RADIOSITE Fórum

  • Rádió 1

 #201462  Szerző: Promenád
 
Bocsánat, de pOtyi hozzászólásával én sem értenék egyet. Az a csongrádi adó annyira nem gyenge. Hódmezővásárhelyen is tökéletesen is kiforgatható. Tiszta a jel monóban, enyhe zajos sztereóban. Van, amikor a kecskemétit is megtalálom változó térerővel. A legnagyobb probléma ott kezdődik, amikor nem tudja a jobb kéz, hogy mit csináljon a bal. Kimérnek felesleges kis teljesítményű frekvenciákat ahelyett, hogy egy-egy vármegyében egy normális teljesítményű adóval számolnának és az éppen nem ellátható területekre szórnák el a maradékot. Csakhogy akkor már több lenne az országos kereskedelmi frekvenciának minősülő rádió a megengedett kettőnél... Itt a megyében így is két adóról ,,szórják az igét", számomra felesleges pénz kidobás, amikor mindkét telephelyről tudom hallgatni szinte ugyanazt.
 #201461  Szerző: Kovi02
 
A jelenleg kiírt Rádió1-es frekvenciák pályázatait nézve meglehet annak az elvi lehetősége,hogy a jelenlegi sok "helyi" műsort kicsit racionalizálják, hálózatba kapcsolás helyett vételkörzet-bővítésekkel:
például:
Komló 99.4 és Mohács 93.8 VB lehet együtt a bajai központú ex.Gong hálózathoz,vagy a szekszárdi 91.1-hez/paksi 107.5-höz,
ha a debreceni 93.5-re nyújtanak be ajánlatot,akkor az VB lehet a hajdúsági frekvenciákkal(vagy a nyíregyházi 91.1-el)
Siófok 92.6/Fonyód 101.3 együtt mehetne a Veszprém 90.6-hoz, így a Balaton körül nem 4,hanem csak 3 külön műsor szólna,a gyöngyösi 101.7 a 89.5+99.8+102.5-höz csatolva, a salgótarjáni pedig az egrihez(elvileg mehetne a hevesi vagy a miskolci frekvenciákhoz is). A Budapest és Szeged közötti 5 helyi műsorablakot pedig föl lehetne számolni azzal,ha a jelenlegi félegyházi 91.1/majsai 88.2 párost a szegedi 87.9-hez vagy a kecskeméti 96.5-höz csatolnák.
Így a jelenlegi 31 helyi műsorablakot le lehetne redukálni 24-re.
(sőt,ha nagyon akarnának bővíteni,akkor elvileg az orosházi 90.2 és a tiszakécskei 102.2 is VB-vel kapcsolható lenne az R1 hálózathoz,de nem hinném hogy azokra pályáznának)
 #201460  Szerző: Dani
 
Balog Tamás tényleg való lenne Balázsék mellé.
 #201458  Szerző: troll
 
robert11 írta: 2023.12.20. 20:26
Balogh Tamásnak sem a Kossúthra kellett volna menni hanem annál egy sokkal nívósabb rádióba bár ő szeret ott lenni szerintem a bejegyzései által én úgy látom.

Úgy látod a bejegyzéseiből, tényleg????
Vajon létezik-e épeszű, normális ember aki kiírja: "Gyerekek, hányok a cégtől ahonnan a fizetésem kapom. Egy szar amit csinálok."
:hit:
 #201454  Szerző: Derrick
 
robert11 írta: 2023.12.20. 20:26
Vagy jöhetne Baloghesperes vagy esetleg Fitti.
Na ki mit szólna ezekhez?
Balogh Tamásnak sem a Kossúthra kellett volna menni hanem annál egy sokkal nívósabb rádióba bár ő szeret ott lenni szerintem a bejegyzései által én úgy látom.
Vagy esetleg Balogh Vili, illetve Troy. Bár ő unalmas lenne annak a 100 dalcímnek az ismételgetésével.
 #201449  Szerző: Adam
 
nyikolaj írta: 2023.12.22. 19:10 Szerintem maradjon Balázs&Feri duó.. Mint pl a Retrón Bocsi és Laci,, mellettük pedig u. úgy lehetnek asszisztáló emberkék (Juli, Anna) .
Több mint valószínű, hogy így fognak indulni.
 #201441  Szerző: nyikolaj
 
Szerintem maradjon Balázs&Feri duó.. Mint pl a Retrón Bocsi és Laci,, mellettük pedig u. úgy lehetnek asszisztáló emberkék (Juli, Anna) .
 #201439  Szerző: Kovi02
 
shadoe írta: 2023.12.17. 21:22 Szerintem is lehet veszélyben a Cegléd Rádió. Abszurdisztánban elvégre tök logikus, hogy a stabil 89,5 mellett legyen tönkretéve ott is a helyi médium, ne csak a 15 km-re lévő Nagykőrösön.
Úgy elpofátlanodott már ez a rádió és a mögötte álló politika, hogy ezeknek már nem elég, ha egy fontosabb városban csak egy helyen hallhatóak. Legyen két, akár három frekvenciája is a Rádió Nullának egyazon településen, a jómindenit!
A ceglédi 92.5 pályázata alapján nem hálózatra/vételkörzet-bővítésre van kiírva,szóval nagy valószínűséggel nem lesz belőle R1.
 #201432  Szerző: robert11
 
Na hát hogy mi volt régen, arról órákig lehetne beszélni Budapest esetében is.
Korábban volt is szó róla mikor annyi adó között válogathattunk, hogy szinte nem tudtuk eldönteni melyiket hallgassuk.
Főleg abban az időben mikor volt Risefm, Roxi, Rádió1, Juventus, Danubius, stb stb.
Én a Roxi és az r1 között nem tudtam dönteni mondtam is hogy egyik ha megszűnne akkor lenne könnyű a döntés hát így is lett ugye 2011ben mikor megszűnt a Roxi.
Roxit amúgy én 2007ben kedveltem meg 2007 2008 voltak a favorit évek akkor nagyon jó zenéket adtak nem is tudom kik vezették akkor mármint kinek a tulajdonában állt a rádió de akkor csatlakozott be Troy is ugye a számcímbemondásokkal amit ott is szerettem meg a 91 1 Pilis rádióban is megszólalt meg a 101 3 Rádió Junioron az eurotopban amit a Pilis is adott később lett belőle rádió6 nem tudom ki emlékszik rá ott is volt Eurotopp ahol szintén megszólalt hát csak a név változott gyakorlatilag.
Érd környékén jött az de picit itt is fogható volt csak úgy mint a 91 1 Pilis rádió ami szintén sisteregve szólt itt a 18. kerüetben. 13. kerületben már jobban szólt valami miatt.
Roxi 2000 2001ben volt még jó de akkor szoktam rá a rádió1 hallgatására is erről is írtam már korábban a 2001 2002es időkről.
Music fmes korszakba se mennék bele mert azt is ismeri mindenki milyen volt szóval mondom órákig lehetne erről bezszélgetni és hogy ma hol tartunk
Lassan már olyna érzése támad az embernek, mint ha arra akarnának minke tösztönözn hallgassunk spotifiveon inkább zenét fiatalok körében szerintem alább hagyott a rádiózás még ha azt sugalják hogy mennyien hallgatnak manapság rádiót már nincs telefonálás se hogy felhívnak mint régen és megkérdeztek melyiket hallgatod és bejátszottak különböző rádiókból ezenéket.
Vaygy még az online rádiók jöhetnek szóba magyar külföldi ha nem vagy megelégedve azzal ami van akkor még ott vannak a külföldiek mint egyszer beszéltük amit én ugye ki is használok Ehr, Profm, Radiorománia stb
Na amit igazán szerettem volna írni csak láttam a bejegyzéseket gondoltam kommentelem őket érdekes volt ma hallani Máté Péter egyik slágerét komolyan mint ha a Calypsó rádió Wurliczer műsorát hallgattam volna de jó volt nekem tetszett bár az a hevimetálos zene az nem igazán azt kihagyhatták volna.
Lezárult egy korszak, én azt mondom jöjjön egy női műsorvezető Bazsiékhoz akár Juli is lehetne álandóra, vagy Anna, vagy valaki új személyt választani mondjuk Hudák Anitát ő jól elmondta az időjárást melyik városban milyen idő lesz Feri nagyon hamar lezavarja szinte nem is mond semmit akkor meg minek időjárást jelenteni? Mondják el a hírekben aztán kész.
Sőt vagy Gundit kellett volna ide behívni nem a Jazziba bár én 99be rüheltem a Danubiusz kapucsínóban de az amiatt volt mert Bocsiékkal szerettem igazán velük szoktam meg és rossz volt hogy ők kiváltak vagy valami történhetett ott mer tutána mindketten átmentek a Slágerbe és elindult a Bumeráng.
Boros Lali maradhatott volna de azt mondta hogy Bocsi nélkül nem csinálja.
Ő már sajnos nem jöhet vissza hisz nyugdíjas meg lehet nem is illene bele a képbe bár én bírnám vagy Vogcit bár őt is inkább Bocsi mellet tlehetne elképzelni és a musicon jobb lett volna ha ő van mint István Dani pl annyira nem bírtam azt a faszit.
Olyan fura volt.
Vagy jöhetne Baloghesperes vagy esetleg Fitti.
Na ki mit szólna ezekhez?
Balogh Tamásnak sem a Kossúthra kellett volna menni hanem annál egy sokkal nívósabb rádióba bár ő szeret ott lenni szerintem a bejegyzései által én úgy látom.
 #201428  Szerző: nyikolaj
 
Inkább maradjon ez a topic a R1 számára!
Ma volt Vadon Jani utolsó műsora.. hiányozni fog az éterből..de nyílván az ő döntése volt !
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 986