RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#186899  Szerző: troll
 2020.04.25. 15:24
Kovi02 írta:
2020.04.25. 14:07
Ez azért durva általánosítás, én napi szinten hallgatok rádiót,több órán keresztül,és még nem vagyok 18.
Egyáltalán nem durva. Azt kellene már itt ezen a fórumon felfogni / elfogadni, hogy ha TE vagy a szűk baráti köröd különbözik az átlagtól, attól még a világ nem úgy pörög, ahogy te / ti.
 #186897  Szerző: Kovi02
 2020.04.25. 14:07
troll írta:
2020.04.24. 19:10
A fiatalok már csak a szüleikkel a kocsiban hallgatnak rádiót, vagy már ott sem mert bedugják a fülükbe a saját zenéjüket.
Ez azért durva általánosítás, én napi szinten hallgatok rádiót,több órán keresztül,és még nem vagyok 18.
(jó,nem a rádió1 féle MP3 lejátszót,mert az ilyen rádiók miatt mennek át az emberek más platformokra -> ugyanazt kapják,csak könnyebb elérhetőség és kevesebb reklám + felesleges műsorvezetés)
troll írta:
a zenék saját válogatása vonzóbb. Egy készen kapott műsor pedig nem az.
A készen kapott műsorokból azért sokkal könnyebb zenéket válogatni magamnak,épp ezért hallgatom őket. :D
 #186893  Szerző: troll
lgh írta:
2020.04.24. 07:50
troll írta:
2020.04.18. 22:15
Ezredforduló közepe. Tért nyer az internet. Jön a Youtube, a tizes évekre a streaming szolgáltatók. Leáll a zenével az MTV a Youtube miatt, a fiatalok már a neten szerzik be a kedvenc zenéiket, nem nézik a zenei televíziókat, leszoknak a rádióról. Mindent megkapnak streamen.
Az, hogy már nem a magnós blokkból veszik fel a zenét, miért zárja ki egy zene és műsor szempontjából is igényesen megszerkesztett rádió üzemeltetését? (Vagy ha kizárja, akkor miért működhet ez mégis külföldön?)
1.) Megváltozott körülöttünk a világ. Mások a hallgatói szokások és a zenefogyasztási szokások Magyarországon. Nem ugyanolyan, mint a '70-es, '80-as években. A fiatalok már csak a szüleikkel a kocsiban hallgatnak rádiót, vagy már ott sem mert bedugják a fülükbe a saját zenéjüket. És ez egy pillanatig sem a rádiók hibája. Technikai fejlődés: a zene könnyebb elérése; a zene könnyebb tárolása; a zenék saját válogatása vonzóbb. Egy készen kapott műsor pedig nem az.

2.) Területi és kulturális különbségek. Pl. Angliában egy 40 éves nő máshogy fogyaszt zenét, mint ugyanaz a korosztály Magyarországon. De pl. egy USA-Anglia viszonylatban is van különbség.
Más stílusokat és más évek zenéit kedveli a magyar. Amíg egyes országokban szívesebben meghallgatják és hamarabb befogadják a frissebb dalokat, addig nálunk ez időbe telik. Ez ellen nem lehet tenni. Ilyenek vagyunk.

Ha a rádiók nagy bevételt / sok hirdetőt szeretnének, akkor a nagy átlag ízlését elégítik ki. Ez egyáltalán nem jelenti, hogy az itthoni rádió igénytelen lenne, a külföldi pedig igényesebb. Egyszerűen itt is, és ott is profitmaximalizálásra törekednek, és a saját megcélzott hallgatói bázisuk igényeit elégítik ki.
 #186892  Szerző: adam1400
 2020.04.24. 19:08
aki sokat hallgatja a r1-t v figyeli az onlinestreamet az tudja hogy van 2 "elátkozott előadó": az egyik alan walker a másik ava max. Mind2-nek ha bejut számuk néha az esti kivibe megjelenik (esetleg éjjel amikor senki nem hallja) aztán utána eltűnnek.
alannél 4 példa is van: sing me to sleep, alone, tired és a közös számuk avaval, itt a faded beragadt.

avanál a so am I került ki és ott pedig a sweet but psycho ragadt be.

a magyar dalok is csak éjjel vannak, meg reklámkitöltőbe. (+ vidéken 12-14)

viszont amit nem értek hogy a liar februárba bekerült akkor eltűnt most 10 napra visszajött és rögtön rotációba került erre kedd óta megint eltűnt ennek mi értelme?
 #186890  Szerző: lgh
 2020.04.24. 07:50
troll írta:
2020.04.18. 22:15
Ezredforduló közepe. Tért nyer az internet. Jön a Youtube, a tizes évekre a streaming szolgáltatók. Leáll a zenével az MTV a Youtube miatt, a fiatalok már a neten szerzik be a kedvenc zenéiket, nem nézik a zenei televíziókat, leszoknak a rádióról. Mindent megkapnak streamen.
Az, hogy már nem a magnós blokkból veszik fel a zenét, miért zárja ki egy zene és műsor szempontjából is igényesen megszerkesztett rádió üzemeltetését? (Vagy ha kizárja, akkor miért működhet ez mégis külföldön?)
 #186888  Szerző: shadoe
 2020.04.23. 20:53
Dani írta:
2020.04.23. 20:01

Igazad van, annyival kiegészíteném, hogy itt a fórumon is vannak olyan vélemények, hogy aki a Rádió1-re bármi rosszat mer mondani, az csak amatőr és tudatlan lehet. Szinte főbenjáró bűn azt írni, hogy a MusicFM sokkal változatosabb volt, és sokkal hallgathatóbb lenne most is a Rádió1-nél. Más rádiókat lehet szidni, a Rádió1-re meg lassan semmi rosszat nem szabad mondani.
Egyrészt köszönöm a véleményed (és az egyetértést, ez nálam már ritka madár itt, hogy megkapjam, hogy igazam van valamiben), és amit a Music Fm-mel kapcsolatban írtál, azzal teljesen egyetértek. Nekem már szinte fájóan hiányzik az a rádió. Időnként rámegyek erre a Top 50-re, mert én se vagyok bűntelen, és belehallgatok... írtam erről is 1-2 hete véleményt, hogy az hogy lehetne jobb... és elgondolom, hogy az általam favorizált Music Fm Top 50-ben már milyen mennyiségű új és valóban változatos zene menne, ami még ráadásul valahol reprezentálná is a magyar ízlést - elegánsabb kivitelben, mint a rádiós Mahasz Top 40 (de hát arról se a Mahasz lista tehet), kb. valahogy úgy, mint a Class Fm listája Kovács Áronnal. Ja, és ugye női műsorvezetővel, mert ez is egy színfolt volt a Music Fm részéről. Ami pedig a mi "amatőrségünket" és "tudatlanságunkat" illeti, kezdek élni a gyanúperrel, hogy ez az egész arcoskodás, ami itt a fórumban megy, a Rádió1 háza tájáról került ide. Vagy az termelte ki, vagy valaki onnan, tán egy bennfentes írogatja ezeket a szépeket. Ezen persze át lehet siklani, csak amikor már nemcsak engem, hanem a fórumtársaimat is porig alázzák, teljesen jogtalanul és ok nélkül, arra már én is azt mondom, hogy na álljon már meg a menet.
 #186887  Szerző: Dani
 2020.04.23. 20:01
shadoe írta:
2020.04.23. 19:54
A múltkori gondolatmenetemet, amikor a 80-as 90-es évek rádiózását állítottam párhuzamba a mai gyengébb zenei választékkal, még annyival megtoldanám, hogy az ilyen Rádió 1-típusú arcoskodás, hogy én játszom a legnagyobb mai slágereket, én vagyok a legváltozatosabb, meg az én rádiómon lett ez és ez sláger, nagyon visszatetsző és nagyon vissza is tud ütni, és nemcsak azért, mert hazugság, hanem azért is, mert pl. én, aki a gyerekkoromban B.Tóthot, Komjáthyt és Dévényi Tibort hallgattam, ismertem, soha nem tapasztaltam ezt az arcoskodást, egóharcot, ezt az "én vagyok a jani" típusú magamutogató és öntömjénező hozzáállást. Ezek az emberek, akik amúgy legendák, és le is tettek valamit az asztalra (és pl. dolgoztak, "zenét szerkesztettek...") a maguk módján meglehetősen szerények és visszafogottak voltak mindig is. Ha bármi kritika érte őket, vagy egy hallgató eltévesztett egy számcímet, együttest vagy zenei tényt, nem azonnal a sértődöttség, az azonnali támadás, megsemmisítés és visszavágás, a másik lealázása volt az első csípőből adott reakció - ehhez képest nézzük meg, micsoda felfuvalkodottság van egy-két, a fent említett régi öregeknél jóval fiatalabb mai rádiós szereplőben, ha szó éri a ház elejét, és kritkus véleményt fogalmaz meg valaki velük szemben (és micsoda párhuzam itt a fórumon! Hiszen van, akinek az a legnagyobb érve a másikkal szemben, hogy "agyatlan" - szép kis "szakmai" vita az ilyen - a másik alázása, lehordása, és már nemcsak nekem címezve, hanem fórumtársaimnak is? - hát nem vagyunk mi Dr. Csernusok, kérem!!!). Egyszóval úgy gondolom, ideje a mai műsorvezetőknek, a ma létező rádióknak - és fogadatlan prókátorjaiknak - kellő visszafogottságot, szerénységet, de legfőképpen tiszteletet mutatniuk a másik - akár rivális - fél iránt.
Igazad van, annyival kiegészíteném, hogy itt a fórumon is vannak olyan vélemények, hogy aki a Rádió1-re bármi rosszat mer mondani, az csak amatőr és tudatlan lehet. Szinte főbenjáró bűn azt írni, hogy a MusicFM sokkal változatosabb volt, és sokkal hallgathatóbb lenne most is a Rádió1-nél. Más rádiókat lehet szidni, a Rádió1-re meg lassan semmi rosszat nem szabad mondani.
 #186886  Szerző: shadoe
 2020.04.23. 19:54
A múltkori gondolatmenetemet, amikor a 80-as 90-es évek rádiózását állítottam párhuzamba a mai gyengébb zenei választékkal, még annyival megtoldanám, hogy az ilyen Rádió 1-típusú arcoskodás, hogy én játszom a legnagyobb mai slágereket, én vagyok a legváltozatosabb, meg az én rádiómon lett ez és ez sláger, nagyon visszatetsző és nagyon vissza is tud ütni, és nemcsak azért, mert hazugság, hanem azért is, mert pl. én, aki a gyerekkoromban B.Tóthot, Komjáthyt és Dévényi Tibort hallgattam, ismertem, soha nem tapasztaltam ezt az arcoskodást, egóharcot, ezt az "én vagyok a jani" típusú magamutogató és öntömjénező hozzáállást. Ezek az emberek, akik amúgy legendák, és le is tettek valamit az asztalra (és pl. dolgoztak, "zenét szerkesztettek...") a maguk módján meglehetősen szerények és visszafogottak voltak mindig is. Ha bármi kritika érte őket, vagy egy hallgató eltévesztett egy számcímet, együttest vagy zenei tényt, nem azonnal a sértődöttség, az azonnali támadás, megsemmisítés és visszavágás, a másik lealázása volt az első csípőből adott reakció - ehhez képest nézzük meg, micsoda felfuvalkodottság van egy-két, a fent említett régi öregeknél jóval fiatalabb mai rádiós szereplőben, ha szó éri a ház elejét, és kritkus véleményt fogalmaz meg valaki velük szemben (és micsoda párhuzam itt a fórumon! Hiszen van, akinek az a legnagyobb érve a másikkal szemben, hogy "agyatlan" - szép kis "szakmai" vita az ilyen - a másik alázása, lehordása, és már nemcsak nekem címezve, hanem fórumtársaimnak is? - hát nem vagyunk mi Dr. Csernusok, kérem!!!). Egyszóval úgy gondolom, ideje a mai műsorvezetőknek, a ma létező rádióknak - és fogadatlan prókátorjaiknak - kellő visszafogottságot, szerénységet, de legfőképpen tiszteletet mutatniuk a másik - akár rivális - fél iránt.
 #186881  Szerző: Glenn
 2020.04.23. 14:16
troll írta:
2020.04.23. 14:02
És minden sorod, minden gondolatod, minden karaktered egyelő volt a nullával. Baromságokat írsz, ahogy ez mindig is jellemző volt.
Egyébként nickneveket nem lehet megsérteni, mert azok csak nicknevek. Álarc mögé bújt emberek, kitalált "karakterek". Úgyhogy próbálkozhatsz, esetemben nem fog célt érni, nem véletlenül választottam ezt a nevet :) Röhögök az ilyen embereken mint te, mert egy nicknév mögött sértve érzed magad :) Szánalmas. Csak azokat lehet egy ilyen fórumon megsérteni, akik már eggyé váltak a választott kis nevükkel. Röhejes, hogy ebbe a csoportba tartozol... Mondjuk nem kell rajta meglepődni :)
Jóvanna, nyugi, nehogy te legyél a Radiosite fórum első sztrókos halottja. :lool:
Relax, relax, please. :D
Szevasz, te... troll. ^^ ^^ ^^
 #186880  Szerző: troll
 2020.04.23. 14:02
Glenn írta:
2020.04.23. 10:33
Na végre, már kezdtem aggódni, hogy elvitt a koronavírus. :shock: Ennyire féltelek, látod? :D
Nem kell. És minden sorod, minden gondolatod, minden karaktered egyelő volt a nullával. Baromságokat írsz, ahogy ez mindig is jellemző volt.
Glenn írta:
2020.04.23. 10:33
De az, hogy vitázunk, nem jelentheti a velünk egyet nem értő megalázását. Sajnos te pont ezt teszed minden mondatod végén. Lehet, hogy te ezt élvezed, de megsértesz vele mindenkit, aki szóba áll veled. És ráadásul okoskodsz úgy, hogy közben nem tudsz helyesen írni és nem vagy tisztában azzal, amihez épp hozzászólsz. :x
Legalább te megmutattad, hogy tudod másképpen is. Ja nem :) Egyébként nickneveket nem lehet megsérteni, mert azok csak nicknevek. Álarc mögé bújt emberek, kitalált "karakterek". Úgyhogy próbálkozhatsz, esetemben nem fog célt érni, nem véletlenül választottam ezt a nevet :) Röhögök az ilyen embereken mint te, mert egy nicknév mögött sértve érzed magad :) Szánalmas. Csak azokat lehet egy ilyen fórumon megsérteni, akik már eggyé váltak a választott kis nevükkel. Röhejes, hogy ebbe a csoportba tartozol... Mondjuk nem kell rajta meglepődni :)
  • 1
  • 88
  • 89
  • 90
  • 91
  • 92
  • 710

Friss témák

Impresszum

Szolgáltató:
42NET Marvin Cloud Kft.
1149 Budapest, Angol utca 34. 5/A
adószám: 25830079-2-42
cégjegyzékszám: 01-09-291494
e-mail cím: support@42netmedia.com
telefonszám: 1242
Cégbíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Felelős kiadó: 42NET Marvin Cloud Kft.
Lapigazgató: Mikos Ákos
Felelős szerkesztő: Huszár Dávid Norbert
Fórum adminisztrátorok: Kasza János, Keszei László
Webdesign és programozás: Christian Zanchetta
Host: 42NETMedia Kft.

E-mail: i n f o [@] r a d i o s i t e . h u

Felügyeleti szerv: Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, 1015 Budapest, Ostrom u. 23-25.