RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#187866  Szerző: potyi
 2020.07.20. 22:34
A balatonin is kiváló hírblokkok vannak. Tegnap pl. az volt a vezető hír, hogy jótékonykodott a Mészáros csoport. A kedvencem még az, amikor országos híreket olvasnak be helyi hírként becsomagolva. Pl. ilyen és olyan jogszabályváltozás van, ami érinti a balatoniakat is.

De mindez feledhető lenne, ha végre gatyába ráznák teljesen a hangzást, és az a maradék "dobozhang" is eltűnne.
 #187863  Szerző: djlacee
 2020.07.20. 21:25
Adam írta:
2020.07.20. 21:18
Ez pontosan így van. Annak semmi értelme nincs, hogy a helyi frekik egy részén 2-3 naponta készül új hirblokk, És pl reggel félóránként ugyanazt adják le 2-3 napig. Illetve programajánlóbol kb havonta készül új, amit egész nap félóránként ismételjék.
Éjjel 0 óra és hajnali 5 óra között a központi adás és hirblokk megy minden frekin. Ez ezerszer jobb, Hasznosabb és nem utolsósorban naprakész.
Valahol tényleg ekkora trehány a helyi blokk? Én csak a helyi hírek miatt szoktam bekapcsolni a Rádió 1-et
 #187862  Szerző: Adam
 2020.07.20. 21:18
Glenn írta:
2020.07.19. 15:11
Ezt a hálózatos hülyeséget meg én megszüntetném. A nap nagy részében a központi műsor megy, szerintem a helyi hallgatóknak fogalmuk sincs, mikor van a helyi blokk (pláne, hogy nem főműsoridőben), és sok helyen a nullához közelít a hasznossága.
Ez pontosan így van. Annak semmi értelme nincs, hogy a helyi frekik egy részén 2-3 naponta készül új hirblokk, És pl reggel félóránként ugyanazt adják le 2-3 napig. Illetve programajánlóbol kb havonta készül új, amit egész nap félóránként ismételjék.
Éjjel 0 óra és hajnali 5 óra között a központi adás és hirblokk megy minden frekin. Ez ezerszer jobb, Hasznosabb és nem utolsósorban naprakész.
 #187851  Szerző: potyi
 2020.07.19. 15:15
Erre most van is esély, mert tegnapi hír, hogy beleolvad a vidéki frekik jó fele a Radio Plus Kft-be. Innentől kezdve csak pár papírt kell beküldeni az NMHH-nak és volt hálózat, nincs hálózat.
 #187850  Szerző: Glenn
 2020.07.19. 15:11
potyi írta:
2020.07.18. 23:08
Igaz, ennyiből átrakhatnák a 96.4-et is mondjuk a Száva utcai toronyba vagy a Sas-hegyre, majdnem ugyanott lennének.
Igen, valaminek mindenképpen történnie kell majd (ahogy ezt már egyszer kiveséztük itt), mert a Citadelláról az antennákat le kell szedni, csak a sörnyitó maradhat. :D
Ezt a hálózatos hülyeséget meg én megszüntetném. A nap nagy részében a központi műsor megy, szerintem a helyi hallgatóknak fogalmuk sincs, mikor van a helyi blokk (pláne, hogy nem főműsoridőben), és sok helyen a nullához közelít a hasznossága.
 #187848  Szerző: potyi
 2020.07.19. 10:19
Nem olyan szar az, pár hete zeneileg rendbetették, az arculattal nincs gond, személy szerint nekem ennél több pofázásra pedig nincs igényem. De a hálózattal egyetértek.
 #187847  Szerző: Mezőőr
 2020.07.19. 08:28
potyi írta:
Hevesen is elkél a helyi freki, de a másik 3-ban igazad van, a 89.5 megszerzése esetén Velence, Dunaújváros és Hatvan, illetve talán még Dunaföldvár mehetne a Best FM hálózatba.
A jelenlegi formátumú Best FM-nek nem lenne értelme több frekit csinálni, szegény pesti műsorvezetők így is három helyre csinálnak adást. Ha az R1 kieső frekvenciáin is a senki által nem ismert, bűn rossz régi dalok mennének óránként két konzerv megszólalással, akkor szerintem nem nagyon maradna hallgató. Az egyetlen jó megoldás a hálózatba kapcsolás, de nem a sz.r budapestivel, hanem a debrecenivel, helyi sáv és Bochkorék nélkül.
 #187846  Szerző: potyi
Adam írta:
2020.07.18. 20:31
robert11 írta:
2020.07.18. 09:40
A 89 5re való átköltözésről már többször szó volt itt a fórumon szó esett mármint ha oda kerülne át a rádió1 így most nem mennék bele a témába mert csak önmagamat tudnám ismételgetni legyen annyi elég, hogy nagyon jó döntés lenne szerintem is meg mint azt páran mondtuk is akkor jó néhány vidéki frekvenciára se lenne szükség kellene azért, de ahol vagy amedddig elszólt a 89 5, oda nem kellene mint pl Szolnok Balatonkörnyéke sőt akkor az egész m7-es autópályán lehetne hallgatni a pesti rádió1et mert mint tudjuk, a Juventusz is nagyon sokáig elszólt a Balatonon később musicfm a 103 9es időszakában a juvinak már nem volt olyan kedvező a helyzete ami a vidéki városokat illeti főleg ami a Balatont illeti mint azt korábban mondtam.
Na mindegy várjuk ki a végét, lehetnek itt még meglepetések bőven.
Ezt már kiveséztük párszor, olyan sok frekit nem lehetne megszüntetni, talán Dunaújváros, Velence, Hatvan, Heves ami nem kellene.
Szolnok, Tatabánya, Fehervar Necces.
Fehérvár elvileg vételkorzete a Széchenyi hegyi nagy teljesítményű adóknak, de bent a városban nem az igaziak, inkább kab heggyel együtt jó a vétel, már amelyiknek van kab hegyen “párja”. De a 89,5-nek jelenleg nincs, és 100kw körüli nem is lesz.
Szolnokot nem ismerem, de valószínű hasonló itt is a helyzet. Széchenyi hegy + Kékestető együtt jó, de onmagaban Széchenyi hegy nem bizti hogy elég.
Hevesen is elkél a helyi freki, de a másik 3-ban igazad van, a 89.5 megszerzése esetén Velence, Dunaújváros és Hatvan, illetve talán még Dunaföldvár mehetne a Best FM hálózatba. Tatabányán, Székesfehérváron, Szolnokon mindenképpen kell a városi freki.

Ha viszont mondjuk a 95.3-at vagy a 103.9-et kapnák meg és a Széchenyi-hegyről adnák, akkor csak Velence az, amire nem lenne szükség, bár Fejér megye bizonyos pontjain talán még arra is. Igaz, ennyiből átrakhatnák a 96.4-et is mondjuk a Száva utcai toronyba vagy a Sas-hegyre, majdnem ugyanott lennének.
 #187845  Szerző: potyi
 2020.07.18. 23:03
Tegnaptól mondjuk úgy, tízszer jobban szólnak a balatoni frekik a központi műsor idejében is, de még mindig nem 100%-os a dolog.
 #187843  Szerző: Adam
 2020.07.18. 20:31
robert11 írta:
2020.07.18. 09:40
A 89 5re való átköltözésről már többször szó volt itt a fórumon szó esett mármint ha oda kerülne át a rádió1 így most nem mennék bele a témába mert csak önmagamat tudnám ismételgetni legyen annyi elég, hogy nagyon jó döntés lenne szerintem is meg mint azt páran mondtuk is akkor jó néhány vidéki frekvenciára se lenne szükség kellene azért, de ahol vagy amedddig elszólt a 89 5, oda nem kellene mint pl Szolnok Balatonkörnyéke sőt akkor az egész m7-es autópályán lehetne hallgatni a pesti rádió1et mert mint tudjuk, a Juventusz is nagyon sokáig elszólt a Balatonon később musicfm a 103 9es időszakában a juvinak már nem volt olyan kedvező a helyzete ami a vidéki városokat illeti főleg ami a Balatont illeti mint azt korábban mondtam.
Na mindegy várjuk ki a végét, lehetnek itt még meglepetések bőven.
Ezt már kiveséztük párszor, olyan sok frekit nem lehetne megszüntetni, talán Dunaújváros, Velence, Hatvan, Heves ami nem kellene.
Szolnok, Tatabánya, Fehervar Necces.
Fehérvár elvileg vételkorzete a Széchenyi hegyi nagy teljesítményű adóknak, de bent a városban nem az igaziak, inkább kab heggyel együtt jó a vétel, már amelyiknek van kab hegyen “párja”. De a 89,5-nek jelenleg nincs, és 100kw körüli nem is lesz.
Szolnokot nem ismerem, de valószínű hasonló itt is a helyzet. Széchenyi hegy + Kékestető együtt jó, de onmagaban Széchenyi hegy nem bizti hogy elég.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 670

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.