RADIOSITE Fórum

• Rádió 1

#190546  Szerző: potyi

Adam írta:meg esetleg a Petőfit hallgatja aki zenét akar
Áprilisig.
 #190543  Szerző: Adam

Túl nagy jelentőséget tulajdonítatok a 89,5-nek. Egyszeru freki csere lesz, illetve pár Pest környéki freki megszűnik, ami már nem szukseges a továbbiakban, és minden megy tovább ahogy eddig. Szerintem egy kérdés van itt, hogy meglesz-e a törvényi háttere hogy végre megszűnjön ez a halozatos rémálom, vagy tovább kell hogy szivassák vele magukat meg minket hallgatókat is. Én utóbbira tippelek, hogy marad, esetleg enyhül, hogy kevesebb költséggel lehessen fenntartani.

Nem is ertem hogy lehet ilyen ostobaságot vizionálni, hogy fel lesz esetleg adva több freki, mert hogy csak a nagyvárosokban van létjogosultsága. Az egész ország Ezt, a Retrot meg esetleg a Petőfit hallgatja aki zenét akar hallgatni és nem sajátot.
 #190541  Szerző: shadoe

Snake05 írta: 2021.03.12. 18:23
Szerintem az azt a találgatást erősíti meg, hogy a Retro-ból hónapokon belül Hot AC rádió lesz. Csak nehogy Tiszttartóval, mert akkor aztán az év 365 napján hallgatjuk majd a Thumbtumblingot, az Unbelivable-t meg a Shine a light-ot. A R1-en meg gondolom minden második óra High hopes-szal vagy Streets of you-val fog indulni. :unott:
Na tessék, egymástól függetlenül írtuk ugyanazokat a számcímeket (pedig nem beszéltünk össze, és nem is olvastam mostanáig a te hozzászólásod). De ez is jellemzi ezt az ótvaros Petőfit, hogy többen vagyunk, akik a két kezükön meg tudják számolni és kapásból fel is sorolni a Tituszka által agyonjátszott, elcsépelt számokat. Remélem, a R1-et nem fenyegeti veszély. Csúnya lenne, most, hogy már alapjában véve rendben van a rádió. (A Retro nem érdekel, így se, úgy se hallgatom, bánom is én, mi lesz vagy mi nem lesz...)
 #190530  Szerző: Redfox81

potyi írta: 2021.03.12. 17:58 A találgatások kapcsán azért vegyétek figyelembe a Petőfi Rádió kvázi megszüntetését is.
Na igen, sok még a kérdőjel. Például még az sem biztos, hogy ha megnyerik a pályázatot, akkor Rádió 1 néven indul valami a 89.5-ön. A Petőfis dolog után főleg nem.
 #190529  Szerző: Snake05

potyi írta: 2021.03.12. 17:58 A találgatások kapcsán azért vegyétek figyelembe a Petőfi Rádió kvázi megszüntetését is.
Szerintem az azt a találgatást erősíti meg, hogy a Retro-ból hónapokon belül Hot AC rádió lesz. Csak nehogy Tiszttartóval, mert akkor aztán az év 365 napján hallgatjuk majd a Thumbtumblingot, az Unbelivable-t meg a Shine a light-ot. A R1-en meg gondolom minden második óra High hopes-szal vagy Streets of you-val fog indulni. :unott:
A R1 szerintem marad körzeti, főleg hogy most már keményebb dance dalokat is játszik a nappali sávban is, nem alkalmas országosnak.
 #190527  Szerző: potyi

A találgatások kapcsán azért vegyétek figyelembe a Petőfi Rádió kvázi megszüntetését is.
 #190518  Szerző: Snake05

Béci09 írta: 2021.03.12. 10:28 Szerintem lassan zárjuk a primitív morning show-k és az ezer éve megszűnt kerrádiók témáját, vannak ennél fontosabb kérdések is. Pl. ki mit gondol, vajon lesz-e országos R1 a 89.5-tel? Ha nem, milyen frekiktől fognak megszabadulni, és azokon mi lesz a R1 után?
Szerintem sem lesz országos, a 89.5 mellé megmarad a Balaton, meg a fontosabb nagyvárosok. A legtöbb feleslegessé váló frekin szinte biztosan Best FM lesz valamilyen úton-módon. A legolcsóbb módszer az lenne, ha regionális hálózatokat csinálnának, így szerintem ezt fogják tenni. A hajdúságiakat nyilván a 104.6-hoz fogják kapcsolni, a Heves megyeieket a 100.7-hez, Velencét a 101.8-hoz, Nagykanizsát a 88.9-hez, Abádszalókot az Amadeushoz, Kazincbarcikát pedig az M-hez. A nagyobb, de stratégiailag nem fontos városokban szerintem önálló Best-eket fognak indítani, a kisebb, szigetszerű vételkörzettel megáldott frekiket pedig értékesítik vagy egyszerűen felmondják.
Persze ez csak tipp, aztán meglátjuk, mi lesz, nem erőssége a logikus gondolkodás ennek a cégnek.
 #190504  Szerző: Redfox81

Béci09 írta: 2021.03.12. 10:28 Szerintem lassan zárjuk a primitív morning show-k és az ezer éve megszűnt kerrádiók témáját, vannak ennél fontosabb kérdések is. Pl. ki mit gondol, vajon lesz-e országos R1 a 89.5-tel? Ha nem, milyen frekiktől fognak megszabadulni, és azokon mi lesz a R1 után?
Én továbbra is azt gondolom, hogy a 89.5 mellett nincs szükség a jelenlegihez hasonló "országos" hálózatra. Ez egy rétegrádió, elsősorban a nagyvárosi fiatalok igényeire szabva, ami vidéken ott is csak mérsékelten sikeres, ahol nincs helyi konkurencia.
 #190503  Szerző: Béci09

Szerintem lassan zárjuk a primitív morning show-k és az ezer éve megszűnt kerrádiók témáját, vannak ennél fontosabb kérdések is. Pl. ki mit gondol, vajon lesz-e országos R1 a 89.5-tel? Ha nem, milyen frekiktől fognak megszabadulni, és azokon mi lesz a R1 után?
 #190500  Szerző: Redfox81

Adam írta: 2021.03.11. 20:49 A korábbi hosszabb hozzászólásom, amiben kicsit összekavartam a dolgokat, lényege, hogy teljesen felesleges azon rágódni, hogy mi lett volna a Piritóssal, ha a Danubius és a Sláger nem szűnik meg. Mert egy az egyben átkerült a két új induló rádióra a két konkurens reggeli műsor. Ráadásul még a rádiókat eltekerni sem kellett máshova.
Éppen a rádiók körüli változás borította fel az erőviszonyokat. Egyrészt eleve Balázsék kapták a jobb térfelet, másrészt ők a Danubiuson nem igazán kommentálták a történteket (miközben már tárgyaltak a Class FM-mel), míg Bochiék gyakorlatilag lábon lőtték magukat azzal, hogy elkezdték a dudálós, piros szalagos "maradjatok a Slágerrel, le az új rádiókkal" akciójukat, majd az online Slágeren már nem folytatták és erős két hónap múlva épp az egyik, addig kritizált rádióhoz mentek.
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 830