az. Ha abban az időszakban lett volna face üzentem volna Katának amiket mondott me gminden erről is vagy ezt is említettem már régebben. Happy Endre és a Menőkelők na az is nagy volt annó.
2001ben szombat esténként volt valami mixműsor emlékszem de akkor nagyon nem volt ez divat hogy minden nap mixeljenek. Juhász Geri már 2002ben is vezetett műsort nem tudom tudta e valaki vagy emlékszik e még rá. Szénási Kata, Juhász Geri na és Endre, az átköltözés után jöttek mikor a rádió átköltözött a 103 9re.
Amiket írok, csupán jó indulatból írom én nem szeretnék feszültséget kelteni csak beszélgetünk szimplán csak visszaemlékezések de ezek tények és azért lep meg minket akik kicsit másképp gondolunk a mai rádiózásra, mert ha akkor tudtak jókat csinálni, akkor nem értjük hogy ma mi az akadálya a dolognak mikor elvileg semmi akadálya nem lenne lehetne a dolognak.
Igen memgondják ki mit képviseljen milyen vonalat talán itt kezdődik a dolog meg a politika is hogy beleszól a rádiózásba. Én biztos vagy benne hogy B Tóth sem így képzelné el a Tarisznyát hisz ismerjük de ez sem ide tartozik inkább na de értitek a lényeget.Rossz a koncepció.
 #186831  Szerző: tomee
 2020.04.19. 10:40
Kovi02 írta:
tomee írta:
De akkor meg miért van a WIM meg a Live Mix még mindig az R1-en? Ha dance rádiót akarnának csinálni,oda átvinnék az összes DJ showt,az R1-ből meg csinálnának egy normális CHR/TOP40 rádiót. Mivel ilyenre utaló jelek nincsenek,gondolom könnyebb fenntartani a Bestet ilyen formátummal. A jövőben szerintem annak a hálózatát is összerakják,hogy a 30-45 korosztályt lefedő rádiójuk is legyen.
Nyilván, mert nekik nincsenek ilyen elképzeléseik erről. Azonban a Best kiépítése sem tűnik sima ügynek, én nem is értem, hogy miért van ennyire erőltetve. Ennyi idő alatt a komplett R1-hálózatot kiépítették 1 év alatt. Kicsit olyan, mintha erre már nem is lenne kapacitás.
 #186830  Szerző: Kovi02
 2020.04.19. 09:56
tomee írta:
 #186829  Szerző: tomee
 #186827  Szerző: Kovi02
 2020.04.18. 23:20
Dani írta:Ha már a tényekről beszélünk, a Facebookon sok kommentelő a mai napig hiányolja a MusicFM-et jóval több mint egy évvel a megszűnése után is! Ha annyira csak "háttér rádiózásra" lenne szükség valóban, akkor miért hiányolja a mai napig egy elég széles réteg a MusicFM féle rádiókat?
Én is egy ilyesmi rádióra várok,de ha egyszer nem ez a tömegigény? A környező országokban is a dance rádiók mind valamelyik nagyobb médiacsoport mellékcsatornájaként működik.(DanceFM - RCS&RDS , Ent3r - Mega , Dance Rádio CZ - Active Group ) Ide ez jutott,egyenlőre be kell érni azokkal,ami az R1-en van,bár szerintem az esti sáv is igénytelen,de legalább van.

Azt pozitívumként azért kiemelném az R1-el kapcsolatban(pedig én főleg nem szoktam ezt a rádiót dícsérni) ,hogy legalább van egy jól meghatározható zenei arculata,amitől nem igazán szoktak eltérni. A szerb rádiókon,amiket szoktam néha hallgatni(Play,AS,S2,Yu Eco),meghatározhatatlanok zeneileg,célközönségben,mert még mindig lemegy Kings Of Leon - Sex On Fire napi 4-5x rajtuk,vagy épp egy 2000-es évek eleji Madonna számra jön egy viszonylag új Alan Walker,stb..,kvázi mindegyik kevert CHR/AC formatú.
Az R1-nél legalább el lehet mondani,hogy az elmúlt 8 év pop,pop-dance számaiból kb. játszik 100-at,és nem hallasz olyat,hogy R3hab- All Around The World után jön Foster The People - Pumped Up Kicks.

Ezzel nem igazán az R1-et volt célom dícsérni,csak megmutatni,hogy lehetne bőven rosszabb is.
 #186826  Szerző: troll
 2020.04.18. 22:53
Ja igen, a másik kedvencem a "széles réteg". Azt, hogy egy adott fórumban - nevezzük Facebook poszt alatti kommentekben - 20-30 db de akár 150-200 db komment érkezik arról, hogy szerették a Music FM-et, attól még az rohadtul nem reprezentatív. Bár egy adott poszt alatt nagyon soknak tűnik, és akár órákig is görgetehetsz lefelé, az attól még számszerűsítve akkor is csak 200 vagy 300 komment. Egy tíz milliós országban!!! De szűkítve a kört, egy kb. összességében 2-3 milliónyi rádiót hallgató ember közül CSAK 200 db. És mindezt úgy, hogy feltételezzük azt, hogy egy ember csak egyszer írja le a véleményét, és nem minden hasonló poszt alá odaírja, mert mindenhol szereti látni.

Látványosan sokan szerették az Abaházi féle Sláger Reggelt. 200 - 300 számra voltak sajnáló kommentek a megszűnéskor. A hallgatottsági adatokban mégsem látszott ez. Az. hogy van egy nűsornak / rádiónak 200-300 pozitív kommentelője a Facebookon, az - ahogy mondtam - írásban baromi látványos, de ha egymás mellé állítjuk őket, pont elférnének a 4-es metró kocsijaiban. Úgy már nem olyan sok.

Egy hallgatottsági kutatás viszont már jellemezni tud hallgatói ízléseket, szokásokat. És csak vissza kell keresni a Music FM hallgatottsági adatait, és összehasonlítani a konkurenciával a Petőfivel, vagy a R1-el. Mondjuk a megszűnése előtti időkben. Azért akkor, mert akkorra forrotta ki magát mindkét brand, az egyik ugye egy re-branding, a másik pedig egy újraindulás után. A két rádió cirka 1-2 éve kontra a Music Fm 7 éve... Na, abban nem volt köszönet. Kiss Anikó nem lehetett rá büszke.

Ja. De hogy ti nem hisztek a kutatásoknak. Most jut eszembe. Akkor hagyjuk is. A ti saját tesztjeitek valószínűleg komplexebb matematikai képleteken / algoritmusokon / számításokon alapulnak, mint amilyennel az ezzel foglalkozó képzett szakemberek dolgoznak. Elnézést.

Dani írta:
2020.04.18. 22:27
Ha már a tényekről beszélünk, a Facebookon sok kommentelő a mai napig hiányolja a MusicFM-et jóval több mint egy évvel a megszűnése után is! Ha annyira csak "háttér rádiózásra" lenne szükség valóban, akkor miért hiányolja a mai napig egy elég széles réteg a MusicFM féle rádiókat?
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 687

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.