RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#192374  Szerző: RadioFan

Goldfinger15 írta: 2021.05.15. 16:45
LuciFerko írta: 2021.05.05. 13:27 Szóval Fehérvár:
A Vízivárosban (10 emeletes panelek, belváros közelében) kb 20-30 méterenként vált az AF, attól függően, hogy milyen tömbök mellett megyek el. Feketehegy-Szárazréten a 89.5 a domináns, de ha befordulok egy utcába, ahol BP felől épületek vannak, egyből ugrik a 90.6-ra. Viszont a Maroshegyi részen fixen a 89.5 szól, ott már nem érvényesül az Öreghegy árnyékoló hatása!

Fehérvár esete speciális: A Belváros és az északi vársrész árnyékolva van BP felől az Öreghegy által, viszont a déli városrész, ami már nincs árnyékban kb nyitott BP felé, itt már semmi baj a 89.5-el. Retro esetében is inkább a 103.3-ra vált az AF.
Megerősítem! A vasútállomásnál és a környékén pocsékan szól telóval, de minél délebbre haladok, annál tisztább lesz. De ugye Fehérváron (ha jól tudom) a vasúttól É-ÉNY-ra laknak többen. Azt a részt pedig a 94.5 teljesen lefedte, de ők tudják. Emlékeim szerint valahogy a Music jobban szólt még itt.
Kocsiban a Music Fehérváron egyértelműen jobban szólt, mint a mostani 89.5-90.6 duó. Ezért csodálkoztam, hogy a fehérvári frekit offolják, mert azért mégis egy százezres, nagy vásárlóerejű városról beszélünk. Külön poén, hogy 3 éven belül a 2. fehérvári helyi frekvenciát ölte meg az R1, először a 103.8-at (ex Kék Duna), most pedig a 94.5-t (ex Fehérávr Rádió)...
 #192366  Szerző: Goldfinger15

LuciFerko írta: 2021.05.05. 13:27 Szóval Fehérvár:
A Vízivárosban (10 emeletes panelek, belváros közelében) kb 20-30 méterenként vált az AF, attól függően, hogy milyen tömbök mellett megyek el. Feketehegy-Szárazréten a 89.5 a domináns, de ha befordulok egy utcába, ahol BP felől épületek vannak, egyből ugrik a 90.6-ra. Viszont a Maroshegyi részen fixen a 89.5 szól, ott már nem érvényesül az Öreghegy árnyékoló hatása!

Fehérvár esete speciális: A Belváros és az északi vársrész árnyékolva van BP felől az Öreghegy által, viszont a déli városrész, ami már nincs árnyékban kb nyitott BP felé, itt már semmi baj a 89.5-el. Retro esetében is inkább a 103.3-ra vált az AF.
Megerősítem! A vasútállomásnál és a környékén pocsékan szól telóval, de minél délebbre haladok, annál tisztább lesz. De ugye Fehérváron (ha jól tudom) a vasúttól É-ÉNY-ra laknak többen. Azt a részt pedig a 94.5 teljesen lefedte, de ők tudják. Emlékeim szerint valahogy a Music jobban szólt még itt.
 #192358  Szerző: Adam

radio1attis írta: 2021.05.15. 11:42
Adam írta: 2021.05.15. 10:49 Az előbb Attis bedurrantotta, hogy “ 96,4 Radio1 csak igazi mai sláger megy “😀
Ráadásul helyi frekin, ahol egyébként ezt amúgy sem szokta.
Ez valami régebbi konzerv felvétel lehet szombaton délelőttre 😀
Simán elrontottam. Nem konzerv... itt vagyok bent. Küldjek fotót? :D
Hallottam hogy be mondtad, Pacsi 😀

Más: az RDS kiírást nem lehetne rendbe rakni:
89,5: _RADIO1_
Többi: RADIO_1_
 #192356  Szerző: radio1attis

Adam írta: 2021.05.15. 10:49 Az előbb Attis bedurrantotta, hogy “ 96,4 Radio1 csak igazi mai sláger megy “😀
Simán elrontottam. Nem konzerv... itt vagyok bent. Küldjek fotót? :D
 #192355  Szerző: potyi

nermalcat írta:Az egyetlen pont, amivel Sivák Best FM-programmingjából egyetértek, az a délutáni, "drive-time" helyi sáv, ugyanezt kellene bevezetni a R1-en is. Nem lenne félbevágva Atti műsora, a délutáni csúcsban pedig vidéken nyilván senki sem arra kíváncsi, hogy az M0 éppen hol halt meg, hanem arra, hogy Bivalybsznád és Felsőszentlőrinc között melyik bokorból mérnek a rendőrök. Mondjuk az sem ártana, ha mindenhol élő lenne a helyi blokk, mert sajnos jelenleg kritikán aluli, ami a legtöbb freki folyik. Állítólag valahol olyan is van, hogy egy hétig ugyanazt a hírblokkot adják le... :vomit:
És a vételkörzet határokon ugrálna az adások között a rádió…

Amúgy miért RADIO1 középre igazítva az RDS a 89.5-ön, miért nem az, mint a többin? Van olyan autórádió, ami meghülyül ettől… Meg az OCD-sek is. :D
 #192354  Szerző: Adam

Az előbb Attis bedurrantotta, hogy “ 96,4 Radio1 csak igazi mai sláger megy “😀
 #192351  Szerző: nermalcat

Az egyetlen pont, amivel Sivák Best FM-programmingjából egyetértek, az a délutáni, "drive-time" helyi sáv, ugyanezt kellene bevezetni a R1-en is. Nem lenne félbevágva Atti műsora, a délutáni csúcsban pedig vidéken nyilván senki sem arra kíváncsi, hogy az M0 éppen hol halt meg, hanem arra, hogy Bivalybsznád és Felsőszentlőrinc között melyik bokorból mérnek a rendőrök. Mondjuk az sem ártana, ha mindenhol élő lenne a helyi blokk, mert sajnos jelenleg kritikán aluli, ami a legtöbb freki folyik. Állítólag valahol olyan is van, hogy egy hétig ugyanazt a hírblokkot adják le... :vomit:
 #192346  Szerző: kovlaj122

A Rádió 1 és a Retro Rádió megújulása után a Best FM-nél is változások jönnek. Erről a programigazgató, Sivák Péter mesélt az Indexnek. Azt is elárulta, miként lehet a három adót jól működtetni egyszerre, és milyen a munka a két legismertebb rádióssal, akik közül Sebestyén Balázs a műsorával azért már jó pár milliós büntetést összeszedett.

https://index.hu/fomo/2021/05/14/radio- ... o-interju/
 #192328  Szerző: pavatomi

Ha már itt tartunk, akkor Kalocsay Misi hol vezet most műsort a 94,5 fehérvári R1 helyett tudja valaki? Ma hallgattam kocsiban a 90,4 Best-et, és ott ugyanaz a csaj van aki a 90,4 R1-en is volt, nevét nem tudom de jó hangja van.
 #192320  Szerző: potyi

A veszprémi 90.6 2 napja undorítóan szól. Valószínűleg megkapta a 94.5-ös fehérvári freki adásprociját. :( Annak a helye az elektronikus hulladéklerakóban kellett volna hogy legyen. Korábban nagyon szépen szólt a 90.6, szinte alig lehetett észrevenni a váltást a 89.5-ről.
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 885